3 x vánoční výloha 2020

Založil peki, 13.05.2020, 14:44:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Lego má po loňském úspěchu naší vánoční výlohy akci letos zopakovat. Šlo by o 2 výlohy, Jedna z nich bude určitě v Praze na stejném místě jako ta loňská. Podrobné info o loňské akci zde.

Do této výlohy bychom mohli umístit náš společný projekt perníková vesnička. Popis projektu je zde.




Druhou výlohy bychom mohli (pokud nebude jiný nápad nějak recyklovat z toho co bylo letos).

Jednotlivé rozměry vitrin




Chairudo

Je už znám termín?
Jestli to nebude jako loni s něčím kolidovat, moc rád dodám ledové sochy
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Citace od: Chairudo kdy 13.05.2020, 14:48:35
Je už znám termín?
Jestli to nebude jako loni s něčím kolidovat, moc rád dodám ledové sochy

Termín bude jako loni +-

Sihaja

Ozdoby stale jeste mam v sestavenem stavu.  ;)

Borun

Do druhé výlohy bych mohl propujčit mùj model pernikové vesnice

peki

#5
Díky za hlášení nápadů,modelů které by se mohli do 2 výloh dát. Poprosím vkládejte linky na obrázky a´t to nemusím lovit na fóru, ušetří mi to čas.

Výlohy jako takové jsou stále otevřené = může přijít kdokoliv s něčím* zimním a hlavně vánočním.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*Lego má jisté restrikce, které se některým lidem zde na fóru nemusí líbit. Diskuse na toto téma proběhla loni, při návrhu první výlohy. Tím tuto problematiku považuji za uzavřenou. Pokud by to přesto někdo nepochopil a měl potřebu to tu otevírat, tak upozorňuji že to budu mazat.  Cílem je se domluvit na realizaci, dalšího úspěšného projektu. V ideálním případě to posunout ještě dále. Akce byla kladně hodnocena jako příklad dobré spolupráce RLUGU  s lokální LEGO office.       

Foton

Ozdoby mám stále v sestaveném stavu a u Pekiho  >:D (Promiň, že jsem zatím nezorganizoval vyzvednutí)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Borun

Neuvědomil jsem si,že tam mám kostelík.Ten bych samozřejmě nahradil jinou stavbou.

peki

Citace od: Borun kdy 14.05.2020, 12:05:42
Neuvědomil jsem si,že tam mám kostelík.Ten bych samozřejmě nahradil jinou stavbou.

Ono by to šlo třeba jen trochu, poupravit. Ten popis (*) nebyl ani mířen na tebe  :) Věřím že něco vznikne i v rámci společného projektu perníková vesnice. A bude možné to nějak třeba (podle potřeby) rozšířit doplnit. Zatím jenom plánujeme dáváme věci, které jsou, případně by mohli vzniknout.

Legu by se líbil nějaký terén, aby to šlo do výšky. K tomu jsem vzhledem k termínům, hloubce výlohy 1 m, instalaci v noci po zavření OC,pohledové čelní straně, atd. spíše skeptický. Ale pokud by měl někdo nějaký nápad na zimní MOC lyže svah (podle mne není vyloučeno ani DUPLO - děláme to pro děti, předpokládám kvalitu yanice, neřád na našich výstavách.

Přes omezení viz (*) bych ale nešel např. do témat jako je Elza a ledový palác. Perníčková vesnice, ledové sochy, lyžařský svah, stromeček, ozdoby,sníh atd. se mi zdají Ok, a pořád i naše. 

Sihaja


Tomik

Mám k té výloze dotaz - musí to být celé jako jedno dioráma v minifig měřítku? Pokud ne, tak můžu nabídnout Techic rolbu nebo dvě...

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki

Citace od: Tomik kdy 14.05.2020, 13:30:38
Mám k té výloze dotaz - musí to být celé jako jedno dioráma v minifig měřítku? Pokud ne, tak můžu nabídnout Techic rolbu nebo dvě...

Tak je poptáváno jako loni něco co bude tvořit nějaký celek. Ten technic sám o sobě mi tam moc nesedí.

peki

Nakonec půjde o 3 výlohy v Praze. Dodám místa a rozměry. Něco si můžeme říci na třídění projektového LUGBULKU.
2 výlohy už známe
- Letňany (loňsá zímní výloha, letos auta)
- Chodov (letos auta)
- Nová výloha bude v OC Černý most

Instalace budou požadovány již ke konci října, budeme muset máknout.

peki

Moje představa (není to dogma)

výloha č.1 nové modulární město v zimně - vánoční stromek, nějaká socha (např. sněhulák)
výloha č.2 perníková vesnička nějaká socha (např. Perníček)
výloha č.3 ? recyklace loňské výlohy nebo aspoň něco podobného? Město z modulárů ale v zimním hávu, zimní sety LEGo (loni davroman), nějaká socha od LEGa


Další nápady?   

Igorus

Jako rezervu můžeš uvažovat vesnici co byla minulý rok.

samy405

Mohu poskytnout lego dárek - krabice postavená s legem s mašličkou taky z lega ... (tmavě modrá s bílou) - ten co jsem dával minulý rok ...

davroman

Citace od: peki kdy 07.09.2020, 10:43:45
výloha č.3 ? recyklace loňské výlohy nebo aspoň něco podobného? Město z modulárů ale v zimním hávu, zimní sety LEGo (loni davroman), nějaká socha od LEGa

Zimní kolejiště letos bude na výstavě u nás.   :(
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Matthes_CS

Dorazil mi set 40426, adventní věnec jsem předělal, zvýšil, rozšířil. Pokud bude zájem, můžu do některé výlohy půjčit (svíčky bych zapálil).

A bude zase zájem o nějaké ozdoby?

peki

Citace od: Matthes_CS kdy 07.10.2020, 10:36:21
Dorazil mi set 40426, adventní věnec jsem předělal, zvýšil, rozšířil. Pokud bude zájem, můžu do některé výlohy půjčit (svíčky bych zapálil).

A bude zase zájem o nějaké ozdoby?

Zájem o ozdoby určitě bude. Věnec se taky užije  ;) Případně opět nějaké vánoční dárky pod stromeček.  V jedné výloze bude opět vánoční stromeček od LEGA.

peki

#19
Termíny instalací:

21.10 středa Chodov od 17:00. Ve 21:00 musí být OC zavřené a vyklizené.
loňská vesnička v zimě + tovární sety elfové



26.10 pondělí Černý Most sraz mezi 19:00 - 21:00 přebírám moduly Perníková vesnička. Do výlohy můžeme až po 21:00. Večerka v OC není.
vlákno společného projektu zde



27.10 úterý Letňany Náměstí instalace ve výloze od 20:00. V zázemí možno nechat věci kdykoliv předtím.
vlákno společného projektu zde




peki

V Letňanech bude jako loni vánoční stromeček. Takže pokud máte někdo ozdoby/dárky můžete předat na instalaci  (Chodov/Most).

Matthes_CS

Citace od: peki kdy 20.10.2020, 13:39:14
V Letňanech bude jako loni vánoční stromeček. Takže pokud máte někdo ozdoby/dárky můžete předat na instalaci  (Chodov/Most).

Předám na Černém Mostě ozdoby 45 kusů i s provázky a ten adventní věnec.

peki

Paráda. Koukám že se ti to nějak rozrostlo  ;)

Matthes_CS

Citace od: peki kdy 20.10.2020, 15:34:38
Paráda. Koukám že se ti to nějak rozrostlo  ;)

Z loňska přežila jen hvězda smrti, jinak je to nové, snažil jsem se o něco jiné a nějak mě to bavilo, tak toho je malinko víc :)

peki

#24
Instalace odložena

peki

Instalovat se bude i v pondeli a utery. Akorát se začne dříve. Cca 17-18:00

peki

#26
Instalace výlohy OC Chodov.


V této výloze byla recyklována zimní vesnička ze společného projektu, která bylo loni v Letňanech.


Dále byla na žádost lega prezentována nová stavebnice Elfové, která je motivem potisku na pozadí výlohy. Stavebnici jsem tedy prezentoval jako součást Elfí vesničky, kterou jsem doplnil o perníkové sousedy. Do pozadí jsem umístil Tree house, který jsem zazimnil.


Instalace probíhala v naprosté pohodě. Ani jsem si nepřipadal blbě. Vánoce jsou sice až za 2 měsíce, ale díky ohlášenému lockdownu, byla v hračkárně velká fronta. Lidi nakupovali pro Ježíška. Chyběli k tomu už jen ty vánoční koledy  ;D

Díky všem kteří zapůjčili modely.


Stimpi

Citace od: peki kdy 21.10.2020, 14:06:26
Instalovat se bude i v pondeli a utery. Akorát se začne dříve. Cca 17-18:00

Takže sraz v pondělí v 17:00 na čerňáku u Bambule? Do kolika cca? Potřebuju se nějak časově zkoordinovat s manželkou.
Díky

peki

V 17 budu od vás přebírat moduly. Musím celkové diorama poskládat pŕedtím než pude do vitríny.

S instalací pomůže Milanv,Vasyk a igorus (vzhledem k současné siruaci). Přebírání modelů :
Nejpozději do 17:30, potom budeme dioráma finalizovat. Je možné že se něco nevejde, vezmu to druhý den do Letňan.
Mohu v pondělí po Praze moduly vyzvednout. Napište mi SZ s adresou.

Matthes_CS

Na instalaci nedorazím, modul do perníku (oproti fotkám jsem přidal ještě paní perníčkovou a králíka "N"), ozdoby (pro jistotu ještě s provázkem a nůžkami) a adventní věnec předáno vše Vasykovi.