Autor Téma: Creator 2020  (Přečteno 3332 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Tomik

• Trade Count: (0)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
    • buildinst
Creator 2020
« kdy: 19.11.2019, 18:23:29 »
Tak už jsou na netu obrázky i nových Creatorů:
http://www.brickfinder.net/2019/11/19/lego-creator-2020-1hy-product-images/

Oproti Technicu, ze kterého jsem nadšený, je pro mě Creator spíše zklamáním. Co ale rozhodně musím pochválit je pes u hamburgerového trucku - takhle pěkného psa postaveného ze 14 kostek v minifigovém měřítku jsem ještě neviděl. Druhý drak v řadě po předloňském 31073 mi přijde zbytečný a z menších setů mě zaujal akorát ten zeleno-bílí raketový závoďák 31103. Jestli bude mít dobré dílky, tak si ho koupím na stavění alternativních modelů na cestách.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
moje galerie na MOCpages, můj Instagram: #TomikModels

Online poMOCník

• mazák
  • ... pomáhá hledat kostky svému malému staviteli.
Re:Creator 2020
« Odpověď #1 kdy: 19.11.2019, 18:41:34 »
Proč 2x monster truck?

Ten zakulacený dílek, co má na hlavě červený ptáček, to je novinka ne? Myslím, že bude mít docela využití!

Offline Matthes_CS

• Trade Count: (1)
  • furťák
« Odpověď #2 kdy: 19.11.2019, 18:46:59 »
Proč 2x monster truck?

Ten zakulacený dílek, co má na hlavě červený ptáček, to je novinka ne? Myslím, že bude mít docela využití!

Monster food truck a monster truck :D

Dílek je novější, ale už někde byl, např. HP adventní kalendář, tam je z něj udělaný micro bradavický expres (je tam černý a červený) a Friends pizza má z toho střechu.

Offline Daniel

• Trade Count: (14)
  • furťák
    • Mé fotky
« Odpověď #3 kdy: 19.11.2019, 22:26:20 »
Na tom domě jsou 3x3 okna v tan... Jsem ještě vůbec nezaznamenal tento rozměr oken. I když koukám, že už byly na HP autobusu ve fialové.

Offline ramsey1

• mazák
« Odpověď #4 kdy: 02.12.2019, 16:39:13 »
Tak modular 2020 prý knihkupectví, jsem zvědavý na odhalení :)

Offline Matthes_CS

• furťák
« Odpověď #5 kdy: 05.12.2019, 20:42:20 »
Hodím to do Creatoru, i když je to classis. Na Bricksetu je pár nových setů a mezi nimi bílá baseplate 48*48:
https://brickset.com/sets/11010-1/White-baseplate

Offline ramsey1

• mazák
« Odpověď #6 kdy: 06.12.2019, 09:21:19 »
Nový modulár je nádherný, v porovnání s loňskou garáží se série naštěstí z mého pohledu vrátila kvalitou na úroveň Parisian Restaurant. Na facebooku už jsou obrázky, určitě během pár hodin bude i press release.

https://www.facebook.com/LEGOFrancais/

Offline milanv

• Trade Count: (4)
  • furťák
  • Milan
« Odpověď #7 kdy: 06.12.2019, 09:40:52 »
Nový modulár je nádherný
Naprostý souhlas. Krom toho je to zajímavá přehlídka užití nových dílů, další jsou v nových barvách, alespoň myslím. Skoro jako propagační materiál oddělení nových kostek - snad ani jedna ozdoba na těch domech není z dílu vydaného před 2018 :D

Zajímavé jsou ty trojlístky v nových barvách a samozřejmě větvičky - ale ty už myslím někde byly. Taky nevím, jestli už byly někde ty "pyramidky" 1x1 v čistě průhledné. Modrý ptáček mě neláká, vypadá, že mu není dobře a místo knihkupectví by ocenil veterináře.

Offline peter

• Trade Count: (22)
  • furťák
  • Jiný už nebudu
    • ARTpeter.net
« Odpověď #8 kdy: 06.12.2019, 11:39:41 »
Nový modulár je nádherný, v porovnání s loňskou garáží se série naštěstí z mého pohledu vrátila kvalitou na úroveň Parisian Restaurant. Na facebooku už jsou obrázky, určitě během pár hodin bude i press release.

No vidíš a já ho pro změnu řadím k těm méně povedeným spolu např. s 10218. Tady je hezké opravdu, že co AFOL to jiný názor ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Offline Jezevec

• furťák
« Odpověď #9 kdy: 06.12.2019, 14:52:58 »

No vidíš a já ho pro změnu řadím k těm méně povedeným spolu např. s 10218. Tady je hezké opravdu, že co AFOL to jiný názor ;D

Co afol, to názor. Z mého pohledu ta loňská garáž (která se mně mimochodem nějak moc nelíbila), byla stále mnohonásobně hezčí jak tento nový 2020, učiněná hrůza. Tak škaredý modulár jsem snad ještě neviděl. :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Offline Poco

• Trade Count: (11)
  • mazák
« Odpověď #10 kdy: 06.12.2019, 15:00:30 »
Zmazali ten post? Nejak ho nevidím. Ak nie, linknite ho priamo, prosím.

Offline Jezevec

• furťák
« Odpověď #11 kdy: 06.12.2019, 15:03:30 »
David z kanálu Solid Brix Studios ten nový modular už doma postavil, tady je recenze:

https://www.youtube.com/watch?v=EPtq79gwnss

Offline Jaky

• bažant
  • **
« Odpověď #12 kdy: 06.12.2019, 15:17:18 »

Offline Poco

• mazák
« Odpověď #13 kdy: 06.12.2019, 15:18:57 »
Díky za linky!

They did, these crazy sons of **** did it! Dokázali tromfnúť najškaredší modulár (garáž) ešte škaredším. Bleh! Nechápem, ako v tom video môže povedať, že "this is a step up". Proti gustu žiadny dišputát, ale no tak...

Offline Jezevec

• furťák
« Odpověď #14 kdy: 06.12.2019, 15:34:01 »
Díky za linky!

They did, these crazy sons of **** did it! Dokázali tromfnúť najškaredší modulár (garáž) ešte škaredším. Bleh! Nechápem, ako v tom video môže povedať, že "this is a step up". Proti gustu žiadny dišputát, ale no tak...

Tak dostal to pokud vím zadarmo, doslova ve videu říká: "I actually have this set here as a review copy that Lego kindly sent..." Tak ještě, aby to kritizoval. Předpokládám, že to mají nějak právně ošetřené, že když ti Lego pošle sety zadarmo a ještě takto měsíc před oficiálním release datem, tak asi máš povinnost to je chválit. Něco podobného říkal Jangbricks, že proto nikdy od Lega nic nevzal zadarmo, aby mohl zůstat objektivní recenzent.

Offline Drobuliatko

• mazák
  • Pohlaví: Ženské
« Odpověď #15 kdy: 06.12.2019, 15:55:12 »
Náhodou, veď je to pekné. Čo je na Tom škaredé? Čakáte paláce? :)

Offline Poco

• mazák
« Odpověď #16 kdy: 06.12.2019, 16:03:14 »
Tak dostal to pokud vím zadarmo, doslova ve videu říká: "I actually have this set here as a review copy that Lego kindly sent..." Tak ještě, aby to kritizoval. Předpokládám, že to mají nějak právně ošetřené, že když ti Lego pošle sety zadarmo a ještě takto měsíc před oficiálním release datem, tak asi máš povinnost to je chválit. Něco podobného říkal Jangbricks, že proto nikdy od Lega nic nevzal zadarmo, aby mohl zůstat objektivní recenzent.
O tom som netušil. Tak to má potom LEGO u mňa ďalšie veľké mínus. Je množstvo firiem, ktoré pošlú produkt(y) recenzentom zadarmo a neočakávajú chválospevy.

Offline skyrider

• rumskib rumskib RUMSKIB!!!
  • Trade Count: (9)
  • suprák
  • spaceship spaceship SPACESHIP !!!
« Odpověď #17 kdy: 06.12.2019, 16:38:34 »
Mě se na tom novém moduláru, stejně jako třeba u petshopu 10218 líbí ta krása v jednoduchosti, není to nějak přeplácané, jenom ta modrá je docela hodně výrazná, když už to ladí do podzimního stylu, mohli zkusit dark-red, popřípadě sand-blue, možná i kombinaci sand-green s hnědou.
Jinak se mi líbí hodně ty schody do modrého baráčku a okýnka v vrchním patře.
Taky si mohli trochu víc pohrát s vnitřkem.
Ale je tam docela dost zajímavých dílů, jako třeba už zmíněný modrý ptáček, hnízdo, chameleon, nebo ty trojlístky.
« Poslední změna: 06.12.2019, 16:41:32 od skyrider »

Offline milanv

• Trade Count: (4)
  • furťák
  • Milan
« Odpověď #18 kdy: 06.12.2019, 16:46:18 »
Mně se líbí ten trojlístek v tolika barvách: žlutá, oranžová, limetková, světle zelená a olivově zelená.
Jinak je to opravdu spíš než skutečný dům takový ten ukázkový (dvoj)dům realitního developera nebo spíš stavební firmy, ukazující hlavně nové tvárnice místo co nejhezčího místa k bydlení. Takže ačkoliv to jsou zvenčí (a zepředu) celkem pěkné domy s ještě hezčí břízou a tím mě na začátku nalákaly, videa ukazující i zbytek (zezadu, zevnitř) mě přesvědčila, že nemám důvod si to kupovat pro radost. Jen čistě pragmaticky doufám, že díky němu bude na BL dost těch nových dílů za rozumné ceny.

[sarkasmus]
Ale dobrá zpráva je, že jak udělali domy s interiéry na úrovni interiérů hasičské zbrojnice ze City, téměř jako to bývalo i u prvních modulárů, tak bude určitě výrazně levnější. Že jo? Určitě!
[/sarkasmus]

Offline BlazejHolen

• mazák
« Odpověď #19 kdy: 06.12.2019, 19:36:39 »
Designers video: https://m.youtube.com/watch?v=gIefGB-ZKpE

Cena 4 199,- nadhera ;)

Offline Johny650

• Trade Count: (36)
  • furťák
« Odpověď #20 kdy: 07.12.2019, 08:44:50 »
Za mě paráda. Set se mi libí o proti moduláru 2018.

Offline Villa Legina

• Trade Count: (5)
  • furťák
« Odpověď #21 kdy: 07.12.2019, 14:23:16 »

Vcera vecer som sa s tym dokladne zaoberala, podrobne napozeravala, vnimala, absorbovala. Musim to robit, lebo ide o financie. Chcem sa vyhnut mylnym rozhodnutiam, ked nieco kupim a potom by som to mala olutovat. Mala som uz vcera pocit, ze to bude na dlhe zvazovanie.

Farebna kombinacia velmi drazdi moje zmysly a nevedela som preco (dnes uz viem). Sceneria na skatuli detto, vratane vzadu tej namalovanej, akoby nebezpecne naklonenej budovy. Breza ma strasne rozculuje - je to velmi neprirodzene urobene a z tyrkysovej farby som chytala uzkost a strach.

A po dnesnej noci tiez nie som mudrejsia v tom, ci si tento set kupim alebo nie. Je v tom totiz morbidita, a to na druhej strane v ramci neskodnej zabavy mimo reality mozem.

Navyse ta tema - ze knihkupectvi - ok, som knihomol, to sa mi tiez paci. Ale potom by som to musela prerobit. A ci by som to dokazala? Ja totiz nedokazem sebavedomo a duploidne povedat: "Dizajneri sa velmi nepredviedli, tak som sa rozhodla si postavit vlastne knihkupectvo".

Mala som dnes v noci sen s tymto setom: bola chladna jesen, bola som pozvana na vystavu, ci prezentaciu knih, plno vysinutych intelektualov sa tam motalo. Chcela som zapadnut, vyzerat ako oni - minifigovske postavy, a tak som si pod trickom, okolo pasa poobkladala molitanove vankuse, aby som bola tucna ako kazdy minifig. Cesta autobusom tam (v reale som cestovala posledny krat busom asi pred 25 rokmi), trvala dost dlho, len zle som vystupila a musela ist kusok peso cez les a v tme. Cestou ma musel niekto zabit, lebo ked som do knihkupectva dosla zistila som - hoci som sa citila vynimocne stastna a blazena medzi tymito ludmi v spolocnosti - ze ma pritomni nevidia, nevnimaju, neodpovedaju, naopak, hovoria o mne, ze som zmizla, ze ma hladaju. Uvedomila som si, ze som sa stala duchom. Vkrocila som teda do vedlajsieho domu, motala sa tam v chodbickach, bolo tam viacero brown dveri, kam som sa obhliadla vsade stare brown nabytky. Pokazdym dvere boli cim dalej tym uzsie, az som sa zrazu nevedela cez jedny dostat. Vtedy som si uvedomila ze som zase vo svojom hmotnom tele a musela som sa zacat zbavovat tych mojich vycpavok okolo pasa. Vosla som do vytahu,  a  ten ma vyviezol kamsi inde, ocitla som sa v obratenej pyramide slovenskeho rozhlasu. Tato budova vsak stala na piratskom miniostrovceku len na chabych white tiles oblukovych zakladoch a zrazu sa to cele zacalo rutit do mora. Do takeho priezracneho mora, ako som tu vo vedlajsom vlakne nedavno obdivovala. Voda bola ozajstna, uz by som sa utopila, ale nejako som vyviazla cez stropnu konstrukciu a preplavala k brehu. Tam som zistila, ze mam v dekolte mrviaceho sa skrecka, ktory mi nasledne utiekol na futbalove ihrisko, lahla som si a natiahla teleskopicky cez celu plochu ruku aby som ho chytila. Ruka bola dlhaaaa biela, hladka, s ciernymi zarezmi ako kmen toho lego brezoveho stromu. Bola som stastna, ze futbalisti skrecka neudupali a moju ruku nepovazovali za zdeformovanu futbalovu loptu. Medzitym som zistila, ze moj manzel je uplne ina osoba, bol to sympaticky pekny mlady muz ale vo velkosti minifiga, mala som ho vo vrecku v obale od kindervajca. Lamentujem: co ja budem robit s takym malym muzom? Ale z myslienok ma vyrusil skriekajuci skaredy chlapik, ktory vykrikoval, ze je strazcom latriny. To uz sa odohravalo znova v dome cislo 107. Ked mi zmizol z oci, zbadala som dvoch policajtov v civile a zacula ich rozhovor. Stal sa trestny cin, nasli ruky a nohy, to uz mali zaistene,  no hladali zvysne ostatky mrtvoly. Hovorim im, pani, pozrime sa tam, do latriny. Postupne sme rozoberali brown laty a panely a veru to tam i bolo - jeden policajt si vzal hlavu pod pazuchu, druhy policajt  nevedel co si pocat s torzom. Bolo odkrvene, oblecene malo archaicku vojensku uniformu. Pozrite pani! Ja na nakupy nosim velku tasku, mam aj teraz so sebou, ten trup sa tu akurat zmesti, vsak je velky len ako technic skatula. Tak sme to tam napratali. A zobudila som sa.

Dnes doobeda mi zase stale neslo z mysle, co mi ten set atmosferou pripomina, ja farebne kombinacie silne vnimam, mam taku obrazovu pamat totiz. Az sa mi to rozjasnilo. Vo filme Mlcanie jahniat je scena kde Clarice je v marnici a s kolegami tam skumaju vylovenu mrtvolu dievciny. Steny marnice su tam podobne modro tyrkysove, ako dom c.107 a zarubne dveri a dvere su presne take hnedobezove ako birch bookhouse, no a mrtvola ma tiez take kadejake podobne farby ako sa vyskytuju v tomto novom sete, navyse na nej poprilepovane listy zo stromu, take iste jesenne ako tu na lego strome.

Cize otazka je pre mna,  ci to kupit alebo nie. Neviem ci by som to dokazala pekne prerobit aby sa mi to pacilo. Uvidim.
« Poslední změna: 07.12.2019, 14:27:03 od Villa Legina »

Offline Matthes_CS

• furťák
« Odpověď #22 kdy: 07.12.2019, 17:01:26 »
O tom som netušil. Tak to má potom LEGO u mňa ďalšie veľké mínus. Je množstvo firiem, ktoré pošlú produkt(y) recenzentom zadarmo a neočakávajú chválospevy.

Tak to bude nesmysl, aspoň na bricksetu pokaždé píšou, že sice set dostaly od lega, ale recenze a postřehy jsou jejich vlastní a někdy je to i vidět, že to úplně nechválí.

Offline Ptakus

• mazák
« Odpověď #23 kdy: 08.12.2019, 08:32:20 »

Vcera vecer som sa s tym dokladne zaoberala, podrobne napozeravala, vnimala, absorbovala. Musim to robit, lebo ide o financie. Chcem sa vyhnut mylnym rozhodnutiam, ked nieco kupim a potom by som to mala olutovat. Mala som uz vcera pocit, ze to bude na dlhe zvazovanie.

Farebna kombinacia velmi drazdi moje zmysly a nevedela som preco (dnes uz viem). Sceneria na skatuli detto, vratane vzadu tej namalovanej, akoby nebezpecne naklonenej budovy. Breza ma strasne rozculuje - je to velmi neprirodzene urobene a z tyrkysovej farby som chytala uzkost a strach.

A po dnesnej noci tiez nie som mudrejsia v tom, ci si tento set kupim alebo nie. Je v tom totiz morbidita, a to na druhej strane v ramci neskodnej zabavy mimo reality mozem.

Navyse ta tema - ze knihkupectvi - ok, som knihomol, to sa mi tiez paci. Ale potom by som to musela prerobit. A ci by som to dokazala? Ja totiz nedokazem sebavedomo a duploidne povedat: "Dizajneri sa velmi nepredviedli, tak som sa rozhodla si postavit vlastne knihkupectvo".

Mala som dnes v noci sen s tymto setom: bola chladna jesen, bola som pozvana na vystavu, ci prezentaciu knih, plno vysinutych intelektualov sa tam motalo. Chcela som zapadnut, vyzerat ako oni - minifigovske postavy, a tak som si pod trickom, okolo pasa poobkladala molitanove vankuse, aby som bola tucna ako kazdy minifig. Cesta autobusom tam (v reale som cestovala posledny krat busom asi pred 25 rokmi), trvala dost dlho, len zle som vystupila a musela ist kusok peso cez les a v tme. Cestou ma musel niekto zabit, lebo ked som do knihkupectva dosla zistila som - hoci som sa citila vynimocne stastna a blazena medzi tymito ludmi v spolocnosti - ze ma pritomni nevidia, nevnimaju, neodpovedaju, naopak, hovoria o mne, ze som zmizla, ze ma hladaju. Uvedomila som si, ze som sa stala duchom. Vkrocila som teda do vedlajsieho domu, motala sa tam v chodbickach, bolo tam viacero brown dveri, kam som sa obhliadla vsade stare brown nabytky. Pokazdym dvere boli cim dalej tym uzsie, az som sa zrazu nevedela cez jedny dostat. Vtedy som si uvedomila ze som zase vo svojom hmotnom tele a musela som sa zacat zbavovat tych mojich vycpavok okolo pasa. Vosla som do vytahu,  a  ten ma vyviezol kamsi inde, ocitla som sa v obratenej pyramide slovenskeho rozhlasu. Tato budova vsak stala na piratskom miniostrovceku len na chabych white tiles oblukovych zakladoch a zrazu sa to cele zacalo rutit do mora. Do takeho priezracneho mora, ako som tu vo vedlajsom vlakne nedavno obdivovala. Voda bola ozajstna, uz by som sa utopila, ale nejako som vyviazla cez stropnu konstrukciu a preplavala k brehu. Tam som zistila, ze mam v dekolte mrviaceho sa skrecka, ktory mi nasledne utiekol na futbalove ihrisko, lahla som si a natiahla teleskopicky cez celu plochu ruku aby som ho chytila. Ruka bola dlhaaaa biela, hladka, s ciernymi zarezmi ako kmen toho lego brezoveho stromu. Bola som stastna, ze futbalisti skrecka neudupali a moju ruku nepovazovali za zdeformovanu futbalovu loptu. Medzitym som zistila, ze moj manzel je uplne ina osoba, bol to sympaticky pekny mlady muz ale vo velkosti minifiga, mala som ho vo vrecku v obale od kindervajca. Lamentujem: co ja budem robit s takym malym muzom? Ale z myslienok ma vyrusil skriekajuci skaredy chlapik, ktory vykrikoval, ze je strazcom latriny. To uz sa odohravalo znova v dome cislo 107. Ked mi zmizol z oci, zbadala som dvoch policajtov v civile a zacula ich rozhovor. Stal sa trestny cin, nasli ruky a nohy, to uz mali zaistene,  no hladali zvysne ostatky mrtvoly. Hovorim im, pani, pozrime sa tam, do latriny. Postupne sme rozoberali brown laty a panely a veru to tam i bolo - jeden policajt si vzal hlavu pod pazuchu, druhy policajt  nevedel co si pocat s torzom. Bolo odkrvene, oblecene malo archaicku vojensku uniformu. Pozrite pani! Ja na nakupy nosim velku tasku, mam aj teraz so sebou, ten trup sa tu akurat zmesti, vsak je velky len ako technic skatula. Tak sme to tam napratali. A zobudila som sa.

Dnes doobeda mi zase stale neslo z mysle, co mi ten set atmosferou pripomina, ja farebne kombinacie silne vnimam, mam taku obrazovu pamat totiz. Az sa mi to rozjasnilo. Vo filme Mlcanie jahniat je scena kde Clarice je v marnici a s kolegami tam skumaju vylovenu mrtvolu dievciny. Steny marnice su tam podobne modro tyrkysove, ako dom c.107 a zarubne dveri a dvere su presne take hnedobezove ako birch bookhouse, no a mrtvola ma tiez take kadejake podobne farby ako sa vyskytuju v tomto novom sete, navyse na nej poprilepovane listy zo stromu, take iste jesenne ako tu na lego strome.

Cize otazka je pre mna,  ci to kupit alebo nie. Neviem ci by som to dokazala pekne prerobit aby sa mi to pacilo. Uvidim.

A můžu se zeptat na materiál? Ten musí bejt fakt kvalitní  ;D ;D

Online Anatyt

• Trade Count: (16)
  • furťák
« Odpověď #24 kdy: 08.12.2019, 09:22:03 »
A můžu se zeptat na materiál? Ten musí bejt fakt kvalitní  ;D ;D

Lékárna u dr. Chocholouška. >:D Ako fakt, toto je už na odborníka.

Offline BlazejHolen

• mazák
« Odpověď #25 kdy: 08.12.2019, 19:46:45 »

Docela zajímavé asociace... já osobně takto potenciální sety, které zvažuji koupit, nerozebírám, ale mohlo by to být zajímavé :) Nicméně set jako takový se mi líbí. Jsem sice možná obstarožní konzervativec a jdu proti proudu ale osobně nerad moduju oficiální sety, které se rozhodnu nechat postavené. U modulárů si lidé častou stěžují (a aktuálně na EB ve vlákněš k tomuto setu také), že domy jsou malé, respektive, že u některých chybí min. 1 patro navíc. Např u Grand Emporium, či Brick Bank a nyní i u tohoto.

Chápu, že se řadě lidí může zdát, že domek č. 107 je malinký (má jen zvýšené přízemí a 1 patro, nicméně, jak už bylo vidět i z videa od Lega, XL varianta se mi prostěš nelíbí. Přijde mi, že ty domky jsou roztomilé, tak jak jsou. Občas se člověk neubrání a přidá nějaký svůj detail, např. nějaký nábytek, nebo doplněk pro figy (to mě naopak baví), či sem tam doplní několika kostkami to co Lego "odfláklo" (typicky stromy), ale přidávání pater, či rozsáhlejší modifikace nejsou nic pro mě. Čímž se dostávám k tomu, podle jakého klíče zase sety vybírám já - musím s nimi být spokojen, tak jak jsou (alespoň z 90%).

Pokud bych set kupoval s tím, že jej musím ať už z větší nebo menší míry přestavět, nekoupím ho. V tom jsem měl problém u starších modulárů, s Grand Emporiem (nelíbily se mi malá patra co do plochy prostoru, a špatný rozvhr budovy), Town Hall (prostě oranžová kostka) nebo teď poslední Corner Garage. Tam tedy stále zápasím s tím, že bych rád benzínku (navíc miluju styl Ameriky 50.-70. let), ale vadí mi absence dělící stěny u schodů do 1 patra i nelogismus v podobě veterináře a násilně nacpaný záchod v 2. patře, který je prostě ohavně vymyšlen. Velké plus je však super netypický půdorys a celkově zajímavý koncept 45 úhlu u stěn...

No a teď je tu Knihkupectví. A tady se musím přiznat, že je to láska na první pohled. Je to také tím, že miluju podzim, a např. Treehouse (Ideas) jsem bez mrknutí oka rovnou oblékl do podzimních barev, které jsou prostě libové. Chybí mi tam jen ty lístečky (trojlístky) které jsou na bříze u tohoto nejnovějšího moduláru ale čert ví jak by to vypadalo v takovém množství. Někdy je ten Lego "minimalismus" fajn, je to takový příjemný kontrast k přeplácanosti některých MOCů ve snaze o co největší "realističnost". Na Legu se mi právě líbí, že i z několika dílků lze náznaky vytvořit reprezenatativní věc která hezky představuje to, co ředstavovat má. Knihkupectví je perfetkní a neměnil bych nic. Přidám pár dílků na břízu, doplním obchod knihami (1-2 tištěné z Disney Castle a Lego Elves) a židličky a stolek do mezipatra a je vystaráno. Jediné co mě trochu mrzí, že zezadu je to až moc holé a absence WC či koupelny. Stačil by náznak, třeba jak Wess - designer)původně zamýšlel - ve sklepě domku 107.

Obecně se mi líbí že domky dělají i další lidi kromě Jaimeho, jeho stavby jsou fantastické ale naopř Dinner a nyní Knihkupectví jsou velkými konkurenty.
« Poslední změna: 08.12.2019, 19:51:42 od BlazejHolen »

Offline Villa Legina

• furťák
« Odpověď #26 kdy: 09.12.2019, 00:20:57 »

...Jsem sice možná obstarožní konzervativec a jdu proti proudu ale osobně nerad moduju oficiální sety, které se rozhodnu nechat postavené...

...Chápu, že se řadě lidí může zdát, že domek č. 107 je malinký ... nicméně, jak už bylo vidět i z videa od Lega, XL varianta se mi prostěš nelíbí.

....Občas se člověk neubrání a přidá nějaký svůj detail, např. nějaký nábytek, nebo doplněk pro figy (to mě naopak baví), či sem tam doplní několika kostkami to co Lego "odfláklo" (typicky stromy), ale přidávání pater, či rozsáhlejší modifikace nejsou nic pro mě. Čímž se dostávám k tomu, podle jakého klíče zase sety vybírám já - musím s nimi být spokojen, tak jak jsou (alespoň z 90%).

Pokud bych set kupoval s tím, že jej musím ať už z větší nebo menší míry přestavět, nekoupím ho.

...stále zápasím s tím, že bych rád benzínku (navíc miluju styl Ameriky 50.-70. let)... Velké plus je však super netypický půdorys...

No a teď je tu Knihkupectví. ... je to láska na první pohled. .... Někdy je ten Lego "minimalismus" fajn, je to takový příjemný kontrast k přeplácanosti některých MOCů ve snaze o co největší "realističnost". Na Legu se mi právě líbí, že i z několika dílků lze náznaky vytvořit reprezentativní věc která hezky představuje to, co ředstavovat má. Knihkupectví je perfetkní...
Ano, je to tak, myslim si to tiez.

Offline peter

• Trade Count: (22)
  • furťák
  • Jiný už nebudu
    • ARTpeter.net
« Odpověď #27 kdy: 09.12.2019, 08:08:48 »
Jinak taková drobná zajímavost. Dům, který má č.p.107 nemá to číslo jen tak. Číslo 107 je totiž označení té barvy ve firemní paletě, z které je postaven ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Online Anatyt

• Trade Count: (16)
  • furťák
« Odpověď #28 kdy: 09.12.2019, 09:32:26 »
No vida! :D Toto sa mi páči na týchto modulároch, tieto easter eggy. ;)

Offline Villa Legina

• furťák
« Odpověď #29 kdy: 09.12.2019, 11:11:04 »
Jinak taková drobná zajímavost. Dům, který má č.p.107 nemá to číslo jen tak. Číslo 107 je totiž označení té barvy ve firemní paletě, z které je postaven ;)
Vsak ano, kto daval pozor to zachytil, hovori to v tom videu, to je v poriadku, ale navyse - ked uz sme pri tom - clovek aby si este kupoval domov jeho rodicov, aj s tym mam problemy, mal si dotycny tu informaciu nechat pre seba, to mi uz prekaza. Ja chcem sterilny, nezavadny, leskly produkt bez takych balastov ako cudzia familia, tym padom nechcem tych ludi tam mat.
« Poslední změna: 09.12.2019, 11:21:59 od Villa Legina »