(Vlastní) New York 1938

Založil Igorus, 06.06.2013, 09:13:17

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Igorus

Dámy, pánové, mládeži,

Dovoluji si vám představit můj první, veřejnosti publikovaný (modulární domek na výstavu v Roztokách nepočítám), MOC.

Jedná se o výřez ulice v New Yorku z druhé poloviny třicátých let. Inspirací byla především famózní hra Mafia a obliba v třicátá léta jako taková.

Na živo je možno vidět aktuálně na Lipně, trochu více fotografií pak na Brickshelfu.







Kubos.cz

Skvěle zachycené , ty černobílé fotky jsou super. Náklaďák se mi hodně libí.

Ještě z toho udělat trhané zrnité video a pustit tam jednu z mafie  ;D
http://www.youtube.com/watch?v=nS2ylPAUxzA

Luky1987

Černobílé foto špička, kdyby byla patra místo Tan v Dark Red, bylo by to dokonalé.

nerow

Brilantní fotky, krásné zpracování a detaily. Určitě zajímá konkurence k MOCu od Rhoxe  ;)

Igorus

Díky pánové za reakce!

Kubos.cz – Noir video je ovšem výzva! Ale já nejspíš zůstanu u fotografie ;D

Luky1987 – Spojit dark red a tan mě nenapadlo. Nemuselo by to být rozhodně špatná barevná kombinace.
   
Nerow – Je pravda, že Rhox mi v okamžiku zveřejnění jeho povedeného MOCu, kdy už jsem měl ten můj v hlavě, drobet vypálil rybník.  >:D

tazzy

Peckovni! Podle nastupist nadzemky mne ihned trkla inspirace Mafii :)

šipka

jo jo. moc povedená stavbička, při instalaci dalo trochu zabrat uchytit zábradlí. Doufám, že jsem to moc nezvoral a na Lipně bude po shlédnutí spokojenost  ;)

Vasyk

Velice krásná stavba, při prohlížení mě okamžitě popadla chuť si zahrát znova Mafii.

FilipS

Moc pěkný, na Lipně sem to delší dobu obdivoval. Atmosféra Mafie přímo sálá.

Igorus

Děkuji moc za pochvaly.

Aktuálně přemýšlím, jestli pokračovat v tvorbě ulice (ale už bez metra), nebo se pustit do něčeho jiného. Vzhledem k pozitivním reakcím se nejspíš pustím do nějakého rozšíření. Třeba to stihnu do Lipna 2014  ;D

Citace od: šipka kdy 10.06.2013, 15:05:18
jo jo. moc povedená stavbička, při instalaci dalo trochu zabrat uchytit zábradlí. Doufám, že jsem to moc nezvoral a na Lipně bude po shlédnutí spokojenost  ;)
Ještě veřejně díky za instalaci. Bylo mi jasné, že zábradlí bude opravdu oříšek. Ale ty jsi zkušený stavitel, takže to bylo v dobrých rukách!

Icewalker

Citace od: Igorus kdy 10.06.2013, 17:13:46
Aktuálně přemýšlím, jestli pokračovat v tvorbě ulice (ale už bez metra), nebo se pustit do něčeho jiného. Vzhledem k pozitivním reakcím se nejspíš pustím do nějakého rozšíření. Třeba to stihnu do Lipna 2014  ;D
Rozšíření scenérie je zajímavý nápad, takovému pěknému "zákoutí" snad jen prospěje. Možná by nebylo od věci, aby pokračování bylo stylově zase trošku jiné - malá ulička s přestřelkou, či něco industriálního... třeba doky ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Igorus

Dovoluji si vám představit rozšíření mého loňského MOCu. Když jsem přemýšlel jakým způsobem rozšířit newyorskou ulici, tak jsem si vzpomněl na známou fotografii odpočívajících dělníků na traverze. A tak jsem k traverze přidal celý dům  ;D

Při budování jsem se snažil ztvárnit dobové stavební postupy pro výškové budovy (ocelová konstrukce, lití betonových stropů a nosných sloupů, vyzdívání, uplácení mafie investorem atd.).

Výsledek můžete vidět buď na Lipnu a nebo v galerii na Flickru.



 

Icewalker

Připomíná mi to jednoho standardizovaného dělníka na stavbě: "Tenhle song bych moh' zpívat celej den!" ;)

Moc pěkné.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Aki

Už jsem ti to říkal na Lipně: Skvělý MOC co mne překvapil velikostí i detaily. Staveniště mrakodrapu je naprosto skvělé, nemohl jsem z něho odtrhnout oči. Jedinou připomínku mám, k absenci montérů z řad původních Američanů. Zvláště Irokézové pro to byli hojně najímáni (ti jsou původní dokonce i ve státu New York) - jelikož netrpí závratěmi a já je na této stavbě marně hledal.  :o  >:D

Igorus

Díky pánové za reakce!

Aki - dobrý nápad! Pokud se pustím do realizace New York 1937 part 3 tak napravím  ;D

Icewalker - není se čemu divit, že tě napadla tahle píseň. Stačí se podívat na investora...  ;D



Bruno

Vypadá to fakt bombasticky. MOC se mi to líbí.

Flex

parádní zpracování, hlavně palec nahoru za zakomponování metra! od tebe bych rád viděl ještě nějakou podobnou stavbu na toto téma.

Igorus

I když jsem si po minulém Lipnu řekl, že New York rozeberu, nedalo mi to a pro rok 2015 jsem postavil rozšíření – další obytnou budovu, garáže s benzínkou a podzemní nálevnou. Pod prodlouženou nadzemkou pak místo našla malá trafika a bistro.

Změnu doznalo rozložení, kdy aktuálně je blok pohledový ze všech stran.













Další fotky na flickru   ;D

peter

#18
Až na to "R", o kterém jistě víš, se mi rozšíření líbí. Osobně bych ale do modelu přidal mnohem více života, nepořádku po ulicích a dalších drobných detailů. Přijde mi to na New York trochu prázdné a hlavně čisté ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Aki

Souhlas. Bordel je třeba a taky ti indoši mi tam stále chybí. Jinak ale moc pěkné.

matka

Nerozebírat, ale rozšiřovat. Celá ta myšlenka i provedení super, nové přírůstky skvělé. No dobře, to "R" trochu ruší, ale jak jinak to udělat. Malý detail v celkově parádní stavbě. Těším se na další.
Paní na Žlutém hradě

Hardegon

Je to fakt super. Něco z té doby bych si chtěl taky někdy postavit. ;)

Marty713

Řešila by tahle technika něco? ???

peter

"R" v této základní skoro ofiko LEGO abecedě je řešeno takto a i já ho tak poskládal např. na pouti:

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Igorus

Děkuji moc za pochvalné reakce. ;D

Je pravda, že u inkriminovaného "R" se mi to mé řešení taky nelíbí. Ale výhoda je, že to není vytesáno z kamene, takže pro příště to napravím. A i indoši snad už konečně budou ;D

Tak nějak se začínám smiřovat s tím, že v rozšiřování budu pokračovat dál ;D. Z tohoto pohledu je bohužel hlavním problémem ta podzemní část. Na jednu stranu prvky jako metro, bar to oživí, ale za cenu výrazné potřeby dílů.

Daniel

Citace od: Igorus kdy 15.07.2015, 09:46:43
Na jednu stranu prvky jako metro, bar to oživí, ale za cenu výrazné potřeby dílů.
Tak holt  budeš muset  udělat nějaký most a řeku, která bude níž a "ušetříš" za terén :)

Jinak chvála, podepisuji se za další rozšiřování ;)

linhi

Tenhle projekt mě učaroval už od začátku,je to něco jiného,nádech ze hry mafie,je to prostě paráda!

šipka

Rozhodně dobré je pokračovat  ;) Jsem zvědav kam se to až rozroste. MOC povedené !

Igorus

Díky za další pochvalné reakce. Od takových stavitelů to potěší dvojnásob  ;)

Igorus

Pro výstavu v Brně jsem vzhledem parametrům vitríny změnil rozložení, upravil několik drobností, opravil "R" a vyfotil pár nových momentek.

Další fotky na Flickru