Stavby modelů na zakázku pro Lipno Poit

Založil peki, 14.09.2012, 09:00:21

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Jak již bylo řečeno v létě 2013 proběhne na Lipině v areálu Lipno Point veliká výstava. Součásti výstavy budou i tzv. MOC které vznikají na zakázku (je financována jejich stavba materiál, práce). Pokud jste zdatný stavitel máte nápad na nějaký zajímavý MOC kontaktujte mne SZ. Zkusím domluvit jeho realizaci. Zatím stavíme budovy již neplatí omezeni na jihočeský kraj. Nabídnout můžete i jiné "velké" MOC ( takové ty stavby kdy se člověk zastaví a říká tohle je z Lega? Ne to není možné.  :o) Pří realizaci modelu je potřeba myslet na transport. Model musí být  rozdělen na moduly, aby byla možná jeho demontáž (úklid či přesun na jiné místo) 


Seznam již domluvených modelů (ve výstavbě)
------------------------------------------------------------
1) Lipno Point: Luky1987



2) Rožmberk: Linhi
3) Červená Lhota: Dan



4) Hluboká nad Vltavou: Ryxe



5) Vila Tugenthad: Edward
6) Chrám svatý Bartoloměj v Plzni: Hardegon



7) Orloj: Rhox
8 ) Technik interaktivní modely: Maly měch
9) Terminátor: Robbed
10) Karlštejn: Linhi a Dan (nestihne se letos, ale stavba bude zahájena )
11) Space point: Luky1987
12) maxifigy Vasyk


-----------------------------
Krumlov současný stav, měřítko minifig (Hledá se stavitel / skupina stavitelů)
Národní muzeum

Co dál ??

peter

Mš by především zajímalo, jak vůbec celou tu zakázku logisticky řešíte. Osobně si totiž nedovedu představit, že přijdu do volné místnosti, kde nemám zhola nic, ani kostičku a mám postavit model o velikosti cca 2 metrů na délku, jednoho na šířku a cca 1,5 na výšku. Jak si pořizujete díly, jak víte, které díly budete potřebovat a v kolika kusech, kde díly objednáváte, jak řešíte toky peněz za díly, za práci atd., co s materiálem, který nepoužijete atd. Toto jsou otázky, které mne hned v úvodu napadají, než bych se do nějakého projektu pustil, nehledě na potřebu volného prostoru a času.  ???
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peki


1) legální nákupy (bohužel nic jiného není k dispozici)
2) odhad, postupné dokupovaní (je na to cca rok)
3) platí se zálohově, jako zedníkům  ;D Musíš ukázat že stavíš, stavba roste
4) materiál který se nepoužije se předá se stavbou, či bude použit v dalším projektu

Musíš to brát tak že pro mnohé je to výzva jak postavit něco monumentálního, něco co by normálně vzniklo jen obtížně.


peter

Prosím o vyjádření stavitelů, kteří o tom vědí jistě nejvíce. Nejvíce mne zajímá bod dva a tři. Neumím si představit, že si na blint např. objednám 500 ks od většiny dílů, které by se mi asi mohli hodit např. z S&H. Ohledně bodu tři, všichni tedy mají živnostenský list?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peki

Citace od: peter kdy 20.09.2012, 21:45:35
Ohledně bodu tři, všichni tedy mají živnostenský list?

Plátí se zálohově za materiál, na to nepotřebuješ živnostenský list.

Aki

A na práci ti taky stačí jen dohoda o provedení práce, ne?

peki

Bude stavět: Rhox


Luky1987

Citace od: peter kdy 20.09.2012, 21:45:35
Prosím o vyjádření stavitelů, kteří o tom vědí jistě nejvíce. Nejvíce mne zajímá bod dva a tři. Neumím si představit, že si na blint např. objednám 500 ks od většiny dílů, které by se mi asi mohli hodit např. z S&H. Ohledně bodu tři, všichni tedy mají živnostenský list?

Platí se zálohově, žádná smlouva není, je to na čestné pionýrské.
Já osobně mám udělané půdorysy v excelu, kde 1buňka se rovná 1stud, v tom si krásně a jednoduše spočítám, kolik čeho ;)

peki

Stavba MOC Olroj, schválena, jde do produkce  :o

Nově potvrzena stavba technik MOC (budou interaktivní, ovládání pomocí tlačítek)

Byly by to:sci-fi vrtulník, letadlo, nějaké superauto, bagr a něco takového

peki

Zvažuje se model první Lego sochy  :o . Půjde socha nakonec do produkce? Dokáže Robbed postavit i zbytek Terminátora? Dokáže se Terminátor udržet na podstavci?
Pokračování příště  >:D

Luky1987


Jamesek

Ad terminátor - neobestavěl by radši dvě kovové tyče v nohou, případně je mít stejně jako teď, ale dvě v zákrytu za nohama ...?

Rhox


Robbed

Jamesek: tyče v nohou by asi šly u jiné sochy, ale tady nevím. Jednodušší bude externí stojan. Čím složitější, tím to bude asi horší sehnat a taky to musí být co nejstabilnější.
A pokud by byla tyč natřená na černo a pozadí by bylo taky černé (třeba nějaké plátno, jak měl Mtron v Roztokách), tak to nebude tolik rušit.

Archaon

Pokud bude socha umistena u zdi, tak ten stojan muze navic jit zezadu a ne zespoda, coz by rusilo... Mimochodem kdyby LEGO udelalo serii licencovanou Terminatorem, byl by to urcite super hit  ;D

Robbed

Na tom obrázku v pekiho příspěvku je právě i další varianta varianta, že stojan bude víc vzadu a bude ho držet za záda.

peki

Citace od: peki kdy 12.10.2012, 21:55:05
Zvažuje se model první Lego sochy 

Terminátor jde do produkce  :o