Maxifig Kostky.org

Založil Chairudo, 02.12.2018, 15:21:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Tak se mi líbí figurka co pro nás loni Milan připravil, že jsem se rozhodl zvětšit ji ve stylu Vasykových maxifigů. Když se s tím nebudu flákat, od jara nám bude zdobit výstavy  :D

Vysoká bude cca 1 metr + plánuji nějaký podstavec.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#1
S drobným zpožděním jednoho roku jsem včera pomaličku začal a kostkáček se rýsuje  :D

Díky Vasykově předloze bylo tělo celkem hračka, vyšší dívčí teď bude přidat tomu pevné, ale oddělávatelné ruce a na hlavě pěkný úsměv s účesem.
Poprvé se ukáže v Ostravě a pak kdekoli o něj bude zájem  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Clermont

Tome, tak na tohle už se těším :)
Doufám že mu dáš ten účes kde jsou ty vlasy rozcuchané...


Chairudo

Hnědý bude určitě, ale tuhle bouři asi ne.... uvidíme :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Parádní kousek.
A jak velký mám postavit podvalnik abych ho uvezl na dráze?

Chairudo

No stojí na baseplate 48 a bude mít kolem 10 kilo, tak nějakou šestikolejku ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

A je hotovo.
Výška 1 metr, figurka je rozdělávací na kalhoty, tělo, hlavu a ruce, tak se pro převoz jednoduše vejde do krabice.
Ruky jsou na pinech a pravá je polohovací, dá se nastavit i vodorovně a může cokoli držet.

Nejvíc práce mi daly ruce, snažil jsem se udělat tvar co nejpřesnější k originálu.
Akorát s vlasy nejsem úplně spokojený, snad se mi je podaří ještě vylepšit :) 
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

davroman

Tomáši, super, moc se líbí, a to včetně vlasů.   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

martindavid

Parádní včetně vlasů 

Clermont

Kromě toho že to celé je super, mě se hrozně líbí ten úsměv. Je božský   :D

Chikos

Jedním slovem Luxus!  :D

Foton

Super, to se Ti povedlo!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Díky díky  :D

Jen musím ještě vyřešit lepší uchycení ruk, visí na 3 pinech a ve vodorovné poloze se dá zafixovat/ spojit s torzem s plate, ale v té 45 stupňové má toleranci na ťuknutí tak 100g a letí  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Krása! Čiší z něj pozitivní nálada a radost, kterou lego přináší.

A co k němu maximodulár?  8) (Jo počkat, neuvědomil jsem si komu to vlastně píšu, já jsem to myslel jako legraci, ale teď z toho bude další světový rekord!)

Borun

Moc pěkné.Pro ty maxifigy mám slabost.

Chairudo

Citace od: poMOCník kdy 10.02.2020, 18:24:04
Krása! Čiší z něj pozitivní nálada a radost, kterou lego přináší.

A co k němu maximodulár?  8) (Jo počkat, neuvědomil jsem si komu to vlastně píšu, já jsem to myslel jako legraci, ale teď z toho bude další světový rekord!)

Takovou náladu má moje figurka a snažil jsem se ji co nejlépe napodobit  ;D

Do moduláru mě neuvrtáš, mám teď v plánu jinou zvěřinu  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

otaznik

Co to má kolem sebe za Modulex kostky?  ;)

Chairudo

#17
Modulex neznám, ale tohle jsou maxi kostky poskládané z klasickách o rozměru 1x1 = 6x6. Já mám asi nějaký zvětšovací komplex  >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

HD

#18
Vážně ty kostky vypadají jako z Modulexu. Chtělo by udělat je trochu větší.


Fig je luxusní.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

otaznik

Citace od: Chairudo kdy 11.02.2020, 10:38:58
Modulex neznám, ale tohle jsou maxi kostky poskládané z klasickách o rozměru 1x1 = 6x6. Já mám asi nějaký zvětšovací komplex  >:D
https://lego.fandom.com/wiki/Modulex

To byla narážka na nepoměr velikosti figa k těm kostkám, jak tu pak odhalil HD.   ;)

Chairudo

Díky ;D Nenašel jsem tam přesnou velikost, ale jestli jsou to ty kostky asi o třetinu menší než klasické, tak jich doma asi dva tucty mám. Hlavně 1x4 a 1x2.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

ThomasMorta

Citace od: Chairudo kdy 11.02.2020, 16:26:57
Díky ;D Nenašel jsem tam přesnou velikost, ale jestli jsou to ty kostky asi o třetinu menší než klasické, tak jich doma asi dva tucty mám. Hlavně 1x4 a 1x2.

Jestli chceš udělat kostky v měřítku k maxifigovi, tak počítej s tím, že stud bude stejně široký jako šířka packy minifiga. Takže odhadem ještě zdvojnásobit rozměry současných kostek...
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Chairudo

#22
Citace od: ThomasMorta kdy 12.02.2020, 17:59:17
Jestli chceš udělat kostky v měřítku k maxifigovi, tak počítej s tím, že stud bude stejně široký jako šířka packy minifiga. Takže odhadem ještě zdvojnásobit rozměry současných kostek...

Jo, o tom jsem přemýšlel, že bych mohl do ruky udělat tile 1x2 se vzorem "potiskem" vstupenky, stodolarovky nebo něčeho #podobnéhozábavného.
Rozměr by byl jednoduchý, podle základny nohou na dvou studech to máš plochu 22x44 studů a 6 bricků vysoké  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr