Star Wars

Založil Darth, 30.10.2012, 23:45:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Rakeťák

Pro dnešek řeknu jen jednu věc: "mazejte do kina!"  ;) Stojí to za to!!

STARHAWK

Citace od: Rakeťák kdy 25.05.2018, 21:28:24
Pro dnešek řeknu jen jednu věc: "mazejte do kina!"  ;) Stojí to za to!!

ja by som povedal, juknite na net - uz sa to tam povaluje od vas (vidim ceske titulky na platne) a spravte si vlastni nazor. Ak sa vam to bude pacit, kludne utekajte do kina.
Agenda a SJW humus tam stale je pritomny ako v TLJ. Takze tak uplne sa nepoucili este.

STARHAWK

Citace od: Darth kdy 25.05.2018, 20:38:53
Btw. zpráva z dneška. Další film po ObiWanovi bude Boba Fett.

https://www.kinobox.cz/clanek/14307-nejoblibenejsi-vesmirny-lovec-odmen-dostane-vlastni-film-kdo-ho-bude-rezirovat

Prave toho sa obavam.
Pre mna je najlepsi Boba podla komixu Blood Ties - odporucam precitat (kludne aj free na nete) kazdemu komu sa Fett paci.

Tento jeho obraz nove Disney era uplne znicila v komixhoch tusim Star Wars sa ta seria vola. Boba tam len tak chodi a zabija jawov a farmarov - je z nehu tupy zabijak. Ak ludia zodpovedny za takyto obraz Fetta maju spravit film - NIE NIE NIE NIE

Matthes_CS

Ve čtvrtek premiéra a v pátek už zveřejnili Forces of Destiny, který je lepší vidět až po filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=qqFJ5FOtXdg

Anatyt


STARHAWK

Tak chalani eventualne baby, co hovorite na dovrzane stvarnenie Pyke rasy v Solo filme ?
http://starwars.wikia.com/wiki/Quay_Tolsite

Uz je to ofiko, je to v solo guide knihe.

Tu je Pyke ako ma vipadat a google search v obrazkoch najde urcite dalsie
http://starwars.wikia.com/wiki/Pyke/Legends

Jezevec

Už dva týdny na mě všude možně na internetu vyskakují články o tom, jak se Solo stává historicky prvním velkým propadákem v Star Wars filmovém univerzu. Doteď dle nějakých statistik nevydělal ani polovinu rozpočtu, který po přetáčkách ještě vzrostl. Osobně jsem na tom v kině nebyl, protože mě to prostě podle trailerů moc nezaujalo (předtím jsem na SW do kina lítal pravidelně). V čem se podle vás  skrývá příčina toho neúspěchu? Docela dost by mě zajímaly nějaké názory, protože ty tržby to je vážně síla jak to propadlo...
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Faire

Analýz je plný internet. Podle všeho Disney dopředu věděl, že to nebude dobré (nezveřejnil náklady, což se obvykle dělá tam, kde se očekává neúspěch). Recenze jsou celkem OK, ale ne opravdu dobré, očividně si nedokázal vybojovat prostor po Deadpoolovi a Inifinity War. IMHO tam hrálo míru i to přesycení, a ne až tak zajímavé téma - převzít Sola po Fordovi je riskantní a myslím, že je to prostě vize, která diváky nenadchla.

Bojkot pravděpodobně minimální, fanoušci mají tendenci svůj význam přeceňovat (obdobně to je tady někdy vidět u AFOLů), jejich počty jsou oproti celkové návštěvnosti tak malé, že nedělají statistiky.

Robbed

Fimly jsou moc často po sobě. Chybí prostor na diskuze, odhady, teorie a "těšení se". Člověk nemá čas vstřebat předchozí a už je tu další po 5 měsících. Nechápu proč to nenechali na Vánoce, jak u předchozích. Pořádně jsem ani neviděl trailer.
Pamatuju si, jak moc jsem se těšil na E3, poslední měsíc před premiérou bylo pomalu utrpení a trailery jsem sjížděl denně :D. Tohle mi hrozně chybí u současných Star Wars :'(

Sola jsem teda nakonec už viděl, ačkoliv jsem to zprvu neplánoval. <spoiler>Moje dojmy jsou spíš neutrální, nebyl jsem zklamán, ale ani nijak odvařen (jako např. u Rogue One). Co se mi vůbec nelíbilo byla ta WW1/WW2 planeta se zákopovou válkou, to vůbec nesedělo do SW univerza. Na druhou stranu jsem rád, že tam zase objevily známé Star Wars rasy</spoiler>.

jerzeeg

Fajny film, RO se mi libil vice, ale to asi hlavne kvuli silnejsimu (pro nektere postavy tragickemu) pribehu.
U Sola se tak nejak vi "jak to dopadne". Novy predstavitel vcelku usel, Ford to samozrejme neni, ale ono proste Ford tezko omladne, aby se zahral sam ;D Lando perfektni, Becket taky (jen se mi rovnez nezda, koho mel zabit).
Trosku me rusila Daenerys, nesedela mi tam, asi ji mam prilis spojenou s GoT. A rozpacite mi prijde Enfys Nest a spol., jako nejaky zarodek Alliance nebo WTF ?


STARHAWK

Jeden z hlavnych dovodov Solovho prepadu je THE LAST JEDI.
Ten film tak silne rozdelil zakladnu fanusikov na 2 frakcie - tych co ten film nenavidia a tych co ten film miluju.
Solo sa stal obetou Revenge of the Fandom. Vidim 2 skupiny z hejterov TLJ
1) skupina koncim so SW nadobro a nedam im uz ani cent
2) skupina bojkotujem Sola aj ked by som si to aj v kine pozrel aspon raz aby som dal jasny signal, ze nesuhlasim so smerovanim SW

Ja patrim k TLJ hejterom podskupina bojkotujem Sola. Videl som to len z kinoripu ale ten film bol tak priemerny az podpriemerny ze vobec nemam tuzbu utekat na to do kina. Bojkot teda pre mna nie je nijak tazky. Nemusim sa doma privezovat retazami, aby som nahodou hned neutekal do kina na Sola.

Taktie si disney nevie udrzat na uzde svojich ludi a ich vyjadrenia pred premierov filmu alebo po nej:

a) Scenarista Jon Kasdan chcel zabrnkat na notu LGBTXYZ a prehlasil o Landovy ze by mohol byt "pansexual" a 2 vety z traileru zneli pomali akoby Lando balil Hana
https://youtu.be/gedzcf0sBxw
Mimochodom LGBTXYZ komunite sa to nepacilo, takze neviem komu sa chceli zapacit ale nezavungovalo to ani pre jeden tabor ani pre druhy :)

b) JJ Abrams prehlasoval o fanusikoch ktorym sa E8 nepacila ze su to bigoti, rasisti, bily obezny muzi a podobne


c) podobne nalepky ako JJ daval aj hlas Kanna Jarrus-a - Freddie Prinze Jr.
https://youtu.be/vX19JsOTsik

d) nedavno, po premiere Sola sa do fanusikov pustil aj autor knih Aftermath nahradzajucich Thrawnovu trilogiu - Chuck Wending
https://youtu.be/9TfHdCb15vw

Snazili sa o pekne PR a dobre recenzie este pred vypustenim do sveta na premiere a aj Canes. Kritici co davali TLJ 91% - kto uz by im veril. Volavky co tiez vyzdvihovali TLJ sa snazili drzat pri zemi, aby si zlepsili svoj obraz a davali tomu tak 70% (co je blizsie k realite predsa len), ale im uz tiek nik neveril.

Niektore vyhovorky Solo fiaska:

SW Fatigue (unava) - to mozu hovorit tomu co seno zere. Kludne pojdem na SW film kazdy mesiac, ked to bude sakra dobry film. Sledoval som Clone Wars na tyzdennej baze, potom Rebels, sledujem komixi hned ako vidu. Necitim unavu zo SW filmov/veci ak su dobre. Marvel su dokazom ze unava pre fanusikov nepride tak lahko ak su filmy dobre. Marvelaci davaju 3 filmy za rok a ide im to.

Zly termin - Maj/Kveten - to si zo mna snad robia srandu. Maj mesiac lasky a STAR WARSu - May the 4th, 25.5. premiera Star Wars: A new hope. Vsetky filmy 1-6 boli v maji a zarobili pekne peniaze hned na oppening, aj tie niektorimi nenavidene Prequels.
Po TLJ to proste akykolvek nasledujuci film musel schytat, takze Solo by ani v Decembry nezaziaril (ak by jeho posun nebol kvoli dotacaniu scen a zlepsovaniu filmu - to jedine by pomohlo).

Silna konkurencia - Dead Pool 2 je Rkovy (18+) film a uz zarobil skoro 600 Mil $ za 2.5 tyzdna, ma dost specificke publikum a aj ked to samotny DP trvrdi, nie je to tak uplne rodinny film :D Niektory ako ja napr odkladali zhliadnutie tohto filmu o tyzden, aby ho videli na otvaraci vikend Sola.
Infinity War bezal uz minimalne 4 tyzdne a kto ho nevidel v prvych 2 tyzdnoch mal velky problem vyhnut sa spoilerom a nedostat sprsku vysmechu od kamaratov/kolegov (ak nemal opravnenu vyhovorku typu bol som v nemocnici) - toto sa mi stalo v nerdackom bare 4.5. kde typek este nevidel IW tak mu to tam podnapila banda nerdakov vytmavila sprskov spoilerov. Smiali sme sa, ze mu radsej povieme kto to prezil, to bude kratsie :)

Ravenhorn

Já byl na Solovi 2x a jsem spokojen.

Ale já byl spokojen i z ostatními SW filmy které jsem vždy dal na první místo v mém žebříčku nej nej filmů v roce. Solo to určitě nebude, na nejvyšším stupínku stojí u mě zatím Avengers za tento rok.
Castle, Pirates a Star Wars.

papluh

@Starhawk
Myslím že ťažko preceňuješ fanúšikovskú základňu.
TLJ malo v USA návštevnosť 57.5 miliónov, z toho cca polovicu v prvé dva týždne (tj 29mil). Solo má za ten čas 16.5 milióna. Odhaduje sa že skončí, ak sa nič nezmení, niekde pri slabých 30mil. Tj rozdiel oproti TLJ tiež tých cca 30mil videní.
Ani v najmokrejších snoch dissujúceho yoyutubera nehrozí, že toto sú nahnevaní fanúšikovia (najmä ak to video má nejakých 500k videní a 1/6 palec dole). Z tých miliónov návštevníkov je len zlomok fanúšikov na vyššom leveli ako kúpiť si tričko a LEGO zo SW, zvyšok je tvrdý konzum na ktorý práve funguje reklama, média, vyčerpaná peňaženka a pod. No a ešte aj z tých fanúšikov je len zlomok tých ako ty čo sa vracajú do kina, riešia kanón, kupujú haldy merchandise a pod.

Je nevravím, že to nemalo vplyv, ale tvrdiť že fanúšikova položili ten film a všetky ostatné problémy sú výhovorky je pritiahnuté za vlasy...

STARHAWK

Citace od: papluh kdy 04.06.2018, 23:32:51
@Starhawk
Myslím že ťažko preceňuješ fanúšikovskú základňu.
TLJ malo v USA návštevnosť 57.5 miliónov, z toho cca polovicu v prvé dva týždne (tj 29mil). Solo má za ten čas 16.5 milióna. Odhaduje sa že skončí, ak sa nič nezmení, niekde pri slabých 30mil. Tj rozdiel oproti TLJ tiež tých cca 30mil videní.
Ani v najmokrejších snoch dissujúceho yoyutubera nehrozí, že toto sú nahnevaní fanúšikovia (najmä ak to video má nejakých 500k videní a 1/6 palec dole). Z tých miliónov návštevníkov je len zlomok fanúšikov na vyššom leveli ako kúpiť si tričko a LEGO zo SW, zvyšok je tvrdý konzum na ktorý práve funguje reklama, média, vyčerpaná peňaženka a pod. No a ešte aj z tých fanúšikov je len zlomok tých ako ty čo sa vracajú do kina, riešia kanón, kupujú haldy merchandise a pod.

Je nevravím, že to nemalo vplyv, ale tvrdiť že fanúšikova položili ten film a všetky ostatné problémy sú výhovorky je pritiahnuté za vlasy...

Odkial cerpas cisla zhliadnuti ? Ja pozeram zatial len box office mojo na cisla trzieb
Ak mal TLJ 57mil navstevnost tak Solo s 30Mil by bolo akurat na tych 50/50.

Nevravim ze len hardcore fanusikovia, ale ani priemerny divak po zhliadnuty TLJ (50/50 situacia) nemal nijaku doveru ist na Sola a potvrdili mu to aj priemerne hodnotenia Rottentomatoe a YTberov

Ludia nespokojny s TLJ - fanusikovia+bezny divak (co poznal Luka ako hrdinu a videl ho ako ufrflaneho deda v TLJ) polozili Sola
+ samotny Solo lebo to bol len priemer.

Inak sa tesim na tvoju analyzu predajov Lega za rok 2018. Urcite sa tato cela situacia na tom odrazi a predaj SW lega pojde dolu.

STARHAWK

Inak my lego fanusci by sme z toho hadam mohli nieco utrzit ? Ked bude nove jednanie o licencnych poplatkoch pre TLG tak uz hadam nebudu mat taku silnu vyjednavaciu poziciu ked predaj SW hraciek klesol o 40%. TRU fuc im tiez ukuslo z obratu pekny kus. Budu radi ze im vobec niekto SW licenciu bude chcet platit tak by mohli zlacnit. TLG by to potom mohlo premietnut do cien setov a my budeme spokojny.

papluh

#856
Tu máš aj lístky v USA https://www.the-numbers.com/market/2018/summary zadarmo len ako sumár.
Vzhľadom na len 2 týždne v kinách sa to dá aritmeticky podeliť podla sumy zárobku.

Lenže na toho priemerného diváka by platilo ho nechať pol roka zabudnúť, naplánovať to na lepší čas voči konkurenci, atď atď  tj všetky tie veci čo sa spomínajú..


Ad. čísla od TLG ... obávam sa že žiadne konkrétne čo by sa dali priradiť témam nebudú.


Faire

#857
Starhawku, můžeme se neshodnout, ale četl jsem už asi pět analýz a všechny se shodovaly - bojkot nebyl výrazný faktor, přesně z toho důvodu, který zmiňuje Papluh.

Jinak chápu, že se neshodneš z recenzenty ohledně hodnocení TLJ, ale dovozovat z toho, že Ti recenzenti jsou špatní, mi přijde trochu zvláštní - "neouhlasíte se mnou, což dokazuje, že jste hlupák"  :) Je v pohodě, že se Ti nelíbí, v řadě důvodů to i chápu, ale to z toho ještě nedělá špatný film... 92% od profesionálních kritiků je velmi silný úspěch. Jasně, to z toho ještě nedělá dobré Star Wars - ale s největší pravděpodobností je to známka toho, že z filmařského pohledu jde o slušnou práci.

Jenže Ty to všechno hodnotíš ze svého pohledu (SW únava je dobrý příklad). Jsi naštvaný na TLJ protože SWJ, protože narušil lore - a to je všechno legitimní, chápu to. Ale opomíjíš, že jsi hodně daleko od typického návštěvníka SW filmu, který není silný fanoušek, nezná EU, a má (obecně) menší problém s LGBT a feminismem (a je mi úplně jasné, že se v tomhle bodě neshodneme, a je to OK).

Znovu se tady promítá to pohrdání názory lidí, kteří se analýzami v dané oblasti živí. Samozřejmě, že se mohou plést, ale je pravděpodobnější, že se v konkrétních úvahách pletou analytici, kteří se napříč celkem shodnou a nejsou v dané věci citově investovaní, nebo fanoušci, kteří jsou do morku kostí naštvaní na režiséra?

To, že by výrazně klesla hodnota značky je nepravděpodobné - mj. by to bylo vidět i na výrazném propadu akcií Disney. Je to průser, a bude to dost možná prodělečný byznys, ale zatím je to jen dílčí neúspěch (i na tomhle se analytici celkem shodnou). Výrazný pokles vyjednávací síly vzhledem k TLG tam nejspíše nebude, i s ohledem na to, že TLG je na SW závislejší, než Disney na TLG...

Mr. Cube

Tak jsem měl konečně čas to vidět. Sice v kině pustili dabing místo orig. znění s titulky :D, ale dalo se to. Pro mě určitě lepší zážitek, než EP 8, ale ne taková pecka, jako Rogue One. Film sám o sobě propadák podle mě není, propad tržeb ovlivnilo podle mě více faktorů, které se sešly a Solo to odskákal. Utřídím si dojmy a pak napíšu více. Jo a ten konec mě tedy velice překvapil.  :o

Matthes_CS

Já neznám EU, jediný co kromě filmů znám, jsou seriály, na které sem začal koukat až potom, co jsem zjistil, že zůstali v canonu, takže tahle stránka mě neovlivňuje.
Solo se mi moc líbil, plánuju na něj jít podruhé, byl by to první film (nejen SW), co na něj jdu do kina dvakrát. Ale pár nesrovnalostí sem tam měl:
SPOILERY:

  • hned na začátku, tma a najednou blik a nic sem neviděl, tohle se stalo asi třikrát ve filmu. Na začátku to nebylo tak hrozné, protože mezi těmi bliky nic nebylo, ale později sem chvíli potom neviděl, co se děje.
  • ta karetní hra, sabaka, sabaku nebo jak, z filmu mám dojem, že se hraje tak, že rozdají karty, pak chvíli kecaj a sázej a pak je ukážou. Nějak sem nezaznamenal, že by s nimi něco dělali, ale to je detail, který sem buď přehlídnul, nebo není zásadní.
  • když zvládnul Kesselskou cestu za dvanáct parseců za těhto okolnotí, tak kdyby počkal, až tam nebude impérium, tak jí musí zvládnou tak za tři parsecy?
L3 mě hned napadlo, že je to nějaká postava přidaná kvůli SJW, ale když to její chování mělo ve filmu smysl a něco se díky tomu stalo, tak mi to nevadí. Možná v USA mají jiný pohled, když tam mají SJW všude.

Je pravda, že v kině nás bylo v premiérový čtvrtek asi jen 20 ve velkém sále, ale přisuzoval sem to tomu, že jsem na dabingu, ale slyšel sem, že na původním znění to bylo podobné.

mesje

Hlavny problem horsich vysledkov Sola je podla mna:
1) presytenie trhu SW filmami,
2) katastrofalne domrvene E7 a E8.
Tych filmov chrchlia skratka prilis vela. 2 SW filmy behom pol roka je prilis, mnohi nestihli poriadne pozriet E8 (ak nechceli vyhadzovat prachy na kino a cakali na blueray) a uz sa vali Solo. Dalsi zase su sklamani z E7 a E8 a vidia, co stvara Disney so znackou SW - cisto len maximalizacia profitu a merchanding (iste to robia vsetci, ale tu je to do extremu, ze uz viditelne nezalezi na podstate - tj kvalite filmov). Negativom je aj chaos v dejovej linii jednotlivych epizod - uz prehodenie 4-6 a 1-3 bola dost haluz, ale teraz to s tymi bocnymi liniami ide do extremu. A nie kazdy je hard core SW fanusik a mnohi bezni divaci sa uz proste stracaju. Neda sa to porovnavat s marvelami, kde je tiez dost filmov a valia sa stale nove, lebo tam - pri vsetkej ucte - je to obecenstvo menej narocne a o hodne naivnejsie.
Ten chaos vidime aj v legu - valia sa sety z E7, potom sa valia sety Rogue one, nestihnu ich otocit poriadne a uz idu E8, a po par mesiacoch Solo sety - plus priebezne vychadzane sety z E1-6. Aj decka potrebuju urcity cas, kym si na novy dej filmu zvyknu a pohraju sa so setmi k tomu patriacimi. Iste, doba je rychla, ale toto je prilis vysoke tempo.

jerzeeg

#861
Citace od: Matthes_CS kdy 05.06.2018, 11:06:11
  • když zvládnul Kesselskou cestu za dvanáct parseců za těhto okolnotí, tak kdyby počkal, až tam nebude impérium, tak jí musí zvládnou tak za tři parsecy?
Stihnout neco za X parsecu je hlavne klasicky blabol  ;D
Blabol, ktery z mne nepochopitelneho duvodu pronesl Solo v Ep.4 a tady v Solove solo filmu se ho z pochopitelnych duvodu - kvuli tradici a kontinuite - nadale drzi.
Parsec je jednotka delky, nikoli casu... To je jako by rekl, zvladl jsem to ubehnout za 12 kilometru..  >:D

edit:
Pro uplnost se slusi dodat - nekdy se to vyklada tak, ze tim Han myslel, ze navigacni pocitac M.Falconu umel trasu spocitat tak, ze ji zkratil z tech 18 nebo 20 parsecu na 12. (A proc ma MF tak vyspely pocitac nyni po novem filmu uz vime  :P)

Matthes_CS

Citace od: jerzeeg kdy 05.06.2018, 11:58:10
Citace od: Matthes_CS kdy 05.06.2018, 11:06:11
  • když zvládnul Kesselskou cestu za dvanáct parseců za těhto okolnotí, tak kdyby počkal, až tam nebude impérium, tak jí musí zvládnou tak za tři parsecy?
...
Parsec je jednotka delky, nikoli casu... To je jako by rekl, zvladl jsem to ubehnout za 12 kilometru..  >:D

edit:
Pro uplnost se slusi dodat - nekdy se to vyklada tak, ze tim Han myslel, ze navigacni pocitac M.Falconu umel trasu spocitat tak, ze ji zkratil z tech 18 nebo 20 parsecu na 12. (A proc ma MF tak vyspely pocitac nyni po novem filmu uz vime  :P)

Tak to sem netušil, jak o tom mluví, tak mi to přišlo, jako jednotka času. Ale takhle to dává větší smysl, že si tu cestu zkrátil přes to nebezpečí, ale asi bych to podal jinak, minimálně v češtině.

Mr. Cube

Citace od: mesje kdy 05.06.2018, 11:50:25
Hlavny problem horsich vysledkov Sola je podla mna:
1) presytenie trhu SW filmami,
2) katastrofalne domrvene E7 a E8.

K té domrvenosti E7 a E8. E7 podle mě domrvená ještě nebyla, jasně, byly nějaké výtky ohledně příliš velké sázky na jistotu, ale v rámci toho, že šlo o první epizodu nové trilogie to podle mě ještě bylo v mezích, já ten film mám rád. Kdyby byla domrvená už E7, tak by se její domrvenost projevila už na výsledních E8, což se ale nestalo, návštěvnost byla obrovská. Až E8 byla domrvená (jakkoliv to každý může samozřejmě vidět jinak) - nebo mírněji řečeno byla rozporuplně přijata. A to se pak projevilo (mimo jiné faktory) na návštěvnosti Sola, který navíc přišel hned za půl roku.

david.zeman

#864
One parsec is equal to about 3.26 light-years (30 trillion km or 19 trillion miles) in length.

Takze plus minus docela dálka  8)

In a commentary track on the Star Wars Blu-ray release, George Lucas stated that ships in the Star Wars universe can't travel in straight lines while in hyperspace due to collisions with celestial objects. Thus, distance is an important factor in how quickly a ship can get from point A to point B. The Millennium Falcon's superior navigation computer allowed it to travel shorter distances between points and arrive faster.

Robbed

Dřív jsem slyšel vysvětlení, že se jednalo o nějaký mega závod přes různý mlhoviny/planetární systémy se spoustou překážek a cílem bylo zvládnout to nejrychleji a taky v nejkratší možné vzdálenosti (= parseky). Ale nepamatuju si, jak to bylo vysvětlený v Han Solo trilogy.

mesje

Citace od: Mr. Cube kdy 05.06.2018, 12:42:59

K té domrvenosti E7 a E8. E7 podle mě domrvená ještě nebyla, jasně, byly nějaké výtky ohledně příliš velké sázky na jistotu, ale v rámci toho, že šlo o první epizodu nové trilogie to podle mě ještě bylo v mezích, já ten film mám rád. Kdyby byla domrvená už E7, tak by se její domrvenost projevila už na výsledních E8, což se ale nestalo, návštěvnost byla obrovská. Až E8 byla domrvená (jakkoliv to každý může samozřejmě vidět jinak) - nebo mírněji řečeno byla rozporuplně přijata. A to se pak projevilo (mimo jiné faktory) na návštěvnosti Sola, který navíc přišel hned za půl roku.

pri vsetkej ucte k tvorcom, E7 sa uz horsie ani nemohol spravit... komplet domrveny scenar, hlavne NULA novych myslienok, okopcene komplet vsetko:
- konflikt otec-syn, jeden dobry, druhy zly
- 1.rad ako nova verzia imperia
- hlavny zlosyn v ciernej maske
- klon hviezdy smrti
- opustena sirota jedi
- robot vševedko, akurat trochu vizualne iny
atd atd
komplet vsetko prerobene, naklonovane, prevarene. Aby to tak nebilo do oci, tak len dali tomu trochu iny nater - hlavny hrdina zena namiesto muza, nebol dobry syn a zly otec ale naopak, iny robot atd. Keby to bola kreslena rozpravka pre deti, tak len vtedy by to obstalo...
E8 este isla zo zotrvacnosti, predsalen ma SW tak obrovske mnozstvo fanusikov a je to tak silny brand, ze to dokaze este dlho ist zo zotrvacnosti a zarabat... ale Solo uz bol asi silne kafe, najma velmi rychlo nacasovane po E8 - mali aspon potiahnut do decembra, ked aj tak E9 ma byt v 12/2019.

Zoufalec

Panejo, on se fakt najde někdo, kdo jde na očekávaný film raději o týden později ve víře, že tím poškodí jiný film v diváckých statistikách. Tak to je síla ::)

Faire

#868
Mesje, to nebylo nijak zastírané, byl to umělecký záměr. Ten se klidně dá kritizovat: levný, mělký, bez nápadu..., ale rozhodně to není o tom, že by se snažili maskovat to, že kopírují dějovou strukturu. E7 i E8 to dělají zcela přiznaně, E7 doslovně, E8 subverzivně. Mě to třeba u E7 nevadilo, když dali na obrazovku Planetu smrti, tak mě to pobavilo, a dodnes baví - jako pomrknutí a sebeshození. Film mě ztratil až tou divnozbraní, která jde natolik proti přírodním zákonům (já vím, SW...), že mě to ničilo suppression of disbelief.

V podstatě to byl takový "napůl restart", a mě to nevadilo - přijal jsem tu hru a celkem se bavil, vzpomínám si, jak jsem tam seděl a říkal si "tohle je OT, ale moje". Proto mě taky tak bavila E8 - tím, jak naopak očekávání stavěla na hlavu (čímž si znepřátelila velkou část fanoušků. V podstatě se tvůrcům povedl celkem majstrštyk: k E7 se od fanoušků snesla masivní kritika za to, že se otrocky drželi OT, k E8 za to, že se jí příliš málo :). Samozřejmě plus LGBT, feminismus, divná boční zápletka a příliš velké množství barevných herců a účesů.

E8 se s postupem času definitivně stala mým číslem 2 (jsem úchyl na RO :). Žádný jiný díl SW mě tolik nenutil přemýšlet nad věcmi, o žádném jsme se nebavili tak dlouho po premiéře.

Matthes_CS

Jo ještě sem zapomněl jednu věc k Solovi, co mi přišla divná:
(malý spoiler)
Wookieové ve všem mluví svojí řečí a nejsou titulkovaní a všichni s nimi mluví svojí řečí, ale pak Han na Žvejka promluví jeho řečí, to bych ještě pochopil, ale proč to otitulkovali a Žvejka ne? Lepší by podle mě bylo nechat Hana mluvit chvilku po Wookijsku a pak na něj mluvit česky a nic netitulkovat.