Nominace dílků Lugbulk 2014

Založil peki, 10.11.2013, 17:06:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

neovlivní to dílky v sekci CP mate zájem?

baseplate 48x48 šeda
16 (59.3%)
baseplate 48x48 modrá
9 (33.3%)
baseplate 16x32 zelena
9 (33.3%)
baseplate 32x32 (bere se v trains)
10 (37%)

Celkem hlasů: 27

Aki

Citace od: Jonas kdy 17.12.2013, 15:39:09
Vím, že byl velký zájem také o Part ID: 6016483 Colour: Olive Green
Také podporuji.

juraj909

Citace od: Hardegon kdy 16.12.2013, 22:18:58
V pohodě:

47905 Reddish Brown
OK

2423 Dark Red
OK

3023 Dark Stone Grey
Lego ID: 4211398  Medium Stone
Lego ID: 4211063 Dark Stone Gray

3023 Medium Stone Grey

2417 Earth Green
ID: 4505066 Earth Green

0417 DkOrange
Lego ID: 6039193  Dark Orange

3004 Medium Stone Grey
OK
Color: Medium Stone Gray
Lego ID: 4211388


3004 Dark Stone Grey
OK
Color: Dark Stone Gray
Lego ID: 4211088


3004 olive green
OK
Color: Olive Green
Lego ID: 6024722


92947 Reddish Brown
OK
Color: Reddish Brown
Lego ID: 6036503


3021 earth green
Green
Color: Dark green
Lego ID: 302128



3021 green
barva?
Dark green
Color: Earth Green
Lego ID: 4650244

Autor si opraví údaj:

3684 Black
špatné číslo

4073 Green
špatné číslo

x8 Green
špatné číslo

olive green
chybí číslo


Part ID: 6016483
Design ID: 3023
Part Name: Plate 1X2
Category: Plates
Colour: Olive Green

Tieto podporujem.

juraj909

#182
- 6007896 - Black
- 6058245 - Olive Green

peki

Citace od: peki kdy 17.12.2013, 13:57:42
Dneska se objevila zelená baseplate 32x32 bereme v trains.
Je i baseplate 48x48 (šedá a modrá)

Všechny baseplate se budou brát jednotlivě po kusech. Poptávka je zatím pouze po 32x32.

2 lidi projevili zájem o baseplate 48x48, dal jsem sem i anketu. Pokud by byl větší zájem tak jí přidám do seznamu

peki

Citace od: juraj909 kdy 17.12.2013, 16:06:41
- 6007896 - Black
ROOF TILE 2X2X3/ 73 GR.
Color: Black
Lego ID: 6007896
OK, je v databázi

juraj909

Nezabudlo sa na tento brick?

- 4623774 - Dark Brown

peki

Žádám o zveřejnění finálního seznamu kostek (správná Lego ID) díky.

Hardegon

#187
Díky za spolupráci hradařům i dalším. Co chybí oproti návrhům nebylo nebo je po domluvě na seznamu jinde. Snad si každý něco najde. Finální seznam:

2417 DkOrange

2423 Dark Red

47905 Reddish Brown

Dark Brown

3021 earth green

13965 White

4286 earth green (dark green)





3684 Black

3045 Medium Stone Grey

3021 reddish Brown

3004 dk blue/earth blue

3023 Medium Stone Grey

3023 Dark Stone Grey

3004 Medium Stone Grey

3004 Dark Stone Grey

54200 Dark Red

3680 White

  2489 Reddish Brown

61780 Reddish Brown

92947 Reddish Brown

89520 Black

richchie

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 10.11.2013, 18:45:39
Co takhle: 54200 Dark Red Slope 30 1 x 1 x 2/3

ja som tento dielik pouzil na strechu mojho council of elrond. na strechy je idealny

mesje

Ja mam trochu pocit, ci v tom zozname neni vela veci, ktore nejsu potrebne v takom masovom mnozstve, napr:
- orange + red Plant Leaves - je ich treba vela? ja by som cakal ze len par kusov na spestrenie lesa treba... najma ked uz minuly rok boli red leaves, a este aj v town sekcii nejake su. Zda sa mi to mrhanie poziciou, ovela vacsie mnozstvo je potrebnych roznych zelenych rastlin a konarov.
- helmy - kolko ludi by to bralo, a ak, ma niekto zaujem o velke mnozstvo na obrovsku armadu?
- sudy a skatule - tiez mam pochybnosti, ci toho bude vela ludi brat vela kusov.
Mozno sme mohli mat radsej viac brickov a ineho materialu v netradicnych farbach, napr tan, ako navrhoval hardegon...

Hardegon

Citace od: mesje kdy 19.12.2013, 22:50:42
Ja mam trochu pocit, ci v tom zozname neni vela veci, ktore nejsu potrebne v takom masovom mnozstve, napr:
- orange + red Plant Leaves - je ich treba vela? ja by som cakal ze len par kusov na spestrenie lesa treba... najma ked uz minuly rok boli red leaves, a este aj v town sekcii nejake su. Zda sa mi to mrhanie poziciou, ovela vacsie mnozstvo je potrebnych roznych zelenych rastlin a konarov.
- helmy - kolko ludi by to bralo, a ak, ma niekto zaujem o velke mnozstvo na obrovsku armadu?
- sudy a skatule - tiez mam pochybnosti, ci toho bude vela ludi brat vela kusov.
Mozno sme mohli mat radsej viac brickov a ineho materialu v netradicnych farbach, napr tan, ako navrhoval hardegon...

Teď už je na tyhle řeči pozdě. Téma bylo do dnešního poledne přístupno diskuzi. Já jsem si navrhl pár dílů, nějaké prošly, nějaké ne. Nechtěl jsem z toho udělat ale svůj vlastní soukromí seznam. Oproti Plukovníkovi z minulých let jsem si tam ani nevecpal nic "jen pro sebe". Popravdě si z téhle nabídky vezmu cca 5 lotů (například pár stovek od každého zmiňovaného listí) a pak spoléham na zajímavé díly odjinud. To je taky další věc. Některé díly v zajímavých barvách jsou v jiných sekcích. Tady je to hlavně v klasických barvách.

Kuba

Předpokládám, že nebude nic proti ničemu, když se domluvím s nějakým dalším kostkařem (účastníkem LB2014), a díly kterých nepotřebuji zrovna 100 si sním vemu na půl?? Např. Helmy, oranžové listí, sudy...

DarkDrago

Citace od: mesje kdy 19.12.2013, 22:50:42
Ja mam trochu pocit, ci v tom zozname neni vela veci, ktore nejsu potrebne v takom masovom mnozstve, napr:
- orange + red Plant Leaves - je ich treba vela? ja by som cakal ze len par kusov na spestrenie lesa treba... najma ked uz minuly rok boli red leaves, a este aj v town sekcii nejake su. Zda sa mi to mrhanie poziciou, ovela vacsie mnozstvo je potrebnych roznych zelenych rastlin a konarov.
- helmy - kolko ludi by to bralo, a ak, ma niekto zaujem o velke mnozstvo na obrovsku armadu?
- sudy a skatule - tiez mam pochybnosti, ci toho bude vela ludi brat vela kusov.
Mozno sme mohli mat radsej viac brickov a ineho materialu v netradicnych farbach, napr tan, ako navrhoval hardegon...


Tak to že tam nejsou "lepší" dílky znamená, že je nikdo nenavrhnul, nebo prostě z nějakého důvodu neprošli.
Dračí páni s mocí ohně...

SpCasPi000

#193
Navrhnuté lepšie (na stavanie) určite boli (napr. stránka 5), len či boli v databázi TLC dostupné keďže boli len v jednom či dvoch setoch doteraz niektoré alebo už sme ich prešvihli (skončili pred pár rokmi), a tiež boli niektoré návrhy automaticky ignorované v predbežnom zozname a tým pádom sa nemohli ani do konečného dostať, či už nad alebo pod čiaru (napr. 2877 a 6091 Reddish Brown, 3062 Dark Brown... ).
Čo ale nevadí, aspoň zarobia predajcovia na BL  >:D

Celkovo som čakal väčšiu aktivitu vzhľadom na počet hradárov, sedem stránok za taký dlhý čas je bieda a točilo sa tu dokola len ''pár'' prispievateľov  :-\

P4tr1cius

Celý systém "demokratického" výberu dielikov do LB je podľa mňa zlý. Vyberať by mali IBA aktívni stavitelia (pre Castle & Pirates - Linhi, Hardegon, Aki, Gearcs, Šipka, Daniel,...). V konečnom dôsledku aj tak oni vedia najlepšie z ktorých častí skladať (zjednodušene napísané). Čiže by vybrali najlepšie. My ostatní by sme si potom v pohode, v kľude a s úsmevom na tvári, vybrali.  ;) A medzi tým, by to ešte Caspi poriadne prezrel na bricklinku, prípadne doplnil nejaké pikošky. A bolo by vymalované.
Nenastala by potom takáto situácia ako teraz, že niektoré kostičky sú úplne odveci..

Celý môj príspevok berte "iba tak na okraj, po funuse".

Hardegon

Tohle téma jsem prolezl hodněkrát, většinu dílů jsem tam automaticky nahodil a pak už se to jen proškrtalo na straně LEGA. Nic nebylo předem vyškrtnuto.

Osobně si vyberu z tohodle seznamu málo dílů, protože už jich mam z minulých kol a z BL hodně. Radši si vezmu zajímavější díly a barvy třeba v Towns sekci. Tohle sám ani jako moderátor neovlivnim. Když prostě první návrhy v CaP jsou šedý kostky a plate na hrady, černý střechy a klasická zelená na terény a X dalších lidí to podpoří, protože minule z nějakého důvodu nemohli nakoupit a na BL se jim nechce nakupovat, tak finální seznam vypadá takhle fádně.

DarkDrago

Absolutně nevím co na tom špatného vidíš. Každý měl možnost navrhnout dílek a podpořit jiný návrh.
Tvůj návrh se mi zdá z části jako dobrý a z části úplně nesmyslný. Byla by to diktatura proti níž by se ozvalo daleko víc lidí. Co kdyby si usmysleli, že odpustí pro tento rok od šedivých hradů a raději si postaví nějaký duhový zámek a situace by byla úplně ta samá.

Tady to všechno je jen o tom, že sedm lidí z deseti mlčí a jsou jen pozorovateli a pak se diví, že polovina dílků na seznamu je pro ně nepoužitelné a ozývají se až je výběr ukončený.
Dračí páni s mocí ohně...

Hardegon

Citace od: darkdrago kdy 20.12.2013, 15:23:52
Absolutně nevím co na tom špatného vidíš. Každý měl možnost navrhnout dílek a podpořit jiný návrh.
Tvůj návrh se mi zdá z části jako dobrý a z části úplně nesmyslný. Byla by to diktatura proti níž by se ozvalo daleko víc lidí. Co kdyby si usmysleli, že odpustí pro tento rok od šedivých hradů a raději si postaví nějaký duhový zámek a situace by byla úplně ta samá.

Ted úplně nechápu, jak jsi tohle vydedukoval z toho, co jsem napsal.

1) Seznam je v pohodě. Stojím si za tím, že byl udělán spravedlivě. Jen vysvětluju stěžoválkům, proč je takový, jaký je.
2) "Diktatura" právě žádná nebyla a nebude, jen dávám svůj názor.
3) Jeden LB nezmění klasickou barvu hradů, ale pomůže získat nové možnosti na detaily, drobnosti atd... (příklad Derfel Cadarn, který aktivně zapojuje nové barvy dostaveb a už jen kvůli tomu je něčim vyjímečný)

DarkDrago

To nebyla reakce na tebe, ale o trochu vejš  ;D
Dračí páni s mocí ohně...

Cavelon

Citace od: darkdrago kdy 20.12.2013, 15:56:52
To nebyla reakce na tebe, ale o trochu vejš  ;D

Treba citovať, potom nedôjde k nedorozumeniu. ;)

mesje

Citace od: P4tr1cius kdy 20.12.2013, 14:56:07
Celý systém "demokratického" výberu dielikov do LB je podľa mňa zlý. Vyberať by mali IBA aktívni stavitelia (pre Castle & Pirates - Linhi, Hardegon, Aki, Gearcs, Šipka, Daniel,...). V konečnom dôsledku aj tak oni vedia najlepšie z ktorých častí skladať (zjednodušene napísané). Čiže by vybrali najlepšie. My ostatní by sme si potom v pohode, v kľude a s úsmevom na tvári, vybrali.  ;) A medzi tým, by to ešte Caspi poriadne prezrel na bricklinku, prípadne doplnil nejaké pikošky. A bolo by vymalované.
Nenastala by potom takáto situácia ako teraz, že niektoré kostičky sú úplne odveci..

Celý môj príspevok berte "iba tak na okraj, po funuse".

Niekedy je lepsia diktatura profikov, ako demokracia neznalych :-)
Zrovna toto je ten pripad, ked by stavitelia urcite vybrali lepsie. Casto vidia zaujimave varianty, ktore nevidia bezni ludia. Samozrejme to nebrani, aby to spestrila aj masa nestavitelov nejakymi podnetmi... je to asi chyba vsetkych, ze sa viac nezapojili do vyberu, teraz je uz neskoro...

blindmelon

#201
Tak ono se na to dá koukat i z druhé strany. Šedé dílky jsou extrémně univerzální a hodí se do mnoha jiných témat. Např. ne každý chce stavět černo-červený space. ;) Jejich nominace za castle je tak trochu zvyková, ale snad je mimo rámec normálního chápání, že by se našel někdo, kdo by objednával dílky jen podle sekce, za kterou byly nominované. A ve finále je jedno jestli šedé dílky byly nominovány za castle, city, nebo trains.
Hezký den, Blindmelon

peki

Přidal jsem do celkového seznamu 2 baseplate 48x48 šedá a modrá.

Hardegon

Malý upgrade. Bílý oblouk je jinde....

Náhrada:
Dark Brown

peki


Aki

#205
Jsem pro, dát tam místo hnědého oblouku ty droidí ručičky.

_____________________________________________

Měl bych ale ještě jeden návrh.
V celkovém seznamu je ještě 2x Plant Leaves 6 x 5 Dark Orange

Navrhoval bych místo toho našeho dát třeba plate 1x2 Dark Blue 3023
Když už se tam berou ty bricky v téhle barvě, ať je to úplnější. (navíc by se mi hodily).  ;)

_____________________________________________

PS. V objednávkové aplikaci je u 3021 Plate 2x3 Reddish Brown obrázek v barvě  Dark Blue!

pryb

Místo toho vašeho patří DkGreen, jestli jsem to správně pochopil. Je to chyba.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Aki

Citace od: pryb kdy 21.12.2013, 12:41:07
Místo toho vašeho patří DkGreen, jestli jsem to správně pochopil. Je to chyba.
Aha, tak to asi u toho v sekci Town. Ti mají v návrhu, jak ten orange, tak green.  ::)

juraj909

Tie počty dielov/balenie sú definitívne? Pretože sa o nich nepísalo. (jedine 100ks/balenie)

peki

#209
Citace od: Aki kdy 21.12.2013, 12:39:32
Jsem pro, dát tam místo hnědého oblouku ty droidí ručičky.



hnědý je ve vlacích na větve stromů, Chtěli (CP) jste bílý. Takže se rozhodněte mezi bílým a "ručičkou"