Návrh castle projektu pro Lipno 2014

Založil danyboy, 28.08.2013, 13:43:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

danyboy

Po dohodě s Pekim založím toto téma.
Na Lipno 2014 jsem chtěl postavit hrad.
No, ale takový samostatný hrad by na výstavě moc nevynikl.
Chtěl bych svolat hlavně nováčky, jelikož sám nováček jsem.
Má vidina je postavit spol. castle projekt. Něco ve stylu jako je
na letošní výstavě. Zatím se přes SZ k projektu připojili vocucbat
a SpCasPi000. Později přidám namalovaný plán diorama.
Zatím je vše v plenkách, proto více informací podám později.
Mé rozměry, které se pravděpodobně měnit nebou: 130 cmx 78 cm.

Aktuálně domluvena spolupráce na projektu (nebavíme se o obléhání!!) s:

Vasan

danyboy2127

Izmael10

vocucbat

Apollo

sakoras

SpcasPi000

germik

Aktuální mapa:
Domluvená spolupráce na obléhání (figy, stroje atd...):

Darkdrago

Sakoras

123aspim

DarkDrago

#1
Máš nějaké nápady toho jak by to celé mělo vypadat, jak kdo může přispět a tak?  :D
Momentálně se mi rozrůstá moje armáda ze štírů a s Izmael10 jsem domluvený na sjednocení jednotek po dobu výstavy  ;D
Dračí páni s mocí ohně...

Hardegon

Jednak nejsem nováček a jednak už mám trochu přehradováno, tak se nezúčastním, ale rád s čímkoliv pomůžu nebo poradím. Pokud bude zase bitva, rád poskytnu vikingy, kteří se letos osvědčili jako kvalitní bojovníci.  >:D

danyboy

Citace od: darkdrago kdy 28.08.2013, 13:47:10
Máš nějaké nápady toho jak by to celé mělo vypadat, jak kdo může přispět a tak?  :D
Momentálně se mi rozrůstá moje armáda ze štírů a s Izmael10 jsem domluvený na sjednocení jednotek po dobu výstavy  ;D

Ano mám. Dodám později.
Zatím padly zmínky o lesu, řece s round plates, o poli a malé dědince vedle hradu.
No připomněl jsi tu Izmaela. No, s Izmaelem jsme se nejdřív domlouvali na obléhání.
Bohužel ten se chystá jít vystavovat na do SK. Ale pokud by ses chtěl ujmout obléhání
není problém. >:D

danyboy

Citace od: Hardegon kdy 28.08.2013, 13:49:50
Jednak nejsem nováček a jednak už mám trochu přehradováno, tak se nezúčastním, ale rád s čímkoliv pomůžu nebo poradím. Pokud bude zase bitva, rád poskytnu vikingy, kteří se letos osvědčili jako kvalitní bojovníci.  >:D

No bitva by se teda konat mohla. Spojit to s obléháním! >:D

DarkDrago

Obléhání. No docela jsem se pobavil. Moji muži se dají spočítat na prstech a s obléháním jako takovým nemají žádné zkušenosti, natož aby na to měli techniku  ;D
Mám sice v plánu verbovat vojáky jako křižáky, nebo Dračí jednotky (seriál Legend of the Seeker), ale to bude na delší dobu...
Dračí páni s mocí ohně...

danyboy

Citace od: darkdrago kdy 28.08.2013, 14:07:30
Obléhání. No docela jsem se pobavil. Moji muži se dají spočítat na prstech a s obléháním jako takovým nemají žádné zkušenosti, natož aby na to měli techniku  ;D
Mám sice v plánu verbovat vojáky jako křižáky, nebo Dračí jednotky (seriál Legend of the Seeker), ale to bude na delší dobu...

Hlavně tam necpi figy s různýma chima hlavama.
Bude reál středověk.

DarkDrago

S chimou mi dej pokoj. Stačí když v tom vidím kopii Warhammeru  ;D ještě abych si to tahal dom  ;)
Všechno budou lidští vojáci...
Dračí páni s mocí ohně...

Ryxe

Také se mohu podílet maximálně radami, případně nějakými vojáky, kdyby bylo třeba. Určitě budu držet palce, aby jste projekt dotáhli úspěšně do finále ;)

nerow

Mám rozestavěnou tvrz podle reálné předlohy. Ale asi nestihnu postavit do příští výstavy. Tak ještě nevím, jestli se přidám.

germik

Jů, já bych se zúčastnil rád, uvidím ale jak na tom budu s časem... Kdyby už, tak bych rád postavil kus venkova (zelená) i kousek města...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

danyboy

Citace od: germik kdy 28.08.2013, 19:07:54
Jů, já bych se zúčastnil rád, uvidím ale jak na tom budu s časem... Kdyby už, tak bych rád postavil kus venkova (zelená) i kousek města...

Jasně, zatím je vše ve stavu domlouvání.

VocucBat

U mě vše závisí na otci. Kostel bude určitě. Ostatní nevím. Táta je anti-lego, anti-kfol, anti-afol atp.

Kuba

U mě stále žije myšlenka na nějaké to western diorama, ale pokud nebudou lidi na western, tak nevím jak to nakonec dopadne  ??? snad ale dobře: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=42220.0   Zatím mám většinu dílu na Lipně. Takže mám do října čas si vše pořádně rozmyslet a promyslet. Každopádně bude přebytek dílů šedé barvy, tak pokud bych se nepřidal do Castle já, možná by do toho šla manželka, pořád do mě hustí, kdy už budu něco stavět, že by mi chtěla pomoci. Na Lipně ji to nějak chytlo :D

danyboy

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 28.08.2013, 19:58:02
U mě stále žije myšlenka na nějaké to western diorama, ale pokud nebudou lidi na western, tak nevím jak to nakonec dopadne  ??? snad ale dobře: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=42220.0   Zatím mám většinu dílu na Lipně. Takže mám do října čas si vše pořádně rozmyslet a promyslet. Každopádně bude přebytek dílů šedé barvy, tak pokud bych se nepřidal do Castle já, možná by do toho šla manželka, pořád do mě hustí, kdy už budu něco stavět, že by mi chtěla pomoci. Na Lipně ji to nějak chytlo :D

Ty hele ony ty výstavy pěstují nové Fans Lego.
U nás se zase klube Afol z tatínka. ;D

Kuba

Každý nový stavitel je přínosem :)

danyboy

Já myslím, že obléhání hradu, napadení vesnice a příchod posil je dobrá směska. ne? ;D

DarkDrago

Z technických důvodů tu za danyboy2127 vkládám jeho mapu, která ještě není úplně konečným dílem.
Dračí páni s mocí ohně...

danyboy

Padla zmínka jak bych si představoval diorama.
Asi nějak takhle. Samozřejmě je to pouze můj návrh.
Za každý nový nápad budu  rád.

blackrabbit

Já mám rozestavěný hrad, ale předpokládám, že zase budu mít málo kostek na skály.  :-\ Pokud by byl ale zájem, šel bych do nějaké vesničky, pár domečků bych postavit zvládl.

danyboy

Citace od: blackrabbit kdy 29.08.2013, 02:31:46
Já mám rozestavěný hrad, ale předpokládám, že zase budu mít málo kostek na skály.  :-\ Pokud by byl ale zájem, šel bych do nějaké vesničky, pár domečků bych postavit zvládl.

Jasně.

DarkDrago

#21
Takže už jsem měl s danyboy2127 debatu a přišli jsme na několik věcí (no na dvě):

1. Hrad by měl splňovat v krajině nějakou funkci něco střežit, já navrhoval nějakou hranici, nebo kupeckou stezku.  Bylo by dobré vyjádření od několika dalších lidí, jestli do toho jít a jak na to....

2. Voda. Nejlepší je z Plate, Round 1 x 1 Straight Side, aleje zapotřebíopravdu velké množství, takže pokud někdo nemá vodu doma, tak se asi bude kupovat a nejlepší by to bylo rozdělit mezi několik lidí. Po Lipně prostě každý bude mít u hradu vodní příkop  ;D
Dračí páni s mocí ohně...

Aki

K mapě je malou poznámku: hrad by neměl být obklopen vesnicí. Podhradí by mělo být jen na jedné straně a může být i ve větší vzdálenosti od hradu. Pokud by jste to chtěli ještě rozšířit, tak bych navrhoval: tvrz s vesnicí, pole, bojiště, hrad, malé podhradí (hospodářský dvorec + 2-3 domky, řeka a les.
Hrad nemusí nic bezpodmínečně nic střežit. Jeho hlavní funkce může být reprezentativní, tedy sídlo panského rodu. V Menclové je hrad velmi trefně chrakterizován názvem kapitoly: vysoko a daleko.  >:D Zatímco tvrz byla vždy součástí vesnice (a někdy tam byly i tvrze dvě).

DarkDrago

Možná by nebylo špatné udělat válečné ležení. Nemyslím jen stany na louce, ale přímo nějakou dřevěnou pevnost, nebo tak nějak. Před pár lety jsem byl na Sovinci a tuším, že švédové tam měli ležení. Zdi měli většinou z košů naplněných hlínou a kamením. Tuším, že to bylo za 30. leté války.
Nevím jak se to dá propojit, protože je to trochu vzdálené době v níž se má odehrávat bitva a to všechno, ale něco takového by se dalo udělat ne??  :D
Dračí páni s mocí ohně...

Aki

Citace od: darkdrago kdy 29.08.2013, 14:17:45
Možná by nebylo špatné udělat válečné ležení. Nemyslím jen stany na louce,
Něco takového? link
Ležení s opevňovalo i v dřívějších dobách, ne jen za 30. leté války. Ve středověku se stavěly různá dřevostavby, hliněné valy, polské ploty atd.

DarkDrago

Jo to by se klukům mohlo líbit  ;D
No já myslel jestli se používaly plněné proutěné koše už dřív  ;) Opevnění jako takové stavěli už Římané, ne?  ;D
Dračí páni s mocí ohně...

danyboy

Aby jste věděli, že jako "organizátor" nic nestavím. >:D
Zatím jsem, začal stavět ze zbytků dílků co mám doma.
Mapa je stále ve stavu vývinu.  ::)
Foceno mobilem.

Izmael10


danyboy

Citace od: Izmael10 kdy 01.09.2013, 20:48:41
Budú mať aj asfaltku?  >:D

Jo, jo. Musí se experimentovat!
Spojíme síly s town staviteli! >:D

Aki

#29
Citace od: danyboy2127 kdy 29.08.2013, 14:33:28
Mohl by jsi mi prosím tě nakreslit jak to máš na mysli.
Tak moje představa by byla tak nějak:
Vesnice by mohla ukázat lánovou dispozici a ne jen shluk domků, tvrz i kostelík s hřbitůvkem, studna s vahadlem, pole by neměla vypadat tak jako ty dnešní a měla by být u vsi. Teprve za nimi les. ukončený říčkou s mlýnem a brodem, nebo mostkem (ten bych si představoval jako dřevěný a zastřešený - něco jako byl gotický most přes Ohři co shořel před 30 lety. Na louce za říčkou by stál opevněný tábor obléhatelů - stany i roubené chatrče, dřevo hlinitý val s palisádou či polským plotem na vrchu + nějaké ty sruby (takové to co bránil Žižka na Vítkově ve filmu od Vávry...) Mohl by tam stát i nějaký ten prak. Na kopečku by pak stál obležený hrad a z druhé strany pak několik domků podhradí - to by zrovna mohli obléhatelé rabovat, ale pokud by tam byl už tábor, tak tu osadu už určitě párkrát vyrabovali, takže několik domů by mohlo být vypálených a tak....