Autor Téma: Lugbulk 2015 ano či NE?  (Přečteno 43745 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline peki

• Globální moderátor
  • Trade Count: (18)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
Lugbulk 2015 ano či NE?
« kdy: 11.08.2014, 13:46:51 »
Zakládám toto téma ještě v době okurkové sezóny. Nicméně s vědomím že letošní Lugbulk 2014, pokud půjde vše podle posledního plánu dostaneme někdy na konci září či v průběhu října. To je zatím nejhorší výsledek. Pamatuji doby kdy bylo vše rozdistribuováno (myšleno na straně kostek) ještě před začátkem prázdnin.

Zpracovaní (třídění,administrativa kolem financování, distribuce) při tak velkém objemu kostek je také značně náročná.

Ptám se tedy proto zejména vystavovatelů jestli bude zájem i  o Lugbulk 2015.  Bavíme se o nákupu kostek které budete platit v lednu 2015 a když to půjde jako letos tak je dostanete na vánoce 2015 nebo dokonce až po novém roce 2016.

Opravdu by jsem rád uvítal názory těch co kostky z Lugbulku používají k prezentaci kostek na výstavách. Zajímalo by mne jestli už nejste např. dostattečně saturováni + prodlužující se doba dodání atd. Za sebe říkám že mám kostek už dost  ;)

Druhou oblastí diskuse bude případné zúžení okruhu uživatelů Lugbulku na vystavovatele
. Vždy jsem byl zastáncem otevřenosti, naivně jsem se domníval že tím poroste i počet vystavovatelů a aktivních členů, kteří něco postaví a odprezentují svoje dílko na kostkách. To se bohužel neděje. Občas se najde i nějaký výtečník který nezaplatí.  Nejsem ani nějak nadšený ze situace kdy je na účtě který je vedený na moje jméno nemalý finanční obnos, který není ve skutečnosti můj. Respektive ručím za to, že za peníze které mi svěříte, dostanete kostky, přičemž zpracování a distribuce probíhá jinde. Neřeším že někdo něco mezi námi ukradne. Jde mi o situace (ne že bych chtěl něco přivolávat) někde může hořet, nehoda atd.   

Další oblastí může být způsob nominace kostek. V minulosti (2-3 Lugbulky zpátky) jsem po většinové shodě rozhodil určité počta dílků do sekcí a admin sekce byl zodpovědný za moderaci diskuse a konečný výběr. Kromě nominace dílku je poté důležité ověřit efektivitu nákupu:
- ceny se ale dozvím až po přístupu do databáze 
- jsou neveřejné, nelze o nich tedy na kostkách diskutovat

Samotnou kapitolou je pak zpracování a třídění Lugbulku.
Bohužel ještě nemáme ověřeno třídění přes Igoruse, vzhledem k posunu dodávky Lugbulku 2014. Ve fondu kostek jsou z aukce peníze na další (druhou váhu). Mohli bychom posílit i toto úzké místo. 

S optimalizací zpracování Lugbulku úzce souvisí i počet dílků v lotu. Nemluvím nyní o technic dílech, které jsou většinou i drahé,velké a dobře třiditelné. Mám na mysli spíše různé tiles, plates a malé bricky.

Určitě je toho více, sem s tím  ;) 
« Poslední změna: 11.08.2014, 13:55:40 od peki »

Online peter

• organi
  • Trade Count: (22)
  • furťák
  • Jiný už nebudu
    • ARTpeter.net
Re: Lugbulk 2015 ano či NE?
« Odpověď #1 kdy: 11.08.2014, 14:07:23 »
Dovolím si odcitovat svůj názor, za kterým si stále stojím a v zásadě podporuje to co tu už peki napsal.
Přesně tak, vidím to naprosto stejně. Proto pro další případné kolo LB, bych tvrdě šel po tom základním pravidlu a to, že LB je určen jen pro vystavovatele. Díky distribuci mám celkem dobrý přehled o tom, kdo se letošního LB účastní. Bohužel však musím konstatovat, že z řady vystavovatelů, kteří se na výstavách aktivně podílejí je opravdu minimum a balíčky si ve valné většině vyzvedávají mně dosud neznámí členové a při občasném dotazu, co plánují postavit na další výstavy, se většinou dočkám odpovědi, že nic, že to mají pro sebe a pro budoucnost. Díky tomu, že bude limit striktně dán tak by to nemělo nikomu vadit.

LB by se tedy mohli zúčastnit opravdu jen Ti, kteří se v předešlém roce na výstavách našeho fóra podíleli. Toto by též velmi významně pomohlo k zúžení počtu objednávek a tím i objednaného množství.
Co se týká mé účasti v případném dalším kole, tak s největší pravděpodobností, stejně jako peki, se ho již účastnit nebudu.

PS: teď mi vlastně napadá, že u mne je stále jeden nevyzvednutý LB z loňského roku a sice uživatele Had z ráje ::)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Offline Kuba

• Trade Count: (15)
  • furťák
« Odpověď #2 kdy: 11.08.2014, 14:35:54 »
Pokud LB 2015 bude, tak se zúčastním.

Myslím, že Peter má pravdu. LB jen pro aktivní vystavovatele. Rok zpět mít něco vystaveno je ale přísný, lepší by bylo dva předešlé roky od od data vyhlášení LB. Někdo může mít např. státnice, rodinné problémy, stěhováni a podobně. a nemusí tedy nějaký rok stihnout nikde vystavovat, respektivě nic postavit. I když před tím vystavoval několikrát, a hned by přišel o možnost LB.

+ samozřejmě 100 kč odměna pro třídiče.

PS: teď mi vlastně napadá, že u mne je stále jeden nevyzvednutý LB z loňského roku a sice uživatele Had z ráje ::)

A co mněl Had z ráje objednané za kostky, šlo by seznam zaslat přes SZ? Je nějaká promlčecí lhůta? Pokud ano, pokud si nevyzvedne, jsem klidně za cenu tehdejšího LB ochoten odkoupit některé kostky co by se daly použít na stavby hradů.  ;) Loni bylo pár kostek v LB, co by mně ještě zajimalo a vím, že jsem si jich tehdy vzal málo  :'(

Offline Archaon

• Trade Count: (0)
  • mazák
« Odpověď #3 kdy: 11.08.2014, 16:49:05 »
Nejsem aktivní vystavovatel, ale pokud bude rád se zúčastním. Ono to má totiž ještě jeden aspekt - nevím jak ostatní, ale na to abych mohl něco vystavovat, tak potřebuji spousty kostek. Ktere zatím nemám. Resp. mam hromady továrních setů, ale to není to pravé. Takže LB je pro mě jedna z cest, jak vše potřebné pomaloučku nasyslit, něco se dá samozřejme sehnat přes BL, ale pro opravdu hezké velké stavby je LGBBL jiné kafe. Já chápu že lidi kteří už vystavují dlouhá léta mají kostek dost a vlastně to ani pro ně nemá už smysl, ale pro ty kteří by jednou třeba i něco vystavili je to dobrá příležitost.

Offline MildaPajda

• Trade Count: (25)
  • suprák
  • Hlavně se nep***at ... ;)
« Odpověď #4 kdy: 11.08.2014, 16:55:47 »
Pokud bude LB2015, tak se ho rad zucastnim.
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

Offline DarkDrago

• Bio(nicle) inženýr
  • Trade Count: (21)
  • furťák
« Odpověď #5 kdy: 11.08.2014, 19:16:56 »
Nejsem aktivní vystavovatel, ale pokud bude rád se zúčastním. Ono to má totiž ještě jeden aspekt - nevím jak ostatní, ale na to abych mohl něco vystavovat, tak potřebuji spousty kostek. Ktere zatím nemám. Resp. mam hromady továrních setů, ale to není to pravé.

To aby jsi se stal aktivním vystavovatelem nepotřebuješ kostky za 60 000 Kč, ale stačí ti za pár tisíc a postavit z toho něco co by se líbilo (v případě některých kostkařů i hrst kostek) a fakt by stálo za vystavení.
Sám doma mám spíš sbírku, než kostky na nějaké MOC, ale to mi nebrání v tom abych něco vystavoval ;)

Jinak abych se taky vyjádřil k tématu, tak LB bych zanechal. Může být pravdou, že někteří mají kostek nadbytek, ale jsou tu jiní (třeba já), kteří neměli tu možnost se takto obohatit, ať už díky malému rozpočtu, nebo že se doteď neúčastnili LB.
To, že se kostka dostávají ke kupcům čímdál později je smutné, ale určitě bych to nebral jako důvod zrušení. Já sám beru LB spíše jako druhé vánoce a je mi jednou kdy příjdou ;D
Dračí páni s mocí ohně...

Offline VocucBat

• Trade Count: (6)
  • suprák
    • Papoušci Batůškovi
« Odpověď #6 kdy: 11.08.2014, 20:19:02 »
Já jsem pro LB, i když má účast/neúčast plně visí na rodičích, jakožto mých chlebodárcích.

Dříve jsem se LB neúčastnil (nemohl jsem), takže bych chtěl zvýšit stav dílků.

Jsem vystavovatelem (i když toho není mnoho).

Offline Ondrej

• Trade Count: (25)
  • furťák
  • Lego roste se mnou...
    • Flickr
« Odpověď #7 kdy: 11.08.2014, 20:36:25 »
Jsem rozhodně pro, většinu kostek jsem využil na modely co byly na výstavě. Za sebe jsem rád za každý dílek co využiju. Klidně bych to podmínil minimálně jednou aktivní účastí na výstavě za rok.

Offline Kuba

• furťák
« Odpověď #8 kdy: 11.08.2014, 20:53:34 »
Jsem rozhodně pro, většinu kostek jsem využil na modely co byly na výstavě. Za sebe jsem rád za každý dílek co využiju. Klidně bych to podmínil minimálně jednou aktivní účastí na výstavě za rok.

Jedna za rok je přísné, myslím že jedna alespoň za dva dva roky by byla optimální (už jsem psal i důvody proč si to myslím). Ale rozhodnutí je samozřejmě na Adminech.
Může se stát cokoliv, aby vystavovatel vypadl z rytmu a na výstavu v daném roce nestihl nic připravit, a přišel by tak o LB i když by měl za sebou už hodně výstav. To by mohlo být vůči němu nespravedlivé. Taky někdo 5 let vystavuje stejný model, jiní se snaží mit každý rok něco nového. Pak stačí mít problém ve škole/ v práci / v rodině a může to vystavovatele i nutit vystavit stavbu, která nebude ještě dokonalá, nebo dokončená jak by si představoval, hlavně že něco vystaví, aby nepříšel o LB.

Offline Artezs

• A je to
  • bažant
  • **
« Odpověď #9 kdy: 11.08.2014, 21:38:56 »
Moje éra MOC z toho co jsem měl končila rokem 1999... teď se k legu vracím, jsem ochoten znovu stavět a vystavovat, ale jak někteří píší, sbírat kostky postupně je finanční i časová obtíž. Když budu vědět, jak co funguje a kde dobře nakoupit, jde to snáze....  ale když je zrovna čas tak nejsou prachy.... :)

Offline Artezs

• A je to
  • bažant
  • **
« Odpověď #10 kdy: 11.08.2014, 22:00:09 »
spíš možná to souvisí s návratností takových investic. Lze také na výstavách MOC vydělávat? Jaká by byla návštěvnost pronajatého prostoru s menší reklamou? Vyplatilo by se to? Jestli ano, pak by se možná dalo zrychlit, že by i nováčci (tak jako já...) ze sebe něco vyprodukovali... skloubit zájem s návratností není zase tak špatný a člověk by potom nemusel přemýšlet, kde co nejlevněji nakoupit... jsem schopen kupovat na BL, nacházím i ve větším množství to co chci, ale nejsem schopen to finančně utáhnout... každých 500 kč je pak pro mne třikrát obrácený milodar...

Offline linhi

• Trade Count: (125)
  • furťák
« Odpověď #11 kdy: 11.08.2014, 23:08:20 »
spíš možná to souvisí s návratností takových investic. Lze také na výstavách MOC vydělávat? Jaká by byla návštěvnost pronajatého prostoru s menší reklamou? Vyplatilo by se to? Jestli ano, pak by se možná dalo zrychlit, že by i nováčci (tak jako já...) ze sebe něco vyprodukovali... skloubit zájem s návratností není zase tak špatný a člověk by potom nemusel přemýšlet, kde co nejlevněji nakoupit... jsem schopen kupovat na BL, nacházím i ve větším množství to co chci, ale nejsem schopen to finančně utáhnout... každých 500 kč je pak pro mne třikrát obrácený milodar...

Já jsem na tom byl vždy stejně,každý měsíc jsem investoval do nákupu 500,- také nejsem boháč,ale na legu se tak jak ty myslíš zbohatnout nedá,je to přece náš koníček a pokud nestavíš na zakázku tak je to o vlastní radosti něco dokázat ne? Myslím že je to o tom začít od menších staveb a po několika letech už to budou velké MOCy....

Offline pryb

• organi
  • Trade Count: (49)
  • furťák
« Odpověď #12 kdy: 11.08.2014, 23:11:35 »
No, za sebe mám dojem, že ze strany TLC je to tedy letos opravdu truchlohra. Na druhou stranu je pro mě LEGO koníček dlouhodobý. Tak to holt bude o něco později, no. Do dalšího ročníku bych tedy šel, nespěchám.

Zpracovaní (třídění,administrativa kolem financování, distribuce) při tak velkém objemu kostek je také značně náročná.

Druhou oblastí diskuse bude případné zúžení okruhu uživatelů Lugbulku na vystavovatele.
Jsem rozhodně pro omezení na vystavovatele, ne nutně pouze za předešlý rok. Ono to ostatně sníží i náročnost třídění a distribuce.

Další oblastí může být způsob nominace kostek.
Tohle zrovna myslim funguje dost dobře.

Samotnou kapitolou je pak zpracování a třídění Lugbulku.
Tohle by mělo být letos snazší tím, že TLC zpřísnilo limit na osobu - celkový objem je menší. Pokud to omezíme jen na vystavovatele, bude to ještě snazší.

Osobně se mi moc nelíbí myšlenka odměny pro třídiče - principielně. Na lugbulku se podílí vlastně docela dost lidí. Koho všeho finančně odměňovat? Pekiho za organizaci a zastřešení toho všeho? Ty, co to vyzvednou a převezou na další místa, na Slovensko? Lidi v jednotlivých městech za to, že se to u nich dá vyzvednout? To se mi prostě nezdá.

A co mněl Had z ráje objednané za kostky, šlo by seznam zaslat přes SZ? Je nějaká promlčecí lhůta?

Předpokládám, že ten člověk to má dávno zaplacené, tak jaká promlčecí lhůta ??? Leda tak napsat přímo jemu.

Ono to má totiž ještě jeden aspekt - nevím jak ostatní, ale na to abych mohl něco vystavovat, tak potřebuji spousty kostek. Ktere zatím nemám.
Bez urážky, ale tohle nepovažuju za argument. Nikdo netvrdí, že každý vystavovatel musí postavit něco v rozměrech m:tronské základny. Kdyby to měl být jenom modul do Micropolis, to je pár kostek...
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Offline danyboy

• ...
  • Trade Count: (28)
  • furťák
« Odpověď #13 kdy: 11.08.2014, 23:23:42 »

Z výstav zisky nečekej. To neznamená, že k sehnání financí není jiná cesta. Ale na to člověk musí přijít sám...
Jak já s oblibou říkám "prodávám LEGO, abych si vydělal na LEGO". >:D

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #14 kdy: 12.08.2014, 08:06:44 »
Pokud omezíme účast na vystavovatele (letos bych to podpořil viz. můj první příspěvek ) bude to úplně stačit. Celkový počet vystavovatelů není ani 100. Z toho jsou již někteří neaktivní ( např. studium na VŠ, jiné zájmy atd. ). Každý vystavovatel se automaticky nezúčastní atd. Odhaduji, že počet účastníků klesne oproti letošnímu lugbulku 2014 na polovinu.

Offline Mtron

• Mtron 300 figů
  • Trade Count: (14)
  • furťák
  • VIVAT MTRON
    • www.mtron.cz
« Odpověď #15 kdy: 12.08.2014, 10:26:54 »
Jsem pro pokračování v LB. Dílků není nikdy dost :D Je mi jedno zda to trvá dlouho či ne. Vím jak je to složité. Třídění není žádná procházka růžovým sadem. Mluvím ze zkušenosti. Jinak není třeba mnoho dílků, aby vzniklo veledílo. Zdárným případem je FILIPS. Jeho podání MEGACORE MAGNETIZÉRU je opravdu skvost. Pár dílků, ale radost obrovská. On přijel na výstavou s krabicí od bot a já s celou dodávkou  ;D Výsledkem bylo, že ta krabice od bot měla samé skvěle propracované díla  :o . Začátky nejsou slavné, ale kvantita není kvalita. Všechno je to koníček a tak je k tomu třeba přistupovat. Mým motorem jsou výstavy, pohled dětí a jejich rozjařené tváře, ne peníze.  To, že někdo vidí moje dílko a mluví o něm je pro stavitele to nejlepší co ho může potkat.

MTRON FOREVER
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Online Vasyk

• Trade Count: (129)
  • furťák
« Odpověď #16 kdy: 12.08.2014, 11:00:35 »
Souhlas s Mtronem. Jsem jednoznačně pro, dílky se hodí na ještě větší a větší stavby, malé neumím  ;D.

Offline edward193

• Trade Count: (2)
  • mazák
« Odpověď #17 kdy: 13.08.2014, 09:17:09 »
Tiež som jednoznačne za Lugbulk 2015.

Offline linhi

• Trade Count: (125)
  • furťák
« Odpověď #18 kdy: 13.08.2014, 09:18:00 »
Lugbulku se budu účastnit dále a jsem pro aby byl jen pro vystavovatele kteří alespoň jednou za dva roky něco postaví a dají do placu,
koukal jsem totiž vždy kolik lidí se účastní a že z nich znám tak 40%  Lugbulk je přeci odměna za to že děláme výstavy ne?

Offline martinlx

• Trade Count: (4)
  • mazák
« Odpověď #19 kdy: 13.08.2014, 09:20:37 »
Souhlas s Prybem, jsem pro.

Offline Jamesek

• Trade Count: (20)
  • furťák
  • Technic, závody, srazy a jeřáby, hlavně jeřáby.
« Odpověď #20 kdy: 13.08.2014, 09:52:12 »
Anketa by byla lepší, ale i tak jsem pro ANO

Offline Foton

• Trade Count: (3)
  • furťák
« Odpověď #21 kdy: 13.08.2014, 09:52:47 »
Vzhledem k tomu, že momentálně nemám potřebu dalších dílů, al ani moc času na stavění, tak se LB 2015 nezúčastním.
Omezení na vystavovatele  je podle mě dobrý nápad, 2-3 roky zpětně.
Co jsem měl možnost zúčastnit se výstav, tak se mi nezdálo, že by malé modely  nemohly najít uplatnění.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Offline Chairudo

• Trade Count: (2)
  • furťák
« Odpověď #22 kdy: 13.08.2014, 09:56:02 »
Jsem pro a souhlasím s Prybem, až na odměny pro třídiče které jednoznačně podporuji.

Citace
Osobně se mi moc nelíbí myšlenka odměny pro třídiče - principielně. Na lugbulku se podílí vlastně docela dost lidí. Koho všeho finančně odměňovat? Pekiho za organizaci a zastřešení toho všeho? Ty, co to vyzvednou a převezou na další místa, na Slovensko? Lidi v jednotlivých městech za to, že se to u nich dá vyzvednout? To se mi prostě nezdá.

Pokud se jedná o pár hodin výpomoci kde to není moc časově náročné tak vem to čert, to udělám zadarmo ze své dobré vůle. Ale když strávím desítky hodin volného času úmorným tříděním a balením statisíců kostiček pro jiné, tak za to určitě budu chtít nějakou kompenzaci, ať už peněžní nebo třeba pár setů co nám poskytne Lego.

Offline Daniel

• Trade Count: (14)
  • furťák
    • Mé fotky
« Odpověď #23 kdy: 13.08.2014, 10:19:42 »
Lze také na výstavách MOC vydělávat?
Tak s tím, jako vystavovatel, nepočítej!

Jinak za sebe jednoznačně LB ano. Sice mám relativně dílků dost, ale vždy si za pár tisíc objednám. A dokonce se řada z těchto dílků na mých stavbách (tudíž i na výstavách) vyskytne ;)

Offline DarkDrago

• Bio(nicle) inženýr
  • furťák
« Odpověď #24 kdy: 13.08.2014, 10:33:07 »
Tak si ještě říkám co to omezení trošku "rozšířit".
V principu jde o to, aby LB byli podpořeni aktivní členové, takže by se možná vešli i ti co postavili nějaký zajímavý MOC a prezentovali ho jen na kostkách. S tím, že by to bylo jen rok do zadu?

(Asi se proti tomu pár lidí ohradí, ale je to jen návrh...)

Offline Kuba

• furťák
« Odpověď #25 kdy: 13.08.2014, 11:15:05 »
V principu jde o to, aby LB byli podpořeni aktivní členové, takže by se možná vešli i ti co postavili nějaký zajímavý MOC a prezentovali ho jen na kostkách. S tím, že by to bylo jen rok do zadu?

No nevím, co ti na to řeknou organizátoři LB? Kdo by to posuzoval, zda se jedná o zajimavý MOC, či nikoliv? To by tu pak někdo spojil pár kostek dohromady a pak by se dožadoval účasti v LB. A počet účastníku by tak opět mohl růst do velkých čísel.

Pokud někdo postaví zajimavý MOC, předpokládám, že je mu hned nabídnuto ukázat ho na některé z nadcházejících výstav. Mluvím z vlastní zkušenosti. Postavil jsem hrad Rumpálek a po odprezentovaní některé zkušenější zaujal a cestoval na Lipno 2013 do Castle-dioramatu ve kterém mi byla nabídnuta účast. Mimochodem stavba byla postavena ještě z dílku, které nebyly z LB, jelikož LB jsem se účastnil, ač jsem kostkař od r. 2008, poprvé až v tom roce 2013. (tedy i v roce kdy jsem se stal vystavovatelem) Takže pro to aby člověk začal stavět a vystavovat, nepotřebuje LB. Ale hlavně začít pořádně stavět z toho co má doma a co mu muže nabídnout i Aukro, BL a podobně.

Co tak upravit tvůj návrh pouze tak, že „Ano“ Mohl by se účastnit ten co odprezentuje svůj první zajímavý MOC, ale pouze v případě, že se zaručí, že se konkrétní MOC objeví i na nějaké z budoucích výstav.
(tohle by motivovalo i nováčky  ;) )
« Poslední změna: 13.08.2014, 11:39:17 od Jukuruku-Kuba »

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #26 kdy: 13.08.2014, 11:58:55 »

Co tak upravit tvůj návrh pouze tak, že „Ano“ Mohl by se účastnit ten co odprezentuje svůj první zajímavý MOC, ale pouze v případě, že se zaručí, že se konkrétní MOC objeví i na nějaké z budoucích výstav.

Tohle je už technikálie, podstatné je, že zatím (byť diskuse se teprve rozbíhá), záměrně nezapínám anketu - zajímá mne váš názor ne strohé ANO/NE, převládá názor účast v Lugbulku omezit "členům" kostek, kteří se jenom vezou. Zkrátka mít všeobecně povědomí o tom že:

1) Lugbulk není zadarmo = musíme něco "opracovat" (povinné jsou 4 akce do roka)
2) zpracování Lugbulku(zejména třídění) na straně kostek je opravdu hodně práce
3) dodávka lugbulku je na dlouho, má smysl pro dlouhodobé členy, kteří stavějí = účastní se výstav

Vzhledem k finančnímu limitu ze strany Lega,  beru Lugbulk opravdu jako bonus za to že se pořádají akce . Pokud se někdo domnívá že bez možnosti nákupu kostek přes Lugbulk nemůže vystavovat, tak tomu tak opravdu není.  Na každé výstavě je prostor i pro malé MOC.

Offline DarkDrago

• Bio(nicle) inženýr
  • furťák
« Odpověď #27 kdy: 13.08.2014, 14:03:43 »
No nevím, co ti na to řeknou organizátoři LB? Kdo by to posuzoval, zda se jedná o zajimavý MOC, či nikoliv? To by tu pak někdo spojil pár kostek dohromady a pak by se dožadoval účasti v LB. A počet účastníku by tak opět mohl růst do velkých čísel.

Pokud někdo postaví zajimavý MOC, předpokládám, že je mu hned nabídnuto ukázat ho na některé z nadcházejících výstav. Mluvím z vlastní zkušenosti. Postavil jsem hrad Rumpálek a po odprezentovaní některé zkušenější zaujal a cestoval na Lipno 2013 do Castle-dioramatu ve kterém mi byla nabídnuta účast. Mimochodem stavba byla postavena ještě z dílku, které nebyly z LB, jelikož LB jsem se účastnil, ač jsem kostkař od r. 2008, poprvé až v tom roce 2013. (tedy i v roce kdy jsem se stal vystavovatelem) Takže pro to aby člověk začal stavět a vystavovat, nepotřebuje LB. Ale hlavně začít pořádně stavět z toho co má doma a co mu muže nabídnout i Aukro, BL a podobně.

Nemyslel jsem to přímo tak, že kdokoliv by mohl za svůj MOC "dostat" účast v LB. Měl jsem spíš na mysli ty stavby kdy si otevřeš stránku a po přejetí fotek vypadáš takhle :o Prostě, že to je něco opravdu dobrého a nedostane se do LB, jen protože neměl šanci účastnit se výstav, ale stavit fakt umí
A určitě jsem to nemyslel tak, aby se počest účastníků navýšil dvojnásobně, ale aby přibyl třeba jeden člověk za sekci.

Offline AdamKo

• Trade Count: (5)
  • suprák
  • je co dohánět...
    • legovlaky.blog.cz
« Odpověď #28 kdy: 13.08.2014, 14:25:49 »
Díky za upozornění na LB15.
Pravdou je, že je to už pěkně dlouho, co jsem pár svých maličkostí měl na výstavě. Když se podívám pravdě do očí - pro kostky / kostkaře jsem za uplynulé 2, možná i 3 roky, neudělal prakticky nic. Pokud ztratím (status vystavovatele) nárok na LB, nemám se proč divit. I tak bude s LB hodně práce. Vše je o domluvě.
Se stavěním jsem v útlumu (vlastně jen sbírám inspiraci do budoucna). Křečkování většího počtu nekonkrétních dílů "výhledově to upotřebím", myslím, že to není správná cesta. Až se do něčeho pustím, odrazovým můstkem bude spíš BL, než zásoby z LB.
Přesto bych od LB15 nedával ruce pryč.
« Poslední změna: 13.08.2014, 14:27:32 od AdamKo »

Offline matka

• Trade Count: (6)
  • furťák
  • Pohlaví: Ženské
« Odpověď #29 kdy: 13.08.2014, 15:01:01 »
Já jsem také pro zachování lugbulku. Myslím, že stavění mě nějakou dobu bavit bude a budu ráda za možnost takto obstarat dílky.
Jinak sozhlasím s tím, co se už psalo - možnost účasti na výstavách má každý stavitel, a lugbulk jen pro vystavovatele je dobrá motivace.