8063 traktor s vlekem ( Tractor with Trailer)

Založil MeNadruhou, 13.04.2010, 00:40:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MeNadruhou


"Už dlouho jsem nenapsal žádnou recenzi a tak ji dnes píšu díky mému pozdnímu narozeninovému dárku - setu" 8063 Tractor with trailer
Sice píšu recenzi až ted, pozdě, ale přece.

Fakta :
Obsah dílků je 1100 ( podle inventáře peeron je 24 dílků navíc)
Je určen dětem 10 - 16 let (a afolům  ;) ).
Katalogová cena je 2999Kč (není v katalogu, kamené obchody pompo ho vedly jako exkluzívní) ( na internetu lze získat i za 2599 nový ).
Set je zabalen docela klasicky, v ůctyhodné krabici s rozměry přibližně 73*47*10 studů. Dílky jsou zataveny sáčcíh, které nesou označení 1 a 2, kde 1 jsou díly pro sestavení traktoru, a 2 pro vlek/ secí stroj. Návod je dvoudílný, polopatický (návod na alternativní model neobsahuje), volně ložený v krabici. Nálepky nejsou obsaženy žádné.

Recenzi samotného traktoru psát nemusím, protože se jí bravurně zhostil Mellory dříve v recenzi setu 8284 Tractor/dune buggy .
Není tajemstvím, že je traktor téměř totožný s traktorem z Melloryho recenze.

Přiblížím vám tedy všechny rozdíly které jsem vypozoroval:
Traktor má červenou barvu, oproti limetkové barvě staršího brášky (toho by si nikdo určitě nevšiml ;D.
traktor 8284 -
U kapotáže je použit  díl x1979 /x1980 oproti dílu 44353 .
dalším rozdílem je konstrukce závěsu a výv.hřídele, kde dolní táhla nejsou spojená a mají jinačí barvu, mohou se pohybovat výše, a hřídel je o kousíček delší - k vidění na obrázku   .
Vzhledově se mi líbí více než limetkový "claas", a po malé úpravě se z něj snadno vyloupne zetor traktor.

Druhá polovina modelu - vlek má pěknou kontrastní zelenou barvu korby.
Jeho konstrukce není nijak složitá, bohužel ani moc pevná. Šasi je poměrně měkké-jde snadno trochu zkroutit.
korba je na tom úplně opačně - je celkem bytelná ( díky panelům) .
Celkově je vlek vzhledově velmi pěkný, ale chybí mi zadní čelo.
Řetězy jsou pěkný doplněk, ale zavazejí při zvedání opěrné nohy.
Zvedání korby jde poměrně ztuha, a určitě bych si uměl představit použití pneumatic systému namísto PF linear_actuatoru

Set má jako alternatívní model pouze jiné nářadí, a to místo vleku secí stroj

což je pěkné a originální.

Dle mého soudu by se dala postavit i alternativa od limetkového modelu traktoru 8284, když by se přidalo pár dílů které jsou třeba (tuto variantu jsem zatím nezkoušel, ale pokud se najde někdo kdo ano, tak se podělte seznam dílů které by byli potřeba)


Shrnutí:
+červená barva připomínající české traktory zetor
+vlek
+secí stroj
+možnost postavit buggy ze setu 8284 (možná  ;) )
+funkce vývodového hřídele ( i když zde není třeba)
+slušné množství různých kol, zelené panely
+nové panely kapoty - lepší vzhled oproti 8284
+vzhledný model
+impozantní velikost
+cena aukro apod.

-měkké šasi vleku
-zelené panely ( dost omezená možnost použít je jinde a jinak než na korby apod.)
-chybějící čelo vleku
-řetězy na vleku
-traktor je recyklovaný set
-zůstala mu měkká střecha
-použití PF místo pneumatic (osobní názor), a umístění ovládání zdvihání korby
-změna délky vývodového hřídele - nářadí od traktoru 8284 se musí upravit ( nebo upravit / vyměnit hřídel v traktoru ;D )
-cena obchodů Pompo

Set můžu doporučit, a pokud narazíte na cenu kolem 2000 Kč, tak si myslím, že není nad čím váhat.

Myslím, že vše co jsem mohl, jsem řekl.
Pro potěšení oka více fotek z BS ZDE a ZDE .
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Bery

Dá se z něj ve předu sundat těžítko bez větčího rozebírání ?
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

MeNadruhou

Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou