(Vlastní) Hluboká nad Vltavou

Založil Ryxe, 20.09.2012, 08:25:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ryxe

Velikost modelu finální (včetně zahrady a okolí) aktualizace 25.2.2013:
délka:285,5 cm
šířka:178,5 cm
výška:115 cm




Tak včera jsem nashromáždil dostatečné množství dílků, abych mohl se stavbou začít. Není toho postaveno sice moc, ale stavba stále roste. Začal jsem od přední části zámku, věží s bránou, kerou teď rozšiřuji o křídla a postranní věže.

Hardegon

No začátek rozhodně výbornej. Jde to hned poznat.  ;)

linhi

Vypadá to parádně,hodně si překvapil!!!   :o

Mtron

Tak na tohle se těším, celou tu dobu čekám kdo, kdy postaví tenhle skvost. Vypadá nádherně i když je to začátek. Drž se a makej. Držím palec.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

mirek

Perfektní spojení dvou barev. Dává to plastičnost stavbě. Vytrvej. Těším se.

Luky1987


Ryxe

Díky všem za podporu ;)

Luky, původně jsem chtěl udělat střechy v sand green, ale je to docela nedostatkové zboží v množství, které potřebuji. Chtěl bych udělat takovou kombinaci černé a sand green, ale ještě uvidím.

peki

Citace od: Luky1987 kdy 20.09.2012, 20:01:03
Střechy budou Sand Green?

Po té to úplně volá  :o Střecha té delší části by šla udělat s tiles. Nevím jak v té věžičce.

Colonel32

Stále netuším, co vám ještě zaplatěj, jaká jsou kritéria. Takže nemohu posoudit, co by "bylo drahý" a co ne.

Ale je pravda, že ta SandGreen by se tam hodila.

Luky1987

Citace od: Ryxe kdy 20.09.2012, 20:14:32
Díky všem za podporu ;)

Luky, původně jsem chtěl udělat střechy v sand green, ale je to docela nedostatkové zboží v množství, které potřebuji. Chtěl bych udělat takovou kombinaci černé a sand green, ale ještě uvidím.

No, já na Lipno pár tisíc Tiles Sand Green a Maersk Blue objednával ;)

Ryxe

Stavba pokračuje. Po pár peripetiích ohledně pevnosti konstrukce už vyrostla věž nad bránou, palácové křídlo vedle osmiboké věže a začínám obestavovat první nádvoří.

Jinak asi nakonec tu sand green na střechy použiju, bude to tak působit věrohodněji.

Aki

Zatím to vypadá úžasně.
Jen ten oblouk na straně do nádvoří působí nějak divně.  :-\

germik

Nemůžu se dočkat, doufám že to uvidim naživo :o

A ten oblouk ještě bude obestavěn podobně jako venkovní, není-liž pravda? ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Chairudo

Vypadá to kolosálně, držím palce  :)
Jaké jsou rozměry stavby?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ryxe

No, dnes jsem konečně rozměřoval jak bude celý zámek velký. Chtěl jsem nejprve postavit kus, abych věděl, jestli půjde zakomponovat co nejvíce detailů. Takže finální rozměry by měly být cca 120cm na šířku a 240cm na délku, plus okolí.

Co se týče brány už je upravená a snad vypadá lépe. Až zase bude vidět nějaký pokrok ve stavbě, pošlu fotky.

Ryxe

Včera se mi stala velmi nemilá věc, při přesouvání na podložky se při zvednutí modelu celý rozpadl :'(. Do noci jsem to stavěl znova a už zase skoro stojí. Večer přidám fotky, je hotové už i spodní patro, most a vzniká příkop.

Luky1987

To je nemilé, chce to stavět na stabilní desce.
Já mám vyzkoušeno, že 4 vrstvy Plates jsou dostatečně pevné a stabilní i pro halu o půdorysu 57x185 studů.
Bez problémů se dá ve dvou lidech přenášet, i když už váží asi 20 kilo ;)

Ryxe

Tak  stavba zase o kousek pokročila. Jak jsem psal, začínám pracovat na příkopu a první nádvoří je téměř uzavřeno. Jen ho ještě musím vydláždit.

linhi


Hardegon


Chairudo

Vypadá to hustě ;D
Kolik tak nad tím strávíš týdně času?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Petronel

Vypadá to parádně, na toto dílo se moc těším, až bude hotové, tak to bude určitě kouzelný skvost!


Citace od: Luky1987 kdy 02.10.2012, 10:04:49
To je nemilé, chce to stavět na stabilní desce.
Já mám vyzkoušeno, že 4 vrstvy Plates jsou dostatečně pevné a stabilní i pro halu o půdorysu 57x185 studů.
To používáš jen teď na tu zakázku, nebo i běžně pro své díla? Pokud ano, tak lituji ty plates, už musí být pěkně opracované a je to určitě na ně velký nápor. :o Chudinky holky plošinovky.  >:D

Luky1987

I pro svá díla, ale kostky netrpí, neboj ;)

Ryxe

Díky za kladné ohlasy. To člověka potěší :-)
Co se týče doby, které na stavění strávím, tak týdně to bude tak max 10 hodin. Měl jsem teď spoustu jiného vyřizování.

Daniel

Tak to teda smekám klobouček, tahle stavba ti teda sedla a už se moc těším na výsledek! :).

Ryxe

Po delší době přidávám fotku, jak stavba vypadá. Momentálně se tempo stavění snížilo kvůli stěhování, ale už se zase začíná rozjíždět. Přibyla velká věž a už pracuji na levém bloku.

peki

Citace od: Ryxe kdy 09.11.2012, 15:47:12
Po delší době přidávám fotku, jak stavba vypadá. Momentálně se tempo stavění snížilo kvůli stěhování, ale už se zase začíná rozjíždět. Přibyla velká věž a už pracuji na levém bloku.

Bomba. Doufám že jsi se nemusel stěhovat kvůli modelu  ;D

Micho

 8) 8) 8)  To bude nárez, keď to dokončíš!

Hardegon

Skvělá práce. Klobouk dolu.

peki

Co ta střecha bude sand green ? V této barevné kombinaci to pěkně vynikne ukázka stavby na kterou jsem narazil na Lukiho Flikru. Modelu také prospělo začlenění do terénu s přírodou.