(cizí) zajímavé lokomotivy/vagony,odkazy, návody atd.

Založil Mates, 31.01.2005, 11:33:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ondra


TomG

Asi jo, ale ma to nejake specialni non pure lego kola.
Only the best can survive.

Micho

Citace od: ONDRA kdy 21.11.2006, 21:30:16
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=216721 Je to lego?  :D

Myslí hlavne kvôli tým kolesám?

Základ je Lego a niektoré veci sú z tadiaľ (už tu o tom bola niekde diskusia) - http://www.bigbenbricks.com/index.html.   ;)

peki

#333
Ten kdo propadl stavění (a to nejen vlaků) se mnou bude určitě souhlasit že je pořád co se učit a zdokonalovat. Dovolil jsem si založit toto téma pro vkládání odkazů na zajímavé stavební postupy/nápady.

Spousta triků na SNOT jak uváděl Micho je na SNOT

Na link je podle mne pěkný návod na stavbu lokomotivy a celého vlaku.

peki

návod na netradiční vagón

peki


peki


peki


Micho

Niečo nové, aj pekné rendery ...  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=ericblacky

betakaroten

Nápady má skvělé, ale renderům bych něco vytkl: díly jsou slité dohromady (chybí škvíra), takže se z toho hůř čte, jak to stavěl.

Honzik

Při procházení ebaye jsem narazil na následující vagóny a jedno malé depo. Myslím, že množí z vás již něco podobného viděli, ale pro některé by to mohla být malá inspirace. Honza

Cavelon

Tá cisterna na prvom obrázku sa mi celkom páči. ;)

MwK

Citace od: Cavelon kdy 16.03.2007, 12:43:38
Tá cisterna na prvom obrázku sa mi celkom páči. ;)
Pripájam sa aj ja! :D
Lebo ma ako jediná očarila!Je fakt super! ;)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Meskalero

Fakt je super ! To je MOC alebo nejaka  Limited edition ?

Honzik

Jedná se o MOCi, které jsou na ebay ke koupi, většina vychází z původních setů, které prošli určitou úpravou.

Pozn: Ta cisterna byla k mání za 29,99 E

Honzik

#345
Při brouzdání BS jsem narazil na zajímavý osobní vagón, hned jsem si vzpoměl na "klasické" české vagóny. Chtěl jsem se zeptat, zda je řešení kostrukce takhle dlouhého vagónu ideální nebo nikoliv. Mě osobně se zda, že je to příliš dlouhý a že to bude vykolejovat. Nemáte někdo zkušenosti? Díky

MwK

Waw! :) ;D
Má to niečo do seba!Skoda že taký odtien šedej určite v legu nenamiešajú... ::)
A ešte mi napadlo,že je to hnusne-vkusné ničenie lega! >:D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

***Banana.com

#347
Dnes je na IDNESu docela zajímavý článek. Konečně jsem si udělal trochu obrázek o typech vlaků užívaných ČD (vlakem jsem nejel snad 8 let) a pro MOC stavitele to může posloužit jako inspirace, byť většina z nich ty vlaky asi dávno zná...Překvapilo mne, že ač jsem vlakem před deseti lety jezdil často, setkal jsem se jen se čtyřmi typy vlaků..tu nejstarší 830 jsem nikdy nikde neviděl...

peki

#348
při brouzdání na BS jsem narazil na tento zajímavý tanker. Nevíte někdo z jakých dílů je udělán plášť cisterny ?

peter

#349
Citace od: peki kdy 02.09.2008, 10:32:37
při brouzdání na BS jsem narazil na tento zajímavý tanker. Nevíte někdo z jakých dílů je udělán plášť cisterny ?

Nejspíše to budou ty nové díly, co jsou použity na válci pro City. Letos to bylo myslím někde v hradu použito.

EDIT:
Tak to asi zas tak nový díl není ...

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

Mně osobně se líbí cisterny udělané z těchto (viz obrázek níže) dílů. 10016 je můj oblíbený vagón.


Ondrej

Citace od: otaznik kdy 02.09.2008, 12:50:51
Mně osobně se líbí cisterny udělané z těchto (viz obrázek níže) dílů. 10016 je můj oblíbený vagón.



Mě mrzí že mám jen jeden,tento vagon je velice povedený...
Celá edice My own train je vydařená

peki

Citace od: Honzik kdy 30.03.2007, 23:36:13
Mě osobně se zda, že je to příliš dlouhý a že to bude vykolejovat. Nemáte někdo zkušenosti? Díky

Vykolejovat nebude. Bude vybočovat při jízdě zatáčkou.  S hobbim jsme to včera viděli v akci, takže mohu názorně ukázat (nechtělo se mi to stavět). Vagóny jsou sice pěkné ale při jízdě na ně není pěkný pohled  :'( Souprava při průjezdu zatáčkou opravdu působí dojmem vykolejeného vagonu.   Současně toto vybočování určuje jak blízko vedle sebe mohou být souběžné koleje. Takže jako model do vitriny ANO  ;) do kolejiště na ježdění NE  >:(




mirek

Citace od: peki kdy 05.10.2008, 10:12:42
Vykolejovat nebude. Bude vybočovat při jízdě zatáčkou.   Takže jako model do vitriny ANO  ;) do kolejiště na ježdění NE  >:(
Musím s tímto kvalifikovaným posudkem jenom souhlasit. Na "kolejišti na půdě" by tato souprava nemohla jezdit, i když bych ji tam rád viděl. Je moc pěkná. Snad jako stojící do depa.

Colonel32

ani pokud by se zvetsil polomer zatacek pomoci prokladani rovinka/zatacka/rovinka/zatacka?

Pepan

Citace od: Colonel32 kdy 05.10.2008, 12:17:36
ani pokud by se zvetsil polomer zatacek pomoci prokladani rovinka/zatacka/rovinka/zatacka?

Ony by takové zatáčky asi vypadaly trochu blbě bych řekl...  :-\ Ale asi by to pomohlo  :)

Ondrej

Citace od: Colonel32 kdy 05.10.2008, 12:17:36
ani pokud by se zvetsil polomer zatacek pomoci prokladani rovinka/zatacka/rovinka/zatacka?

Vypadá to dobře mám to doma už chvíli odzkoušený...

Jen to zabere dost místa.

mirek


mirek


grohl

Přijdou mi nehezké. Stejně jako nějaká radiací zmutovaná obluda. ;D