SW dioráma

Založil peki, 07.11.2012, 23:29:57

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Hledají se stavitelé na SW dioráma (není zakázková stavba). Představa je na ploše krychle o straně 2 m prezentovat nějaké diorama které:
- bude s MOC
- může kombinovat tovární sety vlastní nebo LP (seznam dodám)
- dioráma by mělo využít i prostor ve vzduchu (zavěšení modelů do prostoru na vrchu vitriny bude nějaký rošt.
- ideální by bylo si pohrát s perspektivou (modely stejných lodí ale různých velikostí v prostoru budou opticky navozovat iluzi hloubky prostoru.
- do lodí a MOC by se mohla zabudovat nějaká světla (diody aby to v přítmí dokreslovalo atmosféru). Možná by se dalo použít světlovodů které mohou  blikáním znárodnit výstřel laserového paprsku.

Dioráma by bylo součástí širší expozice věnované SW (sety LP případně kostkařů). Počítá se s nějakou speciální dekorací/grafikou

peki

seznam SW setů LP:
=========================================
7754   Home One Mon Calamari Star Cruiser      1
7869   Bitva o planetu Geonosis      1
7877   Naboo Fighter      1
7879   Hoth Echo Base      1
7930   Útočná bojová loď nájemných lovců      1
7957   Sith Nightspeeder      1
7962   Anakin's & Sebulba's Podracers      1
7964   Republic Frigate      1
8038   Bitva u Endoru      1
8087   TIE Obranný letoun      2
9488   Bojová jednotka vojáků Elite Clone a oddílu droidů      3
9489   Bojová jednotka Rebelů z Endoru a vojáků Impéria      3
9490   Únik droidů      1
9491   Geonosianské dělo      1
9493   Hvězdná stíhačka X-wing      1
9494   Stíhačka Anakina Jediho      1
9496   Pouštní mobil      1
9500   Stíhací letoun Sithů      1
9515   Bojová Loď Malevolence      1
9516   Jabbův palác      1
10178   Pohyblivý AT-AT s motorem      1
10188   Hvězda smrti      2
10198   Tantive IV      1
10212   Imperial Shuttle      1
10213   Raketoplán Adventure      1
10221   Super Star Destroyer      2
10225   R2-D2      1


Měch

Kdyby byl zájem, mám na zapůjčení 10179 UCS Millenium Falcon pro nějakou scénku. Třeba únik z Mos Eisley nebo útok na hvězdu smrti. Jen má asi 11 kg takže se zavěšováním nevím.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

komluk

Děkuji za založení vlákna, pokud můžu,  měl bych jeden nápad...
Osobně teď stavím Endor landing platform (fotky budou během příštího/ přespříštího týdne) s přistáním pro UCS imperial shuttle, tak jsem si říkal, že kdyby se ještě někdo přidal např. Tomas a jeho Honička na Endoru, či Chairudo, se svými At-At a At-St čkama +další (Endor bunkr, Ewok vesnice atd..) mohlo by vzniknout ucelené dioráma se spoustou akce, na dovršení by se nad ,,Endorem"  v přítmí mohla vznášet nasvětlená Death Star s eskortou stíhaček (TIE, či cokoliv co bude po ruce) nebo křižníků ISD- (jejich velikost a uchycení by se museli ještě pořešit...) ->Myslím si že by nádherně vytvořili prostorový efekt.. Takže abych to shrnul, jestli máte rádi Star Wars a Endor, napište a společně můžem vytvořit něco skvělého (doufám  ;))....

tomas.

Já se hlásim, pokud tam bude landing platform s imperial shuttle, tak Endor má smysl.  ;)
Mně by se zamlouval ten bunkr a okolí. Ze strojů mám AT-AT a 2x AT-ST.

peki

Citace od: komluk kdy 08.11.2012, 16:43:11
napište a společně můžem vytvořit něco skvělého (doufám  ;))....

Zkuste do příštího uterý 13.11 udělat nějaký náčtrek o když půjde o pracovní návrh. Jen tak o r ruky jako třeba zde

komluk

#6
Určitě, není problém.

To Tomas:

Ano jedná se o landing platform s UCS imperial shuttle(m). Jsem rád, že ses přidal, během dneška, či zítřaka ti pošlu SZ s průběžnýma fotkama stavby, abychom se mohli domluvit na měřítku a hlavně celkovém rozložení atd...

Goldfrag

Nechtěl by se někdo podílet na stavbě diorámy bitvy o Hoth? Pokud by měli stavitelé Endoru zájem. Jsem ochotný zapůjčit cokoliv co Lego vydalo z Endoru.
‎"Remember, a Jedi's strength flows from the Force. But beware. Anger, fear, aggression. The dark side are they."

komluk

#8
Endor update (hledají se stavitelé):

Landing Platform          -- komluk

Endor bunker               -- tomas.

Ewok vesnice               --?                                 

Shiel generátor            --?

tomas.

komluk: Díky za fotky z filmu, včera jsem už koukal na související scénky. Nejradši bych udělal u bunkru tu situaci, jak se spustila mela (čas asi 1:18 - http://www.youtube.com/watch?v=mMNINagFe-w).
Jo a tvoje landing platform vypadá velice dobře.  ;)

Citace od: Goldfrag kdy 09.11.2012, 19:11:55
Nechtěl by se někdo podílet na stavbě diorámy bitvy o Hoth? Pokud by měli stavitelé Endoru zájem. Jsem ochotný zapůjčit cokoliv co Lego vydalo z Endoru.
Já bych mohl přispět terénem a figama tak na dvou baseplate 48x48. Ty by jsi měl jakou představu, co by jsi chtěl postavit? 

komluk

To by bylo výborný, vytvoří to pěknou dynamiku- v tom případě by bylo nejlepší, aby byl bunkr úplně vepředu, a Shield generátor + landing platform na pozadí aby dokreslili scénu, o tom ale asi více až  v tvém návrhu předpokládám...

PS. díky za pochvalu  ;D

Mtron

Při návštěvě TSL 2007 v Berlíně bylo tohle :-) http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2705317 Jen pro inspiraci. Věřím, že postavíte lepší  ;)
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Goldfrag

Citace od: Goldfrag kdy 09.11.2012, 19:11:55
Nechtěl by se někdo podílet na stavbě diorámy bitvy o Hoth? Pokud by měli stavitelé Endoru zájem. Jsem ochotný zapůjčit cokoliv co Lego vydalo z Endoru.
Já bych mohl přispět terénem a figama tak na dvou baseplate 48x48. Ty by jsi měl jakou představu, co by jsi chtěl postavit? 

[/quote]

Měl bych zájem postavit bitevní pole + nějaký zákop nebo sněžné barikády s věžemi a pak severní vchod + část hangáru.
‎"Remember, a Jedi's strength flows from the Force. But beware. Anger, fear, aggression. The dark side are they."

komluk

#13
Citace od: Mtron kdy 11.11.2012, 18:35:56
Při návštěvě TSL 2007 v Berlíně bylo tohle :-) http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2705317 Jen pro inspiraci. Věřím, že postavíte lepší  ;)

V to pevně doufám! :D

Další update (už to začíná být zajímavé):

tomas.

Citace od: Goldfrag kdy 12.11.2012, 16:23:51
Měl bych zájem postavit bitevní pole + nějaký zákop nebo sněžné barikády s věžemi a pak severní vchod + část hangáru.
Tak když už jsou jasný rozměry Endoru - ví se, co se zbytkem toho prostoru? Mohlo by tam být něco z ledový planety Hoth?  ;)


William

Co tam bude dělat ta hvězda smrti? To je "trošku" jiné měřítko ne?

Robbed

Citace od: William kdy 14.11.2012, 10:49:10
Co tam bude dělat ta hvězda smrti? To je "trošku" jiné měřítko ne?

Ta bude spolu s flotilou ve vzduchu nad tím => perspektiva.

komluk

Citace od: Robbed kdy 14.11.2012, 13:34:06
Citace od: William kdy 14.11.2012, 10:49:10
Co tam bude dělat ta hvězda smrti? To je "trošku" jiné měřítko ne?

Ta bude spolu s flotilou ve vzduchu nad tím => perspektiva.

Ano děkuji, přesně tak je to myšleno.

Marty713

Myslím, že už jsem to někde psal, ale ještě jednou:

Chtěl jsem dát k dispozici svou SW flotilu (viz BS), ale z důvodu, že se nikdo neozval nebo nereagoval, jsem ji včera demontoval a plánuji pokračovat ve svém projektu "Modern warfare".

Hodně štěstí kluci, zatím to vypadá slibně ;)

komluk

Pěkná micro-scale flotila, škoda. Jestliže jsi se někde nabízel, musím se omluvit, asi jsem daný post přehlédnul.

Byly zde nápady o vytvoření ,,pozadí" dioramatu z planet series a samozřejmě i s mini flotilou. Jak ale skombinovat velikosti death star, křižníků, TIE stíhaček atd. s mini planetami a loďmi, tak aby celkovým dojmem nepůsobily až příliš ,,falešně"? Bohužel s touto částí perspektivy nemám tolik zkušeností, a proto bych rád vyzval odborníky tohoto odvětví o případné nápady a rady.

Děkuji.

Marty713

Jednoduse se stanovi ze strany navstevnika nejcastejsi úhel pohledu a skrze něj se pak nastaví několik plánů:

1. plán - les/bitva - minifig scale

2. plán - plošina/Lambda-class shuttle - minifig scale

3. plán - vzdušný prostor nad endorem - midi/microfig scale

4. vesmír - bitva rebelů a impéria - stíhačky a fregaty v microscale

5. vesmír - DSII, křižníky a superdreadnoughty v nanoscale

pozn. 1.-3. plán je potřeba barevným pozadím odlišit od 4.-5. pokud se dá neprůhledné pozadí z jedné strany realizovat.

Přikládám stručný návrh:

Chairudo

V případě zájmu můžu přivézt

1x 10030 - imperial star destroyer - (možná by se dal i zavěsit)
1x 10174 - AT-ST Walker
1x 4483 - AT-AT Walker
5x 7657 - AT-ST Walker small

Kdyby měl ještě někdo 1-2 AT-AT Walkery dal by se také udělat boj o základnu rebelů na sněžné planetě. Sám kvůli vytíženosti asi nebudu mít čas podklad vytvořit, ale kdyby se do toho chtěl někdo pustit rád pomůžu. Teoreticky by se to díky jednoduchosti dalo vytvořit i na místě.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

komluk

Citace od: Chairudo kdy 21.01.2013, 21:13:11
V případě zájmu můžu přivézt

1x 10030 - imperial star destroyer - (možná by se dal i zavěsit)
1x 10174 - AT-ST Walker
1x 4483 - AT-AT Walker
5x 7657 - AT-ST Walker small

Kdyby měl ještě někdo 1-2 AT-AT Walkery dal by se také udělat boj o základnu rebelů na sněžné planetě. Sám kvůli vytíženosti asi nebudu mít čas podklad vytvořit, ale kdyby se do toho chtěl někdo pustit rád pomůžu. Teoreticky by se to díky jednoduchosti dalo vytvořit i na místě.

Už se řeší....

Kubos.cz

#23
Mám kdyžtak 8038 at-st(mám i ty předchozí ale tento se mi zdá nejlepší), původní AT-AT(největší) a spoustu další imperiální techniky, vojáků a personálu, popř lesní rebely a ewoky.
Dál na bitvu o DS II bych mohl zapůjčit 10221 Super star destroyer.
A jestli je ještě volno na něco ze star wars tak by bylo hezký rozšířit Tomas.-ovo dioráma se Sarlaccem a přidat tam 2x desert skiff a 6210 Jabbovu loď (mám)


peki

Citace od: Kubos.cz kdy 26.02.2013, 11:24:46
A jestli je ještě volno na něco ze star wars tak

Vzhledem k tomu že uprostřed obou kurtu budou vitriny je volno na "malé MOC" nebo diorámata tovární setů. Bylo by fajn nějakou vitrinku - vitrinky na kurtu kde bude space zaplnit něčím ze SW (jako bylo třeba v Litovli).

rozměry vitrin viz info zde

Robbed

Citace od: peki kdy 05.05.2013, 11:48:41
Vzhledem k tomu že uprostřed obou kurtu budou vitriny je volno na "malé MOC" nebo diorámata tovární setů. Bylo by fajn nějakou vitrinku - vitrinky na kurtu kde bude space zaplnit něčím ze SW (jako bylo třeba v Litovli).

rozměry vitrin viz info zde

Můžu vzít ARC-170 starfighter

rozměry 92 x 59 cm, výška cca 30 cm

tomas.

Tak už jen rozmístit vojáky a bitka u bunkru je hotová...
Pokud vás na tom něco praští do očí, tak dejte prosím vědět.

Komluk, bude se to na to tvoje napojovat nahoře za bunkrem?
A bude teda ještě něco napravo od bunkru?

peki

Citace od: Robbed kdy 05.05.2013, 13:21:24
rozměry 92 x 59 cm, výška cca 30 cm

Supr
To bude na jednu vitrinu. Dává smysl tam naskládat např. nějaké figy nástup/výstup do lodi atd?
Kdo bude další ?

komluk

Citace od: tomas. kdy 05.05.2013, 14:36:00
Tak už jen rozmístit vojáky a bitka u bunkru je hotová...
Pokud vás na tom něco praští do očí, tak dejte prosím vědět.

Komluk, bude se to na to tvoje napojovat nahoře za bunkrem?
A bude teda ještě něco napravo od bunkru?

Velká gratulace k dokončení, vypadá to skvěle!
Bunkr se bude na Landing platform  napojovat zleva (z pohledu fotky, kterou jsi poslal), přičemž před bunkrem bude ještě 6x 32X32 baseplate (přivezu)- přes SZ ti pošlu nákres jak by to mělo vypadat....
Napravo od bunkru už nebude nic.

Robbed

Citace od: peki kdy 05.05.2013, 14:52:42
To bude na jednu vitrinu. Dává smysl tam naskládat např. nějaké figy nástup/výstup do lodi atd?

Asi ne... je to úplně mimo běžné měřítko.