Autor Téma: Osvětlení modelů  (Přečteno 10610 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline otaznik

• Trade Count: (174)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
  • ?
    • Moje sbírka na BS
Re:Osvětlení modelů
« Odpověď #120 kdy: 19.11.2019, 12:44:47 »
Ahoj,
našel jsem člověka, který staví kolejiště s elektrifikací a kompletním ovládáním. Má tam i dotekové kontakty mezi moduly i mezi patra modulárů. Víte někdo co to je?

https://www.flickr.com/photos/ztp/albums/72157690289521073
https://www.flickr.com/photos/ztp/albums/72157709080486237

Staví na standardu MILS a celé se mi to tak nějak líbí.
Vypadá to parádně, ale nechci vidět ty hodiny práce za tím.  :)

Offline HD

• Trade Count: (1)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
  • Horcik Designs
Re:Osvětlení modelů
« Odpověď #121 kdy: 24.12.2019, 10:56:41 »
Veselé Vánoce.

To je taky mimo jiné důvod, proč plevelím toto vlákno.

Při shánění svátečních nezbytností, tzn. osvětlení okna, jsem při návštěvě jednoho obchodu, který si zakládá na sortimentu pokrývajícím trh téměř ve stejném rozsahu jako Holešovická tržnice (bohužel, chybí sortiment OZ) (Pepco, ale budou i jinde), jsem narazil na pravděpodobně nejlevnější zdroj SMD LED. Za zhruba 50,- jsem dostal diody v počtu minimálně 50 ks (dost možná i víc, nepočítal jsem), které jsou již k drátům připájeny a zataveny v ochranném obalu, který však lze snadno odstranit nožem či skalpelem. Aby výhod nebylo málo, daní za jednoduchost je tloušťka drátku, která činí 0,5 mm, čemuž by již bylo potřeba i přizpůsobit stavbu. Předchozí Milanovo řešení (drát 0,1 mm a 0,2 mm) je tedy stále nepřekonáno, ač získává silného a pohodlného konkurenta.

Hlavním přínosem tohoto řešení je poměr cena-počet a jednoduchost aplikace. Bohužel, pokud chcete vlastní napájení, nevyhnete se destrukci, světýlka jsou dodávána s pouzdrem na dva AA články, které má na druhou stranu zabudován ale i vypínač.

Světýlka na obrázku pochází z podobného produktu, který byl vybaven fotovoltaickým článkem a akumulátorem, a byl poničen náhodným přeskabeljdoucím ještě před setměním. Ten pocházel myslím z hobbymarketu.

Možná se jedná pouze o objev srovnatelný jen s objevem nového kontinentu. Konkrétně Ameriky.

Druhý obrázek zachycuje možnou instalaci v Technic modelu.
« Poslední změna: 24.12.2019, 11:00:59 od HD »