City

Založil JaM203, 29.09.2017, 07:46:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

JaM203

Zdravíčko,
rok 2018 se bliží a trochu jsem brouzdal.
Našel jsem toto video, kde je ÚDAJNĚ pár setů k příštímu roku.

https://www.youtube.com/watch?v=Y_AmHCthqbs

Osobně mě zaujalo nejvíce dřevorubecký traktor = "Harvester".  ::)

otaznik

Finálním setům se tohle asi bude dost blížit.
Líbí se mi, že policie je alespoň v trochu jiném prostředí, nicméně jsou to neustále dokola recyklované sety. Z hlediska TLC to chápu, z hlediska mého je to úplně na hlavu a ušetřím.
Ostatní sety - jsem zvědavý na to letadlo, naopak ten podivný karavan je promarněná příležitost (pokud to takhle bude opravdu vypadat) - podobně jako set 60085, který se mi dost nelíbil.
Důležité budou i detaily, ty tu ale nejsou vidět.

ThomasMorta

Citace od: otaznik kdy 29.09.2017, 10:28:30
Líbí se mi, že policie je alespoň v trochu jiném prostředí, nicméně jsou to neustále dokola recyklované sety. Z hlediska TLC to chápu, z hlediska mého je to úplně na hlavu a ušetřím.
(...)
Důležité budou i detaily, ty tu ale nejsou vidět.

Z hlediska člověka, který se LEGU začal věnovat před 2-3 lety mám naopak z recyklovaných setů celkem radost - nemusím shánět staré věci, když něco chci.
Co se týče setů 2018: jsem zvědavý na starter set policie s úlem. Jinak jsem rád u policejních setů za kombinaci skal, dřeva a modrých součástek - zejména modré součástky (a teď myslím blue a dark blue) byly v posledních letech velmi vzácné (kromě nexo knightů, do kterých právě modrou sháním na vlastní tvorbu).
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

mesje

bezne sety za posledne roky su cisty odpad a pre AFOLov nepouzitelne - X krat prevarene city, nexo, ninjago, atd. Predtym boli aspon castle, potom pirates, LOTR a pod, bolo co vybrat aj z bezneho sortimentu. Buducorocne city ide v tejto linii - absolutne nic nove a zaujimave neprinasa - kopu policajtov len v trochu pozmenenej podobe, hromada vrtulnikov, klonovane auta, vsetko nepouzitelne ani za 50% zlavu. Cudujem sa aj ze ci to kupuju decka, ked dostane nejake tuctove lego auticko na vianoce, asi sa stastnim nepretoci. Ja neviem ako sa to predava, ale keby syn doniesol spoluziakovi na narodeniny city auto, tak sa ten bude tvarit ako kysla uhorka. Fici star wars, veci co poznaju z filmov, a ked city, tak to musi nejako zaujat. Kazde decko uz ma desiatky policajtov a aspon niekolko vrtulnikov, tak fakt neviem, preco nie su trochu viac originalni. Napr take friends je ovela pestrejsie - je tam aj nemocnica, farma, obchodak, atd. V city len fizli, hasici, auta, vrtulniky, len tam kazdy rok zmenia farby a trochu pomenia prostredie. Pripadne pride super blbost ako lavove auta, to fakt neviem kto sa hra s lavovou tematikou....

ThomasMorta

Citace od: mesje kdy 29.09.2017, 14:27:20
Pripadne pride super blbost ako lavove auta, to fakt neviem kto sa hra s lavovou tematikou....

Přiznám se, že mně se lávová tématika líbila - jen škoda té limetkové barvy, která z toho dělá sety těžko využitelné na součástky. Ale co jsem zjišťoval, nejsem sám, kdo by chtěl třeba sopku z velkého setu... Nicméně uznávám, že to recyklování schématu stavebnic u "adventure city" každý rok je trochu otravné.
A co se týče sopečné tématiky: Lava monsters z Nexo Knights jsou naprosto skvělá a sopečnou tématiku u nich využiješ. Takový Jestrův palác je prý snadno upravitelný, aby se z toho vyházelo všechno, co odpůrci NK nemají rádi - no a protože jde o sopečnou pevnost, tak se Ti hodí sopka:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

pitris47

Mám známou, která pracuje ve školce a přišla za mnou co bych jí doporučil pro děcka. Dal jsem jí katalog a děti si vybrali právě tu sopku. K tomu pizza auto, autobus a z creatoru domek. A právě ta limetková barva se děckám líbila nejvíce.

ThomasMorta

Citace od: pitris47 kdy 29.09.2017, 16:08:51
Mám známou, která pracuje ve školce a přišla za mnou co bych jí doporučil pro děcka. Dal jsem jí katalog a děti si vybrali právě tu sopku. K tomu pizza auto, autobus a z creatoru domek. A právě ta limetková barva se děckám líbila nejvíce.
Já neříkám, že je limetková barva špatné - mně se také líbí. Ale trochu mi vadí, že začínají být málo zastoupené klasické barvy jako blue a green.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Villa Legina

Citace od: pitris47 kdy 29.09.2017, 16:08:51
...známou...pracuje ve školce...co bych jí doporučil pro děcka. Dal jsem jí katalog a děti si vybrali právě tu sopku. ...A právě ta limetková barva se děckám líbila nejvíce.

Však o tom to je.  Namotajú sa na to už iba škôlkári !!!!!!! T.j. deti do 6 rokov. Ak Lego oficiálne odporúča radu CITY pre deti od 5-12 rokov, tak to je úplne scestné, pretože 7-12 ročné deti sa s tým už hrať nechcú! 

Lenže omnoho viac sa v mojom okolí darúva Playmobil, deťom sa po prvé nechce skladať, chcú mať hotovú hračku hneď, a po druhé, nie sú schopné ani podľa návodu to poskladať hlavne z dôvodu, že nie sú schopné sa sústrediť, nebaví ich to a nie sú ochotné venovať stavaniu čas.

Drobuliatko

No inak to je pravda co pises! Presne tak to je. Decka uz nebavi skladanie a ak uz hracku, tak chcu hotovu. Skladacky nie su uz (zial) in.

RTG

Tak to su kecy, skor by som povedal to viac vypoveda o rodicoch a ich vztah a pristup k detom ako o detoch samotnych. Moja dcera (3r) si sama pyta lego a najviac casu pri nom z hraciek travi. Na otazku, ked sa postavila pred regal stavebnic odpovedala zhodne ako vravi pitris (pizza van aj autobus su uz doma), takze ocividne vedia v TLG co maju robit aby zaujali.
No a aby to nebolo uplne OT, vrtulniky ani kamiony moc nemusim, no tu asi spravim vynimku - zavazi cena. Lesny traktor za mna trefa, zvysok ma nezaujal a cakam na druhu varku 2018, pripadne dalsie temy.
Aktualny Pocet dielikov: 47080
                    minifigov:     304

Mr. Cube

Převlek za strom!

pumlicz

Osobne mi v City nejvice chybi proste obycejne stavby. Mam dojem, ze poslednich X let se vse toci pouze kolem sluzeb. A to jeste tech "akcnich". Moc mi chybi takove ty starsi ala: ruzne domecky, autoservis, benzina, zavodni draha, posta, stanek s obcerstvenim, noviny.. Tohle mi pro dceru dost kompenzuje rada Friends, ktera je proste zamerenim mnohem napaditejsi. Mozna je to tim, ze jsem se k legu vratil teprve pred necelym rokem, po 20ti letech, ale i tak.

ThomasMorta

Citace od: pumlicz kdy 03.10.2017, 12:44:14
Osobne mi v City nejvice chybi proste obycejne stavby. Mam dojem, ze poslednich X let se vse toci pouze kolem sluzeb. A to jeste tech "akcnich". Moc mi chybi takove ty starsi ala: ruzne domecky, autoservis, benzina, zavodni draha, posta, stanek s obcerstvenim, noviny.. Tohle mi pro dceru dost kompenzuje rada Friends, ktera je proste zamerenim mnohem napaditejsi. Mozna je to tim, ze jsem se k legu vratil teprve pred necelym rokem, po 20ti letech, ale i tak.

Řadové domky, pošta, zelenina - to všechno se v minulých letech objevilo v Creatoru. A někdy to byly moc pěkné sety.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Medicek1

A na vlaky se asi zapomělo:-(

Mr. Cube

Jako je fakt, že Policie a nějaké aktuální City téma vždycky zaplácne stránku, dvojstránku...ale za poslední roky se určitě dalo vybrat i něco civilního, namátkou mě napadá třeba přeprava motorek na závody, přívoz, auto s karavanem, lidé v parku (+ na pláži), dodávka s kajakem, pojízdné občerstvení, benzínka, nedávno autobusová zastávka...

yoshimaka

Trochu jako škodu vidím, že TLC neudělá sérii nemocnice/záchranáři (omezuje to pouze na pobřežní hlídku), myslím si, že i téma "Jungle" by sneslo pokračování a rozšíření - třeba hory (Himaláje). Z civilních bych ještě zmínil doručovací služby, montovnu/továrnu, a třeba stavbu silnic.
Lust och fägring stor

BlazejHolen

Když už jsme u toho myslím že služby obecně by bylo dobré rozšířit a pokračovat v nich - pošta, nemocnice a pak třeba muzeum, nebo i škola, která snad v této sérii nikdy nebyla (nebo ano?)... napadá mě že i nějaké subtéma jako filmové hvězdy - natáčení atd. by bylo fajn a nebo třeba televizní stanice atd. :)

Lego jde evidentně dobře známou vyšlapanou cestičkou kde si je jisté tržbami a prodejem... policie hasiči a sem tam nějaké letní/zimní subtéma the end. Ale je tady tolik potenciálu pro "obyčejné" věci že je až škoda že se z něj netěží...



otaznik

Některé věci z výše zmíněných jsou ve Friends, pochybuji, že by je chtěli implementovat i do City.

BlazejHolen

Lego friends má ale jinou cílovku... krom toho ukázalo že právě tyhle "obyč" lokace jsou žádané a populární... Bylo by fajn zakomponovat něco z toho i do Lego city série...

VojtaBeton

Docela bych v sérii city uvítal farmaření. Farmu, práškovací letadlo, stodolu, zvířata, nějaké traktory, přívěsy. Cisternu na mléko...

MÍLA

Farmaření už bylo v city před pár lety, kromě práškovacího letadla vše co si vyjmenoval.

otaznik

Pár obrázků jednoho Police setu na rok 2018 - https://brickset.com/article/31287/2018-city-set-revealed.

janopr

Obrázků je na Bricksetu už víc:

https://brickset.com/sets/theme-City/year-2018


60173-1: Mountain Arrest

Zajímavé mužské torzo a trenýrky, včelí úl a medvěd do Lugbulku  ;D a LURP v hnědé. Buggyna působí trochu jako lego junior a vrtulník asi pouze zvedne cenu setu  >:D


60179-1: Ambulance Helicopter


Líbí se mi, jak záchranáři nesou zraněného snowborďáka a on to prkno prostě nenechá na svahu.



60180-1: Monster Truck

Odpružení kol pomocí gumiček a narozdíl od předchozích monster trucků 6 studů na šířku.


60181-1: Forest Tractor

Class Xerion pro lidi, kteří nemají doma dost místa na Technic.


60182-1: Pickup & Caravan


Typ karavanu, který u nás není moc k vidění, spíš tipuju v USA. Rodiče jsou stejní jako vsetu "Postavičky v parku" a klučík má pěknou vestu. Síťka na zvířátka a krab/rak. Pick up má klasickou díru mezi předkem a předním nárazníkem - klasika.


60183-1: Heavy Cargo Transport

No, co na to říct. Čepice s culíkem?  ;D

miroslav

Lego city před pár lety bylo nápadité,krásné,různorodé, např. farma,důl,vlaky,domy...
A HLAVNĚ NEMOCNICE KTERÉ UŽ NEPAMATUJU 5 LET a stejně mám nemocnici z roku X
protože na tu poslední nemocnici jsem neměl peníze!
Dnes??
přeplácané,hnusné,pořád to stejné...
Sbírám lego city cca 7 let,DO roku 2016 nebylo lego (budova,nádraží...) které bych nechtěl...
Ale ted si asi koupím cca 2 auta a zbytek na náhradní díly,stavbu mých aut a budov...
Takže tenhle rok asi strávím víc času nakupováním kostek než setů.
punk'n'bricks !!!

yoshimaka

Nu.. co už. City mne občas překvapí - naposledy sérií Jungle, která mne "dostala". Z nových zde uvedených kvituji již řečené minifig torso se škrábanci + trencle, medvěda (chci, chci, chci), ale ten vrtulník tam prostě nemá co dělat. Je jako pěst na oko. Záchranářský vrtulník vypadá dost dobře, ještě mu spravit hezkou velkou nemocnici a je to. Zbožné přání. Monster truck či co není můj šálek čaje, miniXerion vypadá velmi lákavě, pro ty, co mají z minulých let set s tématikou těžby dřeva, takřka povinnost ( ;)) Transport helikoptéry je už několikátou inkarnací bez větších inovací. US karavan je pro mne též těžko stravitelný, byť kvituji, že se snaží udělat různé návštěvníky LEGO lesního parku.. přidáním zvířat (puma, medvěd, vlk, draví ptáci, liška atp.) by dozajista zvedli poptávku po těchto dovolenkářích.
Lust och fägring stor

BlazejHolen

Z toho co zatím bylo možné vidět mne zaujal pouze nový dílek - kšiltovka s vlasy, torso slečny ze setu "Přeprava helikoptéry" a ten polonahý týpek s trencelmi... Takže BL...



lukasenko

Citace od: BlazejHolen kdy 01.11.2017, 14:01:21
Z toho co zatím bylo možné vidět mne zaujal pouze nový dílek - kšiltovka s vlasy, torso slečny ze setu "Přeprava helikoptéry" a ten polonahý týpek s trencelmi... Takže BL...
Stejná kšiltovka je i u 60179-1: Ambulance Helicopter.

janopr

Nové obrázky zde: https://www.youtube.com/watch?v=qpr8j5XNnBY

-policejní sety: včelí úl jde nasadit na hlavu, jeden set obsahuje tchoře z minifigures série,
- menší sety: stíhačka a auto na překonání hranice zvuku  :D
- důlní sety: pavouk svítící ve tmě, nějaké nové (?) valounky zlata, hlavní set obsahuje velký těžební stroj na pásech - něco jako Nexo fortress (ale lepší)  >:D

skmaand

V banskom sete sú aj rovné koľaje k novej húsenkovej dráhe.

Jezevec

No to dolování je docela recyklace toho jednoho důlního setu 4204 The Mine. Ten vrták je snad skoro stejný, minimálně hodně podobný. Akorát místo jeřábu a náklaďáku tam dali rypadlo, pěkný a zajímavý.  :D Ale horská policejní stanice slabota teda....
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.