Lugbulk 2012 !!!!

Založil Jindroush, 23.09.2011, 11:22:57

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

co se záměnou dílků?

vzit si bíle 1x1
23 (65.7%)
vyměnit za menší počet 2x1 v odpovídající barvě
12 (34.3%)

Celkem hlasů: 35

Colonel32

Lego řeklo "dopravu platíte a bez diskuse". Není možné si pro to ani zajet sami.

rdk

Citace od: Colonel32 kdy 08.02.2012, 13:16:29
Lego řeklo "dopravu platíte a bez diskuse". Není možné si pro to ani zajet sami.

Jsou to podmínky Lega, budiž, akceptujme je. Byla by ale legrace zjistit, že to posílají z Kladna, eventuleně z logistického centra DHL (někde ve středních čechách?) ;D ;D

vasek

Citace od: rdk kdy 08.02.2012, 13:44:48
Citace od: Colonel32 kdy 08.02.2012, 13:16:29

Jsou to podmínky Lega, budiž, akceptujme je. Byla by ale legrace zjistit, že to posílají z Kladna, eventuleně z logistického centra DHL (někde ve středních čechách?) ;D ;D

I kdyby to posílali z Kladna tak s tím nic nenaděláš, doprava se zdá být drahá, ale myslím že tahle disuze nemá význam.  ;)

Colonel32

Třeba v tom jsou započítané i nějaké náklady na třídění u nich. Doprava se vám možná zdá být drahá, ale zeptejte se sami sebe - jak často platíte za dopravu (když ji skutečně platíte) jen 6% ? Ze zahraničí to musí být opravdu drahý obchod a velký nákup, abych se s dopravou dostal pod 10%. Tedy, váha dílů je pořád stejná, nezávisle na tom kolik za ně zaplatíme, takže čím je obchod levnější, tím větší podíl bude poštovné činit. A víme jaké ceny v LB většinou jsou. Takže těch 6% bych považoval ještě za docela zázrak.

peki

Nebylo by možné že by tam někdo z kostek rovnou dojel?    ??? ::)  Třeba Vasyk má velké auto   >:D
800 000 * 0,06 = 48 000 Kč (doprava a pojištění)
48 000 / 100 = 480 Kč (doprava a pojištění na osobu pokud by všichni objednali stejně)

Zatím jsme na čerpání cca 400 000 Kč (240 Kč doprava a pojištění pokud by všichni objednali stejně).

balík z ČR na Slovensko stojí 350 Kč

Podmínka označuje předpoklad, který je nutno splnit. Přihlášením do programu lugbulk jsme se zavázali Legem stanovené podmínky splnit

majer

Jen pro pořádek. Sklad DHL s Legem pro Evropu je v Jirnech http://www.mapy.cz/s/30Um
Tak by to nebylo ani moc daleko  >:D

Jindroush

Já bych je požádal, zda by to nemohlo přinést pěšky z Billundu několik silikonových blondýnek. Nebo dvě blondýnky a dvě brunetky, ať nežeru.

:o
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

macholeg

Líná huba - holé neštěstí...
Jistě  když objednáváte z e-shopu, tak také platíte za každou položku zvlášť poštovné. Samozřejmě pokud to TLC takto nastavilo, nic s tím nikdo nenadělá  :(
Nicméně - děkuji za vysvětlení a zařazuji se opět až někam dozadu pokorného stáda  :-X

peki

proč Fio banka
+ příchozí/odchozí platby/vedení účtu/internet banka zadarmo
+peníze budou posílány na spořící účet 1,3 procenta
- platba v EUR, US neumí DKK

co je tzv. transparentní účet viz info banky

Jak to funguje - aktuální výpis "našeho" účtu

proč transparentní účet

Kdokoli si může zkontrolovat režijní náklady spojené s provozem. Počet uživatelů Lugbulku roste, je potřeba nastavit takové mechanismy, které práci zjednoduší atd. Pokud někdo zaplatí, sám si skontroluje že platba došla. Já (peki) zodpovídám za to že když zaplatíte v termínu do 20.2.2012 bude vaše objednávka přijata. Nezaplacené objednávky k tomuto datu budou stornovány. Limit přerozdělen. Vzhledem k tomu, že objednávku posílám 23.2.2012 bude možné aby důvěryhodné osoby zaplatili takto uvolněný limit do 22.2.2012

Každopádně 23.2.2012 bude do LEGA předána objednávka dílků které jsou zaplacené.   

Příklad platby č.1
=============
do zprávy pro příjemce napište NICK (v tom případě už nic dalšího nepotřebuji

Příklad platby č. 2 (pro ženaté  ;D )
=========================
místo nicku napíše "konspirační" tajemnou přezdívku (ne že všichni budete psát 007, prosím buďte vynalézaví) V takovém případě mi pak na kostky pošlete SZ kde mi napíšete proč jste si vybrali tuto tajemnou přezdívku. Pokud neobdržím SZ stejně jako vaše manželka nezjistím kdo je tím tajemným uživatelem a těžko potvrdím objednávku

Příklad platby č.3 (tajemní bez fantazie)
============================
Uvedete VS v budoucnu ho budeme přidělovat k objednávce. Pošlete mi na kostky SZ s vaším VS

Závěr
=====
Nemáš zájem aby někdo viděl tvoje číslo účtu = Neuvidí
Nemáš zájem, aby tě někdo identifikoval s platbou (např. podle VS)= Neidentifikuje tě 
Nemáš zájem aby někdo sledoval dlouhodobé historii= Nebude banka poskytuje info/náhled na transakce 12 měsíců
Nechápeš proč by měl mít kdokoliv možnost ověřit transparentnost a nakládání s penězi na účtu = Dál to neřeš jak říká klasik Jára Cimrman: "To je vozová hradba, tomu nemůžeš rozumět"  ;D

Poučení
Při poskytování čísla transparentního účtu třetí osobě jsem povinen informovat třetí osobu o skutečnosti, že operace na transparentním účtu budou zveřejněny způsobem a v rozsahu uzavřené smlouvy o transparentním účtu.

Banka zveřejní dle článku II odst 1 této smlouvy tyto údaje o transparentním účtu:
a) majitele transparentního účtu
b) číslo účtu
c) celkový zůstatek na transparentním účtu
d) Datum operace na transparentním účtu
e) Objem operace na transparentním účtu
f) typ operace na transportním účtu
g) uživatelský symbol operace na transparentním účtu
h) zpráva pro příjemce
i) KS
j) VS
k) SS

do uživatelské identifikace se zapisuje název protiúčtu

platbu na tento účet (je spořící)
======================
číslo účtu: 2600219371
kód banky: 2010

Ve Fio bance je pak ještě druhý běžný transparentní účet (šikovnější si ho najdou - má stejného majitele  ;D ) , na který odešlu peníze ze spořícího účtu abych mohl provést platbu. Jeho číslo teď schválně neuvádím abych minimalizoval riziko že někdo bude platit rovnou na běžný účet  ;)

Pokyny k platbě
============
Máme limit přes 800 000 Kč. Zatím je alokováno okolo 400 000 Kč. Je velice pravděpodobné, že letos limit nevyčerpáme. Proto budeme moci navýšit limit i u uživatelů.

Pokud vám stačí váš současný uživatelský nebo vystavovatelský limit uzavřete v klidu objednávku, můžete zaplatit. Pokud jste překročili limit (a nemůžete zatím uzavřít objednávku) vyčkejte na navýšení limitu.

Chovejte se rozumně, pokud víte, že už nic víc kupovat nebudete a jste v limitu, uzavřete objednávku.  Budeme tak vědět kolik je opravdu nečerpaná částka. Pokud jste zatím "pouze" otevřeli objednávku a máte objednáno za 0 Kč zkuste "nastřelit" přibližnou částku vámi plánované investice. Pokud jste již objednávku uzavřeli a nyní jste se dozvěděli že je možné nakoupit za více peněz napište mi SZ, objednávku vám otevřeme.

germik

Ok, takže jen si to ujasním - jakožto svobodnému >:D mi stačí uvést svůj nick do zprávy pro příjemce, nic víc - žádný vyriabilní symbol nepotřebuji, po odeslání mé objednávky si to vy (organizátoři) sami spojíte a vše bude OK, pochopil jsem to správně?

Děkuji za odpověď
;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

peki

Citace od: germik kdy 08.02.2012, 22:05:17
Ok, takže jen si to ujasním - jakožto svobodnému >:D mi stačí uvést svůj nick do zprávy pro příjemce, nic víc - žádný vyriabilní symbol nepotřebuji, po odeslání mé objednávky si to vy (organizátoři) sami spojíte a vše bude OK, pochopil jsem to správně?

Děkuji za odpověď
;)

Přesně tak  8) Co by majitel účtu vidím více (vše potřebné v četně tvého čísla účtu kam budu vracet přeplatek, pokud bude) 
Na testovacích platbách na účtu od Cavelona je vidět co uvidí manželka/přítelkyně  ;D jedna platba je pouze s VS druhá je s nickem

Friend

Citace od: peki kdy 08.02.2012, 21:52:03
Máme limit přes 800 000 Kč. Zatím je alokováno okolo 400 000 Kč. Je velice pravděpodobné, že letos limit nevyčerpáme. Proto budeme moci navýšit limit i u uživatelů.

Pokud vám stačí váš současný uživatelský nebo vystavovatelský limit uzavřete v klidu objednávku, můžete zaplatit. Pokud jste překročili limit (a nemůžete zatím uzavřít objednávku) vyčkejte na navýšení limitu.

Som účastníkom, ktorý by mal záujem využiť aj spomínané navýšenie limitu. Táto informácia ma veľmi potešila a ďakujem, že ste takéto niečo navrhli. Vzhľadom k tomu, že sa blíži termín zaplatenia - prosím je nejaký termín do kedy bude oznámená nová výška účastníckeho limitu?

Ďakujem veľmi pekne.

peki

Citace od: Friend kdy 09.02.2012, 02:53:49
Som účastníkom, ktorý by mal záujem využiť aj spomínané navýšenie limitu. Táto informácia ma veľmi potešila a ďakujem, že ste takéto niečo navrhli. Vzhľadom k tomu, že sa blíži termín zaplatenia - prosím je nejaký termín do kedy bude oznámená nová výška účastníckeho limitu?

Ďakujem veľmi pekne.

Termín  (resp. výše limitu k přerozdělení) bude záležet na tom, jak rozumně se budou ostatní uživatelé chovat.

Statistika:  122 uživatelů s možností objednat
Uzavřených objednávek:  26 (za 21 747 DKK)
Otevřených objednávek : 90 (za 83 304 DKK)                       
Z toho je 39 objednávek otevřených za 0 DKK
Neotevřených objednávak 6

V pondělí 13.2.2012 budeme moudřejší, zatím je možné rozdělit pouze nevyčerpaný limit z 26 uzavřených objednávek.
Co pomůže:
- začněte všichni vyplňovat objednávky
- pokud nemáte čas nastřelte aspoň čásku kterou máte v úmyslu čerpat (vyberte jeden dílek a dejte odpovídající počet balení) kterým se v objednávce dostanete na částku, kterou plánujete investovat
- pokud víte co chcete objednat a jste přes limit připravte si maximalistickou objednávku (kolik by jste mohli investovat) Nevěřím tomu že jsme schopný vyčerpat limit. Mělo by tedy dojít k uspokojení všech požadavků.

Hardegon

Mam dotaz na to uzavření objednávky. Mam naklikáno, dal jsem objednat. Mam tam ale pořád "možnost znovu otevřít nákup". Počítá se to jako regulérně uzavřená objednávka k zaplacení?

pryb

Citace od: Hardegon kdy 09.02.2012, 10:56:37
Mam dotaz na to uzavření objednávky. Mam naklikáno, dal jsem objednat. Mam tam ale pořád "možnost znovu otevřít nákup". Počítá se to jako regulérně uzavřená objednávka k zaplacení?
Ano.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Hardegon

Citace od: pryb kdy 09.02.2012, 11:01:01
Ano.

Super. Díky. Teď už jen ta bolestivá část s penězma.

Colonel32

Baseplate 48x48 je díl relativně neskladný, který s sebou zřejmě ponese vícenáklady na zabalení a poslání. Prosím tedy především lidi, kterým se bude lego zasílat poštou, aby ho buď objednali co nejvíce (aby se to více vyplatilo a současně byly díly díky více vrstvám lépe chráněny proti poškození) nebo co nejméně (0). Jeden kus je asi vyloženě nejhorší varianta co můžete objednat.

Díky. 

peki

Nevím jestli jsem to řekl jasně v předchozím obsáhlém mailu, tak ještě jednou  ;D

Začněte platit na tento účet (pokud máte uzavřenou objednávku)
===============================================

Příchod platby si ověříte zde

Mates

Citace od: Colonel32 kdy 09.02.2012, 15:03:23
Baseplate 48x48 je díl relativně neskladný, který s sebou zřejmě ponese vícenáklady na zabalení a poslání. Prosím tedy především lidi, kterým se bude lego zasílat poštou, aby ho buď objednali co nejvíce (aby se to více vyplatilo a současně byly díly díky více vrstvám lépe chráněny proti poškození) nebo co nejméně (0). Jeden kus je asi vyloženě nejhorší varianta co můžete objednat.

Díky. 

Přinejhorším bychom pod to hodili nějaký kartón, aby se to po cestě nezničilo...  ;)

Venah

Citace od: peki kdy 09.02.2012, 09:22:18

- pokud víte co chcete objednat a jste přes limit připravte si maximalistickou objednávku (kolik by jste mohli investovat) Nevěřím tomu že jsme schopný vyčerpat limit. Mělo by tedy dojít k uspokojení všech požadavků.

Jestli tomu dobře rozumím, tak pokud bych chtěl objednat přes limit, mám udělat otevřenou objednávku a vyčkat na schválení do začátku příštího týdne jestli vyjde limit?
Jinak samozřejmě jakožto účastník mockrát děkuji za tuto možnost.

hawran

Citace od: peki kdy 07.02.2012, 21:30:50
Jednu váhu už máme.
Jaké jsou tvoje možnosti ?
Byla by na zapujceni laboratorni vaha z CVUT s presnosti vazeni 0.5 gramu, pokusim se ji otestovat na nejakych svych dilcich a dam vedet, podle toho co se tu pise bych to videl spis na vazeni nejakych vetsich bricks...
K.
Bricks Forever!

Mates

Citace od: hawran kdy 10.02.2012, 18:24:52
Citace od: peki kdy 07.02.2012, 21:30:50
Jednu váhu už máme.
Jaké jsou tvoje možnosti ?
Byla by na zapujceni laboratorni vaha z CVUT s presnosti vazeni 0.5 gramu, pokusim se ji otestovat na nejakych svych dilcich a dam vedet, podle toho co se tu pise bych to videl spis na vazeni nejakych vetsich bricks...
K.
Ahoj, není třeba... váhu už máme vyřešenou, je s přesností na dílek 0,05g a je počítací, což jsem před pár dny už i ukázal Pekimu v názorné ukázce ;)
Řekl bych, že není třeba se tím už dál zabývat :D

Hana129

No já si myslím, že i druhá  váha by se mohla hodit, alespoň by mohlo chystat najednou víc lidí. Budete mít co dělat než tu várku zpracujete!

peki

Varovaní

(vlakový nárazník) "Train Buffer Beam with Sealed Magnets - Type 2 (flat bottom)" na LB chyba v ceně ? Je mi divné, že by LEGO dalo do LB ten díl o tolik dráž než ho běžně prodává na S+H (26.13 CZK).

Přeptám se Jana Beyera, ale odpověď může trvat i déle (bude po uzávěrce a platbách). Zvažte jestli dílek za tu cenu opravdu chcete, jestli není lepší zorganizovat hromadný nákup na S+H

branio

Citace od: peki kdy 12.02.2012, 12:30:28
Varovaní

(vlakový nárazník) "Train Buffer Beam with Sealed Magnets - Type 2 (flat bottom)" na LB chyba v ceně ? Je mi divné, že by LEGO dalo do LB ten díl o tolik dráž než ho běžně prodává na S+H (26.13 CZK).

Přeptám se Jana Beyera, ale odpověď může trvat i déle (bude po uzávěrce a platbách). Zvažte jestli dílek za tu cenu opravdu chcete, jestli není lepší zorganizovat hromadný nákup na S+H

Uff, ďakujem za upozornenie. Nejak mi nenapadlo práve tento diel pozrieť v BrickLink - aj tam naozaj ide o dosť lacnejšie. Poteším sa, ak ten pán stihne odpovedať v priebehu najbližších dní. Už som ho mal nahodený v objednávke, ale našťastie som ju ešte neuzavrel. Ešte raz dík.

peki

Zrušení kontroly limitu pro objednávku lukbulk 2012.
Vzhledem  ke stavu čerpání a počtu uzavřených objednávek dochází k navýšení limitu u všech účastníků Lugbulku.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
vyčerpáno:                             32 840 DKK (objednáno uzavřeno, zatím nezaplaceno kromě cendixe)
v otevřených objednávkách:    104 888 DKK (začněte prosím uzavírat a platit)
nečerpaný limit :                     106 770 DKK (od teďka k dispozici  >:D  )
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Momentálně je vyřazena kontrola výše limitu. To vám (všem) umožní objednat co potřebujete (buďte rozumní lugbulk zase bude, vezměte v potas stav vašich financí). Chovejte se rozumně . Současně prosím aby jste začali uzavírat objednávky a posílat platby.

Info o účtu a termínech pro platbu výše. Pokud by čistě teoreticky došlo k vyčerpání (nebo k překročení limitu) dojde po konzultaci s vámi k optimalizaci výše objednávky.

Dokud není objednávka zaplacená (peníze nejsou na účtu je to pouze rezervace kreditu ). Naším cílem je v maximálně využit přidělený limit.

objednat a zaplatit bude nutné do 20.2.2012 pondělí 24:00 .

Objednávky které nebudou k 20.2.2012 zaplaceny (pokud nebude osobně domluveno s pokladníkem = peki něco jiného) budou bez výjimky zrušeny

peki

Statistika:  123 uživatelů s možností objednat
Uzavřených objednávek:  56 (za 52 986 DKK)
Otevřených objednávek : 64 (za 99 354 DKK) Z toho je 11 objednávek otevřených za 0 DKK   
zatím čerpáno                : 152 340 DKK ( z 244 500 DKK) 62,3 procent
Dále jsou ještě nezaložené objednávky: 3 (neproběhlo přihlášení do aplikace)

Prosím o uzavírání objednávek a platbu (byla zrušena kontrola limitu pro objednávku lukbulk 2012).

Začněte platit (platby z ČR)na tento účet (pokud už máte uzavřenou objednávku)
==================== =====================================
kód banky: 2010.

Zaplatit nejpozději v pátek 17.2.2012 (aby platba do 20.2 dorazila na účet).  Kontrola přijetí platby zde

Info pre účastníkov LB zo Slovenska:
====================================
Ak potrebujete zaplatiť za objednávku v LB, môžete tak urobiť s využitím môjho bankového účtu, ktorý je vedený v mene EUR vo FIO banke. Sumu v EUR, ktorá sa Vám zobrazí na konci objednávky, zašlite zo svojho účtu vedeného v slovenskej banke na
účet 2700071546/8330.

====================================================================================================
Objednávky které nebudou k 20.2.2012 zaplaceny budou zrušeny (pokud není jiná dohoda s peki/cavelon)
====================================================================================================

germik

Kdy se v objednávkové aplikaci objeví údaj o zaplacení objednávky? Peníze už jsou na účtu a zatím nic (jestli jsem teda nepřehlédl něco ve stylu - "až dorazí peníze napiště mi zprávu" :-[ nebo tak - do zprávy pro příjemce jse prostě jen uvedl svůj nick)...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

peki

Citace od: germik kdy 14.02.2012, 11:01:09
Kdy se v objednávkové aplikaci objeví údaj o zaplacení objednávky? Peníze už jsou na účtu a zatím nic (jestli jsem teda nepřehlédl něco ve stylu - "až dorazí peníze napiště mi zprávu" :-[ nebo tak - do zprávy pro příjemce jse prostě jen uvedl svůj nick)...

Až to tam (do aplikace) napíšu. Pokud je platba zdemůžeš to považovat v této fázi za vyřízené  ;)

Na několika mistech jsem to říkal. Aplikace se programovala na rychlo, neumí posílat maily (musím to dělat ručně).  Nebudu posílat potvrzení přijetí platby.

Budu posílat (pokud k tomu dojde) info o zrušení objednávky, protože platba nedorazila k 20.2.2012 na :.

instrukce pro platba z ČR zde
instrukce pro platba ze SLovenska zde

peki

Citace od: peki kdy 12.02.2012, 12:30:28
Varovaní

Nevýhodná cena nárazníků potvrzena   ::) . Zvažte tedy jejich nákup prostřednictvím Lugbulku. Musí se brát o Lega v násobcích po 50. Respektive je jako organizátoři musíme k 50 kusům dorovnat.  Za tuto cenu je nakupovat (a tedy dorovnávet nebudu).

Pokud si je objednáte, nakoupíme je. Pokud jich nebude násobek 50 upravíme objednávku za kostky na nejnižší bližší násobek 50.

Nárazníky zatím objednali:
==================
aerochief 1* (10)
mirek 4 * (10)
hobby 1 * (10)
hawran 1 * (10)
betakaroten 1 * (10)
oldo 1 * (10)
-----------------------------
celkem 90 kusů
potřebné množství (2*50 =100)

Pokud je chcete zrušit (napište mi SZ) vyhodíme je z objednávky, a případně již zaplacená záloha bude vrácena v rámci vyúčtování