šipkovy military MOCy

Založil šipka, 01.01.2016, 12:02:22

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

šipka

Díky díky :)  barvy jsem si vědom, ale v nabídce dílků v olivové i zelené je stavba nereálná  :'(  Aktuálně dodělávaný mocík  je udělán tak, že poslouží svému původnímu účelu a pak bude v čase trochu posun, a použit právě na válečná léta. Proto i plošinové vagóny nachystány a medikové také  ;)

sohibil

Vyzerá to že medici usporiadali vlastnú minibitku na telesnej schránke nešťastného pacienta :)
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

šipka

První kusy težšího kalibru  :)

Pokus o:

PzKpfw IV Ausf.F  ( Ausf. H ve výrobě)  a  M4A4 Sherman

Chikos


Igorus

Tak to je naprostá paráda!!!!!

Robkteryten

teda pane smekám, to je super

linhi

Nádhera... jen sedy amík... chtělo by to dark green treba,ale chápu že paleta dílků je v dark green mala.

fanda

Nádhera, nádhera, jen ty vagóny by pak musely být  aspoň 10-ti studové ;-)

Villa Legina

Dokonale, krasne. Dobre sa na to pozera, znova a znova. Len tam taka mala tm.cervena skvrnka na 1x6 tile v strede je asi necistota?

peter

Mooc pěkný, jen pokračuj.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

šipka

Díky díky, docela jsem si vyhrál než jsem byl finálně spokojen (asi 100 pokus  :) )    na tý tile 1x6 je jakýsi bordel. Odstraněno.   
Ano, vagóny by museli být zatraceně širší, což zase nejde k origo kolejím, ale mám takovou ideu na menší mocík tak uvidím.
Dark green pomalu shromažduji, ale není to ono, výběr je zatím dost omezen  :-[

Daniel

Taky se přidávám k pochvalám - hoodně pěkný!! :-)
...i když teda ta zmíněná d.green by slušela víc, to je pravda ;)

šipka

Další kousek,  tentokráte to má být samohybná houfnice Grille

Petronel

S tím jsem se toho nastřílel ve WoT.  ;D
Dalsí povedený kousek!
Super.

davroman

Moooooc pěkné ... se synem obdivujeme, stejně jako ostatní modely v tomto vláknu.  Nádhera.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

šipka

Další kousek  ;)  Německý Sd.Kfz 6  dělostřelecký tahač a těžká polní houfnice sFH 18

Villa Legina

#46
Toto su zase prenadherne modely. Davnejsie niekto v inom vlakne napisal nazor, ze najtazsie je urobit nieco zloziteho, tak aby to vyzeralo jednoducho. Nechcela som sa miesat im tam do debaty, ale je to samozrejme hlupost. Je to prave naopak. Najtazsie je urobit nieco jednoduche tak, aby to vyzeralo zlozito, komplexne - alebo aby to malo exkluzivnu estetiku, ktoru clovek v inej forme (mimo lega) nema sancu vnimat. A to je pre mna podstata lega. Preto ma ohuria a zaujmu stavby, modely ako tuto u Teba, lebo cim opulentnejsie a megalomanske, tym viac mi je to odpudive, clovek by aj hladal myslienku a zisti ze je to casto iba nic nehovoriaca skrupina, gycova zmensenina banalnych urbannych alebo inych vyjavov.

U Teba tuto paci sa mi ta jednofarebnost, "zakazana" tema, a oku lahodi kazdy jeden dielik, vsetko to tam je, ja, ja neviem ako to vyjadrit, ta kombinacia dielikov v celosti, v usporiadani, genialne predstavuju nejaku funkciu, ma to uveritelnu formu a tvar. Taketo vozidla by som nikdy nedokazala vytvorit, ma to atmosferu. Originalne. Velmi prijemne pocity.

Foton

Parádní modely. A musím souhlasit, že jednobarevnost domu dodává na síle.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

šipka

Po nuceném pobytu doma jsem nezahálel, a zde je první kvarteto, opět z doby druhé světové. 

1. předměstí Stalingradu říjen 1942 východní fronta
2. bitva o Guadalcanal, Pacifik září 1942  ( bohužel správní minifigové z USA, jsou na cestě již skoro 4tý měsíc)
3. D-Day, červen 1944 pobřeží Normandie, Francie
5. Bitva v Ardenách, Bastogne prosinec 1944, západní fronta

ve výstavbě Berlín, následovat by měla bitva u Prochorovky a o Montecassino

více na https://www.flickr.com/photos/127256529@N08/

Villa Legina

#49
Stalingrad a Guadalcanal podla mna nestoja za nic, prepac mi tu uprimnost, vobec to neviem ocenit...ja by som to asi len rozobrala, na dieliky - na nasortirovane v ulozisti by som sa urcite radsej pozerala nez nez tieto nicim zaujimave vyjavy.

Ale. Vylodenie v Normandii a Ardeny, to je uz nieco. Je to perfektne. Normandia-dokonale si to vystihol. Super.

Ta zimna krajina je uzasna, desiva, chmurna, velmi pekne si to vystihol aj uplaciroval. Dokonca citim zimomriavky.

Edit: musim doplnit, ze v ziadnom pripade nechcem v tych dvoch pripadoch zhadzovat Tvoje hodiny prace, Ty vies dufam, ze to nie je zlomyselnost z mojej strany, ide cisto len o moje pocity co sa tyka vysledneho efektu...

Chairudo

Moc pěkný, ty mapy znám trochu z Battlefieldu a War Thunder kde jsem to projížděl tanky i letadly a kdyby to 3D prostředí bylo takto z lega asi bych to hrál do teď  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

fulda

Ahoj, mne dost zaujala ta cesta ve sněhu, to barevné podání se mi líbí.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

šipka

#52
Další kousky do sbírečky. Jedná se o - střední tank PzKpfw V Panther (SdKfz 171)
                                                     - střední tank PzKpfw IV Ausf. J
                                                 
                                         

šipka

   - stíhač tanků Nashorn
   - stíhač tanků Hetzer
   - lehký obrněný vůz SdKfz 221

šipka

střední tank M4 Sherman

Villa Legina


Zoufalec

Ta celková fotka je super. Úžasná selfmade sbírka!!!! Hádám ale, že tyto MOCy asi na žádnou výstavu nepůjdou že?

fanda

Nádhera, škoda, že tomu vůbec nerozumím  :)

hobby

Ty asi budeš válečný štváč, že? U TLC bys oficiálně asi nezabodoval :D
Ale vážně, výborné modely, připojím se ke chvále. Ty modely představují kus nedávné historie a mohly by sloužit i pro výuku dějepisu.
Díval jsem se i na tvoje předchozí scenérie z WWII. Tohle téma není zde vůbec frekventované, jseš sólista. Mě obě války zajímají, protože pořád ovlivňují naše životy a budou ovlivňovat stále.

davroman

Sedím a koukám s otevřenou pusou, vedle mě sedí a kouká s otevřenou pusou mladej. Kloubouček, pane.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks