Autor Téma: LEGO Katalog 2016 - 1. pololetí  (Přečteno 10164 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline havlik.jakub666

• Trade Count: (0)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
LEGO Katalog 2016 - 1. pololetí
« kdy: 18.12.2015, 09:45:53 »
LEGO forever

Offline Tomik

• furťák
    • buildinst
Re: LEGO Katalog 2016 - 1. pololetí
« Odpověď #1 kdy: 18.12.2015, 10:35:01 »
Díky za odkaz. Zdá se mi to, nebo je ten katalog rok od roku větší a větší? Za chvíli by z něj mohla být kniha... ;D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
moje galerie na MOCpages, můj flickr

Online Anatyt

• Trade Count: (16)
  • furťák
« Odpověď #2 kdy: 18.12.2015, 10:40:01 »
Je stále väčší a väčší, lebo Lego nám ponúka stála viac a viac skvelých produktov!

Online milanv

• Trade Count: (4)
  • furťák
  • Milan
« Odpověď #3 kdy: 18.12.2015, 12:13:30 »
Díky za odkaz. Prolistoval jsem si to, zatím část. A musím říct jedno: ať si kdo chce říká co chce, je jasně vidět, že LEGO zaměstnalo fakt dobré designéry pro tzv. "holčičí řady": Friends, Elves, Disney Princess... Kolik nových dílů, zajímavých technik a hlavně promakaných stavebnic, se kterými si lze doopravdy hrát, to je letos teda fakt pokoukání. A dokonce už jak ty řady rozšiřují, tak není všechno lime-violet. Třeba stránka se stavebnicemi "Dobrodružný tábor" je opravdu pěkná.
Z dílů pak zvláštní ledové "plamínky" ve Frozen, přesýpací hodiny v elfí škole...
Klobouk dolů za kvalitní designérskou práci.

EDIT: Následuje City. Zamáčkl jsem slzu. To se nedá než rychle přeskákat, obzvlášť po tom "namlsání" z minulých stránek. Buď všichni dobří designéři šli dělat Friends nebo dostávají tak zoufalé zadání práce, že nic kloudného vymyslet nejde. Nebo jsou tam za trest. Něco jako "Hele, jestli mě budeš štvát, tak tě nechám přeřadit do sekce City a uvidíš, jak tě život přestane bavit po pátejch požárnících!"
« Poslední změna: 18.12.2015, 12:27:07 od milanv »

Offline havlik.jakub666

• furťák
« Odpověď #4 kdy: 18.12.2015, 13:41:42 »
Tak po pečlivém projití mé zhodnocení.

Přidávám se k pozitivnímu hodnocení dívčích sad. Oproti tomu, co tam bylo před pár lety je situace nesrovnatelná.

City je pro mě zklamání. Jen další hasiči a policie (dobře tentokrát spíše vězení). Vozidla letos také nic moc. Nejlépe asi vypadá trajekt, ale i ten by mohl být lepší.

Super Heroes. Komiksy jsou moje srdcovka a letos u mě tato sada vítězí. Sada tradičně staví na figurkách, ale i některé modely (Avenjet a Nový Quijnjet) vypadají k světu. Malé sady by byly díky ceně dost fajn cesta, jak se dostat k některým figurkám, kdyby nebylo těch divných výrazů. Ale těch figurek, co nalákají je stejně dost: Black Cat, Nový Lex, filmová Wonder Woman, Thanos, Hyperion, Captain Marvel, filmový Falcon, Crossbones, Black Panther, Sharon Carter, Cap bez masky a Winter Soldier v normálním setu. Ještě by to chtělo Zema a filmového Spider-Mana.

Speed Champions: Tohle jde tak nějak mimo mě

BIONICLE: Fajn, ale pořád mě mrzí, že nenavázali na původní příběh. Nejlíp asi vypadá Umarak.

CMF: Dost figurek je skvělých

Nexo Knights: Nějak tomu zatím nemůžu přijít na chuť. 70316 se mi ale líbí

Ninjago: Po přízracích krok dolů. Vzducholoď mě zklamala, ale létající pevnost vypadá dobře.

Star Wars: Nejlepší: Battle Packy, Phasma a Obi-wanova stíhačka. Nechápu dvě věci, proč do katalogu nemohli normálně dát obrázky dvou nový sad k Epizodě VII a proč tak brzy ukončili prodej sad k Rebels (kromě Inkvizitora). Doufám, že nějaké Rebels sady budou v létě.
« Poslední změna: 18.12.2015, 14:13:52 od havlik.jakub666 »
LEGO forever

Offline Ondrej

• Trade Count: (25)
  • furťák
  • Lego roste se mnou...
    • Flickr
« Odpověď #5 kdy: 18.12.2015, 14:24:32 »
Jen jsem nějak nepochopil proč je v katalogu novinka leden ruské kolo a Ferrari F40 když už vyšly v létě.

Offline klubo

• Trade Count: (1)
  • mazák
« Odpověď #6 kdy: 18.12.2015, 14:46:15 »
a proč tam je palace cinema, několik let stará a neni tam Brick bank  ???

Offline havlik.jakub666

• furťák
« Odpověď #7 kdy: 19.12.2015, 13:49:21 »
Pro porovnání jsem našel německý katalog. Má sice více stránek, ale rozdíl je většinou jen v tom, že něco mají na víc stránek než my. Co se novinek týče, v německém katalogu jsou navíc Mixel a Kananův speeder. V našem jsou navíc Architectures.
http://catalogs.lego.com/BrandCatalog/de_de/1HY2016/
LEGO forever

Offline bartas

• Trade Count: (8)
  • suprák
« Odpověď #8 kdy: 21.12.2015, 21:15:06 »
Ve Vídni měli o víkendu už papírové Lego katalogy 1/2016 a několik nových setů ze série Friends.

Papír německého katalogu se mi zdá nově tenčí a méně lesklý.

Co se týče Friends, jsou tam asi nejpovedenější sety, je ale cítit záběr spíše na různé lokály, než na zvířátka, se kterými Friends začínaly.
Těch je tam po skrovnu a žádný koník.
Nové sety Elves asi osloví pár holčiček, jsou v nich tři celkem líbiví draci.

Ze City snad jen vezeňská ostrovní pevnost a převoz splácaný z pár plate kostek.

Jinak celkem ubohost. Duplo degradovali na pár kostek za mega cenu, city už nezná nic jiného než policii, hasiče a auta.
Nexo knights osloví snad jen při rozebrání na kostky, jinak zapadá spíž mezi Ninjago, Chimu a podobné fantasy sety.

Ruské kolo v německém katalogu neviděno.

Zřejmě se budu těšit na Exclusive sety...snad překvapí.

« Poslední změna: 21.12.2015, 21:28:24 od bartas »

Offline mozkit

• bažant
  • **
    • rozhlidnise.cz
« Odpověď #9 kdy: 31.12.2015, 13:55:16 »
Díky za link na katalog. Nějak mi připadá co se Creatoru týče, že jakmile je nejaký letadlo tak další varianta je vždy lod/člun a vrtulník.

Offline otaznik

• Moderátor
  • Trade Count: (174)
  • furťák
  • ?
    • Moje sbírka na BS
Re:LEGO Katalog 2016 - 1. pololetí
« Odpověď #10 kdy: 12.01.2016, 21:55:12 »
Dneska český katalog k mání v Bambuli v Praze na Harfě.

Offline Strider

• mazák
« Odpověď #11 kdy: 14.01.2016, 20:42:14 »
Mám své pochybnosti o populárnosti Friends a podobných setů. Ptal jsem se dětí a zjistil, že holčičky mají nejradši MyLittlePony a z lega spíš StarWars. Také jsem zjistil, že tam, kde rodiče Friends koupili, ti stojí bez povšimnutí v koutě. V zásadě si holčičky hrají jen s figurkama Friends. Friends jsou asi opravdu designérsky dobrý, ale je to opravdu takové obchodní terno? Trochu mi to připomíná masivní neustálou propagaci BigMacu, který ale chutná jen málo komu. Já jsem ale proti tzv. holčičím setům zaujatý, z té všudypřítomné růžové mi je nevolno. Takže mě neberte vážně a kupujte toho co nejvíc. :-)

Offline Ondrej

• Trade Count: (25)
  • furťák
  • Lego roste se mnou...
    • Flickr
« Odpověď #12 kdy: 14.01.2016, 20:49:50 »
Mám své pochybnosti o populárnosti Friends a podobných setů. Ptal jsem se dětí a zjistil, že holčičky mají nejradši MyLittlePony a z lega spíš StarWars. Také jsem zjistil, že tam, kde rodiče Friends koupili, ti stojí bez povšimnutí v koutě. V zásadě si holčičky hrají jen s figurkama Friends. Friends jsou asi opravdu designérsky dobrý, ale je to opravdu takové obchodní terno? Trochu mi to připomíná masivní neustálou propagaci BigMacu, který ale chutná jen málo komu. Já jsem ale proti tzv. holčičím setům zaujatý, z té všudypřítomné růžové mi je nevolno. Takže mě neberte vážně a kupujte toho co nejvíc. :-)

Tohle je sice mimo téma katalogu, ale z okruhu rodičů a holčiček co znám tak Friends rozhodně vedly. Nedá se to ale hodnotit dle 10 lidí. Myslím že je popularita Friends velká, minimálně tomu naznačují statistiky e-shopů. Jinak Big Mac mám taky rád :)

Offline davroman

• Trade Count: (18)
  • furťák
« Odpověď #13 kdy: 14.01.2016, 21:10:01 »
Pompo má od pondělka nové katalogy 2016.

Offline RTG

• Trade Count: (1)
  • bažant
  • **
« Odpověď #14 kdy: 14.01.2016, 23:20:11 »
Mám své pochybnosti o populárnosti Friends a podobných setů. Ptal jsem se dětí a zjistil, že holčičky mají nejradši MyLittlePony a z lega spíš StarWars. Já jsem ale proti tzv. holčičím setům zaujatý, z té všudypřítomné růžové mi je nevolno. Takže mě neberte vážně a kupujte toho co nejvíc. :-)

Friends som svojej (ledva 2r) zacal kupovat kvoli zvieratam. Casto sa hra s 7637, ale za posledne 2 mesiace nam pribudlo 5 setov Friends a ked to ma na ociach, tak sa s tym hra - najcastejsie 41094 . Kedze lego u nas nie je rozhadzane a vsetko je pekne ulozene, tak si ho musi vypytat. Paradoxne co lezi v kute je Duplo - napriek mojim namietkam, nech jej to nekupuju.
Prebytok ruzovej sa ani mne moc nepaci, ale na druhej strane mi tie sety pridu pestrejsie oproti inym temam. Teraz slintame nad drakmi zo serie Elves :)
Aktualny Pocet dielikov: 47080
                    minifigov:     304

Offline Cavelon

• Trade Count: (26)
  • furťák
  • Lego & Trains Maniac
« Odpověď #15 kdy: 15.01.2016, 08:13:52 »
Ja vidím na svojej dcére (má už takmer 11 rokov), že Friends bol od LEGA ako pokračovanie radu Belville dobrý ťah. Hrá sa s tým dosť často, najmä sety s koníkmi patria medzi jej najobľúbenejšie a vždy si na Vianoce nejaký setík od Ježiška vypýta. :)
Farby neriešim, každý má iné vnímanie. Ako pozitívum vidím, že aj vďaka tým setom LEGO asi začalo produkovať kocky v nových zaujímavých farbách, t.j. v jemnejších odtieňoch, ktoré sa dajú použiť napr. na stavbu budov. Taktiež niektoré dieliky, napr. riady, rôzne kuchynské náčinie apod. sa dajú dobre využiť pri stavbe interiéru domčekov.

Offline duffkova.monika

• zelenáč
  • *
« Odpověď #16 kdy: 20.01.2016, 00:42:24 »
Lego katalogy k dostání v POMPU....