Díky za češtinu

Založil Mičánek, 31.12.2004, 18:15:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mičánek

Musím poděkovat autorům tohoto programu za to, že už je v česká verze (konečně). Ani nevíte, jaké jsem měl problémy najít to správné tlačítko. Ještě štěstí, že jich nebylo tolik. Už od školy jsem měl problémy s cizími jazyky (maturita z ruštiny 4). S počítačem pracuji od roku 1992 (tenkrát ještě v Dosu) ale dodnes jsem si nezapamatoval ani základní příkazy. Skoro všechny programy mám v češtině a ty co jsou v angličtině, ty obsluhuji podle zapamatovaných kroků (nebo zapsaných v deničku). Nebo pokus-omyl.

Jindroush

Tím pádem se hlásím o sponzorský dar, protože rozhraní jsem +- přeložil já, help pak Rob.  ;D

Já vím, že to trvalo, ale to hlavně ty ikonky, na který jsem si sám netroufal.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mičánek

Já myslel, že to děláš z nadšení pro věc? No třeba někdy něco zbude a pak to pošlu. Ještě nevím co a ani kdy. Buď trpělivý, třeba se dočkáš.

Rob

#3
Citace od: Mičánek kdy 02.01.2005, 01:43:51
Já myslel, že to děláš z nadšení pro věc?

Nevím jak jsi to myslel - pokud to byl žert, následující invektivu ignoruj. Z tvé poznámky spíš ale cítím pohoršení, což mě přinutilo reagovat:

z nadšení pro věc se to sice dělá, ocenění práce ale myslím nikdo neodmítne a tý jindroush udělal fůru.
i programátoři musej jíst, nemyslíš?

(tímto jindroushe chlapácky plácám po zádech což mu jako sponzoring ode mne musí stačit  ;D)
Rob

Mičánek

#4
Citace od: Mičánek kdy 02.01.2005, 01:43:51
i programátoři musej jíst, nemyslíš?

Tak dobře, já mu někdy pošlu nějakou tu kostičku!

Samozřejmě že je to v žertu. Ale že je to v češtině oceňuji (to myslím vážně).

Micho

Keby tak ešte bola kontrola slovenského pravopisu. Ja som zvyknutý písať SMS a maili bez diakritiky a keď prechádzam na firemnú korešpondenciu resp. takéto stránky, tak sa sem tam pozabudnem. Inak je určite super, že rozhranie je prehodené do zrozumiteľnejšieho jazyka. Je to určite kopec roboty, ale pre nás mnohých aj help je tým OK.

Dúfam, že ma nezbijete za trúfalosť Slováka na českej stránke.  ;D

Rob

#6
pokud se mohu vyjádřit i za ostatní - jste vítáni a nechápu proč byste neměli být

s tou diakritikou a slovenským spellingem to bude asi horší, ona pořádně nefunguje ani ta čeština...

------
oprava-  MNĚ nefunguje občas diakritika a spelling  ;)
Rob

Micho

Jasné, vďaka za oficiálny názor. S tou slovenčinou si určite lámať hlavu nemusíte, v záume slušnej reprezentácie SVK si toľko roboty dám a zhruba to prejdem, aby tam neboli hlavne hrúbky na ktorých si zrak vylámete.

Ono preto tak opatrne, stačilo mi totiž trochu sledovať počas MS v hokeji naše národné stránky, ale to je trochu iná téma.

Tak ešte raz vďaka.  :D

Jindroush

Zas tomu nějak nerozumím? Co je s diakritikou a spellingem? Podle mě všechno fachá, jak má.

S tou slovenštinou je drobet problém - to by musel bejt slovenskej modul do SMF fóra (i když to bych asi dokázal otento... tak, že bych českej přejmenoval na slovenskej) a musel by se sehnat slovník do aspellu. Zkusím se juknout.

[Tato zpráva byla zkontrolována českým spellcheckerem  :P :P :P]
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Rob

#9
Omluva - diakritika je OK, nějak se mi tam připletla. Ten spelling mi běhá někdy ano a někdy ne, ale moc mě to netrápí

- hele, jakej formát má ten slovníkovej soubor?  Jestli by to nešlo prostě appendnout k tomu českýmu...
Rob

Jindroush

No, to je nějaký CWL, compressed word list, asi by se dalo najít nějaký rozmontovávadlo a smontavávadlo, ale touhle cestou stejně jít nechci. Navíc, slovenskej slovník pro aspell-0.33 není. A bohužel RedHat novější aspell nepodporuje.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mičánek

Citace od: Rob kdy 07.01.2005, 17:03:38
pokud se mohu vyjádřit i za ostatní - jste vítáni a nechápu proč byste neměli být
s tou diakritikou a slovenským spellingem to bude asi horší, ona pořádně nefunguje ani ta čeština...
------
oprava-  MNĚ nefunguje občas diakritika a spelling  ;)

ROB má pravdu. Když chci zkontrolovat pravopis, tak se někdy stane, že se označí základ slova a ignoruje to předpony a přípony. Proto raději píši ve Wordu a pak to vložím přes schránku.

K té slovenštině. Mám obavu, že slovenský pravopis z Čechů málokdo zná a tak si hrubek nikdo nevšimne a když ano, tak si bude myslet, že to tak patří. 

Jindroush

V tom případě je nutno říct, tehdy a tehdy to s textem tím a tím udělalo tu a tu chybu. Jinak jsou to jenom takové ošklivé větičky, že?  ;D

[Zpráva zkontrolována českým spellcheckerem, opravena jedna chyba  :P]
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)