Společný projekt SPACE - další výstava

Založil Mtron, 01.06.2011, 14:01:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

měla by se na výstavě Lipno 2014 objevit sbírka setu Space

ANO
33 (47.1%)
NE
12 (17.1%)
Je to hloupost
12 (17.1%)
nezajímá mě to
13 (18.6%)

Celkem hlasů: 70

Togaran

Citace od: Robbed kdy 21.09.2011, 22:07:59
Mtron: klidně bych na tvém místě zkusil tu dřevěnou konstrukci, vláčkaři je taky používají ;).

Jo ta by nám ušetřila spoustu dílků, proč ne :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Mtron

Budeme používat při stavbě i spojení staveb koridorem ??? viz obrázek, nebo vymyslíme vlastní spojování staveb. Případně zda budeme vůbec stavby ( objekty, budovy ) spojovat. Použijeme i monorail systém či zůstane jenom u vlaků v dolní části stavby. Jak budou dořešeny boky baseplate - stěny napojení mezi staviteli?
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Mtron

našel jsem něco co je za hranicí pravidel lega, ale monorail s elektrickou vodící lištou mi nikdy nedal spát. Teď vidím, že někteří již tento fígl použili. Co vy na to ? http://www.youtube.com/watch?v=wViakQJpkd0&feature=related

Má s tím někdo zkušenosti.
Myslíte, že bychom to mohly použít na výstavě?

Napište svůj názor. Díky.

MTRON OUT
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Colonel32

Jen varuji před jednou věcí. Cokoli, co se nějak pohybuje, se postupem času ojezdí. Tak jak tam auto jezdí dokola po odletové ploše je super, ale když bude jezdit dost dlouho, tak svůj okruh do té baseplate nesmazatelně vyjezdí. Takže ke zvážení, zda používat rare díly, které už se nevyrábí, v běžném provozu.

Robbed

Můžu potvrdit ;D takhle dopadl můj space vlak, kolečka jsou na vyhození:

peki

Citace od: Mtron kdy 29.01.2012, 13:59:22
Myslíte, že bychom to mohly použít na výstavě?

Jde o to na jaké. Pokud je to o dlouhodobějším provozu (ne víkendovka) šel bych do něčeho jako bylo zde. Něco co je poháněné dostupným (a levným PF motorem).

Okruhy musí být udělány tak aby pokud se napětí bere z koleje (jinak to zatím neumíme  ??? ) mohl někdo koleje čistit. Zapomněl bych na stoupání klesání, je to sice efektivní ale vydrží to jen víkend. 

peter

Citace od: Robbed kdy 29.01.2012, 18:16:27
Můžu potvrdit ;D takhle dopadl můj space vlak, kolečka jsou na vyhození:

Mazals?

Jinak na všech pohyblivých částech, které jsem měl na svém letišti v Roztokách, jsem po výstavě měl minimální opotřebení. Každopádně uznávám, že vlak je trochu náročnější, ale důkladné promazání hodně pomůže ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Togaran

Přidávám další kousek skládačky pro inspiraci:
http://www.flickr.com/photos/raouloskoni/6661349553/in/photostream
Řešení přistávacích ploch je tady super. Moje představa je více terénovitá a budovovitá (případně silnicovitá a kolejovitá). :)

Myslím, že to o čem se tu bavíme, bychom mohli dát dohromady na Lipno 2013.

Znovu bych chtěl urgovat jestli ještě někdo nemá zájem se přidat.
Mtron dodá základnu, já a Robbed navážeme každý blokem o šířce 2x48 a hloubce taky tak. Další bloky můžou navazovat.
Co Luky? Nějakou dálnici, mrakodrap nebo generátor? :)

Samozřejmě veškeré rozměry a rozvržení o čem se tu bavíme je předběžné, ve finále to může vypadat úplně jinak.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

martinlx

Citace od: peter kdy 30.01.2012, 09:06:14
na všech pohyblivých částech, které jsem měl na svém letišti v Roztokách, jsem po výstavě měl minimální opotřebení
Čím mažeš? Také jsem o tom přemýšlel, ale nevím jestli to nenachytá prach a nezpůsobí víc škody než užitku.

peter

Většinou používám modelářský olej pro modelovou železnici. Pokud není, tak hodinářský olej a pokud není ani to, tak čímkoliv jiným, ale mažu! >:D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Robbed

Nemazal jsem, doplatil jsem ;D každopádně příště budu používat pouze klasické vlakové nápravy s kovovou osou.


Togaran: ta scenérie je výborná, relativně málo dílků na velké ploše, ale přitom to vypadá skvěle.

Pokud se pustíš do něčeho podobného, tak pořád můžeme použít koncept, který jsem nastínil tady. Moje část by navázala na tvoji a postupně bych šel do výšky.
Velikost počítám max 2x2 baseplate 48.

Samozřejmě kdokoliv se může přidat, buď úplně vlastním modulem, nebo menší lodě/stroje či budovy..  :D.

znouzectnost

Mám připravit něco ze své sbírky?
Pokud vynechám část Ufo, 497 a 2153 mám vše co lego vydalo do roku 1997(doufám) + většinu modelů z Idea Booků, megacore magnetizer (6989) v barvách Clasic space (šedá), Futuronu a Blacktronu I pár dalších předělávek pro futuron třeba 6985 (rozšířen o jeden modul) 6950, a M:Tron + Blacktron 2 a M:Tron monorail a pár dalších věcí podle fantazie.
Celkem tak 250 modelů...
Nebo se mám vzchopit a udělat tu Futuron základnu, kterou mám rozdělanou a zbytek nechat doma?

Luky1987


Togaran

Citace od: znouzectnost kdy 28.02.2012, 20:53:23
...
Nebo se mám vzchopit a udělat tu Futuron základnu, kterou mám rozdělanou a zbytek nechat doma?

Pokud by to záleželo na mě, tak bych udělal základnu tak aby pasovala do terénu a mohl ses zapojit do space dioramatu.
A co ti zbyde rozhodně doma nenechávej :) určitě tam bude prostor na MOCy, tak by se tam ta sbírka pěkně vyjímala.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Takže jak pokročil brainstorming:

- v přední části bude kolej s vlakem, stejně jako tomu bylo v Království železnic.
- dalším společným prvkem bude silnice. Černá s bílými a Lime/TrNeonGreen elementy.
- skála bude LBG, výška zatím nejistá. Konkrétní návaznost si budou řešit konkrétní sousedi.

náčrtky:
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Mtron

Tak jsem doladil plánek :-) čekám na odpověd Thrawna :-)
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Thrawn

Máš PM. Jinak Thrawn toho moc nepotřebuje. Blacktroni se spokojí s 2x48. Půlka z toho na základnu a půlka na "zahrádku" :)

Samozřejmě samotné bojiště bude jiná záležitost :)
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Colonel32

#47
Zajímavá je ta logika, že dvě základny jsou od sebe stejně daleko jako velikost jedné z nich, a zrovna teď se pustí do strašného boje? Nemělo by větší smysl kdyby jeden měl základnu a druhý útočil jen létajícími a pozemními stroji?

Thrawn

JJ, na první pohled ano, ale až to uvidíš, tak to pochopíš :)
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Thrawn

Výsadkové lodě jsou dobrý nápad a určitě na ně dojde, zapadají do koncepce.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Daniel

#50
Já mám v hlavě také jednu space věcičku - možná bych se napasoval za Robbeda, nebo prostě někam na úplný konec galaxie - 2x2 (možná 2x3) velkých baseplate.

Ale hodně podstatný je termín případné výstavy?

Jednalo by se o menší Blacktron I základnu zapuštěnou v DBG skále a před ní LBG (teoreticky neutrální) loď...tak nevím jak by to pasovalo vašeho do dioramatu. Já to budu stavět tak jako tak...spíše jde oto, jestli to bude v době výstavy ještě stát ;).

Robbed

Termín je léto 2013, možná ještě Litovel letos v létě, ale to asi nestihneme (aspoň já) postavit.

Do dioramatu můžem napasovat cokoliv co má něco společného s sci-fi ;D >:D

Předběžně:
Mtron & Thrawn 10x2 - Togaran & Robbed 4x2 - Luky 5x2 (?) - Dan 2-3x2
takže máme štrúdl 21x2 ;D možná kdyby se to rozpůlilo a vzniklo by 10x4 ...

Luky1987

Určitě se přidám, minimálně 4x2 jsem schopen plnohodnotně zastavět+nějaký menší koráb (pod 2metry >:D)
Již jsem si psal s Togaranem, že by nebylo špatné kdyby Space sekce byla větší než kolejiště 8)

Daniel

Dík za objasnění termínů - holt jsem teď trošku mimo net a nemám moc fórum načteno :'(  ;).
Léto 2013 je zatím za moc dlouho - do té doby (pokud budu v ČR) už by toto moje zamýšlené diorama mělo být dávno rozebrané. Takže kouknu na tu výstavu Litovel letos...
Na té výstavě za rok se dohodneme kdyžtak až to bude více aktuální - určitě bych se chtěl účastnit, ale ještě nevím jestli za rok budu radši stavět minulost, nebo budoucnost? :)

Thrawn

Takže, nakonec jsem proti plánu základnu uvedl zde. To, abyste věděli, že na tom aktivně pracuji.

Moje představa je, že M:troni náhodně objeví utajenou Blacktronskou základnu vedle té své a rozhodnou se ji napadnout. Z útoku se stane obrana, protože Blacktroni obsadí okopy, nasadí děla a přivolají posily. Základnu (hrubou stavbu) bych měl dostavět do července, mám min. 100 Blacktronů i s výzbrojí, které mohu nasadit do boje a kdo ví, kolik jich získám do konce roku, takže o počty také nemám obavy (pokud tedy nechcete tisíc Blacktronů, to už by byl asi problém ;D), takže mi zbývá jen dokončit základnu a vymyslet a postavit výsadkové lodě operačního svazu. Což už vcelku taky mám. Zbývá rozhodnout, zda moje základna bude ve skále, která bude nad úrovní M:Tronovy, aby se tak vyřešil problém s podúrovňovou stavbou, načež budu muset postavit i skalnaté pouzdro (vypadalo by asi jako toto, M:Troni by to mohli vylézat a moji Blacktroni by na ně zeshora pálili vším možným, zatímco by za nimi na volné ploše operační svaz vyloďoval posily. Takový D-Day naruby  ;D) nebo bude prostě její vršek na úrovni té mtronské a pak mi stačí to, co stavím.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

peki

Umřelo to nebo se s tím dá v rámci Space pro Lipno počítat (v četně Mtronů)?

Robbed


peki

Jak bude dlouhý celý SPACE projekt (prosím v metech)

Mtron

Citace od: peki kdy 27.09.2012, 17:11:24
Jak bude dlouhý celý SPACE projekt (prosím v metech)

Pokud bude plocha dle dohody 2x48 baseplate na šířku a pohledová z jedné strany, mohu se pokusit zastavět 30 baseplate. V přepočtu na metry je 76 cm šířka x 5,7 m délka (15).  Otázkou je co ostatní  >:D Z jedné strany se napojím na Togarana a Robbeda a z druhé na Thrawna.

přepočet SPACE - Mtron délka cca 15B, Robbed 2B, Thrawn 2B, Dan 3B, Togaran 2B, Luky 4B¨
celkem pokud se nikdo nepřidá 28 baseplate o délce 38 cm se rovná ufff 10,64 metrů  :o :o :o :o :o :o

takže zhruba in-fo. Teď je to jen potřeba potvrdit nebo vyvrátit od stavitelů a vystavovatele či koordinátora výstavy.

MTRON OUT
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

peter

Chlapci, tedy hlavně asi M-trone, nechci Vám/Ti do toho kecat, ale nechtěli by jste spíše nad kvantitou se zaměřit na kvalitu a propracovanost ;) Už poslední model v Roztokách byl z mého pohledu dost na hraně.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.