SVĚT KOSTEK OLOMOUC podzim 2018

Založil Chairudo, 08.11.2017, 22:50:39

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Clermont


Foton

Výstup na věž unikl mému bystrému oku. Rozhodně bych se přidal. Výstup bude za běhu výstavy?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Citace od: Foton kdy 21.09.2018, 09:50:24
Výstup na věž unikl mému bystrému oku. Rozhodně bych se přidal. Výstup bude za běhu výstavy?

Ano, v sobotu k 10 při otevření, nebo po 16. kdy by mohl být relativní klid :)

Včera dorazila fotostěna a dnes 50 A2 plakátů které dodalo pár zahraničních fotografů, tak bude zase něco nového na co koukat  ;D
Fotostěna Superman a asi wonder woman budou mít vyříznutý obličej a děti se můžou fotit.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

puresis

Citace od: puresis kdy 25.08.2018, 10:26:23
Rád se též podívám do věže.

Nějak nejsem v seznamu, tak ještě jednou, také bych se rád podíval z věže, tak mi  rezervujte 1. místo.

Jezevec

Nikde jsem si této informace nevšiml, tak mě napadá se zeptat. Když je to ve škole, bude přístupná wi-fi?
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chairudo

Citace od: puresis kdy 21.09.2018, 22:47:39
Citace od: puresis kdy 25.08.2018, 10:26:23
Rád se též podívám do věže.

Nějak nejsem v seznamu, tak ještě jednou, také bych se rád podíval z věže, tak mi  rezervujte 1. místo.

doplněn :)

Citace od: Jezevec kdy 22.09.2018, 23:01:09
Nikde jsem si této informace nevšiml, tak mě napadá se zeptat. Když je to ve škole, bude přístupná wi-fi?

wi-fi je, heslo zjistím  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

STARHAWK

Ma rozostavaneho Sandcrawlera z 12 000 kocieck od Cavegod-a
https://youtu.be/VdTn-DH1qXc

Najde sa tam pre neho miesto ak ho stihnem dokoncit ?

Chairudo

Citace od: STARHAWK kdy 24.09.2018, 00:22:11
Ma rozostavaneho Sandcrawlera z 12 000 kocieck od Cavegod-a
https://youtu.be/VdTn-DH1qXc

Najde sa tam pre neho miesto ak ho stihnem dokoncit ?

Ahoj, 1 stůl se najde, když to stihneš napiš sz a domluvíme se  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

STARHAWK

K duplo modelom by sme mohli prihodit tuto vezu http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=51800.0 a ja mam este tu novu aj staru masinku + dostatok kolaji na drahu okolo mensieho stolu.

Co tam bude z dupla ?

Chairudo

Jojik má 2x4m duplo letiště.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Kdo by měl někdo problém trefit na výstavu můžete se ode dneška řídit podle našeho nového Banneru  ;D

Díky moc Fotonovi za instalaci a všem klukům za revizi návrhu.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jezevec

Olomoucký deník zdárně informován, pan šéfredaktor přislíbil zařadit nějaký ten článeček. Takže kdo to sleduje, třeba uvidí sám. A kdo ne, dám vědět.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

peki

Domluvte se jak s tím mikro městem. Pokud to přežije cestu do Dánska a zpátky, tak to můžeme v Olomouci vystavit. Mohlo by se to potom ještě posunout na akci do Brna a potom to vrátit mezi jednotlivce.

Jezevec

Mít to na obou výstavách (Olomouc a Brno) by bylo super. Brixity je solidní tahák pro dospělé. ;)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chairudo

Citace od: peki kdy 25.09.2018, 13:09:14
Domluvte se jak s tím mikro městem. Pokud to přežije cestu do Dánska a zpátky, tak to můžeme v Olomouci vystavit. Mohlo by se to potom ještě posunout na akci do Brna a potom to vrátit mezi jednotlivce.

To by bylo super, když to tak klapne seženu ještě 2 stoly  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jezevec

Kontaktoval jsem na facebooku Olomoucký kraj oficiální stránka s dotazem, jestli by nechtěli náš informační příspěvek nějakým způsobem sdílet a zprostředkovat tak více lidem v kraji.

Jejich odpověď dnes:

"Dobrý den, děkuji za zaslání odkazu, o události budeme během tohoto týdne informovat na facebookových stránkách kraje a na profilu Google+. Přeji poklidné úterý."
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Jezevec

Poradil by mně někdo, čím je to do Olomouce z Brna příjemnější? Vlakem nebo busem? Dík. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chairudo

Citace od: Jezevec kdy 02.10.2018, 09:58:00
Kontaktoval jsem na facebooku...

Díky za sdílení :)

Dopravu netuším, za sebe bych řekl autem  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jezevec

Citace od: Chairudo kdy 03.10.2018, 09:23:50
Dopravu netuším, za sebe bych řekl autem  :)

Tak já auto nemám, takže proto se ptám, jestli někdo třeba už tuto trasu nejel jinak než autem a neporadí, co je lepší. :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Lukas

Doporučuju vlak, hned u nádraží pak v Olomouci sednout na tramvaj ( Jedna zastávka je hned u areálu školy kde je vystava  )

Foton

Citace od: Jezevec kdy 03.10.2018, 08:58:33
Poradil by mně někdo, čím je to do Olomouce z Brna příjemnější? Vlakem nebo busem? Dík. :)

Vlak je buď pomalý(přes Prostějov) nebo na dlouho (přes Břeclav, Přerov).
Osobně bych doporučil bus (RegioJet). Staví u v OL u vlakového nádraží a odtud tramvají 5 nebo 3 na zastávku Trnkova (konečná). Popř MHD busem (https://jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusymhdvse/spojeni/?f=Olomouc%2c%2chl.n%c3%a1dr.&t=Velkomoravsk%c3%a1&fc=200003&tc=305003&submit=true) a vystoupit na Velkomoravské.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

Nemá někdoi dovézt scénku s Batmanem a spol? Včera jsem dostavěl Joker's notorious lowrider, tak bych ho mohl přidat.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Clermont

A nejede nekdo na vystavu z Brna nebo pres Brno ze by te pribral?  :)

Chairudo

Citace od: Clermont kdy 03.10.2018, 12:00:02
A nejede nekdo na vystavu z Brna nebo pres Brno ze by te pribral?  :)

To je slovo do pranice :D
Vočko jede z Brna, zkus mu napsat jestli má místo pro jednoho černého pasažéra.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jezevec

#114
Šéfredaktor Olomouckého deníku mně poslal odkaz na článek, co o nás dnes vypustili. Podle mě je to totální paskvil. Jsem zklamaný.
Fotky si tam naházeli úplně jiné než jsme jim poslali, text si poslepovali dost divným způsobem. No škoda mluvit. A ještě mě jmenovitě citují úplně debilně tak, že slepili několik nesouvisejících vět dohromady. A ten jejich slovosled v článku, ten mně upřímně rve oči. Toto je teda redakce panečku, echt kvalita. :D

,,Výstava Svět kostek má mnoho témat, kterých se dotkne. Kromě výročí a obřích konstrukcí budou připraveny i modely vozidel, které obstojí i v běžném terénu nebo exkurze do LEGO Castle setů, které nabídnou pohled na věže či nedobytné hrady z lega," sděluje v pozvánce jeden z organizátorů akce Ondřej Lebeda.

Svět kostek pobaví Olomouc. Velká výstava lega zve na hrad i hraní.

Neznalí čtenáři budou podle tohoto nadpisu očekávat, že na výstavě bude nějaký velký model hradu. Fakt blbost.
Na žádný hrad nezveme!

https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/svet-kostek-pobavi-olomouc-velky-vystava-lega-zve-i-na-hrani-20181003.html
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pro představu, tohle jsem jim poslal já jako informační zdroj:

LEGO radovánky pro malé i velké (pro děti i jejich rodiče)

Olomouc, univerzitní město a jedna z perel v srdci Moravy. Nachází se v centru atraktivního regionu, který nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Nyní se tato významná hanácká metropole stane opět středem zájmu také všech příznivců jedné celosvětově oblíbené stavebnice. Uskuteční se zde již počtvrté největší LEGO výstava na Moravě a to Svět Kostek Olomouc 2018. Organizační tým výstavy v průběhu roku usilovně pracoval na tom, abychom Vám opět mohli nabídnout jen to nejlepší a snad i ještě něco navíc! Akce proběhne v budově Střední školy polytechnické v Olomouci, kde tentokrát zabere plochu více než 1060 m2. Na co se tedy můžete těšit? Větší realizační prostory výstavy. Díky tomu bude letos LEGO modelům a hlavně i Vám věnováno mnohem více místa.

Těšit se můžete především na zajímavé modely z naší dílny jako například šestimetrové Aztécké dioráma, ostravskou dominantu Porubský oblouk nebo modulární domy mnoha tvarů a velikostí. Modely na naší výstavě ztvárňují různá témata a některé jsou svými rozměry až monumentální jako např. obří ruské kolo, čtyřmetrová funkční horská dráha nebo téměř devítimetrové kolejiště a to vše jen z lega. Jak jistě víte, v říjnu uplyne významné výročí 100 let od vzniku Československa. I naše akce v Olomouci má ambici tuto stěžejní historickou událost nějakým způsobem připomenout. Konkrétně sérií menších modelů na téma okamžiků z našich dějin. Letos poprvé se k nám připojí i zástupci LEGO komunity ze zahraničí ukázat co umí postavit. Nejznámější pro děti bude třeba část Bradavického hradu z filmu Harry Potter.

Obdivujete starobylé hrady? Tají se Vám dech při pohledu na jejich monumentální zdi, nedobytné hradby a věže tyčící se až k oblakům? Pak Vás jistě potěší, že jedním z témat bude exkurze do historie LEGO Castle setů. Na své si samozřejmě přijdou také příznivci LEGO Technic modelů vozidel všeho druhu a zvláště těch, které obstojí ve skutečném terénu. Dále u nás uvidíte modely s tématikou LEGO Friends, Harry Potter, City, Mikro, Star Wars, Pirates, Elves, Duplo a mnoho dalších.

Součástí akce je také herní sektor, kde si děti mohou bez omezení hrát. Pro ty nejmenší jsme připravili útulný Duplo koutek s hromadou kostek, pro větší děti herní koutek s kostkami o rozloze 50m2 naleznete v prvním patře školní budovy. Dále stoly s kostkami žánrů, Minecraft, architektura a stavební mix. Letos se k nám připojí i společnost Bricks4kidz která stavebnicí LEGO pomáhá v dětech rozvíjet kreativitu. Jedná se v podstatě o jednu velkou hernu všude kolem Vás. Můžete si vybrat z mnoha hracích koutků s různým zaměřením. To nejvíce ocení hlavně rodiny s dětmi, ale spokojeni odchází návštěvníci bez rozdílu věku a povolání.

Nebudou samozřejmě chybět ani soutěže a jiné aktivity pro hravé děti a rodiče. Návštěvníci se budou moci zapojit do rodinného kvízu kde budou řešit různé hádanky. Pro zpestření prohlídky budou zajímavé otázky s odpověďmi přidány k vybraným modelům. Vrácením vyplněné kvízové karty se návštěvníci mohou zapojit do slosování o zajímavé LEGO ceny. Lze také svým hlasem podpořit některého z vystavovatelů v soutěži o nejlepší model. Vítaným rozptýlením může být přítomnost stanoviště s kávou, což jistě ocení všichni milovníci tohoto nápoje. A co tedy říct na závěr? Více modelů, více místa na hraní a především více radosti. Těšíme na Vás!

Základní informace o akci:
Datum: 6. a 7. října 2018 (sobota 10 - 18, neděle 9 - 17)
Místo: Střední škola polytechnická, Rooseveltova 79 Olomouc
Výstavní plocha: více než 1060 m2
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Foton

Hmm ten článek je skutečně slušný paskvil.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Jezevec

#116
Díky za názor Fotone. Jako neříkám, že ten můj text byl světového formátu, bylo to narychlo sepsané ve škole a následně drobně poupravené a schválené Chairudem. Ale to, co z toho vytvořili oni a zveřejnili je fakt hrůza. Nemá to ani charakter souvislého článku, prostě totální bída. Působí to na mě, jak kdyby někdo náhodně vybral části textu, ještě je blbě přeformuloval a pak napráskal k sobě dohromady do rádoby "článku" o výstavě.

Sdílel jsem to na skupinu, aby aspoň něco, ale sebeúcta mně nedovolí "chlubit" se tímto článkem na hlavní stránce.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Skyrider

#117
Nemáte někdo na prodej nebo aspoň zapůjčení baseplate 48x48 light bluish grey?

MiHo

Citace od: skyrider kdy 04.10.2018, 06:24:41
Nemáte někdo na prodej nebo aspoň zapůjčení baseplate 48x48 light bluish grey?

Kolik kusů ?

Jezevec

Tak Olomoucký kraj dodržel slib a dnes náš příspěvek o akci Svět Kostek nasdílel z naší stránky na svůj Facebook a Google+. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.