Kvalita lego produktů

Založil peki, 24.10.2018, 16:34:35

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Miketuk

Citace od: cali111 kdy 08.09.2019, 16:42:09
Ahojte,

Cez víkend som sa chcel trochu odreagovať a poskladať dáke staršie sety, vybral som si zo zbierky tému pirates a castle konkrétne sety : 6243 , 7947 , 6253 a 7048. Všetky sú zhruba z rovnakého obdobia. Boli raz poskladané, o pár dní rozobrané a odložené do krabice. Nikdy neboli hrané. Kľudné stavanie sa rýchlo skončilo, keď sa mi začalo lego rozpadať a droliť v rukách. Jednalo sa hlavne o farby redish brown, dark brown, dark red a dark green. Namiesto kľudného skladania mám pokazený celý víkend. Z tohto obdobia mám z týchto serii všetko čo bolo v ponuke okrem toho aj city, creator a iné. Vôbec to nebolo lacné, bral som to aj ako investíciu a teraz to môžem akurát hodiť do koša ... Mám podstatne staršie sety zo 60 až 90 rokov, ale s niečim podobným som sa ešte nestretol.

Doteraz som nedal na Lego dopustiť, ale po tejto skúsenosti s tým mám chuť seknúť...

Mám podobnou zkušenost. Když jsem stavěl pekárnu do společného projektu Středopolis, tak mi reddish brown díly praskaly jeden za druhým. Nejvíce plate 4x6 a round brick 1x1 (úplně stejně jako tobě). Jsou zhruba z období kolem roku 2010. Skladovány ve stínu při pokojové teplotě.

Poco

Len to sem quotnem, lebo sa mi to nechce znova vypisovať. Vypadá to, že okolo roku 2010 mali fakt problémy s niektorými farbami...
Citace od: Poco kdy 14.01.2018, 01:19:19
Ja som minulý rok reklamoval set zakúpený v roku 2009. MISB, kúpil som ho ja, ale potom som sa na 7 rokov odsťahoval mimo Európy, tak tam len stál... a práve minulý rok som si povedal, že je ho už načase otvoriť / postaviť. 80 percent 1x1 dark red tileov prasklo, nedali sa nacvaknúť na study, ako keby bol otvor príliš malý. A pri troche sily sa skrátka zlomili. Aj 1x2 mali ten istý problém, tak som poslal tweet na Lego Group čo to má znamenať a odporučili mi vyplniť ten formulár na ich stránkach. Samozrejme sa ale jednalo o nejakých 40 dielov, takže ten automatický systém reklamáciu neuznal. Hneď som tam zavolal (v noci, do USA), museli to prejsť s nejakým supervisorom, ale za 5 minút vybavené. Len ma poprosili, aby som im nadiktoval číslo závodu, kde bol set vyrobený. 40 dielov dorazilo za pár dní. (len pre info: jednalo sa o 10197 Fire Brigade)

Mr. Cube

Zejména u těch reddish brown a dark red dílů to je známá věc, v nějakém období ty díly byly prostě vadné a praskaly. Mě popraskaly různě veliké DK red a reddish brown plates, ale u tolika různých druhů dílků se mi to tedy nestalo.

otaznik

Citace od: fandadolega kdy 08.09.2019, 19:22:37
Je mi líto Otazníka (fakt upřímně - otevřel jsi nějaký sáček, léta zavřený?).

To opravdu není nutné.
Je to problém výroby, ne skladovní (ve většině případů).

peter

Bohužel to bude asi z toho problematického období, z kterého jsou např. i naše tiles 1x1 v DkRed, kterých jsem psal zde.

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

cali111

Skontroloval som dnes set 10193, neskladal som ho, len som náhodne skúšal spájať dieliky reddish brown a všetky ok až na 30044, síce nepraskol ale išiel veľmi ťažko pripojiť aj s takým divným zvukom. Tak som ho nechcel siliť... keď som skúsil ten istý diel z iného setu v čiernej farbe, ten išiel úplne ľahko...

Z Lega mi odpísali rozsiahlu odpoveď, v tom zmysle že ich to mrzí a mám si tieto dieliky u nich objednať a objednávku budem mať zdarma, ak už niektoré dieliky nebudú v ponuke dajú mi ich v inej farbe, čo pre mňa nemá zmysel, načo mi bude diel napríklad v červenej farbe keď do setu potrebujem reddish brown .

Ďalšia vec napríklad v sete 7048 sú vadné skoro všetky diely reddish brown a dark brown, pri rozoberaní praskal jeden za druhým v rátane trupu lode /diel 2560/, mám spraviť objednávku na dákych 100 dielov ? A to je iba jeden set ...

Robbed

Půl roku po postavení Bradavic (71043), kdy byl set vystaven v pokoji, jsem chytl vrbu mlátičku a půlka mi zůstala v ruce. Všechny 4 tile 1x1 with clip byly už nějakou dobu prasklé. Už mi přišly nové z Lego service.

Nicméně tento spoj (a obecně tyto dílky s "clipy") jsou poslední dobou dost tuhé když jsou nové, takže je potřeba použít více síly k nacvaknutí. Prostě Lego je na stavění a ne na vystavování. Tohle je pomsta od Lega pro všechny, co si kupují sety jen na vystavení ;D >:D

cali111

Tak dnes mi prišla z Lega obálka s dielikmi k setu 7048, objednával som všetky reddish brown a dark brown. Celkovo poslali asi 70% dielkov s objednávky a z toho bolo cca 30% v inej farbe, pretože niektoré diely sa už vo farbe dark brown nevyrábajú, tak poslali čo mali ... Nevyrába sa ani kopec špeciálnych dielov ako napr. trup lode atď.

Je to lepšie ako drôtom do oka, ale keďže chcem mať sety v 100% stave budem musieť zvyšok dokúpiť z netu.

Tie diely čo poslali im vymením za tie vadné a pošlem späť, vraj to chcú dáko testovať.

Dohodli sme sa, že to budeme riešiť po jednom sete, tak teraz im pošlem zoznam vadných dielov zo setu 6243. Dúfam že ich budú mať skladom viac :-)



otaznik

Na jednu stranu je opravdu tragédie v jaké kvalitě některé díly TLC vyrábí (nebo snad jen vyrábělo), na druhou stranu respekt k jejich servisu - aby ses s tebou někdo bavil o 10 let starém produktu a poskytoval na něj podporu a bral "reklamace"... Klobouk dolů.

cali111

Citace od: otaznik kdy 26.09.2019, 13:16:05
Na jednu stranu je opravdu tragédie v jaké kvalitě některé díly TLC vyrábí (nebo snad jen vyrábělo), na druhou stranu respekt k jejich servisu - aby ses s tebou někdo bavil o 10 let starém produktu a poskytoval na něj podporu a bral "reklamace"... Klobouk dolů.
To máš pravdu, ale zase si myslím že sú si vedomí toho že chyba je na ich strane. Ono sa zdá že 10 rokov je dosť, ale mám kopec setov aj zo 60 rokov minulého storočia a dieliky sa nelámu.
Keď dám za set napríklad 200,- euro, a rozhodnem sa ho po 15 rokoch od kúpy otvoriť a poskladať, tak očakávam že bude ako nový aj napriek veku ...

Len pre zaujímavosť, ak máte niekto v zbierke sety z roku 2010 castle, pirates a budete mať čas, skuste niečo postaviť, zaujímalo by ma ako sú na tom ˇˇhned顡 dieliky .
Samozrejme, ak ich nezbierate v stave MiSB :-)

Pool

Citace od: cali111 kdy 26.09.2019, 14:19:48
To máš pravdu, ale zase si myslím že sú si vedomí toho že chyba je na ich strane. Ono sa zdá že 10 rokov je dosť, ale mám kopec setov aj zo 60 rokov minulého storočia a dieliky sa nelámu.
Keď dám za set napríklad 200,- euro, a rozhodnem sa ho po 15 rokoch od kúpy otvoriť a poskladať, tak očakávam že bude ako nový aj napriek veku ...

Len pre zaujímavosť, ak máte niekto v zbierke sety z roku 2010 castle, pirates a budete mať čas, skuste niečo postaviť, zaujímalo by ma ako sú na tom ˇˇhned顡 dieliky .
Samozrejme, ak ich nezbierate v stave MiSB :-)

Nic ve zlém, ale jsi úplně mimo realitu. Po 10 či 15 letech nemůžeš očekávat, že to bude jako nové i když to budeš mít stále zabalené. Plast jako vše ostatní stárne a časem ztrácí své mechanické vlastnosti... Já být Legem tak rozesílám ty náhradní dílky jen do 5 let starých setů a pokud máš starší, tak si to sežeň na vlastní náklady. Bych se ani nedivil, kdyby Lego za pár let díky takovým lidem co jim tam opakovaně zasílají reklamace desítky let starých setů, tento servis omezilo a poskytovalo ho třeba jen 2 roky od koupě a ještě s doložením účtenky.

Jezevec

#41
Čistě pro zajímavost, přidávám zmínku o svém starém Legu, které mám schované od dětství z 90. let. Kostky všechny naprosto v pořádku a bez poškození, tedy kromě bílých. Z těch se mezitím stalo něco jako light tan. Ale u velkého počtu figů mně popraskaly tělíčka a ručičky. Uložené to bylo všechno stejným způsobem hezky pod postelí v krabicích.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

cali111

Citace od: Pool kdy 26.09.2019, 14:52:55
Citace od: cali111 kdy 26.09.2019, 14:19:48
To máš pravdu, ale zase si myslím že sú si vedomí toho že chyba je na ich strane. Ono sa zdá že 10 rokov je dosť, ale mám kopec setov aj zo 60 rokov minulého storočia a dieliky sa nelámu.
Keď dám za set napríklad 200,- euro, a rozhodnem sa ho po 15 rokoch od kúpy otvoriť a poskladať, tak očakávam že bude ako nový aj napriek veku ...

Len pre zaujímavosť, ak máte niekto v zbierke sety z roku 2010 castle, pirates a budete mať čas, skuste niečo postaviť, zaujímalo by ma ako sú na tom ˇˇhned顡 dieliky .
Samozrejme, ak ich nezbierate v stave MiSB :-)

Nic ve zlém, ale jsi úplně mimo realitu. Po 10 či 15 letech nemůžeš očekávat, že to bude jako nové i když to budeš mít stále zabalené. Plast jako vše ostatní stárne a časem ztrácí své mechanické vlastnosti... Já být Legem tak rozesílám ty náhradní dílky jen do 5 let starých setů a pokud máš starší, tak si to sežeň na vlastní náklady. Bych se ani nedivil, kdyby Lego za pár let díky takovým lidem co jim tam opakovaně zasílají reklamace desítky let starých setů, tento servis omezilo a poskytovalo ho třeba jen 2 roky od koupě a ještě s doložením účtenky.

Tak potom by tam mali uvádzať životnosť, napríklad 5 rokov ...
Lego je pomerne drahá ´´hračka´´, a keď nechcú stratiť svoje renomé a svojich zákazníkov, a zároveň sú si vedomí toho, že kvalita v určitom období a určitých farieb bola nedostačujúca, tak proste reklamácie vybavajú. Je to určite nad rámec zákona, o tom sa s Tebou hádať nebudem, ale z obchodného hladiska to pre nich určite dáva zmysel ...

Pool

Citace od: cali111 kdy 26.09.2019, 15:22:21
Tak potom by tam mali uvádzať životnosť, napríklad 5 rokov ...
Lego je pomerne drahá ´´hračka´´, a keď nechcú stratiť svoje renomé a svojich zákazníkov, a zároveň sú si vedomí toho, že kvalita v určitom období a určitých farieb bola nedostačujúca, tak proste reklamácie vybavajú. Je to určite nad rámec zákona, o tom sa s Tebou hádať nebudem, ale z obchodného hladiska to pre nich určite dáva zmysel ...

Uvádět životnost??? A to jako proč? Nenapadá mě teď nic u čeho by se musela uvádět životnost. Jedině u potravin se musí uvádět min. datum spotřeby, ale to s životností nemá absolutně nic společného. Když si koupíš auto, pračku, mobil nebo cokoli jiného, tak taky ti nikdo neuvede životnost a mnohé z těchto věcí jsou ještě dražší než Lego. Důvod proč nikdo neuvádí životnost je jasný, nikdo nechce a ani nemůže garantovat, že ti ta daná věc vydrží X let. Takže jediné co musí je klasická 2letá zákonná garance.

Co se týče toho ostatní co píšeš, tak to ti nechci kazit ideály, ale jsi dost mimo. Lego je hračka a největší procento zisku jim tvoří koupě této hračky pro děti, které si s tím hrají pár let a pak z toho stejně vyrostou. Takže předpoklad udržení si stálých zákazníků je absolutně vůbec nemusí trápit  ;D. To malé procento AFOL je vůbec netrápí, jde to vidět v posledních letech, kdy těžce podporu pro AFOL omezili a jdou tvrdě po zisku. Což se jim moc nemůžeme divit, že jsou soukromá společnost a jejich jediný cíl je maximalizovat zisk. Změn co udělali v posledních letech za účelem zvýšení zisku je nespočítatelně a vůbec bych se tak nedivil, kdyby brzo přišlo i omezení této podpory zasílání dílků zdarma a to obzvlášť, když jim tam každou chvíli někdo bude poptávat desítky let nevyráběné dílky >:(.

RTG

Toto je len ich dobra vola. Nemusia ti poslat samozrejme nic ani teraz. Ja som reklamoval prasknuty diel - dost netypicky a ospravedlnili sa, ze nemaju nic podobne vo vyrobe a tak mi ho nezaslu. Napriek tomu mi miesto neho poslali iny, ktory som stratil svojou vinou - co som aj uviedol. Teraz som nahadzal tiez objednavku, polovicu prasknutych a polovica stratenych. Keby mi povedali, ze si ich zaplatim (aj tie prasknute, ktore su v horsej kvalite), nemam s tym najmensi problem. Horsie je to iba vtedy ked realne ten dielik sa uz nerobi a nemaju ti teda co poslat.
Aktualny Pocet dielikov: 47080
                    minifigov:     304

cali111

Citace od: Pool kdy 26.09.2019, 18:56:15
Citace od: cali111 kdy 26.09.2019, 15:22:21
Tak potom by tam mali uvádzať životnosť, napríklad 5 rokov ...
Lego je pomerne drahá ´´hračka´´, a keď nechcú stratiť svoje renomé a svojich zákazníkov, a zároveň sú si vedomí toho, že kvalita v určitom období a určitých farieb bola nedostačujúca, tak proste reklamácie vybavajú. Je to určite nad rámec zákona, o tom sa s Tebou hádať nebudem, ale z obchodného hladiska to pre nich určite dáva zmysel ...

Uvádět životnost??? A to jako proč? Nenapadá mě teď nic u čeho by se musela uvádět životnost. Jedině u potravin se musí uvádět min. datum spotřeby, ale to s životností nemá absolutně nic společného. Když si koupíš auto, pračku, mobil nebo cokoli jiného, tak taky ti nikdo neuvede životnost a mnohé z těchto věcí jsou ještě dražší než Lego. Důvod proč nikdo neuvádí životnost je jasný, nikdo nechce a ani nemůže garantovat, že ti ta daná věc vydrží X let. Takže jediné co musí je klasická 2letá zákonná garance.

Co se týče toho ostatní co píšeš, tak to ti nechci kazit ideály, ale jsi dost mimo. Lego je hračka a největší procento zisku jim tvoří koupě této hračky pro děti, které si s tím hrají pár let a pak z toho stejně vyrostou. Takže předpoklad udržení si stálých zákazníků je absolutně vůbec nemusí trápit  ;D. To malé procento AFOL je vůbec netrápí, jde to vidět v posledních letech, kdy těžce podporu pro AFOL omezili a jdou tvrdě po zisku. Což se jim moc nemůžeme divit, že jsou soukromá společnost a jejich jediný cíl je maximalizovat zisk. Změn co udělali v posledních letech za účelem zvýšení zisku je nespočítatelně a vůbec bych se tak nedivil, kdyby brzo přišlo i omezení této podpory zasílání dílků zdarma a to obzvlášť, když jim tam každou chvíli někdo bude poptávat desítky let nevyráběné dílky >:(.

Uvádzať životnosť bol vtip na margo tvojho tvrdenia, že keď prvý krát otvoríš 10 ročný set, tak sú dieliky už vlastne KO !!! Podľa tohto by mal byť v krabici 20 ročného MiSBu asi len prach.

Čo sa týka toho ostatného, poraď mi prosím Ťa ako by si to rieši Ty, ak by si zistil že časť tvojej zbierky, povedal by som nie uplne bežných setov, za ktoré si zaplatil nemalé peniaze, sa z ničoho nič rozpadáva. Teba by určite nenapadlo napísať do Lega, Ty by si si určite povedal veď sú síce nehrané, ale už majú svoj vek, tak je to vlastne všetko OK. Alebo sa mýlim ?



cali111

Citace od: RTG kdy 26.09.2019, 20:17:49
Toto je len ich dobra vola. Nemusia ti poslat samozrejme nic ani teraz. Ja som reklamoval prasknuty diel - dost netypicky a ospravedlnili sa, ze nemaju nic podobne vo vyrobe a tak mi ho nezaslu. Napriek tomu mi miesto neho poslali iny, ktory som stratil svojou vinou - co som aj uviedol. Teraz som nahadzal tiez objednavku, polovicu prasknutych a polovica stratenych. Keby mi povedali, ze si ich zaplatim (aj tie prasknute, ktore su v horsej kvalite), nemam s tym najmensi problem. Horsie je to iba vtedy ked realne ten dielik sa uz nerobi a nemaju ti teda co poslat.

Presne ako píšeš, tiež som im napísal aký mám problém a že si mám spraviť objednávku prišlo z ich strany. Keby mi povedali, že si ich mám zaplatiť tak by som to spravil, nejde mi o to aby som si nechal poposielať kopec dielov a nebodaj na tom zarobil, ale aby som mal sety v 100% stave.
Mimochodom všetky diely čo mi poslali, vymením 1:1 za tie vadné a posielam im ich späť do Dánska na odd. kvality.

Pool

#47
Jestli jste si pánové nevšimli, tak Bricks & Pieces máte tři možnosti:
- Chybějící dílky
- Rozbité dílky
- Koupit dílky

Takže pokud kompletuje xx deset let starých setů a jak sami píšete nemáte problém si to koupit, tak k tomu samozřejmě slouží poslední jejich možnost "Koupit dílky". Můžete si tak všechny chybějící/zničené dílky objednat najedou a máte vyřešeno. A jak to řeším já u desítky let starých setů? Tak to je samozřejmě takhle, sháním si je na vlastní náklady většinou u BL prodejců. Osobně jsem zatím nikdy u nich té možnosti "Chybějící dílky" a "Rozbité dílky" nevyužil, že nějak nebylo na co. První slouží, jak tam sami píšou, pro chybějící dílky u nových setů, to se mi osobně zatím nikdy nestalo (a stovka mi jich min. pod rukama už prošla). A rozbitých dílků jsem zatím moc neměl, takže je moc neřeším, v zásobě jich mám dost dalších ;D. Ale chápu, že ty možnosti Chybějící dílky a Rozbité dílky lidé využívají a proti tomu vůbec nic nemám. Ale nepřijde mi jako normální, když to někdo využívá pro kompletaci více setů a ještě navíc desítky let starých. U obou těchto možností poslání dílků mají snad vždy jen možnost výběru dílků z jednoho setu a k tomuto by to mělo sloužit. Ne, že si třeba někdo koupí od někoho sbírku setů a pak je začne přes tohle kompletovat. Pokud si po deseti letech té jejich služby využiješ pro kompletaci jednoho setu, tak s tím nemám problém, ale nepřijde mi fér, jim to tam zasílat postupně více těch setů a ještě navíc takhle starých. To se jim pak nemůžeme divit, jestli budou tyto služby nějak v budoucnu omezovat  :-[.

Citace od: cali111 kdy 26.09.2019, 20:29:16
Čo sa týka toho ostatného, poraď mi prosím Ťa ako by si to rieši Ty, ak by si zistil že časť tvojej zbierky, povedal by som nie uplne bežných setov, za ktoré si zaplatil nemalé peniaze, sa z ničoho nič rozpadáva. Teba by určite nenapadlo napísať do Lega, Ty by si si určite povedal veď sú síce nehrané, ale už majú svoj vek, tak je to vlastne všetko OK. Alebo sa mýlim ?

Když se ti po deseti letech pokazí nějaká součástka v autě, půjdeš s tím do jejich autorizovaného servisu a budeš chtít zdarma tuto součástku novou a bude oponovat tím, že to auto máš doma jen v garáži vystavené či uskladněné... Podle toho co píšeš s tím Legem, tak tohle by ti asi přišlo normální, že?  ;).

cali111

Citace od: Pool kdy 27.09.2019, 11:37:02
Jestli jste si pánové nevšimli, tak Bricks & Pieces máte tři možnosti:
- Chybějící dílky
- Rozbité dílky
- Koupit dílky

Takže pokud kompletuje xx deset let starých setů a jak sami píšete nemáte problém si to koupit, tak k tomu samozřejmě slouží poslední jejich možnost "Koupit dílky". Můžete si tak všechny chybějící/zničené dílky objednat najedou a máte vyřešeno. A jak to řeším já u desítky let starých setů? Tak to je samozřejmě takhle, sháním si je na vlastní náklady většinou u BL prodejců. Osobně jsem zatím nikdy u nich té možnosti "Chybějící dílky" a "Rozbité dílky" nevyužil, že nějak nebylo na co. První slouží, jak tam sami píšou, pro chybějící dílky u nových setů, to se mi osobně zatím nikdy nestalo (a stovka mi jich min. pod rukama už prošla). A rozbitých dílků jsem zatím moc neměl, takže je moc neřeším, v zásobě jich mám dost dalších ;D. Ale chápu, že ty možnosti Chybějící dílky a Rozbité dílky lidé využívají a proti tomu vůbec nic nemám. Ale nepřijde mi jako normální, když to někdo využívá pro kompletaci více setů a ještě navíc desítky let starých. U obou těchto možností poslání dílků mají snad vždy jen možnost výběru dílků z jednoho setu a k tomuto by to mělo sloužit. Ne, že si třeba někdo koupí od někoho sbírku setů a pak je začne přes tohle kompletovat. Pokud si po deseti letech té jejich služby využiješ pro kompletaci jednoho setu, tak s tím nemám problém, ale nepřijde mi fér, jim to tam zasílat postupně více těch setů a ještě navíc takhle starých. To se jim pak nemůžeme divit, jestli budou tyto služby nějak v budoucnu omezovat  :-[.

Citace od: cali111 kdy 26.09.2019, 20:29:16
Čo sa týka toho ostatného, poraď mi prosím Ťa ako by si to rieši Ty, ak by si zistil že časť tvojej zbierky, povedal by som nie uplne bežných setov, za ktoré si zaplatil nemalé peniaze, sa z ničoho nič rozpadáva. Teba by určite nenapadlo napísať do Lega, Ty by si si určite povedal veď sú síce nehrané, ale už majú svoj vek, tak je to vlastne všetko OK. Alebo sa mýlim ?

Když se ti po deseti letech pokazí nějaká součástka v autě, půjdeš s tím do jejich autorizovaného servisu a budeš chtít zdarma tuto součástku novou a bude oponovat tím, že to auto máš doma jen v garáži vystavené či uskladněné... Podle toho co píšeš s tím Legem, tak tohle by ti asi přišlo normální, že?  ;).

Ak spomínaš autá, tak koľko krát sa rieši napríklad zvolávačka aut, ktoré už dávno nie sú v záruke, lebo zistili, že je v ňom diel, ktorý je od výroby vadný ... A tieto dieliky sú od výroby vadné a LEGO si je toho vedomé.

A ak ma obviňuješ, že som si teraz kúpil set z druhej ruky a chcem si ho takýmto spôsobom skompletizovať... Tak na to to už fakt nemám čo dodať ...

Ešte že existujú taký chytráci, čo majú pre všetkých super rady, samozrejme pokiaľ sa ich to osobne netýka. :(

RTG

Citace od: Pool kdy 27.09.2019, 11:37:02
Jestli jste si pánové nevšimli, tak Bricks & Pieces máte tři možnosti:
- Chybějící dílky
- Rozbité dílky
- Koupit dílky

Takže pokud kompletuje xx deset let starých setů a jak sami píšete nemáte problém si to koupit, tak k tomu samozřejmě slouží poslední jejich možnost "Koupit dílky". Můžete si tak všechny chybějící/zničené dílky objednat najedou a máte vyřešeno. A jak to řeším já u desítky let starých setů? Tak to je samozřejmě takhle, sháním si je na vlastní náklady většinou u BL prodejců. Osobně jsem zatím nikdy u nich té možnosti "Chybějící dílky" a "Rozbité dílky" nevyužil, že nějak nebylo na co. První slouží, jak tam sami píšou, pro chybějící dílky u nových setů, to se mi osobně zatím nikdy nestalo (a stovka mi jich min. pod rukama už prošla). A rozbitých dílků jsem zatím moc neměl, takže je moc neřeším, v zásobě jich mám dost dalších ;D. Ale chápu, že ty možnosti Chybějící dílky a Rozbité dílky lidé využívají a proti tomu vůbec nic nemám. Ale nepřijde mi jako normální, když to někdo využívá pro kompletaci více setů a ještě navíc desítky let starých. U obou těchto možností poslání dílků mají snad vždy jen možnost výběru dílků z jednoho setu a k tomuto by to mělo sloužit. Ne, že si třeba někdo koupí od někoho sbírku setů a pak je začne přes tohle kompletovat. Pokud si po deseti letech té jejich služby využiješ pro kompletaci jednoho setu, tak s tím nemám problém, ale nepřijde mi fér, jim to tam zasílat postupně více těch setů a ještě navíc takhle starých. To se jim pak nemůžeme divit, jestli budou tyto služby nějak v budoucnu omezovat  :-[.

Je naozaj krasne, ze ti preslo rukami niekolko stoviek setov a nemal si problem. Ja ich sice stovky nemam, aj ked trojciferne cislo ano a stalo sa mi to hned 3x. A boli to prave tie najvecsie a najdrahsie sety ~150+€. Dalsia vec je, ze aj ked ti zlou kvalitou dielik odide, nemas ziadnu zaruku, ze ti ho poslu aj ked si uznaju chybu - nemusia mat danu farbu a ani typ aktualne vo vyrobe. Tak ako sa to stalo v mojej poslednej objednavke. Zasielaju to v inej farbe, inak by neposlali nic. Tretia vec je strateny dielik - nevymyslam si a priznam. Ak by mi povedali, ze mi to zasielaju a bude to stat XY na dobierke, kludne to zaplatim. Takze preco by to mali obmedzovat, jednoducho ti poslu zamietave stanovisko a vec vybavena. Nikto nehovori nic o tom, ze si skompletizuje takto cely set vyhrabany bohvieodkial.
Aktualny Pocet dielikov: 47080
                    minifigov:     304

Matthes_CS

Koupil jsem si set 10273 Strašidelný dům a překvapila mě v něm kvalita printů.
Tile 1x2 ticket je jedna posunutá dost dolů a vlevo má čený "ocásek", ale to mi tolik nevadí. Horší je to u těch šikmých 2x2, které jsou vedle sebe a každá má print úplně jinak.
Další věcí byl krok 147 v návodu, kde vidím plamínek svíčky skrz tu hnědou kostku.

Petronel

Tak to nepotěší u tak drahého setu. ???
Co se tam u nich proboha děje? Poslední dobou se ty problémy s kvalitou nějak stupňují.
Zde kolega zase dal odkaz na problémy s kvalitou u velikonočního setu. Ten je sice jako dárek, ale i tak se obávám, že dané díly mohou vypadat stejně i u jiného setu. A pokud ne, tak co? Kvalitu by mělo mít Lego u všech dílů a setů stejnou!
Stavitelé dají dílky dohromady a staví s nimi jak bývá u stavebnic obvyklé.

miroslav

Já dnes měl pro změnu problém s rozdílnou barvou dílů u letadla 60262, otevřel jsem krabici a měl jsem pocit, že už ho někdo měl vystavené. 2 různé barvy střechy a samozřejmě odstín takový, aby to šlo vidět, ale ne vyfotit.
punk'n'bricks !!!

Anatyt

Sa tu tvárite ako vyorané myši. Kvalita ide dole už niekoľko rokov a číňan už má objektívne vyššiu kvalitu ako Lego. Len zaslepenec to nevidí (nechce vidieť).

miroslav

Citace od: Anatyt kdy 17.03.2021, 12:57:32
Sa tu tvárite ako vyorané myši. Kvalita ide dole už niekoľko rokov a číňan už má objektívne vyššiu kvalitu ako Lego. Len zaslepenec to nevidí (nechce vidieť).
Částečně s tebou souhlasím, ale rozhodně bych neříkal "číňani už jsou lepší". Některé stavebnice určitě (nevím jaké), ale nevyjadřoval bych se takto všeobecně (viz recenze martindavida).
punk'n'bricks !!!

Anatyt

Netvrdím že všetci číňania, ale tí relevantní sú. Recenziu martinadavida nepokladám za objektívnu, nakoľko je zainteresovaný. Na youtube je recenzíí veľa (aj od Lego recenzentov) a vyznievajú vesměs pozitívne. ;)

Petronel

Zase ty hnědé dílky.  :-[
Tiles stačilo nacvaknout, zase vycvaknout a bylo! :'(

Nikdy se mi to nestávalo a teď to všechno začíná! Asi se jedná o ty sety okolo Kingdoms.
Snad se takto postupně neskazí všechno Lego po pár letech. ::)

Každý křupnutý díl hodně zabolí a vystraší.

Daniel

Zrovna včera dva ze čtyř nacvaknutých 1x1 tile RB - úplně to stejné...  :(

Hardegon

Ta nová půlkulatá okna už nějakou dobu mam, ale až teď jsem vypozoroval, že jsou i nové 1x6 Arch Bricky... No to mam radost, že při stavbě musim hledat správný typ.

Řešim tohle poprvé. Je něco podobného i u jiných dílů?

STARHAWK

Citace od: Hardegon kdy 27.05.2021, 21:28:05
Ta nová půlkulatá okna už nějakou dobu mam, ale až teď jsem vypozoroval, že jsou i nové 1x6 Arch Bricky... No to mam radost, že při stavbě musim hledat správný typ.

Řešim tohle poprvé. Je něco podobného i u jiných dílů?

Tiez som si to vsimok ked som z LB skusal tie okna, bohuzial na to  spravili special arch, takze treba hladat v akych farbach vobec existuje.