Autor Téma: Technic 2016  (Přečteno 102648 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline papluh

• Trade Count: (5)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
Re: Technic 2016
« Odpověď #30 kdy: 12.10.2015, 10:52:20 »
Narozdiel od takých Champions ak u Technicu vynecháš samolepky, tak väčšinou sa nič nestane. Výnimkou je napr. 42025  Cargo Plane s veľkou bočnou plochou.

Čo sa týka panelov, tak len nahrádzajú plates a tiles, viď podobné stavby z minulosti.
http://images.brickset.com/sets/images/8219-1.jpg
http://images.brickset.com/sets/large/8456-1.jpg

Offline mh84

• Trade Count: (1)
  • bažant
  • **
« Odpověď #31 kdy: 12.10.2015, 14:25:38 »
Na reálnej motokáre tých funkcií tiež moc nieje  :) pri sedadle je nejaká červená páka, možno posun sedadla.

Není to spíš ruční brzda? Tvarem by to odpovídalo. Obojí je na motokáře asi nesmysl, ale ono se na reálné funkce nehraje.

Offline tomaslambo

• furťák
« Odpověď #32 kdy: 12.10.2015, 15:19:36 »
Já se tak přikláním k té ruční brzdě, zvláště pak za předpokladu, že je ta motokára na natahování

Ty nálepky odpovídají povaze setu, bohužel jich je hodně a v některých případech by jich klidně mohla být třeba jen polovina
závodní člun - čísla a nějaké ty rychlé pruhy, efektní modro-bíla kombinace, jenže díky nálepkám jsou modré jen 3 panely a 2 díly tvořící sedačku
rádoby hotrod - plameny a lebky, jen jsem moc nepochopil, proč černé panely kapoty nálepkou přebarvují na tmavě šedou
policajti se snad ani nemusí vysvětlovat
motokára - opět čísla a nějaké ty rychlé pruhy, Škoda jen, že ty fialové panely neudělali raději oranžové jako zbytek setu
důlní nakladač -  tam jsou ty žluto-černé bezpečnostní prvky a nějaké nálepky, u kterých mi trochu uniká význam ale třeba až budou fotky s lepším rozlišením tak začnou dávat smysl

Offline papluh

• furťák
« Odpověď #33 kdy: 20.10.2015, 10:52:32 »
Na kanadskom TRU sa objavili aj popisy pár Technic setov, nič podstatné ale info je info  ;D

Motokára 42048 - má motor a prevodovku pod odklápacím sedadlom. B-model je dráhové (závodné) auto. Cena zodpovedá aktuálnemu dumperu 42035, alebo EUR 26.99.
Banský nakladač 42049 - má čelusť a náklad, kĺbové zatáčanie a motor. B-model je banský stroj na rezanie (niečo s vrtákovou/pílovou hlavicou). Cena cca ako offroad 42037, alebo  EUR 39.99.
Dragster 42050 - má mať zvlášť modro-čiernu kapotáž a kostru s V8 motorom a prevodovkou. Možnosť doplniť motor, ktorý ho postaví na zadné (wheelie). Dlhý ale úzky model. B-model má byť iný dragster (najskôr s auto karosériou). Cena cca ako auto s kontajnerom 42024.
Nákladná helikoptéra 42052 - Motorizovaná oranžovo-bielo-šedá koaxiálna helikoptéra s pohonom oboch vrtúľ, navijáku, nákladových dverí a nakladacej rampy. Pohyblivá výškovka a smerovka. Spolu s nákladom. B-model je tandemová helikoptéra. Rozmer 49x80cm cca je ako 9396 z ktorej majú byť listy vrtule. Cena zodpovedá Crawler Crane (42042)

Citace
Race Kart (42048)
Reach breakneck speeds with this authentic replica of a real-life race kart, featuring a purple and orange colour scheme with racing stickers, working steering and gearbox, detailed engine with moving piston and a racing seat that tilts to reveal the working transmission. This robust 2-in-1 LEGO Technic model can be rebuilt to create a Track Car for a double build-and-play experience! Digital 3D building instructions for both models are available online.
- Features a sleek, authentic design, wide rims with slick racing tires, working steering and gearbox, detailed engine with moving piston, fuel tank, foot pedals and huge exhaust pipes.
- Check out the purple and orange colour scheme with sporty racing stickers.
- Tilt the racing seat to reveal the working transmission. Zoom around the racetrack.
- 2-in-1 model: rebuilds into a Track Car.
- Track Car measures over 3" (8cm) high, 9" (25cm) long and 4" (12cm) wide.

$39.99 CAD

Mine Loader (42049)
Head underground aboard this authentic replica of a real-life mine loader, featuring a yellow and black colour scheme, versatile working grabber, detailed engine with moving pistons, articulated central steering mechanism and huge tires. This rugged 2-in-1 LEGO Technic model also includes a cargo element, and can be rebuilt to create a Mine Cutting Machine for a double build-and-play experience! Digital 3D building instructions for both models are available online.
- Check out the classic yellow and black colour scheme.
- Interactive, 3D Digital LEGO Building Instructions app available online for both A and B models.
- 2-in-1 model: rebuilds into a Mine Cutting Machine.
- Mine Cutting Machine measures over 4" (11cm) high, 15" (39cm) long and 5" (13cm) wide.

$64.99 CAD

Drag Racer (42050)
Wheelie from the start line to the finish with the high-powered Drag Racer, featuring a vivid-blue and black colour scheme with flame stickers, working steering and a detailed V8 engine with moving pistons. The body shell of this is robust 2-in-1 LEGO Technic model can be lifted to reveal the chassis, exhaust pipes and working transmission. Upgrade with the 8293 Power Functions motor set (not supplied) for motorized driving and wheelie functionality. Rebuild into a Supercharged Dragster for a double build-and-play experience.
- Features a huge, detailed V8 engine with moving pistons, working steering, huge rear tires, giant rear spoiler and large exhaust pipes.
- Check out the vivid-blue and black colour scheme with flame stickers.
- Raise the body shell to reveal the detailed chassis, exhaust pipes and working transmission. Activate the wheelie function to pull long wheelies!
- 2-in-1 model: rebuilds into a Supercharged Dragster.
- Supercharged Dragster measures over 7" (19cm) high, 23" (60cm) long and 7" (18cm) wide

$99.99 CAD

Heavy Lift Helicopter (42052)
Call in the mighty 2-in-1 Heavy Lift helicopter with an array of intricate technical details and motorized functions, including contra-rotating rotors, opening loading ramp and cargo bay doors and a working winch. This model also features movable elevator and rudders, a multidirectional nose wheel and a buildable cargo accessory. Comes with an orange, white and gray colour scheme. Rebuilds into a Tandem Rotor Helicopter.
- Includes a LEGO Power Functions motor for an array of motorized functions, including contra-rotating rotors, working winch, and opening loading ramp and cargo bay doors.
- Features huge double rotors, 2 large engines, movable elevator and rudders, buildable cargo accessory and a multidirectional nose wheel.
- Start up the contra-rotating rotors and prepare for takeoff. Lower the winch and lift the cargo. Lower the winch and lift the cargo.
- 2-in-1 model: rebuilds into a Tandem Rotor Helicopter.
- Tandem Rotor Helicopter measures over 7" (19cm) high, 31" (80cm) long and 19" (49cm) wide

$179.99 CAD

Offline HD

• organi
  • furťák
  • Horcik Designs
« Odpověď #34 kdy: 20.10.2015, 23:36:52 »
Mám takový pocit, že wheelie funkce bude spočívat pouze v posunutí těžiště za pomoci externího BB za zadní nápravu :(

Offline Tomas_CzE

• Trade Count: (0)
  • mazák
  • Lego je Technic, Technic je Lego!
« Poslední změna: 25.10.2015, 08:21:36 od tomík s.r.o. »

Offline Tomas_CzE

• mazák
« Odpověď #36 kdy: 25.10.2015, 10:41:08 »
Vypadá to, že na tyto sety: 42053 Volvo EW160E, 42054 Claas Xerion 5000 TRAC, 42055 Bucket Wheel Excavator, 42056 Ultimate IP Car si budeme muset počkat až do srpna...  :'(

Offline Anatyt

• Trade Count: (16)
  • furťák
« Odpověď #37 kdy: 25.10.2015, 11:20:48 »
Vypadá to, že na tyto sety: 42053 Volvo EW160E, 42054 Claas Xerion 5000 TRAC, 42055 Bucket Wheel Excavator, 42056 Ultimate IP Car si budeme muset počkat až do srpna...  :'(

A čo si čakal ??? ::) Veď to bolo jasné od začiatku!

Offline papluh

• furťák
« Odpověď #38 kdy: 25.10.2015, 11:53:26 »
vidím tam:
- Tumbler kolesá na dragsteri  ;D
- svetlomodré panely zahnuté a malé šikmé, plus par liftarmov - som zvedavý či je to rovnaká modrá ako na 42036/42037 alebo firends modrá
- obdobne u či disky u prvého sú bright orange alebo klasika žltá

« Poslední změna: 25.10.2015, 11:58:47 od papluh »

Offline ViloB

• bažant
  • **
« Odpověď #39 kdy: 02.11.2015, 09:54:15 »
Inak ta rozmanitosť farieb súčiastok my začína liezť na nervy.   >:(

Offline tomaslambo

• furťák
« Odpověď #40 kdy: 02.11.2015, 14:00:18 »
Inak ta rozmanitosť farieb súčiastok my začína liezť na nervy.   >:(

Plně s tebou souhlasím. Pro Technic je základní paleta barev naprosto dostačující.

Offline papluh

• furťák
« Odpověď #41 kdy: 07.11.2015, 14:33:15 »
Začína to byť nejak pravidlom, že sa objavujú novozélandské ceny
Bucket Wheel Excavator (42055) za $499 NZD
“Ultimate Vehicle” za $699 NZD
Pre porovnanie aktuálne ceny Volvo a Arocs po 399.99 NZD, Opera 499.99 NZD, Sandcrawler, Helicarrier a Mindstorms EV3 po 599.99 NZD

No obrázok dragstera bez watermarkov a pod. Snažil som sa potom ešte vybalancovať bielu na tom obrázku, ale aj tak som sa nedostal na už použitú bledomodrú farbu  :(
« Poslední změna: 07.11.2015, 14:55:59 od papluh »

Offline MeNadruhou

• Trade Count: (2)
  • furťák
  • Odpověď je 42
    • Brickshelf
« Odpověď #42 kdy: 11.11.2015, 18:22:10 »
Vypadá to na slibný ročník , ještě že už mám novou, finančně lepší práci >:D
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Offline papluh

• furťák
« Odpověď #43 kdy: 18.11.2015, 21:52:07 »
Prvé 4 sety na Bricksete s oficiálnymi foto aj vrátane B-modelov
http://brickset.com/sets/theme-Technic/year-2016
To lietadielko vyzerá pekne

Offline Tomik

• furťák
    • buildinst
« Odpověď #44 kdy: 19.11.2015, 11:00:01 »
Prvé 4 sety na Bricksete s oficiálnymi foto aj vrátane B-modelov
http://brickset.com/sets/theme-Technic/year-2016
To lietadielko vyzerá pekne
Díky za odkaz. Koukal jsem na alternativní modely a u letadla a vznášedla do nich moc originality nevnesli... :( Zatím se mi nejvíce líbí ta natahovací auta, zejména hot rod. Jejich kombinovaný alternativní model mi trochu připomíná třínápravovou formuli 1 od Tyrellu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
moje galerie na MOCpages, můj Instagram: #TomikModels

Offline papluh

• furťák
« Odpověď #45 kdy: 19.11.2015, 12:23:22 »
Myslím, že to lietadlo trpí na zvolené diely. Na pohľad to vyzerá na najväčší minimodel aký doteraz bol a to vďaka veľkým liftarmom a panelom. Na malé diely potom moc nezvýšilo.

Bčko od člnu mohlo byť aj iné, ale zdá sa že chceli robiť niečo tematické.

trjnápravová formula v policajných farbách ... už vidím nové auto Dubajskej polície keďže Lambo a Ferrari sú "old news"

Offline papluh

• furťák
« Odpověď #46 kdy: 21.11.2015, 23:12:12 »
Dragster B-model, ževraj z kalendára ktorý bol dnes v predstihu pre VIP v kamenných LEGO Stores
Je tam malý LA na úpravu výšky spoleira, ktovie či v A modeli nieje použitý na ten wheelie nejakým spôsobom.
« Poslední změna: 21.11.2015, 23:14:01 od papluh »

Offline Tomik

• furťák
    • buildinst
« Odpověď #47 kdy: 23.11.2015, 15:25:03 »
Když se koukám na ten alternativní model dragstera, tak mi připadá, že designově je o třídu lepší než hlavní model. Nemůže to pořadí modelů být obrácené (dragster je hlavní model a to divné auto je jen béčko)?

Offline Tomas_CzE

• mazák
« Odpověď #48 kdy: 23.11.2015, 16:29:21 »
Ne ne, auto je hlavní a dragster je B model ...

Offline Tomas_CzE

• mazák
« Odpověď #49 kdy: 23.11.2015, 16:37:43 »
Za mě je asi nejlepší set 42044 letadélko, po designové stránce a B modelu je to můj favorit, jenom je škoda, že je to nejmenší set... Poté byl můj další favorit 42051 Letištní hasičský speciál, ale o něm se úplně slehla zem. Myslím, že je to veliká škoda, protože hasičské auto jsme tu už dlouho neměli.

Offline papluh

• furťák
« Odpověď #50 kdy: 24.11.2015, 12:58:13 »
recenzia na Pullback policajné auto
zdá sa, že oska 7 je naozaj žlá, ak to bude hromadné nahradenie, tak čas sa zásobiť šedými ... ale na druhú stranu bude nenápadná v žltých setoch/MOCoch

http://www.youtube.com/watch?v=a-2A-zQ5slg

Offline peter

• organi
  • Trade Count: (22)
  • furťák
  • Jiný už nebudu
    • ARTpeter.net
« Odpověď #51 kdy: 24.11.2015, 14:44:06 »
Myslím, že to bude jen doplněk a modní výstřelek. Nemyslím si, že by upustili od vytvořeného sortimentu a jeho snadnějšího rozpoznávání. Dnes platí, že sudé délky jsou černé a liché šedé.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Offline papluh

• furťák
« Odpověď #52 kdy: 26.11.2015, 17:57:08 »
Recenzia lietadielka, na najmenší set to je dosť dobré
https://www.youtube.com/watch?v=SZyD589SSpQ

A rýchli prehľad dielov prvých 4 setov. Zaujímavosťou je žlté 5L osky v jednom sete a v druhom šedé 5L ale žlté 7L
https://www.youtube.com/watch?v=q8wn-qR51JU

Online stricekfido

• mazák
« Odpověď #54 kdy: 26.11.2015, 22:51:11 »
Tak drakster je vážně osklivej a ty barvy nic moc. Všiml si někdo té červené ale? Je vidět v "zadním" okénku. Od ozubeného kola který zvedá whellie

Offline milanv

• organi
  • Trade Count: (4)
  • furťák
  • Milan
« Odpověď #55 kdy: 27.11.2015, 00:53:28 »
Tak i na velkých obrázcích se mi potvrdilo, že člověk nemá mít předsudky proti řadě Friends. Ta motokára je opravdu pěkná, s malým množstvím samolepek a byla by pěkná i zcela bez nich. Stejně jako třeba to policejní auto na natahovací motor. Jen škoda, že jsou tyhle stavebnice jen 2v1, chtělo by to univerzálnější stavebnice, ať z toho děcka nemají vitrínovky.  Vzpomněl jsem si na set 8020 z mého dětství - byl podobně velký, ale návod obsahoval 6 modelů - kolik jsem si s tím vyhrál! Nikdy nezůstalo postavené nic dlouho, jak mě to "nutilo" zkoušet nové a nové modely.

Offline peter

• organi
  • Trade Count: (22)
  • furťák
  • Jiný už nebudu
    • ARTpeter.net
« Odpověď #56 kdy: 27.11.2015, 08:21:04 »
Vzpomněl jsem si na set 8020 z mého dětství - byl podobně velký, ale návod obsahoval 6 modelů - kolik jsem si s tím vyhrál! Nikdy nezůstalo postavené nic dlouho, jak mě to "nutilo" zkoušet nové a nové modely.

Ano, ale bohužel to je podle mne neporovnatelné. Tebou uvedený set patřil do kategorie "Universal Building Set" tedy takový TECHNIC BASIC té doby. Primárním účelem tedy bylo aby se z daného setu dalo snadněji sestavit více věcí. Dnešní sety, resp. řada TECHNIC takovouto linii nemá a tudíž pokud chceme dnešní set srovnávat se sety z 80-tých let, tak bych to viděl např. na 8841 , kde byl též jen hlavní a B-éčkový model a zbytek už bylo na vlastní iniciativě ;)

Co však bylo v té době celkem dobrým standardem, byly instrukce na dodatečnou vestavbu motorvé sady snad do všech TECHNIC modelů. Toto mi bohužel v dnešních modelech chybí, jelikož to není pravidlem, viz např. tebou vybraná motokára.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Offline HD

• organi
  • furťák
  • Horcik Designs
« Odpověď #57 kdy: 27.11.2015, 08:24:51 »
(a teď na chviličku zpět :D)
Červené osy jsou vidět i v bagru - zepředu mezi předními koly (pravděpodobně na U-kloubu (?)) a zezadu (na malém obrázku) je podezřelý díl jasně vidět v blízkosti motorového bloku (doleva nahoru).
Jinak, dragster na miniatuře nevypadá ošklivě, ale více péče by si myslím zasloužil.

Offline Niripe

• bažant
  • **
« Odpověď #58 kdy: 27.11.2015, 09:24:10 »
Co však bylo v té době celkem dobrým standardem, byly instrukce na dodatečnou vestavbu motorvé sady snad do všech TECHNIC modelů. Toto mi bohužel v dnešních modelech chybí, jelikož to není pravidlem, viz např. tebou vybraná motokára.

Tak pod toto bych se podepsal. Aby každý model s velikostí, která to umožní, byl velmi snadno motorizovatelný a hlavně s odpovídajícím návodem i pro děti. Věřím, že by i těch základních sad 8293 prodali mnohem více.

Offline Tomik

• furťák
    • buildinst
« Odpověď #59 kdy: 27.11.2015, 09:34:34 »
Tak i na velkých obrázcích se mi potvrdilo, že člověk nemá mít předsudky proti řadě Friends. Ta motokára je opravdu pěkná, s malým množstvím samolepek a byla by pěkná i zcela bez nich.
Motokára vypadá opravdu dobře a až teprve teď jsem si uvědomi zajímavý fakt - fialové jsou na celém modelu jen 3 obloukové panely, v oranžové je též pár panelů a beamů na spojleru a sedačce, jinak je celý model šedo-černý.

Jen škoda, že jsou tyhle stavebnice jen 2v1, chtělo by to univerzálnější stavebnice, ať z toho děcka nemají vitrínovky.  Vzpomněl jsem si na set 8020 z mého dětství - byl podobně velký, ale návod obsahoval 6 modelů - kolik jsem si s tím vyhrál! Nikdy nezůstalo postavené nic dlouho, jak mě to "nutilo" zkoušet nové a nové modely.
Ono pokud by nad těmi sety designéři z Lega strávili trochu více času, tak by to problém nebyl. Když jsem já schopen z běžného středně velkého setu postavit bez problémů minimálně další dva modely, tak oni by to zvládli určitě také...