Autor Téma: LEGO Originals  (Přečteno 2118 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Tomik

• Trade Count: (2)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
    • buildinst
LEGO Originals
« kdy: 01.11.2019, 21:53:24 »
Koukám, že to sem ještě nikdo nedal, tak to otevřu já: LEGO přichází s novou sběratelskou řadou Originals.

O co jde? V tuto chvíli tu máme první vlaštovku v řadě a tou je dřevěná minifigurka s plastovými ručičkami. Figurka je v měřítku 5:1, tj. je 5x větší než standardní minifigurka a na výšku má cca 20 cm. Má jít o sběratelský předmět v limitovaném množství, který je uzpůsobený k hraní - z tohoto důvodu není celodřevěná, ale má plastové ruce, aby se při hraní nemohly polámat nebo zranit dítě. Figurka je zabalená v prémiovém balení s manuálem obsahujícím povídání o historii minifigurek a 29 kostek pro stavbu příslušenství, které jí můžete vložit do rukou. Figurka je statická, jediné pohyblivé části jsou plastové ruce, nebo chcete-li zápěstí.

A teď to nejlepší nakonec - celá tahle sranda vyjde na krásných 2999,- Kč / 119.99€ !!!

Co tomu říkáte? Mně to přijde jako absolutní úlet, hlavně co se týká ceny... Každopádně co mě hodně pobavilo nejvíce, bylo čtení komentářů na bricksetu pod článkem věnovaném uvedení této novinky - zde je odkaz (znalost angličtiny nutná).

Jedna vlaštovka za všechny (volný překlad):
Citace
Od GrizBe ze Spojeného království, 1. lisatopad 2019 08:59
Takže je to 20 cm vysoký kus okrasného dřeva, kterému zkusili přidat trochu "hratelnosti"?

Vážně, co ty Lego designéři hulí? Děcka nebudou chtít dost nudně vypadající věc na poličku a dospělí s alespoň trochou soudnosti nevyhodí £110 za kus dřeva, zvláště když může jít na webové stránky jako Etsy a koupit si tam kompletně pohyblivou, celodřevěnou minifigurku za méně než £40, která bude stejně velká.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
moje galerie na MOCpages, můj flickr

Offline Drobuliatko

• Trade Count: (1)
  • suprák
  • Pohlaví: Ženské
Re:LEGO Originals
« Odpověď #1 kdy: 01.11.2019, 22:16:57 »
"Uspôsobené k hraniu" a "nedá sa ničím hýbať okrem zápästia" ?
To je skoro oxymoron, nie? ;)

Offline Matthes_CS

• furťák
« Odpověď #2 kdy: 01.11.2019, 22:33:50 »
Já si teď na bricksetu projel jen obrázky, ale přijde mi to nepolohovatelností a cenou jako jasná věc jen na poličku a né pro děti.

Offline Villa Legina

• Trade Count: (5)
  • furťák
« Odpověď #3 kdy: 01.11.2019, 23:22:58 »
To je fakt napad hodny "20 cm" ! Uplne zbytocna haraburda. Nijake pouzitie ma nenapada. Keby som holdovala dekadencii a prehadzovala peniaze vidlami  tak nakupim ich dva tucty a na vianoce zakurim v krbe keby to bolo cele drevene. Ale tie plastove klepeta...skoda reci.

Offline Pool

• furťák
« Odpověď #4 kdy: 02.11.2019, 09:09:27 »
Být to celodřevěné a ještě mít tu možnost pohybu jak minifig, tak do toho hned jdu i za tu celu. Ale takhle... pane bože, už to tu vše zaznělo, je to věc na okrasu, proč tam narvali ty plastové ruce když stejně s figem nejde hnout. Kdysi dávno jsem na netu viděl, že někdo ty figi dělá celodřevěné a i větší, tak to bych spíš bral, než jak to takhle zmastili  >:(.

Offline Villa Legina

• furťák
« Odpověď #5 kdy: 02.11.2019, 09:32:27 »
A pozeram ze za tu cenu MADE IN VIETNAM !!! Nenazranci !!!

Offline otaznik

• Moderátor
  • Trade Count: (174)
  • furťák
  • ?
    • Moje sbírka na BS
« Odpověď #6 kdy: 02.11.2019, 12:58:59 »
Nezajímavé, drahé, zbytečné. A hlavně je to něco mimo, něco, co TLC nikdy (dobře, za posledních několik desítek let) nedělalo, jejich zákazníci tohle nechtějí. Tipuji, že to bude propadák. Uvidíme.

Offline Legavdome.cz

• Prodejce
  • Trade Count: (4)
  • bažant
  • *
  • www.legavdome.cz
    • www.legavdome.cz
« Odpověď #7 kdy: 02.11.2019, 13:57:19 »
Já si myslím, že valnou většinu stejně koupí ti, co mají pocit, že na tom za "několik let" trhnou, protože je to limitka.

Což nic nemění na tom, že je to úplná blbost  ::)
« Poslední změna: 02.11.2019, 13:59:55 od Legavdome.cz »
Lega v domě - e-shop a kamenná prodejna na adrese Bolevecká 114, Praha 15, přidejte si nás na Facebooku, ať nezmeškáte žádné informace, soutěže či akce!

Offline ramsey1

• Trade Count: (0)
  • mazák
« Odpověď #8 kdy: 02.11.2019, 14:55:24 »
Lego si už nějaký čas úspěšně pohrává s tím, že ho přestanu sbírat a sbírku rozprodám. Důvody - některé předražené sety, exklusivky s miliardou nálepek namísto potisků, … a vydávání totálních kravin jako je toto.

Offline MLT

• Prodejce
  • Trade Count: (3)
  • suprák
  • *
    • Muzeum lega Tábor
« Odpověď #9 kdy: 02.11.2019, 15:16:03 »
Já si myslím, že valnou většinu stejně koupí ti, co mají pocit, že na tom za "několik let" trhnou, protože je to limitka.

Což nic nemění na tom, že je to úplná blbost  ::)

Já si myslím, že ten "POCIT" snad nemůže ani nikdo mít  ;)

Jinak ta cena není zase tak špatná  :P  když si pořídíte něco z "výhodného" balíčku, který je již nahozen na shopu...
https://www.lego.com/cs-cz/themes/lego-originals/about

Třeba tato  VELMI VÝHODNÁ sestava 5006063 : https://www.lego.com/cs-cz/product/lego-minfigure-bundle-5006063 po slevě jen 4526,- Kč

Ať počítám jak počítám, nějak mi ta cena (původní) uniká..... https://www.lego.com/cs-cz/product/lego-minifigure-display-case-16-5005375   899,- + https://www.lego.com/cs-cz/product/lego-wooden-minifigure-853967   2999,-   + https://www.lego.com/cs-cz/product/series-19-71025   99,-

I kdyby těch minifigurek bylo 16 ks v této jejich AKCI - což není nikde uvedeno, vypadá to, že je tam pouze jen jedna minifigurka  tak jsem na ceně   5 482,- Kč

Trochu mi to zavání klamavou reklamou... nebo neumím číst a nechápu to. Fakt nevím.

Závěrem tedy doporučuji koupit tento výhodný setík, protože ten dřevěný "skvost" Vás vyjde pouze na 3528,- Kč  A to se vyplatí.

Offline xjankox

• Trade Count: (10)
  • mazák
« Odpověď #10 kdy: 02.11.2019, 16:03:34 »
Ja neviem... recesia klope na dvere... a Lego vymýšľa blbosti. Radšej by sa mali sústrediť na cenovo dostupnejšie zaujímavé počiny do stovky. Aby neostali o pár rokov ako obarení, že Creatory a drahé Techniky a Ideasy im stoja na skladoch. Trebalo by vymyslieť niečo, čo proste bude zaujímavé, pekné a dostupné, je tam diera na horšie časy... a toto mi príde ako počin, kedy už nevedia čo so sebou :D .
Ďakujem

Offline Kubos.cz

• Remember Star Wars?
  • Trade Count: (16)
  • suprák
« Odpověď #11 kdy: 03.11.2019, 09:46:47 »
I kdyby těch minifigurek bylo 16 ks v této jejich AKCI - což není nikde uvedeno, vypadá to, že je tam pouze jen jedna minifigurka  tak jsem na ceně   5 482,- Kč

Těch minifigurek je tam 20 baličků, v anglické verzi CZ obchodu je to napsané

*Includes 20 bags of Minifigures Series 19

Offline ditetemnaporad

• mazák
« Odpověď #12 kdy: 15.12.2020, 08:59:29 »
Pokud se náhodou najde ještě někdo, kdo doma nemá ORIGINÁLSně ofrézované polínko, tak si pospěšte :)

https://www.thebrickfan.com/lego-originals-lego-wooden-minifigure-853967-retiring-soon/

A taky se přiznejte, kdo se vybarvil do modra. Villa?  :P

https://www.stonewars.de/news/lego-x-highsnobiety-x-colette-holz-minifigur/

Offline Villa Legina

• furťák
« Odpověď #13 kdy: 15.12.2020, 15:49:23 »
Pokud se náhodou najde ještě někdo, kdo doma nemá ORIGINÁL....

A taky se přiznejte, kdo se vybarvil do modra. Villa?  :P
....

Nejak som mimo, nechápem; dajte ma prosím do obrazu; o čo vlastne ide?