(cizí) zajímavé lokomotivy/vagony,odkazy, návody atd.

Založil Mates, 31.01.2005, 11:33:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

hobby

Zajímavé téma. Potvrzuje, že geometrie lego-kolejiva je přizpůsobena hračkovému pojetí (primární funkce lega). Pravdu má bezesporu Cavelon, ostatně všichni. Jako model do vitrýny je vagon výborný, pro praktickou jízdu na současném kolejivu nikoliv, neb je to úplně "mimo"(nejenom mimo koleje). Už prodloužené vagony SF jsou problém, v zatáčkách dochází ke kontaktům s jinými soupravami, atd.
Pro srovnání s modelovou železnicí "0": Rozchod 32 mm, průměr oblouku 130 cm (což je pořád málo v poměru s realitou), zatímco lego rozchod 38 mm, průměr oblouku 71 cm.

otaznik

Je potřeba stavět vagony "v měřítku". Tzn. nejdelší vagony jako SF. LEGO s minifigama nebude nikdy přesně reálné.

rdk

Tak tady je 60 studů dlouhej "vagón". Uznávám, vypadá to divně. 8)

chadzi

lol, holt lego geometrie tomu moc nepreje  :P

J_BOB

a neslo by to spravit, tak ako je to pri trolejbusoch? ram je taka ta ohybna vec :) sorry lepsie to popisat neviem. ak som tresol blbost, sorry......do vlacikov sa fakt nerozumiem
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

hobby

Děkujeme rdk za názornou ukázku, že vagony delší než 30 až 34 čudlů (= SF, ale nejen ty) jsou pouze do vitrýn, ale  pro jízdu nepoužitelné, tedy k ničemu.

rdk

Ale šlo by si s nima celkem slušně zablbnout. ;) ;D

Cavelon

Citace od: rdk kdy 16.01.2006, 18:00:16
Ale šlo by si s nima celkem slušně zablbnout. ;) ;D

... vrátane prehadzovania výhybky za jazdy vlaku, keď prvý podvozok už prešiel, ale druhý ešte nie. V reáli by to mohlo byť veľmi zaujímavé, výsledkom by mohla byť napr. súťaž výhybkárov, komu prvému sa podarí nevykoľajiť vlak. ;D ;D

rdk

Další nedostatek - ten dlouhej vagón sráží žlutý přepínátka výhybek... 8)

Cavelon

Pre názornosť som Vám pripravil (po vzore rdk) ešte zopár obrázkov týkajúcich sa výhybiek a jazdy 60-studového vagóna.
Obr.1.: Vjazd vagóna do výhybky z rovnej koľaje. Všimnite si žltú páčku na prestavovanie výhybky. Vagón ju zachytí spodkom strednej časti svojho boku!
Obr.2.: Výjazd vagóna z výhybky na rovnú koľaj. Vagón prechádza svojím telom spoľahlivo mimo koľají.
Obr.3.: Vjazd vagóna do výhybky z oblúka. Páčka na prestavovanie výhybky bude spoľahlivo vagónom zlikvidovaná. ;D Nachádza sa totiž presne pod jeho stredom! Detailný záber páčky v tejto situácii je na poslednom obrázku (č.4.). 8)

Micho

#220
Citace od: rdk kdy 16.01.2006, 20:45:50
Další nedostatek - ten dlouhej vagón sráží žlutý přepínátka výhybek... 8)

Tak tam prepinátko nedáme a je to ... 8)

TomG

Only the best can survive.

Raistlin M

V jádru se mi to líbí, ale připadne mi, že je to poněkud strohé. Dosti vysoká cena, za transformovatelnost. :)

tazzy

Mi se to líbí, až na ten vagónek s uhlím, celkem dost

J_BOB

#224
Narazil som na tuto imho fakt vydarenu lokomotivu . http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1587209

ma tam aj dalsie super vlaciky. vsak su nadherne? http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=164352
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

tazzy

imho lokomotiva neni moc vydarena, ale ty ostatni jsou celkem pekne

zakm

Všetko je pekne mne sa naopak paci ta lokomotiva.
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

Tomášek

 :o :o :o :o :o
Kdyz jsem videl toto http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=164353 nechtel jsem verit svym ocim.Tato souprava je podle me nej-nej-nejnadhernejsi !!!!!
Procházím DARK AGE.

ass


Colonel32

no, cekal jsem, ze to tak nekdo pouzije, ale netusil jsem, ze to bude az tak ubohy...

Codename19

Presne, presne. Nápad je to dobrý ale to spracovanie je zlé. Mne sa na tom nepáči ta aerodynamika.

J_BOB

imho to neni moc pekne.na ozajskych vlakoch ten podvozok nieje vacsinou poriadne ani vidiet....tu je to vysoke jak krava.
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

corelxt

Citace od: J_BOB kdy 31.01.2006, 16:21:57
imho to neni moc pekne.na ozajskych vlakoch ten podvozok nieje vacsinou poriadne ani vidiet....tu je to vysoke jak krava.

imho rychlovlak bude vysokej minimalne jak dve kravy, ale spis tri.
popravde nevim, jak by ste chteli zpracovat podvozek aby nebyl moc videt.
tuhle moznost degraduje uz samotny pouziti dilu z letadla..

chadzi

jj udelal to naprd moc vysoky. ja jsem premyslel ze bych to zkusil, ale s pouzitim jen te predni spodni gray casti, protoze na tu horni bilou nic jinyho nenapasujes. na zbytek podvozku narvat motorek a kola + vyplnit to inverted slopama. rozhodne nepouzivat celou spodni cast letadla...

ass

Citace od: chadzi kdy 31.01.2006, 16:58:40
jj udelal to naprd moc vysoky. ja jsem premyslel ze bych to zkusil, ale s pouzitim jen te predni spodni gray casti, protoze na tu horni bilou nic jinyho nenapasujes. na zbytek podvozku narvat motorek a kola + vyplnit to inverted slopama. rozhodne nepouzivat celou spodni cast letadla...

No jo, ale nebude ten čumák pak moc dlouhej? Se koukni jak je ta šedá spodní část dlouhá...

betakaroten

Vypadá to trochu jako tohle: http://it.geocities.com/kaminotabemono/shinkansen/Hikari2.jpg ale má smůlu, mně se nelíbí ani opravdovej.

J_BOB

na ten sa imho viac podoba ten novy rychlovlak 2006
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Millan

Strojvedouci by toho z kabiny pres ten cumak asi moc nevidel,hlavne ne do zatacky(v letadle by byl v daleko vetsi vysce).Nebo by to mohlo jezdit  v Australii,je tam jeden ctyristakilometrovej usek absolutni roviny ;D
Ten podvozek je opravdu moc odkrytej...Spis to vypada,
jako transport trupu letadla vlakem...

chadzi

hehe to jo, tak asi to udelat tak ze nepouzit ani ten spodni sedej dil a nejak to vymodelovat z basic dilku. ale nevim jak by to vypadalo..

J_BOB

Citace od: chadzi kdy 01.02.2006, 09:18:28
hehe to jo, tak asi to udelat tak ze nepouzit ani ten spodni sedej dil a nejak to vymodelovat z basic dilku. ale nevim jak by to vypadalo..

to riesenie co si predtym navrhoval sa mi zdalo najrozumnejsie
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader