Kalvária ( BS 2009 a Roztoky 2010 )

Založil zakm, 07.09.2009, 20:10:01

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

zakm

  Po dlhšom čase som sa pustil do veľko diela ktoré poputuje na ako aj na výstavu do Banskej Štiavnice tak aj do Roztok .

  Bude sa jednať o 3x3 baseplates velký rozlohou komplex , zložený teda z deviatich kusov . Už teraz plánujem jednotlivé kusy spojiť max. po dvoch aby sa ľahko prenášali , skladovali a spájali , lebo ak sa všetko spojí má to peknú váhu :P . Dominantou celého modelu bude kopec , ktorého dominantou bude kalvária s 3 zastaveniami krížovej cesty symbolizujúce chátrajúcu Bansko Štiavnickú kalváriu ktorá je zaradená UNESCOm medzi 100 najohrozenejších pamiatok sveta (!). Dole okolo tohto vrchu budú domy obklopujúce celý kopec no medzi tymíto domami povedie jedna-dve cesty hore na kalváriu . Domy sa budem snažiť postaviť v historickom slohu no o autenticitu v tomto prípade nepôjde , no historické fotografie Banskej Štiavnice sú dobrá inšpirácia  ;D.

Momentálne mám postavený úplne  jeden dom (rožný , žltý)
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=18646.0
okrem neho bily vedljší s vedúcim schodiskom hore na kopec a už je postavená aj trocha konštrukcia kopca s pokrytím.

Najbližšie mám v pláne začať nakupovať diely , a pustiť sa do stavby kaplnky a zastavení a celkovému pokrytiu kopca.

Ak máte dajaké pripomienky a kritiku ...sem s ňou  ;D 8)

Nejaké foto zo stavby domu a kopca:

...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

edward193

Super, Michal, len tak dalej... Mas nejaky nakres celku? - rozmiestnenie domov, cesty, kaplnky?

zakm

No uplne celkovy nakres nemam , je to kvoli tomu mam to rozkuskovane , a stavam a planujem tie casti postupne .

Inak aj pre ostatnych , ked stavate konstrukciu (tak ako ja tento kopec ) velmi si treba premysliet statiku a rozpolozenie pilierov , lebo mne sa to niekolko krat pocas stavby podarilo preborit . Mate vy so stavanim konstrukcii nejake skusenosti a rady ?
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

eNTy

Citace od: zakm kdy 08.09.2009, 22:11:12
No uplne celkovy nakres nemam , je to kvoli tomu mam to rozkuskovane , a stavam a planujem tie casti postupne .

Inak aj pre ostatnych , ked stavate konstrukciu (tak ako ja tento kopec ) velmi si treba premysliet statiku a rozpolozenie pilierov , lebo mne sa to niekolko krat pocas stavby podarilo preborit . Mate vy so stavanim konstrukcii nejake skusenosti a rady ?

Duplo. Jde to rychleji, je to pevnější a nakonec i levnější.

Micho

Citace od: xtepn01 kdy 08.09.2009, 22:14:32
Citace od: zakm kdy 08.09.2009, 22:11:12
No uplne celkovy nakres nemam , je to kvoli tomu mam to rozkuskovane , a stavam a planujem tie casti postupne .

Inak aj pre ostatnych , ked stavate konstrukciu (tak ako ja tento kopec ) velmi si treba premysliet statiku a rozpolozenie pilierov , lebo mne sa to niekolko krat pocas stavby podarilo preborit . Mate vy so stavanim konstrukcii nejake skusenosti a rady ?

Duplo. Jde to rychleji, je to pevnější a nakonec i levnější.

Na podpery pre kopce v koľajišti do Banskej Štiavnice sme s Cavelonom volili aj túto formu - Duplo.  ;)

LiBorec

Buď duplo, nebo stav konstrukci do jakýchsi pomyslných trojúhelníků, asi takhle:

    O    O
O     O     O

Myslím že tak by to mohlo být stabilní, nebo prostě udělej podpěr méně a více mohutnějších ;)

Shmade

Já teda s takovýmhle stavěním moc zkušenosti nemám, ale na sloupy bych dával určitě nějaké "trámy" z technic bricks pospojovaných tak, aby byl "trám" nosný po celé délce...

Colonel32

Takhle stavěl Aki podpěry pod hostinec, a to bylo najednou kostiček, když to pak jednomu ze stavitelů spadlo...

Alasar

Mně osobně to nějak nenadchlo , ale nápad dobrý.

zakm

Tak jak tu vidim vaše odporučania tak skusim vymenit  duplom podpery a uvidim aka bude stabilita . No inak so statikou ratam uz od  zacaitku , takže nejakého vacsieho padu sa zatial neobavam a ani tam nebude na tom ťažký objekt .Inak diki
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

zakm

Vymenil som podpery a kopec sa uz pokryva .
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

zakm

stavba chodnika lemujujuceho vrch :
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

zakm

Aj dneska sa pracovalo...a skoro ma porazilo :P
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

otaznik

Citace od: zakm kdy 11.10.2009, 22:11:57
Aj dneska sa pracovalo...a skoro ma porazilo :P
Zatím to nevypadá vůbec špatně!  :)

zakm

No tak za mnou opäť dalšia časť. Snažim sa dohanať časovy sklz , zatial ako tak ,  ešte budem musiet doobjednavat nejaké diely . Takže za mnou je teraz 7/9 a predomnou este dorobiť zvysne 2/9 MOCu, dokoncit strechu jednemu domu a dostavať sakrálne budovy na kopec .

...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...