(vlastné) Rohový dom

Založil zakm, 13.08.2008, 14:45:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

zakm

Prvý krát po dlhšom čase som sa rozhodol pustiť do ďálšieho MOCu a ako to u mňa obvykle býva je to dom . Nápad na približný vonkajší vzhľad som nosil už v hlave celkom dlho ale všetko sa to začalo návštevou Banskej Štiavnice ( vrelo odporúčam ) v ktorej je veľmi veľa pekných budov len bohužiaľ niektoré sú v dezolátnom stave  >:( :'(.

A tak som sa vyzbrojil  foťákom pofotil som a na nete spolu s domami z Česka ktoré sú takisto zaujímavé som zbúchal plán . Mám v ňom takmer všetko premyslené len musím ešte spísať počet chýbajúcich dielov .

Vdaka členovi tohto fora mirekovi ,ktorý so svojim projektom ,,kolejiště na půdě ,, kde okrem vlakov prezentuje aj elektrické riešenie , som sa nadchol pre zavedenie elektriny  do Lega. Tak som vymyslel osvetlenie do domu...s LED diodami som robil iba raz takže uvidíme ;D

Momentálne mám hotovú komplet štúdiu a plány
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

zakm

#1
Tak čas ubehol , plány sa zdokonalili , dieliky došli a stavba začala. Do tohto MOCu som prvy krát zaviedol elektrinu - v tomto prípade svetlo .
V tomto ( zatiať rozozstavanom ) MOCe sa celkovo bude nachádzať 8 LED diod .
3 z nich budu nasunuté vo vysutých pouličných lampách a 5 ich bude rozmiestnených po zvyšku budovy.

Tak pridávam teda nejaké fotky časom pribudnú dalšie:
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

peter

Já jsem jen zvědav, jak do těch venkovních lamp dovedeš kabeláž, protože zatím mě nenapadá jediná cesta, která by nevedla k zničení některých dílů (v případě pokud chceš mít dráty schované).
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

zakm

No bohužiaľ musel som prvrtať jeden dielik , ale myslim si , že zasah bol najmenší aký mohol byť .
Na prvej fotke je ukázaná zámerne trčiaca LED dioda ( 3mm ) a na druhej napojenie ktoré už vedie cez duté kocky až k zdroju .
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

peter

Když už jsi přistoupil k vrtání, proč jsi nevrtal zevnitř a neprotáhl ty drátky vnitřkem toho Tapu? Sám bych se to takto snažil udělat, jelikož toto řešení díl nijak nezhyzdí, neomezí funkci a po namontování žádné vodiče vidět nebudou. ???
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

mirek

Držím Ti palce. Už se těším, až to bude svítit.

Skyder

#6
Citace od: mirek kdy 30.10.2008, 10:31:35
Držím Ti palce. Už se těším, až to bude svítit.
Ja by som aj povedal ze uz to svieti :D ale kazdopadne bude to zaujimave :D tesime sa  ;)

PS: nadpis "Rožný dom" co mas na nakrese sa mi brutalne paci  ;D, tesim sa ako to budes cele riesit /myslim stavbu a pouzitie dielov../

EDIT: ta bocna stena strechy na nakrese je "sklopena"?
Skyder

zakm

To peter: tá ,, slučka ,, drôtu na tom dieliku bola tam daná pre to , že prevleikeať drôt pod 90 stupnovym uhlom by bolo dost naročne . Ten drôt na konci zafarbím čirnou fixkou .

To Skyder : áno už to svieti ale nie je to ešte aktívne napojené na zdroj . Strecha bude sklopená.   ;)

Behom pár dni sa stavba rozšírí a pribudnú dalšie fotky .
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

JardaL

Citace od: peter kdy 30.10.2008, 09:40:39
Když už jsi přistoupil k vrtání, proč jsi nevrtal zevnitř a neprotáhl ty drátky vnitřkem toho Tapu? Sám bych se to takto snažil udělat, jelikož toto řešení díl nijak nezhyzdí, neomezí funkci a po namontování žádné vodiče vidět nebudou. ???
To ZAKM: Osobně si také myslím, že to šlo udělat elegantněji. Předpokládám, že to je prvý pokus a samo tě to hned vzápětí trkne, jak by to mohlo vypadat lépe bez viditelných drátů. Jestli budu mít o víkendu čas, tak si něco podobného zkusím taky..
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

zakm

Minulý týžden som definitívne dokončil finálne práce na tomto dome. Dostavaný , osvietený, vyčistený a upevnený . Už sa mi tam črtá vedľa neho další.No posúdte sami.  ;)
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

Marty713

Moc se mi to líbí! :D

Celkově i v detailu je to moc pěkné a osvětlení se vážně vydařilo.
Jen ty kytky trochu vypadají, jakoby rostly ze zdi, ale chápu, že už tam nebylo místo na květináče. :)

mirek

Gratuluji ke krásné a osvětlené nemovitosti.
Ty kytky mi nevadí. Naopak. Jsou to převislé petúnie a ty dokonale zakrývají truhlík z kterého rostou.


MwK

Tiež sa pripájam,a gratulujem k naozaj vydarenému dielu... :)
Už od začiatku,t.j prvých nákresov som čakal že ako to celé bude vyzerať a dúfal som že ti to výjde.
A nesklamal si ma,je to super! :D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

zakm

Ďakujem všetkým za reakcie  ;).
Čo sa týka osvetlenia ešte pridám jednu fotku ked nabijem teraz už slabé baterky na plno , tak potom bude lepšie vidno osvetlenie aj dnu aj vnútri .

Okrem iného na fotkách veľmi zle vidno vnútorné osvetlenie , vnútri je umiestnených 5 žltých LED diod a vonku sú 3 bezfarebné.

Akonáhle dokreslím všetky vianočné darčeky  ;D pustím sa dalej do náčrtkov a následnej realizácie pokračovania ulice a budem to tu priebežne aktualizovať  ;)
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

5o

Mne sa hneď zdalo dáko veľa bateriek iba na 3 svetielka. Ale nechcem iba kritizovať, lebo nie som kritik. Je to parádny dom, so všetkým aj strechou, oknami, kvetmi a podlahou.
Preto lebo Lego...

mirek

Citace od: zakm kdy 11.11.2008, 20:06:03
Ďakujem všetkým za reakcie  ;).
Čo sa týka osvetlenia ešte pridám jednu fotku ked nabijem teraz už slabé baterky na plno , tak potom bude lepšie vidno osvetlenie aj dnu aj vnútri .
ZAKM, zkus to napájet napáječem 9V od Lego Trains. Odpadnou starosti s nabíjením baterek.
          Přikládám foto, jak to řeším na kolejišti za použití kostky Technic Brick 1x2 with Holes (32000).
          Do otvorů pasuje minizdířka a do ní minibanánek.
          Jednoduché odpojení i připojení.