Třídění 75 000 dílků Lega

Založil rukay, 25.05.2009, 17:12:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

rukay

Tak jsem se dal do třízení podle rad některých zběhlejších fanoušků. Rozhodl jsem se pro pytlíky. Ale vůbec to nepostupuje :'(. Mám asi 75 000 dílků - hrubý odhad (spočítal jsem počet v malý bedýnce, pak vynásobil... atd.) - dřív jsem třídil podle barev, ale už to začalo být neúnosný. Dal jsem se do toho už včera a teda nevim nevim. Asi spíš dřív dožiji osmdesáti let než tohle přeberu. Nemáte někdo nějaký urychlovač?  :D ;D
   Tímto bych tedy všem co ještě Lego netřídí na dílky vzkázal: pak už to nikdy nepřeberete..! :P :'(
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Miketuk

Doporučoval bych nejdříve přetřídit dle barvy a až potom po případě podle typu.
Držím palce, já jsem třídil asi 25kg a bylo to neúnosný, teď už radši třídím hned po rozebrání.

Marty713

#2
Tak tohle mám už za sebou. Když koukám na ty fotky, tak toho mám asi podobně velký množství. Možná trochu víc.
No chce to hodně trpělivosti a pořád myslet na to, jak to bude hezký, až to bude roztříděný. ;) :D

P.S. Já to třídil už z barevný úrovně na velikostní cca měsíc. ;)

Věšák

Nj...tak s timhle já ti nepomůžu...já třídim už od útlého dětství (vzhledem k starší sestře od které sem to odkoukal a vzhledem k rodičům, kteří na to pravděpodobněu nás doma přišli-tipuju že je na to přived kufr ze setu 565) a nikdy sem nemoh pochopit, jak to někdo může netřídit
Ovšem připrav se, že ti to zabere spoustu pytlíků...já to mám v kufříkách a kyblíkách a těch mám cca 30 :P

Hardegon

"Třízení"  :-\ to je tak nehezký slovo. Nemá to být "třídění" (až mi to dloube do očí).

Ale jinak. Fázi kyblíkování z "chaosu" do barev jsem prodělal asi v 10ti letech. To toho bylo znatelně méně. Asi před čtyřmi lety jsem začal podle druhů dílů. Sice ty méně vyskytované díly je problém v nepopsaných šuplíčkách či krabičkách najít, ale jinak je to o kategorii lepší.

Držim palce a snad máš dost pytlíků. Mimochodem, na většinu dílů najdi něco lepšího. Jinak do roka asi budeš muset obnovit všechny pytlíky.

Věšák

Citace od: Hardegon kdy 25.05.2009, 17:33:44
"Třízení"  :-\ to je tak nehezký slovo. Nemá to být "třídění" (až mi to dloube do očí).

Možná máš pravdu, koukal sem na to a asi je to třídění (i když já koukal jen na wikipedii a do anglicko českýho slovníku :P ;D )

Citace od: Hardegon kdy 25.05.2009, 17:33:44
Sice ty méně vyskytované díly je problém v nepopsaných šuplíčkách či krabičkách najít, ale jinak je to o kategorii lepší.

Právě v tomhle sou dobrý ty nářaďový kufříky, člověk koukne a vidí :)

Hardegon

Citace od: Vesak kdy 25.05.2009, 17:37:27
Citace od: Hardegon kdy 25.05.2009, 17:33:44
Sice ty méně vyskytované díly je problém v nepopsaných šuplíčkách či krabičkách najít, ale jinak je to o kategorii lepší.
Právě v tomhle sou dobrý ty nářaďový kufříky, člověk koukne a vidí :)

Jen do chvíle, než je těch kufříků víc...  :-[

tadeasb

Já třídím do pixel na potraviny a jsem s tím spokojen. Pytlíky jsou podle mě jenom na několik použití

Octan Creator

Ja neviem co vy vsetci triedite  :-\, ja mam zatial cele lego co sa da poskladane,...
Sice modely su po celej izbe na skrinkach, komodach, polickach, ale za to mam este priestor pod postelou, kde cele mesto chcem presunut, ale zatial neviem kedy a ostatne lego ako strechy, okna, dvere a klasicke kocky to mam potriedene, musim uznat, ale nie je to az tak velmi vela, ze by sa to nedalo zvladnut  ;)

Togaran

Nemůžu si pomoct, ale ty obrázky nevypadají na 75 000 dílků. mám podobné množství jako ty na fotkách a to je něco okolo 10 000 dílů
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Rewolt

Citace od: Togaran kdy 25.05.2009, 21:51:02
Nemůžu si pomoct, ale ty obrázky nevypadají na 75 000 dílků. mám podobné množství jako ty na fotkách a to je něco okolo 10 000 dílů
souhlas, i když bych asi tipoval o trochu víc , tak 25-30 000 (i když je to relativní) !
It's a trap!

Robbed

Citace od: Rewolt kdy 25.05.2009, 22:06:38
Citace od: Togaran kdy 25.05.2009, 21:51:02
Nemůžu si pomoct, ale ty obrázky nevypadají na 75 000 dílků. mám podobné množství jako ty na fotkách a to je něco okolo 10 000 dílů
souhlas, i když bych asi tipoval o trochu víc , tak 25-30 000 (i když je to relativní) !


Jj, taky bych si to tipoval tak na cca 30 000.

rukay: Zkus se registrovat na Peeronu a vytvořit si seznam všech svých setů (vypíše ti to pak kolik máš dílků, figů atd..)

5o

Tiež sa tohto bojím, pokiaľ by som začal rozoberať všetky zložené modely. Potom by nastal problém nielen kam s tým ale hlavne do čoho. Tak to zatiaľ nechávam voľne plynúť a časom ma hádam niečo lepšie napadne. A zadávanie setov a počítanie dielikov je tiež dobrá zábava, odhodlal som sa zatiaľ iba na MISB a výsledok aj mňa prekvapil 10336 ks. Tak to idem rozbaľovať a skladať. Alebo sa už naozaj pretransformujem na zberateľa.
Preto lebo Lego...

Věšák

Nevíte někdo jestli se daj do Peeronu zadávat figy?
Já tam zadal všechny svoje sety a dost mě překvapilo kolik toho je...

peter

Citace od: Věšák kdy 26.05.2009, 09:14:25
Nevíte někdo jestli se daj do Peeronu zadávat figy?
Já tam zadal všechny svoje sety a dost mě překvapilo kolik toho je...

Ne celé, musíš je zadávat po dílech (tělo, nohy, hlava atd.).
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

expertik

Citace od: Octan kdy 25.05.2009, 21:39:14
Ja neviem co vy vsetci triedite  :-\, ja mam zatial cele lego co sa da poskladane,...
Sice modely su po celej izbe na skrinkach, komodach, polickach, ale za to mam este priestor pod postelou, kde cele mesto chcem presunut, ale zatial neviem kedy a ostatne lego ako strechy, okna, dvere a klasicke kocky to mam potriedene, musim uznat, ale nie je to az tak velmi vela, ze by sa to nedalo zvladnut  ;)

No "my všetci" ostatní, čo máme tak trochu asi väčšie množstvo napriklad veľkých Technic (ale aj iných) setov a k tomu navyše desiatky kíl "kiloware", tak v bežných podmienkach si to ja osobne neviem celkom predstaviť mať postavené a povystavované po poličkách a komodách... To sa Ti vážne chce toľko vysávať z nich prach? :-O Naposledy som mal postavený a vystavený na komode len jediný set a to Technic buldozér, ale aj z toho jediného sa mi nechcelo furt vysávať prach a striehnuť, či nepovysávam aj nejaký dielik. Radšej prikupujem IKEA boxy a triedim lego. Z dlhodobého hľadiska je to IMHO oveľa lepšie a šetrnejšie (aj k LEGU).

S.t.a.l.k.e.r.

Mne vyhadzuje Perron cislo 24055 dielov, z toho asi tretinu som dva dni umyval vo vani, potom triedil podla farieb a nakoniec z nich podla zoznamov kompletoval modely a zaroven znacil chybajuce diely. O nejaky mesiac sa to opakovalo, dielov vsak bolo menej. Tie sety, ktore sa podarilo komplet vyskladat, su doteraz ulozene v zasuvkach alebo vylozene vo vitrinach, tie zvysne boli roztriedene jednoducho podla farieb, nasackovane a naukladane do krabic. Cele to trvalo v cistom case asi tri dni. Je to na bobrika trpezlivosti, takato robota, urychlit sa to asi velmi neda, jedine ze by si mal jasno ako ich chces mat vytriedene. ;)

vasek

No mne ta hromádka připadá menší než co mám já a to mám celkem cca 20.000 dílků (a stále jich je málo, když něco stavím pořád něco chybí  >:D). Všechno to skladuji v závěsných skříňkách Mars. Tento způsob mi velmi vyhovuje, dají se bez problémů přenášet, jsou kdykoli k dispozici, vidím kde co je, dají se přikupovat. Pro mne ideál, jen velká kola a elektroniku mám v boxech na nářadí.

Octan Creator

Citace od: expertik kdy 26.05.2009, 09:29:56
Citace od: Octan kdy 25.05.2009, 21:39:14
Ja neviem co vy vsetci triedite  :-\, ja mam zatial cele lego co sa da poskladane,...
Sice modely su po celej izbe na skrinkach, komodach, polickach, ale za to mam este priestor pod postelou, kde cele mesto chcem presunut, ale zatial neviem kedy a ostatne lego ako strechy, okna, dvere a klasicke kocky to mam potriedene, musim uznat, ale nie je to az tak velmi vela, ze by sa to nedalo zvladnut  ;)

No "my všetci" ostatní, čo máme tak trochu asi väčšie množstvo napriklad veľkých Technic (ale aj iných) setov a k tomu navyše desiatky kíl "kiloware", tak v bežných podmienkach si to ja osobne neviem celkom predstaviť mať postavené a povystavované po poličkách a komodách... To sa Ti vážne chce toľko vysávať z nich prach? :-O Naposledy som mal postavený a vystavený na komode len jediný set a to Technic buldozér, ale aj z toho jediného sa mi nechcelo furt vysávať prach a striehnuť, či nepovysávam aj nejaký dielik. Radšej prikupujem IKEA boxy a triedim lego. Z dlhodobého hľadiska je to IMHO oveľa lepšie a šetrnejšie (aj k LEGU).

Mas pravdu, ze na to pada prach, a preto chcel by som to presunut pod postel, tam by to mohlo byt vsetko spolu, take male mesto  ;) Ja to nevysavam, iba utieram z toho prach, tak sa o to nebojim  ;) A  mam kocky, ktore mam ulozene v skatuliach a ich cistenie mam za sebou, nastastie aj triedenie  ;)

rukay

Říkám, že je to hrubý odhad podle následujícího postupu: spočítal jsem kolik dílků se vejde do malý krabice. Pak počet malých krabic. Dál: do velký krabice se vejdou dvě malý a do maxi krabice se vejde šest velkých. No a vyšlo mi 75 000...! :)
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Věšák

Citace od: Octan kdy 25.05.2009, 21:39:14
Ja neviem co vy vsetci triedite  :-\, ja mam zatial cele lego co sa da poskladane,...
No když chce člověk stavět MOCy tak nemůže mít všechny sety postavený a nikde žádný jiný dílky....
(beztak nevim kam bych všechny sety vystavil :P )
A setřízený je to přece jen trochu přehlednější než všechno dohromady

Citace od: peter kdy 26.05.2009, 09:22:34
Citace od: Věšák kdy 26.05.2009, 09:14:25
Nevíte někdo jestli se daj do Peeronu zadávat figy?
Já tam zadal všechny svoje sety a dost mě překvapilo kolik toho je...
Ne celé, musíš je zadávat po dílech (tělo, nohy, hlava atd.).

No to sem zkoušel, ale když sem pak mrknul na číslo kolik panáčků mám, bylo pořád stejný jako před tim, než sem toho panáčka zadal....mě šlo o to, jestli se dá vložit samotnej fig tak, aby byl započítanej do čísla, udávajícího počet figů...tk to asi nejde co?

Citace od: rukay kdy 26.05.2009, 12:52:54
Říkám, že je to hrubý odhad podle následujícího postupu: spočítal jsem kolik dílků se vejde do malý krabice. Pak počet malých krabic. Dál: do velký krabice se vejdou dvě malý a do maxi krabice se vejde šest velkých. No a vyšlo mi 75 000...! :)

Bral si v potaz vzduchový mezery? ;) :)

rukay

Teď nevím, jestli to mám brát jako ironii, nebo jestli ti hráblo. ;D ;D ;D
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Togaran

Citace od: rukay kdy 26.05.2009, 12:52:54
Říkám, že je to hrubý odhad podle následujícího postupu: spočítal jsem kolik dílků se vejde do malý krabice. Pak počet malých krabic. Dál: do velký krabice se vejdou dvě malý a do maxi krabice se vejde šest velkých. No a vyšlo mi 75 000...! :)
Myslím že takhle to nejde :) nevím jak to máš ty, ale u mě je to tak, že s velikostí krabice roste velikost dílů uvnitř. Spíš mám v malých krabicích víc dílků, než ve velkých.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Věšák

Citace od: rukay kdy 26.05.2009, 13:54:40
Teď nevím, jestli to mám brát jako ironii, nebo jestli ti hráblo. ;D ;D ;D

Já to myslel tak, že mezi různými díly sou různě velký mezery...tkže pokud si přesně neodpočítával do každý krabice stejnej počet dílů a pokud sou ty díly různě velký a různě tvarovaný, můžou bejt mezi nima větší nebo menší mezery a to se může jevit, jako že je tam těch dílů víc/míň...

Citace od: Togaran kdy 26.05.2009, 14:12:42
Citace od: rukay kdy 26.05.2009, 12:52:54
Říkám, že je to hrubý odhad podle následujícího postupu: spočítal jsem kolik dílků se vejde do malý krabice. Pak počet malých krabic. Dál: do velký krabice se vejdou dvě malý a do maxi krabice se vejde šest velkých. No a vyšlo mi 75 000...! :)
Myslím že takhle to nejde :) nevím jak to máš ty, ale u mě je to tak, že s velikostí krabice roste velikost dílů uvnitř. Spíš mám v malých krabicích víc dílků, než ve velkých.

Takhle se to taky dá říct...

rukay

Proto píšu hrubý odhad. Ale o moc víc/míň by to stejně nebylo. :)
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Octan Creator

Citace od: Věšák kdy 26.05.2009, 12:54:43
Citace od: Octan kdy 25.05.2009, 21:39:14
Ja neviem co vy vsetci triedite  :-\, ja mam zatial cele lego co sa da poskladane,...
No když chce člověk stavět MOCy tak nemůže mít všechny sety postavený a nikde žádný jiný dílky....
(beztak nevim kam bych všechny sety vystavil :P )
A setřízený je to přece jen trochu přehlednější než všechno dohromady

No tak aby si bol v obraze, sety City a Creator mam postavene a tie nemienim rozoberat a sety Brick & More (velmi sa podla navodu nedaju skladat  ;)) tak z nich robim MOC a ked nejake kocky potrebujem co nemam, tak dokupim  ;)

A kocky Brick & More mam roztriedene (nejake foto pre predstavu)  ;)

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

Věšák

Citace od: Octan kdy 26.05.2009, 16:23:05
No tak aby si bol v obraze, sety City a Creator mam postavene a tie nemienim rozoberat a sety Brick & More (velmi sa podla navodu nedaju skladat  ;)) tak z nich robim MOC a ked nejake kocky potrebujem co nemam, tak dokupim  ;)

A kocky Brick & More mam roztriedene (nejake foto pre predstavu)  ;)
Ok, promiň, nějak sem předtim minul tu část o tom, že těch několik dílků třídíš :)
Tak a teď zas uvedu do obrazu já tebe ;D :
  Když už je těch setů víc a člověk je nemá všechny postavené (např. proto že by se mu to nikam nevešlo, nebo by tim musel otravovat všechny v bytě :P ) musí hold nějaký rozložit a roztřídit... :)
  Btw, já mám některý dílky jen jednou a zvlášť se mi je kupovat nechce...a tak když něco stavim a ten dílek potřebuju, musim to hold bohužel rozložit  :'(

2Rukay: a nechceš vyzkoušet ten Peeron? :)

rukay

Než bych to tam napsal (AT-TE, AT-AT, Millenium,j iž obě MTT, Juggernaut, Naboo N-1, ARC-170 a dalších asi osm/devět modelů stíhaček, pak nějaký ten fotball, dárkový kyblíky, třikrát jsem vymetl akci "kolik se ti vejde do pytle tolik máš"...atd.atd.)...musím třídit..!  ::) ::) :-\ ;D
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Věšák

;D Jo, tuhle akci sem taky třikrát vymet....v Děčíně :P následkem toho mám teď několikrát jen půlky párů křídel, nebo každý křídlo barevně jiný :P

Tak třiď tak třiď....já to do peeronu naházel když sem se zrovna nudil...tk až se budeš nudit, víš co dělat ;) ;D

rukay

Jj, ale když už mám třízení dost tak jdu sem. A teď když se z nadhledu své židle na to koukám, tak se mi zdá, že to vůbec neubývá :o :o :P.
   Jo a ty akce s pytlem, kterej si koupíš a čím víc do něj dáš tím víc máš jsou podle mně skvělí! Nahrabal jsem si vždycky spousty dílů, protože jsem kupoval zásadně ten větší pytel (když to šlo) asi za 1500. Dle mého názoru je to nejlepší příležitost jak přijít ke spoustě cenných dílů. Nemá cenu to cpát křídlama. Já vždycky bral tu drobotinu. ;)
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!