Anketa

Která varianta označení se ti nejvíce líbí a budeš jí hrdě nosit na akcích kostek?

Plastová jmenovka s papírovou vizitkou s logem Kostek
17 (58.6%)
Odznáček s jménem a logem Kostek
5 (17.2%)
Potištěná Kostka
7 (24.1%)

Celkem hlasů: 29

Autor Téma: Vizitky  (Přečteno 2658 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Igorus

• Globální moderátor
  • Trade Count: (25)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
  • Furt ve střehu
    • Brickshelf Gallery
Vizitky
« kdy: 11.06.2019, 13:22:41 »
Myšlenku vizitek s označením "vystavovatel" a dále pak jménem, nickem či čímkoliv by byla rozhodně dobrá cesta pro demonstraci kompaktnosti kostek jako skupiny (jízlivé poznámky si nechte...  >:D ).

Možností je několik.

Obyčejná cedulka, možná s nějakou vytištěnou vizitkou.

Před časem se objevili odznáčky:

Ale za mne je favorit číslo 1 potištěná kostka na které je plíšek a z druhé strany je pak magnetka:

Offline peki

• Globální moderátor
  • Trade Count: (18)
  • furťák
Re:Vizitky
« Odpověď #1 kdy: 11.06.2019, 13:28:29 »
Obyčejná cedulka, možná s nějakou vytištěnou vizitkou.

Je potřeba vzít v úvahu i jakousi univerzálnost/vyrobitelnost.

Pokud začneme "obyčejnou" cedulkou, stačí dát dohromady formát a je to možné tisknout před každou akcí na barevné tiskárně. Ty plastové obaly se spendlíkem se dají nakoupit dopředu.

U odznáčků OK, ale už je to závislé na jednom dodavateli.

Kostky na potištění realizujeme zatím jednou do roka jako hromadný  potisk větší počet stejných kostek s názvem akce.

Offline fulda

• Trade Count: (0)
  • bažant
  • **
    • Neosobní stránka Jindry Fučíka
« Odpověď #2 kdy: 11.06.2019, 14:49:42 »
BTW: vlastní placky jsou celkem dostupná technologie a na pohled určitě lepší než papírek.
A hlavně - dá se pořídit varianta s otvírákem :)
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

Offline Petronel

• Trade Count: (1)
  • furťák
« Odpověď #3 kdy: 11.06.2019, 21:03:06 »
Provedení

Jak píše Peki.
Chce to něco jednoduchého, obnovitelného a snadno vytvořitelného pro další afoly i po roce, dvou, třech...
S bricky je to komplikované a ne tak pohodlné, odznáčky nejsou také snadno obnovitelné, ne tak čitelné a nevejde se tam vše.
Za mě jsou to určitě klasické jmenovky se špendlíkem či klipsem.

Vyvaroval bych se této obyčejné a zvolil bych spíše nějakou takovou nebo klidně závěsnou, která se nám připne pěkně za límečky "kostky" trička a nebudeme ho muset děravět.
Tato je pěkná
nebo zde je nějaká levnější varianta.
« Poslední změna: 11.06.2019, 21:13:13 od Petronel »

Offline Petronel

• furťák
« Odpověď #4 kdy: 11.06.2019, 21:12:33 »
Řešení

Navrhoval bych, zda by bylo možné objednat 50-100ks z peněz lugu (kvůli jednoduchosti provedení a aby to měli všichni -ne jako s tričky) a postupně distribuovat (kompletní i s vnitřkem) vždy novému vystavovateli přítomnému na nadcházející výstavě.
Takto se všichni vybavíme a když to bude v podobě nějaké té visačky - kdo zapomene nebo ztratí, snadno sežene novou a kdykoliv obnoví. (i text, změnu nicku...)

Na zahraničních výstavách se většinou nahlašuje pomocí webového formuláře (nejčastěji google form), kde člověk zadá kontaktní informace, modely, které nahlašuje, téma, rozměry a popisek. Z toho se pak natisknou jednotné popisky pro všechny modely. To mi přijde jako docela fajn systém.
Toto co psal Robbed k popiskám modelů, tak by se snadno přeneslo i na vizitky/jmenovky. Zkrátka před každou výstavou hodí organizátor odkaz na tabulku a ti co budou přítomni a ještě nemají jmenovku, tak napíšou údaje a je to. ;)

Offline Petronel

• furťák
« Odpověď #5 kdy: 11.06.2019, 21:39:54 »
Vzhled a obsah
Navrhoval bych podobu něco jako v příloze. (samozřejmě ztvárněnou nějakým lepším grafikem než takovým amatérem jako jsem já).
Nějaký odborník mezi námi by vyladil písmo, velikosti, přesné umístění, logo.

Obsah jednoduchý, nick, jméno a příjmení.
S tím, že by se dalo vybrat jestli jméno a příjmení bude uvedeno nebo ne (jednoduše zase tím, jestli dotyčný tyto údaje zadá nebo nezadá do tabulky). Já se za své jméno nestydím, ale chápu, že tu máme GDPR a někteří si to nepřejí, nebo např. jejich nick vychází čistě ze jména (např. MartinS)

Původně jsem myslel, že by tam mělo být velkým nápisem uvedeno "vystavovatel", nebo alespoň tak jak je v druhém návrhu.
Co myslíte?

A nebál bych se jít ještě dál. Toto +případné tričko by sloužilo k rozlišení. A tak by to měl/mohl být zvyk/pravidlo jak se označit na výstavě. Nahradilo by se tím různé jiné označení (např. žluté pásky na ruce na výstavě v Plzni, visačky jen s nápisem "vystavovatel" na kostkování atp.)
Měli bychom to jednotné a na všech výstavách.
« Poslední změna: 11.06.2019, 21:45:09 od Petronel »

Offline networ

• mazák
« Odpověď #6 kdy: 13.06.2019, 10:04:43 »
Ahoj,

někomu jsem na podzim dával jaké jsou možnosti z mé strany kolegyni v Brně. Byla to klíčenka, kolečko a odznáček, foto nemám, komponenty už kromě odznáčku došly.

Odznáčky, jelikož se dělají ručně, jsem schopen připravit 2 dny před akcí (pokud budeme mít seznam jmen)  a po Moravě/Slezsku rozvést. Nejdelší na odznáčku je grafická příprava.

Taktéž je možno stroj přivést na akci a dělat placky pro děti (podle toho co si nakreslí, nebo je možno vytisknout nějakou kresbu, děti si to domalují a udělá se z toho odznáček).

Učím se stavět ...

Offline networ

• mazák
« Odpověď #7 kdy: 13.06.2019, 10:19:47 »
Ještě možnosti na karty:

https://www.aliexpress.com/item/32899230619.html

A nebo se dělají plastové karty s uchem (viz příloha):

https://www.aliexpress.com/item/33033302573.html

Učím se stavět ...

Offline milanv

• Trade Count: (4)
  • furťák
  • Milan
« Odpověď #8 kdy: 13.06.2019, 10:37:36 »
Dělá se ledacos a spousta toho se mě osobně velmi líbí, sám za sebe bych to bral hned. Ale zkušenost praktická mi jasně velí: souhlasím s Petronelem. Jde totiž v prvé řadě o to, abychom nikdo z nás nebyl závislý na žádném jednom dodavateli a s co nejmenšími náklady (nejen finančními, ale hlavně časovými a organizačními) jsme byli schopní kdykoliv udělat dotisk libovolného, tedy i libovolně malého, počtu vizitek.

Příklad: jsem sám, já vystavovatel, a ztratil jsem vizitku. Kliknu někam na náš web, stáhnu si PDF se svou vizitkou a vytisknu na libovolné barevné tiskárně.

Příklad 2: jsem organizátor výstavy a neřeším to sám za sebe, ale naopak za 9 AFOLů a 15 brigádníků pro svou výstavu. Naklikám, dám vytisknout opět na libovolné barevné tiskárně a mám za 10 minut hotovo a můžu se věnovat důležitějším věcem z organizace výstavy. Teda, samozřejmě až na to, že jako vystavovatel zakoupím v nejbližším papírnictví ty průhledné plastové visačky. Opět standardní, takže všude k dostání.

A o tohle jde.
Pán na Žlutém hradě

Offline Matthes_CS

• furťák
« Odpověď #9 kdy: 13.06.2019, 10:47:25 »
Nejvíc se mi líbí asi ty odznáčky (placky), ale z důvodů co jsou výše a taky z toho důvodu, že nějakou takovouhle placku může nosit každý s různým poselstvím, zvlášť kdyby se dělali ještě pro děti podobné. Takže lépe by byly asi ty nějaké vysačky, vypadá to i oficiálnějc. A určitě jsem pro to, aby se tam vyskytovalo slovo vystavovatel.

Offline networ

• mazák
« Odpověď #10 kdy: 13.06.2019, 11:04:19 »
Jenže co jde vytisknou, jde i zfalšovat. Jde o to, zda chceme i trochu dodržovat bezpečnost.

Odznáček si rychle neuděláš, ale vizitku ano (nebo identifikátor na krku z papíru). Čímž ale za mé řešení nelobuji, jen říkám zkušenosti z provozováním akcí. Co jde jednoduše zfalšovat, to se zfalšuje.
Učím se stavět ...

Offline Matthes_CS

• furťák
« Odpověď #11 kdy: 13.06.2019, 11:13:11 »
Jenže co jde vytisknou, jde i zfalšovat. Jde o to, zda chceme i trochu dodržovat bezpečnost.

Odznáček si rychle neuděláš, ale vizitku ano (nebo identifikátor na krku z papíru). Čímž ale za mé řešení nelobuji, jen říkám zkušenosti z provozováním akcí. Co jde jednoduše zfalšovat, to se zfalšuje.

Tak většinou, kdo chce, cestu si najde, takhle si jen zvýšíme náklady a kdo bude chtít, si přijde i s falešným odznáčkem a maskou přes obličej :D

Offline Igorus

• Globální moderátor
  • furťák
  • Furt ve střehu
    • Brickshelf Gallery
« Odpověď #12 kdy: 13.06.2019, 12:23:19 »

Tak co se týká akcí tak se obecně všichni známe. A koho neznáme a má vystavovatelskou vizitku hned prolustrujeme sami. Na takové věci máme lidi typu Linhi, Znouze a Sihaja.

Pokud by se šlo cestou plastových označení, tak doporučuji magnetické uchycení. Naopak cestu vizitek na šňůrce bych opustil, jelikož prakticky by stále překážela při různých aktivitách spojených s modely.

Offline networ

• mazák
« Odpověď #13 kdy: 13.06.2019, 12:50:03 »
Jasnačka, jsem tímto trochu postižen, tak jsem jen dodal do diskuze.
Učím se stavět ...

Online Stimpi

• Trade Count: (2)
  • furťák

Offline fanda

• suprák
  • Jsme nemocní ;-)
« Odpověď #15 kdy: 13.06.2019, 17:56:26 »
Jenže co jde vytisknou, ...

Tak co se týká akcí tak se obecně všichni známe. A koho neznáme a má vystavovatelskou vizitku hned prolustrujeme sami. Na takové věci máme lidi typu Linhi, Znouze a Sihaja.

...
Chápu to správně, že oni jsou podobné zdrůdy jako Berija (Lavrentij Pavlovič)? ;-) Doufám že né :-)

Offline peki

• Globální moderátor
  • Trade Count: (18)
  • furťák
« Odpověď #16 kdy: 14.06.2019, 09:52:51 »

Odpovězeno bylo výše, ale stejně si neodpustím reagovat  ;) Nebavíme se o přístupovém heslu k transparentnímů účtu kostek, nebo jakékolv výhodě spojené s nošením této cedulky, ale o označení (v ideálním případě jednotném) pro vystavovatele a členy kostek kteří na akci pomáhají. Toto označení má pomoci kromě návštěvníků také AFOLům navzájem. Nic víc nic míň.

Vesměs se stejně nějakým způsobem známe, ale není vždy jednoduché přiřadit k obličeji NICK.

Hrozby zneužití takového označení jsou spíže v oblasti konspiračních teorií (v porovnání např. s tím že někdo nedorazí nebo něco nedodá, nebude dost místa atd). 

Potřebujeme něco co není komplikované, pokud možno neklade specifické požadavky na tochnologii (tiskárna je všude).

Nebráním se tomu i jednou ročně udělat/zafinancovat něco "více profi". Např. na potištěná kartička na vysačce na kartičky, odznáčky atd. Pokud s tím někdo přijede OK, pokud nechá doma dá operativně dovybavit na akci (kartičky se vytisknou a použijí podle potřeby).

Jsou to takové drobnosti, ale myslím že je čas na tom trochu zapracovat a tu propagaci kostek a jejich členů na výstavě posunout dále než je vyvěšení loga kostek u vstupu  ;)

Offline Aki

• Trade Count: (45)
  • furťák
« Odpověď #17 kdy: 14.06.2019, 10:41:39 »
Na takové věci máme lidi typu Linhi, Znouze a Sihaja.

Aháá, a já to "kerej ty seš?" pokládal za zájem o mou osobu a ona to byla lustrace...
sorry za oftopic.

Offline Igorus

• Globální moderátor
  • furťák
  • Furt ve střehu
    • Brickshelf Gallery
« Odpověď #18 kdy: 14.06.2019, 10:47:13 »
Na takové věci máme lidi typu Linhi, Znouze a Sihaja.

Aháá, a já to "kerej ty seš?" pokládal za zájem o mou osobu a ona to byla lustrace...
sorry za oftopic.

To víš, to jsou ty nováčcí  >:D

Offline Igorus

• Globální moderátor
  • furťák
  • Furt ve střehu
    • Brickshelf Gallery
« Odpověď #19 kdy: 14.06.2019, 11:12:38 »
Přidal jsem anketu. Tak prosím hlasujte. Nezabere to víc než pár vteřin  ;)

Offline Chairudo

• furťák
« Odpověď #20 kdy: 14.06.2019, 11:19:12 »

Byl bych pro variantu A i B, ale jsem nucen si vybrat jen jednu :-[  >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Offline milanv

• furťák
  • Milan
« Odpověď #21 kdy: 14.06.2019, 12:23:19 »
Jak jsem psal výše, praktická je podle mě varianta s papírovou vizitkou v univerzálním "nosiči vizitek", proč jsi ji nedal do nabídky?
Pán na Žlutém hradě

Offline Igorus

• Globální moderátor
  • furťák
  • Furt ve střehu
    • Brickshelf Gallery
« Odpověď #22 kdy: 14.06.2019, 12:24:14 »
Jak jsem psal výše, praktická je podle mě varianta s papírovou vizitkou v univerzálním "nosiči vizitek", proč jsi ji nedal do nabídky?

To je ta první varianta. Ale pro jistotu jsem upravil textaci  ;D

Offline milanv

• furťák
  • Milan
« Odpověď #23 kdy: 14.06.2019, 13:20:35 »
To je ta první varianta. Ale pro jistotu jsem upravil textaci  ;D
Díky, teď je to jasné.
Pán na Žlutém hradě

Offline Sihaja

• suprák
  • Pohlaví: Ženské
    • Sihájin pinterest i s vlastními výtvory z Lega
« Odpověď #24 kdy: 08.09.2019, 22:57:46 »
Navrhuji toto řešení na jmenovky a jejich uchycení.

jeden stojí 20 CZK

http://www.neomag.cz/cz/katalog/vyrobky-s-magnety/magneticka-jmenovka/

EDIT: tady jen 15 CZK
https://www.unimagnet.cz/560-magneticka-jmenovka.html
« Poslední změna: 08.09.2019, 23:18:22 od Sihaja »

Offline Foton

• Trade Count: (3)
  • furťák
« Odpověď #25 kdy: 09.09.2019, 10:24:16 »

Hmm, to by se dalo přidělat na "nepotištěnou kostku" a pod ní zacvaknout potištěnou. Neodymové magnety by to měly udržet.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Offline Chairudo

• furťák
« Odpověď #26 kdy: 09.09.2019, 11:02:30 »

Hmm, to by se dalo přidělat na "nepotištěnou kostku" a pod ní zacvaknout potištěnou. Neodymové magnety by to měly udržet.

To můžu potvrdit, udrží to i přes půl kila. Otázka pak je, kolik unese triko  >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Offline peter

• Trade Count: (22)
  • furťák
  • Jiný už nebudu
    • ARTpeter.net
« Odpověď #27 kdy: 09.09.2019, 11:43:43 »

Rozhodně souhlasím. Já toto používám na své LEGO jmenovce, kterou jsem získlan na TSL už více jak 10 let a je to parádní.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Offline Petronel

• furťák
« Odpověď #28 kdy: 09.09.2019, 12:49:49 »
Zajímavé na ty magnety.
Každopádně jak zde bylo již řešeno, hledáme univerzálnost, obnovitelnost. To potištěné kostky nejsou.
Psal jsem o tom zde:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=52369.msg270847#msg270847
Peki nad tím a anketa dopadla také tak. ;)

Klasické visačky snadno obnovime třeba i u kohokoliv na tiskárně ještě ráno v den začátku výstavy.
Jde jen už o to jaké zvolíme typy visaček a zda MilanV jejich vytváření (textu a tisku) zahrne do vyvíjené aplikace na výstavy nebo zda to bude další program či excel soubor...

Offline Igorus

• Globální moderátor
  • furťák
  • Furt ve střehu
    • Brickshelf Gallery
« Odpověď #29 kdy: 09.09.2019, 12:53:24 »
Přesně jak píše Petronel. Obecná shoda je nad plastovými visačkami, kterých se nakoupí x a na pár let máme vystaráno.

Ale pochopitelně vlastní sebeprezentaci jak píše Peter se meze nekladou. Otázka jestli jej pak pustí za ochranné pásky  >:D