Falošné LEGO

Založil Justin, 03.12.2013, 17:55:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

wolfram

příklad: koupím tričko s potiskem - třeba s fotkou - mám si vždycky před tím zjišťovat, jestli výrobce trička řádně odkoupil práva od autora fotky?

otaznik

Ale tady to snad všichni vědí, ne?   >:(

wolfram

U afola bych ani nepředpokládal, že si vědomě něco takového koupí - to by byl protimluv ke zkratce afol. Navíc v budoucnosti by se mu to mohlo vymstít - lego můžou být i investované peníze - byť občas třeba s určitou ztrátou a tohle investované peníze imho nejsou. Pokud je někdo navíc sběratel, tak mu je to stejně na prd, protože falsa do sbírky nepatří. Leda jako pomocný materiál - právě k určování fals. A samozřejmě jako v každé sběratelské disciplíně falsa poškozují kromě výrobce především sběratele. 
Na druhé straně těžko kriminalizovat obyčejného koncového uživatele. Holku s falešnou vuittonkou taky nehoní policajti - akorát se společensky znemožní.

P4tr1cius

Takže z celej diskusie vlastne výplýva, že kradnuté LEGO je oveľa lepšie ako falošné..(?)

otaznik

Citace od: P4tr1cius kdy 07.08.2014, 07:02:08
Takže z celej diskusie vlastne výplýva, že kradnuté LEGO je oveľa lepšie ako falošné..(?)
Ne, to z ní opravdu nevyplývá!

juraj



juraj

Bože, ty si úžasný. Ďakujem, bez teba by som to určite nenašiel.

danyboy

Citace od: juraj kdy 07.08.2014, 09:52:05
Bože, ty si úžasný. Ďakujem, bez teba by som to určite nenašiel.
No není zač. ;) Když tu hodíš link na bazoš, tak se nediv. :)

juraj

Nabuduce ti dam cislo na cinske dieta, co ti to prepasuje von z fabriky fajn?

Mne neslo o uzasnu cenu postovne, skor o farbu.


papluh

Tak LELE Movie je už trocha moc ...

VocucBat

 ::) Nestačím se divit... Hobpit a Lele movie...

Bard

Tohle mi zvedá adrenalin. Čínské napodobeniny mi tolik nevadí, když jdou svou cestou a kopírují jen kostky. To hle je 100% krádež.

Jestli myslíš na Aukru prodejce "petakoren", tak s tím zapřísaháním je to trochu přehnané tvrzení, ale trochu zavádějící formulaci má. Aspoň má na obrázku krabičku, takže ten, kdo trochu zkoumá, co kupuje, tak pochopí.

Ethan

Zlodějina je to pořádná, ale kromě toho, že by je Lego mělo právní cestou zničit (zjevně nemožné, ale můžeme doufat), by se mělo taky v něčem opičit po nich - takhle snadno k mání figurky (ano figurky, ne minifigy), na stavbu armád, to je sen. A mají Deadpoola!

Mr. Cube

Jojo, na Aukru se to fakt rozmáhá v poslední době.  Vždyť to jsou fejky, to je proti pravidlům, ne?

holub

#106
Čína nás brzo dostane,bohužel ekonomicky.

Navíc podpora těchto padělků a biznisu je už jen to ,že Lego vůbec samo o sobě na číně vyrabí,a upisuje se na všelijaké komerční chujoviny typu těchto hrdinů,želvy ninža,spiderman,batman,minifigurky na všechny variace,marketové sety typu chima a ninjago atd.,které jsou velmi snadné cíle k provedení zdařilé kopie a jejímu zamíchání do trhu , bežný lajk (rodiče) už nemužou ani poznat zda jde o Lego nebo ne.

Futurion

Citace od: holub kdy 05.10.2014, 11:44:25
Čína nás brzo dostane,bohužel ekonomicky.

Navíc podpora těchto padělků a biznisu je už jen to ,že Lego vůbec samo o sobě na číně vyrabí,a upisuje se na všelijaké komerční chujoviny typu těchto hrdinů,želvy ninža,spiderman,batman,minifigurky na všechny variace,marketové sety typu chima a ninjago atd.,které jsou velmi snadné cíle k provedení zdařilé kopie a jejímu zamíchání do trhu , bežný lajk (rodiče) už nemužou ani poznat zda jde o Lego nebo ne.

Lego je úspěšné. Úspěšné se vždy kopíruje. Vše ostatní je naprosto irelevantní. Jaký by byl rozdíl, kdyby vyráběli jen nelicencované sety? Jsou ty snad těžší ke kopírování a dají se originály od padělků snadno rozlišit? Odpověď asi všichni víme.

mesje

By ma fakt zaujimalo, co robi TLG s tymito zlodejinami... lebo z bezneho pohladu nerobia skoro nic.
Da sa bojovat na dvoch frontoch:
a) pravne, napadanim predajcov, obchodnikov atd, ktore toto predavaju, zalobami na fabriky, dovozcov, atd,
b) komercne, znizenim ceny lega na najohrozenejsich trhoch na minimum.
Pravne sa mi zda, ze je uplne bezmocne - vsak su toho plne obchody, a to nielen niekde v Azii, ale aj v EU, dokonca som to videl na letiskach, kde inak vedia zbuzerovat cloveka za fejk kabelku, ale ze maju kamenny obchod plny fejkov pred ocami, je ok. Takisto vedia nahanat ludi, co si v normalnom web shope zavesia logo lega, ale ze aj velke retazce predavaju tento fejk odpad, to neriesia. Nechapem.
Este tragickejsie je to s cenami - prave v Azii, kde je nizsia kupna sila a kde je domov tychto fejkov, maju najvyssie ceny. Naopak v Amerike najnizsie, kde by mali najmensi problem s fejk konkurenciou kvoli fungujucemu pravnemu systemu. Ak by zrazili ceny lega v Azii aspon na US uroven, tak je to velmi dobra zbran proti fejkom - pretoze tie maju casto ceny podobne americkym cenam lega! Nech mi nepovedia, ze nevedia mat slusny zisk aj pri este nizsich cenach, vsak napr kvalita CMF figov vs. cinske fejky neni az taka vzdialena, takze tie naklady nebudu take horibilne... Ak by stal fejk set 30 eur a original lego 40 eur, tak len uplny pako kupi fejk so vsetkymi rizikami nekvality a nezdraveho plastu.

Anatyt

Citace od: mesje kdy 05.10.2014, 14:11:41
Ak by stal fejk set 30 eur a original lego 40 eur, tak len uplny pako kupi fejk so vsetkymi rizikami nekvality a nezdraveho plastu.

Ak v menšom meste/obci budeš mať v obchode vedľa seba úplne rovnakú škatuľku LEGO a NON-LEGO, jedna bude stáť 40€ a druhá 30€, tak ver tomu, že bežný občan vyberie tú za 30!

Bard

Je to jen česká napodobenina, ale nemějte z ní radost, když vám ji vyrobí dcera k narozeninám... ;)

germik

,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Thrawn

Dobře, možná jsem hloupý natvrdlý Slezan, narozený a žijící v Praze, ale jedno Vám řeknu. Nám jde o trochu jiné věci, než jen osobní zisk. My věříme ve spravedlnost, čest a komunitu. Ať si (a to prezentuji jen můj názor, i když vím, že není jen můj), Češi kupují, co chtějí, ale já si vždycky koupím Lego nejen proto, že jej chci podpořit, ale i kvůli kvalitě, kterou pro mně a mé děti prezentuje. I kdybych si jej koupil méně, než si kdokoliv koupí větší množství napodobeniny, tak budu hrdý na to, že si kupuji originál (a vzpomeňme si všichni ze starší generace na naše dětství, kdy méně bylo opravdu více... hraní). Ostatní ať mi víte co. Nikdy by mně nenapadlo, koupit si fake jen proto, že je o pár korun levnější (tak krátkozraký přístup). To raději podpořím svůj tým (TLC) a koupím si za menší prachy menší set, ale vím, že má správnou kvalitu, vím, že tím svým dětem naznačím směr, kterým se mají vydat (tak jako moji rodiče) a vím, že jej budou následovat, neboť děti každého z nás (ať už Čecha, Moravana nebo Slezana), budou vždy věřit svým rodičům, půjdou-li jim příkladem. A rodiči každopádně jednou budeme všichni.

Takže za mně čínský šmejdy ne! Howg.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Mr. Cube

Jakožto Slezan, narozený a žijící ve Slezsku naprosto souhlasím.  :D

Futurion

To je panečku morální integrita :) Fungovat to takhle globálně nikdy nebude, ale je fajn vidět, že tu jsou pořád tací, kteří trvají na zásadách :)

Mr. Cube

Futurion: Mě třeba říkalo před lety dost lidí z okolí, že jsem blázen, že si kupuju originální hudební CDs, že "proč si to nevypálím a neutratím prachy za něco jiného?!".

Anatyt

Si trafil klinček po hlavičke! By ma zaujímalo či všetsi tí, čo tu moralizujú ohladom fejkov, nesťahujú MP3 miesto nákupu originálnych CD. Ak áno, tak je to čisté farizejstvo.

Ondrej

Tak to je dobrej humus tohle, ale věřím tomu že na to dementi budou zase stát fronty před Penny. Panák za nákup nad 300 Kč a budovy si dokupte. Kolik za ty budovy vůbec chtějí?

Robkteryten

Citace od: Thrawn kdy 21.10.2014, 00:09:47
Dobře, možná jsem hloupý natvrdlý Slezan, narozený a žijící v Praze, ale jedno Vám řeknu. Nám jde o trochu jiné věci, než jen osobní zisk. My věříme ve spravedlnost, čest a komunitu. Ať si (a to prezentuji jen můj názor, i když vím, že není jen můj), Češi kupují, co chtějí, ale já si vždycky koupím Lego nejen proto, že jej chci podpořit, ale i kvůli kvalitě, kterou pro mně a mé děti prezentuje. I kdybych si jej koupil méně, než si kdokoliv koupí větší množství napodobeniny, tak budu hrdý na to, že si kupuji originál (a vzpomeňme si všichni ze starší generace na naše dětství, kdy méně bylo opravdu více... hraní). Ostatní ať mi víte co. Nikdy by mně nenapadlo, koupit si fake jen proto, že je o pár korun levnější (tak krátkozraký přístup). To raději podpořím svůj tým (TLC) a koupím si za menší prachy menší set, ale vím, že má správnou kvalitu, vím, že tím svým dětem naznačím směr, kterým se mají vydat (tak jako moji rodiče) a vím, že jej budou následovat, neboť děti každého z nás (ať už Čecha, Moravana nebo Slezana), budou vždy věřit svým rodičům, půjdou-li jim příkladem. A rodiči každopádně jednou budeme všichni.

Takže za mně čínský šmejdy ne! Howg.



připojuji se k tomuto názoru ,člověk má jistotu že kostičky na sebe sedí i po několika letech. Tchýně pořidila malému nějaké fake letadlo za pár korun, dostala zákaz nosit to k nám a u ní vydrželo týden lehkého hraní, kostičky se polámaly nedržely pohromadě. Příklad jak "ušetřit" pár korun. S legem nejsou jediné problémy. co mu vadí a za co dostávají kluci vynadáno je oddělování kostek zubama a to maji 4  rozdělávátka,jinak jsou kostky nesmrtelné

Robkteryten

Citace od: Ondrej kdy 21.10.2014, 12:13:22
Tak to je dobrej humus tohle, ale věřím tomu že na to dementi budou zase stát fronty před Penny. Panák za nákup nad 300 Kč a budovy si dokupte. Kolik za ty budovy vůbec chtějí?

No a pak toho bude plnej Bazoš a Aukro s Mimibazarem s nápisem levné lego