Autor Téma: Katalog - II. pololetí  (Přečteno 8475 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Meduin

• Trade Count: (14)
  • bažant
  • **
  • Pohlaví: Mužské
  • Nějak bylo, nějak bude.
Katalog - II. pololetí
« kdy: 02.08.2011, 23:19:13 »
Katalog viděn a odebrán v Sparky´s (tentokrát Brno - Masarykova).

Offline Mičánek

• Trade Count: (12)
  • suprák
    • http://www.moje-sbirka-leg.wz.cz
Re: Katalog - II. pololetí
« Odpověď #1 kdy: 09.08.2011, 01:11:26 »
S nadšením jsem se pustil do prohlížení nového katalogu Lego  červenec-prosinec 2011. Oč více jsem se na něj těšil, o to větší bylo moje zklamání. I když Lego vyprodukuje stovky nových stavebnic v tomto katalogu není skoro vůbec nic nového. Překopírované první pololetí doplněné pouze o jednu řadu a to brand CARS a několik stavebnic např. v Creator je nový dům a maják. Ve všech prodejnách s Legem jsou stavebnice řady Pharaoh's Quest; Pirates of the Caribbean; Kingdoms a Alien Conquest ale tento katalog tyto řady úplně ignoruje. Proč tam tyto stavebnice chybí, když v obchodech jsou? V zájmu firmy by mělo být propagovat co nejvíce svých výrobků. Hodně místa je věnováno stolním hrám, kterých je už tolik druhů, že to začíná být nudné. Přijde mi to tak, že firma dala příkaz, aby se šetřilo papírem a tak tento katalog má jen o 4 stránky více jak v prvním pololetí. Když chtějí šetřit papírem, dalo by se zredukovat to co je na dvou stranách v prvním pololetí na jednu ve druhém pololetí a získané místo doplnit o nové řady. Druhá možnost je, že grafik byl lenoch a ušetřil si práci s rozšířením. Tato možnost padá s tím že kompletní nabídka setů se vyskytuje v okolních státech, které mají skoro stejnou grafickou úpravu. Takže LEGO ŠETŘÍ PAPÍREM.   

Offline Anatyt

• Trade Count: (16)
  • furťák
« Odpověď #2 kdy: 09.08.2011, 01:22:04 »
Nie je to o šetrení, ale o tom, o čom tu už diskusia bola - čo je a čo nie je určené pre daný trh. Katalóg LEGO nevydáva Pompo, ani Dráčik, ani žiadny webshop, ale obchodné oddelenie firmy LEGO. A do katalógu dá to, čo potrebuje pre tú ktorú krajinu.
Ale túto otázku sme už dávno mali položiť jakožto LEGO klub priamo LEGU, aby sme v tom raz a navždy mali jasno.

Offline Ravenhorn

• Trade Count: (26)
  • suprák
  • May the force be with you!
    • Zažij Zéland
« Odpověď #3 kdy: 09.08.2011, 01:42:53 »
Včera jsem si vzal v obchodě nový katalog určený pro Nový Zéland a tady oproti ČR je v něm Kingdoms, Pirates of Car.... a všechno co není v českém. Takže se těším, že tady je a bude k dostaní úplně všude. U Kingdoms a páté série minifigures je datum September/září.  ;)
Castle, Pirates a Star Wars.

Offline Mičánek

• suprák
    • http://www.moje-sbirka-leg.wz.cz
« Odpověď #4 kdy: 09.08.2011, 01:52:43 »
A do katalógu dá to, čo potrebuje pre tú ktorú krajinu.

S tímto nesouhlasím. V každém větším obchodě je 2x více stavebnic než je v katalogu. To Lego určí co do katalogu a obchodníci to ignorují a objednají si co chtějí?  V každém obchodě s Legem je řada Pirates of the Caribbean ale v katalogu ani zmínka. To jako v Legu neví co se u nás v obchodech prodává a nebo jsou tak naivní že si myslí že se bude nabízet jen to co dají do katalogu?

Offline mesje

• Trade Count: (11)
  • furťák
« Odpověď #5 kdy: 09.08.2011, 02:27:06 »
Nerozumiem prečo vás tak trápi, čo je a čo nie je v katalogu, ak ide o sety, ktoré už sú v predaji, resp. sa o nich vie, že prídu... zaujímavý by bol katalog vtedy, ak by uvádzal nejaké nové novinky, prípadne kedy majú vyjsť... ale či tam sú alebo nie sú piráti z Karibiku, to je predsa úplne jedno - každý AFOL vie, že taká séria je už v predaji, a aké sety obsahuje...

Offline pasin11

• Trade Count: (6)
  • bažant
  • **
« Odpověď #6 kdy: 09.08.2011, 06:58:56 »
Nerozumiem prečo vás tak trápi, čo je a čo nie je v katalogu, ak ide o sety, ktoré už sú v predaji, resp. sa o nich vie, že prídu... zaujímavý by bol katalog vtedy, ak by uvádzal nejaké nové novinky, prípadne kedy majú vyjsť... ale či tam sú alebo nie sú piráti z Karibiku, to je predsa úplne jedno - každý AFOL vie, že taká séria je už v predaji, a aké sety obsahuje...

Proč vůbec vydávají katalog, když každý AFOL ví stejně i bez něj co vychází

Offline Valentin Dobrotivý

• Trade Count: (35)
  • suprák
« Odpověď #7 kdy: 09.08.2011, 07:25:36 »

Proč vůbec vydávají katalog, když každý AFOL ví stejně i bez něj co vychází

To bude asi tím, že katalogy nejsou primárně určené pro AFOLy, ale pro běžné zákazníky ;)

Offline mesje

• Trade Count: (11)
  • furťák
« Odpověď #8 kdy: 09.08.2011, 10:45:14 »
však áno, katalogy sú pre deti, majú svoj zmysel, čo ja však nechápem, že to trápi AFOLov, čo tam je a čo tam nie je...

Offline Ondra

• furťák
  • Permaban
« Odpověď #9 kdy: 13.08.2011, 20:42:45 »
Po dlouhé době jsem se pousmál ne zrovna pravděpodobným dedukcím v druhém příspěvku od pana Mičánka.Já spíš mám tendenci vidět, že lego šetří všude možně a jediná věc které se to vyhýbá jsou katalogy.Kvalitní papír a na každé straně litr barvy. Kdyby lego mělo nových 100 řad a všechny by šli do Čr tak to tam bude.
Je pravda že se objevují ty neukázané sety a řady v mnohých obchodech.Jsou to akce na základě rozhodnutí obchodů, ale domnívám se že bez oficiální papírové a televizní podpory nemají šanci.V případě maxi setu jako je unimog určitě.

Co bych mohl vytknout, kromě stejných scenérií u městské řady, je né zrovna vhodně zvolený reprezentativní set v řadě technic.Nákladák s plochou krobu si absolutně nezaslouží být brán jako hlavní tahoun, když se na protější straně krčí mnohem lepší a zajímavější superauto.Lego to tak plánovalo že bude superauto v mnohých státech hlavní set roku když není v nabídce unimog, ale v katalogu je to bohužel jinak.Snad se to nemine účinkem a lidé nedají na zvětšené obrázky.

A potvrdila se má dedukce, že se nákladní vlak do nabídky vrátí  :) .

Offline S.t.a.l.k.e.r.

• Trade Count: (35)
  • furťák
  • Pressburg 4ever
« Odpověď #10 kdy: 17.09.2011, 21:16:42 »
Katalóg pre 2. polrok je dostupný v Alltoys a Carrefour.

Offline Ivansliz

• Trade Count: (6)
  • furťák
    • www.legomodely.blog.cz
« Odpověď #11 kdy: 17.09.2011, 21:42:25 »
Ondra: Co s týče šetření na katalozích, tak máš pravdu. Pamatuji si ale, že v roce 2007 se ke mě dostal katalog, u nějž kvalita papíru valná nebyla, ale od té doby se podobný scénář neopakoval. Spíš by mě zajímalo, když lego tolik šetří, proč dává katalog zadarmo a nedá na něj cenu 5 či 10 Kč v přepočtu. To si myslím, že by zákazníky neodradilo si je koupit za pár drobných a Lego by na tom nebylo tak ztratné.

Jinak nový katalog na druhé pololetí se ke mě dostal až teď po nákupu na Legeniu a nic nikterak nového jsem tam nenašel. Možná to je právě tím, že katalog je určen, jak již bylo řečeno, pro normální zákazníky a ne pro AFOLy, protože my víme, co vyjde i rok dopředu. ;D Na druhou stranu si myslím, že žádnému AFOLovi nesmí katalog chybět ve sbírce. >:D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Offline SpCasPi000

• Lost in Parts ...
  • Trade Count: (17)
  • furťák
« Odpověď #12 kdy: 20.09.2011, 18:09:28 »
Včera mi došiel poštou ako darček ku objednávke z CZ, naozaj zvláštne že napr. City sety z rokov 2007-09 obsahuje, ale Kingdoms z minulého roku nie. Vyzerá to že niečoho majú na skladoch toľko, že už ani reklama im nepomáha rýchlo sa toho zbaviť. Aj keď mne sa páči že sú sety k dispozícii niekoľko rokov po vydaní a nemiznú do roka, lebo keď na niečo nemá človek náladu alebo peniaze hneď, tak si to môže bez problémov kúpiť s oneskorením bez zbytočných nákladov za poštovné zo zahraničia a častokrát už aj tak za vyššiu cenu ako je doporučená. Škoda len že to neplatí pre všetky témy, ale väčšinou len City, Creatory, Duplo, SW. Ešte šťastie že sa tu rozmnožili eShopy a majú v ponuke aj nekatalógové sety a aj to čo už je v kamenných predajniach vypredané.
Od katalógu by som očakával prehľad komplet noviniek na rok 2011, ale je to len taká pozliepaná zmes všeličoho za posledné obdobie v dosť prípadoch ignorujúca to najzaujímavejšie.
Našťastie skupine ľudí pre ktorú je určený je to asi jedno, hlavne že je to pekné farebné a niečo z toho už sa vyberie, veď dieliky sú všetky skoro rovnaké, len v iných farbách a počtoch v každom boxe.