(Vlastní) Hrad Kašperk

Založil cendix, 18.05.2013, 19:48:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

cendix

Po "letech" jsem se odhodlal zase k nějakému příspěvku. Tentokrát je to menší stavba. ;)

Hrad Kašperk se nachází na Šumavě a založil ho král Karel IV. k ochraně zemské stezky a zlatých dolů.

Nesnažil jsem se o přesný model, ale o zobrazení podoby v různých fázích výstavby najednou. V neposlední řadě mi to umožnilo využít řadu nových technologií. Stavba mi zabrala asi 2 roky a hrad má nyní rozměry 185x65cm.
Nyní finišuji, aby mohl být vystaven na Lipně. Omlouvám se za horší fotky, nemám zatím v Legárně moc dobré světlo na focení.

frantoka


danyboy


mirek

Další skvost pro Lipno.

Izmael10

Skvelé. Jednoznačne TOP.   :)

MLT


Jotun

Konečně po delší době pořádný hrad, moc se mi tvá staba líbí, těším se na finální fotky. Plánuješ i nějakou posádku hradu?

Kuba

Ještě tomu dej život a bude to super  ;)

peki

Stavbu zpovzdálí rok sleduji. O kvalitě a velikosti stavby vypovídá i to, že bude vystavena společně se zakázkovými hrady a zámky v konferenčním sále (kde bude i Chairudův hrad). Tyto velké modely navíc nebudou odděleny od návštěvníku žádnou zástěnou  :o   

cendix

Jsem rád, že se vám hrad líbí. Ještě není kompletní, přibude i posádka a další oživení.

Malá hádanka - poznáte z čeho je udělaná došková střecha na nádvoří?

Johny650

Opravdu nádhera.. Jinak prosím tě nemáš fotky té stavby kterou máš ve vitríně (asi dům) na obrázku kašperk1?

Děkuji

germik

Došky mne napadají jen ??? :)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

peki

Citace od: Johny650 kdy 19.05.2013, 19:11:22
Opravdu nádhera.. Jinak prosím tě nemáš fotky té stavby kterou máš ve vitríně (asi dům) na obrázku kašperk1?

Děkuji

Radnice

nerow

Není to opakující se + ?

Michal Budinský

Parádna stavba  :) Jeden z mála hradov ktoré som navštívil v ČR, takže u mňa vyvoláva i nostalgiu.

Tá došková strecha nieje náhodou z tohoto?

Ryxe

Moc pěkná práce. Než jsem začal s Hlubokou, navrhoval jsem právě stavbu Kašperku, což nakonec nevyšlo. Asi by bylo překašperkováno ;D. Líbí se mi tam spousta detailů, hlavně ty krakorce postavené na šikmo v rohu.

cendix


Tomtombuy

Perfetkní! A to droidi SW hlava je úžasný nápad! :D

Aki

Krásný hrad plný naprosto skvělých detailů, nemluvě o velice zajímavě zvolených barvách. Doufám, že nebude vadit, když jich tady pár ukáži. Skvělá inspirace Cendrixi.

pryb

Přidám ještě nejoblíbenější detail výstavy, tedy z pohledu našeho potomka. Poté, co ho na to Cendix upozornil, chodil pořád koukat na exkrementy. (Což říkal samozřejmě jinak, ale zdejší "megablocks" se sem vysloveně nehodí :) ).
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Tomtombuy


moiki

Tvůj výtvor se mi moc líbí. Rád bych něco podobného postavil. 

cendix

Na základě rad od Akiho, jsem provedl "drobné" úpravy. ;) V dalších budu pokračovat, aby se hrad ještě více přiblížil reálné historické podobě.

Kuba

Drobné?? Mně příjdou trošchu větší :) to jsi určitě musel rozebrat většinu hradního paláce? Když přibylo tolik oken :)

danyboy

Pan stavitel se ještě více vyřadil na svém mistrovském dílu! :)
Uvidíme tento skvost opět na Lipně? >:D

otaznik

Citace od: cendix kdy 03.01.2014, 21:17:06
Na základě rad od Akiho, jsem provedl "drobné" úpravy. ;) V dalších budu pokračovat, aby se hrad ještě více přiblížil reálné historické podobě.
Tohle je prostě úžasná stavba, opravdu super práce!

Aki

Tedy nenapadlo by mne, že tě to moje povídání osloví. Tohle je super. Najednou to všechno sedí jak má, tedy alespoň podle mne. ;) Super. Díky za pěkný Novoroční dárek.  :-*

Izmael10

Skutočný skvost. Zmeny tomu ešte prospeli. Budem rád ak hrad uvidím na Lipne 2014, lebo v roku 2013 som nestihol prísť na výstavu.  ;)
P.S.: Ako je možné, že jeden z najkrajších hradov na kostkách nemá TOPku?

cendix

Několik nových detailů. :)

Aki

#29
Parádní chrlič. Já si do města lámal hlavu s podobným a nic tak elegantního mne nenapadlo. Tak jsem tam šoupnul jen round brick.  :-\ Tohle je mnohem lepší.
Prevétek vypadá dobře. Malá stříška je super. Jen to okénko mi přijde hodně úzké.

Mimochodem divím se, že toto dílo ještě stále není v TOP!