The LEGO® Group acquires BrickLink, the world’s largest online LEGO® fan communi

Založil peki, 26.11.2019, 14:08:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Vasyk

Pokud to LEGO pošle do kopru, tak nevidím důvod, proč by afolové, prodejci atd., ti co tvoří komunitu BL prostě nepřešli pod jiný název a jede se dál ne ?

fanda

Myslím, že kdyby Brick Owl nebyl pod rozlišovací schopností Buffeta, právě teď by ho koupil.

Ale přiznám se, že já osobně z něho zvracím.

peki


Anatyt

Tak BrickOwl si samozrejme mastí dlane. Toto môže byť voda na ich mlyn. Hlavne ak sa alternatívni výrobcovia budú musieť z BL stiahnúť.

Martins

Hezký, ani já z toho nemám dobrý pocit. Tak nějak se ta prohlášení o té spolupráci s AFOLy rozcházejí s činy, které LEGO dělá. Mám na mysli to zdevastování systému podpory, nekomunikace apod. Nečekám od této akvizice nic dobrého. Myslím si, že nezávislost platformy pro fanoušky je docela důležitá.

Nezaložíme mezinárodní odbory, Peki? Možná by pak LEGO pochopilo tu naší AFOLskou sílu (i tu nákupní)...  :)

peki

Citace od: Martins kdy 27.11.2019, 13:33:35
...Nezaložíme mezinárodní odbory, Peki? Možná by pak LEGO pochopilo tu naší AFOLskou sílu (i tu nákupní)...  :)

jak říká klasik J.C je to marný, je to marný mluv s nima.....

Příde mi, že si činy a slovy protiřečí. Nevím jaký bych použil  rychle vhodný příměr (napadlo mne vedoucí masokombinátu, který je předsedou spolku pro ochranu zvířat) Některé věci podle mne vždy půjdou proti sobě. To že AFOLOVé  potřebují kostky aby bylo z čeho stavět je jasné. Lego kostky vyrábí, ale AFOLum je prodávat nemůže protože je to komplikované, a v minulosti to nebylo zájmem firmy. Tak si koupí Bricklink aby vědělo co si AFOlové kupují. OK.

Mne zajímá jak to pomůže zlepšení prodeje/dostupnosti dílků. Pravdou je že jsou možnosti jak se dalo dostat k levným dílkům - dílky na zdi,LUGBULK, projektová podpora. Tohle nebylo  pro LEGO zajímavé? Pracovalo s tím vůbec?

Potom ať se mám to líbí nebo ne u fúzí to tak chodí, ten kdo byl akvírovám musí přebírat standarty matky. Začne to nějakou Politikou o etickém chování zaměstnanců, bude pokračovat různými ISO, GDPR což nutně povede k nabalování balastu a bude zvedat cenu (po nějaké době).

Pokud by lego rozjelo vlastní pořádní e-shop s dílky já bych podle ceny nakupoval u LEGA.  Představuji si to co děláme v rámci LUGBULKU kde jdu jako ambasador do aktuální databáze dílků.         

Anatyt

Nezabúdaj, že na BL sa vo veľkom obchoduje aj s neaktuálnymi dielmi. A tie ti lego ponúkať určite nebude. Takže ten ich prieskum záujmu trhu (ak to tak vôbec je, ako píšete) nebude celkom objektívny pre nich.

Martins

No já myslím, že pokud budou chtít udělat něco pozitivního pro AFOLy, tak data, která dostanou, budou hodně relevantní... Právě to, že se obchoduje i s neaktuálními díly, generuje cenné údaje. Je to jen o tom chtít to podpořit a né zadupat...

MiP

Citace od: Martins kdy 27.11.2019, 14:14:30
No já myslím, že pokud budou chtít udělat něco pozitivního pro AFOLy, tak data, která dostanou, budou hodně relevantní... Právě to, že se obchoduje i s neaktuálními díly, generuje cenné údaje. Je to jen o tom chtít to podpořit a né zadupat...

TLG zadupe prodejce na BL, ne kupující, má k tomu neomezené možnosti. Právě si koupili zaběhnuté, dobře fungující know-how a data o nákupech a prodejích a ty začne využívat. Prostě asi byla nabídnuta částka, která se neodmítá  >:D
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

Anatyt

Ja si myslím, že tí Aziati do toho tak nejak už pri kúpe išli že na tom zarobia a predajú. Čo je samozrejme v naprostom poriadku.

Valentin Dobrotivý

Korporát kupuje dosud nezávislou firmu - přijdou regulace, corporate values, což omezí svobodu a tudíž nabídku. Začnou BrickArms a skončí požadavkem na rovnoměrnou nabídku holčičích a klučičích figů v každém BL obchůdku. Samozřejmě v zájmu všeobecného dobra.

Těším se na vysvětlení, k čemu jim budou data o AFOlech, když je na BL mix stavitelů a sběratelů. Navíc LEGO vyrábí zejména hračky pro děti, že, a s uspokojováním AFOLů, sběratelů i stavitelů, mělo vždycky problém. Proto BL ostatně vznikl...

Ze strany AFOLů zatím značně převažují negativní reakce, takže LEGO bude mít docela fofr přesvědčit je, že to nepřišli celé akorát posr*t.

yoshimaka

No, hlavně se z toho nepo*rat.

BL vzniknul jako nezávislá platforma podle zákona: "kde je poptávka, je i nabídka"
Za tu dobu, co existuje, se stal známější i pro neAfoly, pomalu se z "tajného" tržiště stalo hodně známé a veřejné tržiště.
Nikde není napsáno, že bude-li BL svázáno předpisy, nevznikne jiná alternativa, či že se nebudou vyvíjet jiné již existující (např. výše zmiňovaný BrickOwl).
Samozřejmě jsem si také zvyknul na BL prostředí, ale pokud se budou utahovat šrouby, nemám důvod se nepodívat jinam. Věřím, že mechanismy trhu si v tomto případě poradí víc než dobře.

..ale líto mi to je. Ať už tím TLC sleduje co chce. Mám rád krom zásobovacího korporátu i sekundární trh, kde se člověk domůže zboží, které korporát odmítne dál produkovat.

PS: pobavil komentář pod jedním statusem na FB (volně přeloženo): Dan Ježek se musí obracet v hrobě.
Lust och fägring stor

davroman

Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Robbed

Teď na mě vyskočil dialog s novými podmínkami užívání Bricklinku. Nečetl jsem to celý, ale zaujala mě tato sekce:

Citace- Items Pending Official Release: Items may not be listed prior to their official LEGO release date, either as custom lots or under related catalog entries.
- Replicas and Counterfeit Items: All LEGO items must be original and genuine. Replica boxes, photocopies of instructions, or any other counterfeit listings are not permitted.
- Modified Parts: All parts listed in your store must be genuine LEGO parts in their original, unmodified condition. Custom printed, engraved, chromed, or painted parts are not permitted.

Tím pádem nejem Brickarms ale i všechny chrome bricks, vlastní potisky dílů a minifigů a podobné modifikace jsou od teď zakázány. Samozřejmě první dvě odrážky jsou v pořádku.


Pak je tam i sekce s poplatky, ale tuším, že se moc nezměnily, může někdo potvrdit?

CitaceFee table
Order Batch Total   BrickLink Store Fee
$0 USD - $500 USD   3% of the Order Total
$500.01 USD - $1,000 USD   3% of the initial $500 ($15),

plus 2% of the remaining total
Over $1,000 USD   3% of the initial $500 ($15),

plus 2% of the initial $500.01 - $1,000 ($10),

plus 1% of the remaining total

Chairudo

Poplatky vypadají OK.

Jsem zvědavý jak to bude s díly, co jsou LEGO, nejsou modifikované, ale přitom nebyly nikdy použity v žádném setu.
Někdy se takové kousky objeví.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Robbed

A ještě jedna věc - my studio gallery (databáze MOCů na BL, především postavených ve stud.io) nyní nepovoluje "3rd party IP", tedy žádné licence, všechny Star Wars, Potter, Marvel a pod. MOCy musí pryč.
Ne že bych to používal, ale údajně tam bylo přes 17 000 MOCů, ke kterým si pak mohl člověk koupit návod a dílky v nabízených BL obchodech.

No naštěstí je tu ještě Rebrickable a pod. :)

Chairudo

........ nic měnit nebudeme  ;D

už někdo kóduje nový bricklink?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

davroman

Také vám přestaly fungovat detaily dílů a setů?  Píše to "General Error" a pod tím "No detail information".

Zdá se, že tomu dodali fakt úžasně nový přístup - dřív bylo zvykem několik dní dopředu upozorňovat na odstávky či upgrady a ne že najednou vyskočí okno "akceptujte nové podmínky nebo se odhlaste".   :-\
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

STARHAWK

Citace od: Robbed kdy 13.12.2019, 20:24:33
Teď na mě vyskočil dialog s novými podmínkami užívání Bricklinku. Nečetl jsem to celý, ale zaujala mě tato sekce:

Citace
- Modified Parts: All parts listed in your store must be genuine LEGO parts in their original, unmodified condition. Custom printed, engraved, chromed, or painted parts are not permitted.

Tím pádem nejem Brickarms ale i všechny chrome bricks, vlastní potisky dílů a minifigů a podobné modifikace jsou od teď zakázány. Samozřejmě první dvě odrážky jsou v pořádku.

Cize tie osky co mal ten madar uz akoze nekupim ?
To si robia prdel takto zasahovat do trhu. Daniel sa musi v hrobe obracat.

Chairudo

Taky mě napadá jak mají teď absolutní moc nad Bricklinkem jestli budou nějak varovat nebo rovnou mazat obchody, které mají pochybně získané díly nebo ty co je zakázané prodávat.
Uvidíme co se bude dít  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

davroman

Citace od: Chairudo kdy 13.12.2019, 21:00:55
Taky mě napadá jak mají teď absolutní moc nad Bricklinkem jestli budou nějak varovat nebo rovnou mazat obchody, které mají pochybně získané díly nebo ty co je zakázané prodávat.
Uvidíme co se bude dít  ;)

V podmínkách píšou, že budou varovat a mazat takové díly, které tam nemají být, pokud se bude opakovat zablokují obchod/účet.

Jinak se objevilo summary dalších BL kroků:  https://www.bricklink.com/v2/community/newsview.page?msgid=1169675

Fees zůstaly stejné.
Budou dále rozvíjet Studio.
Bude nový Community Expert Program.

Jo a tenhle je dobrej:  "Your personal data will stay within Bricklink and will not be share with any other entitles ...." . 

Ty osičky by snad mohly spadnout pod toto: "... we have decided to allow listings of certain items that we feel are particularly important to the fan community." ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Villa Legina


davroman

Citace od: davroman kdy 13.12.2019, 20:50:17
Také vám přestaly fungovat detaily dílů a setů?  Píše to "General Error" a pod tím "No detail information".

Tak je potřeba akceptovat všechny Cookies ( a ne jen ty základní) a detaily pak fungují.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

fanda

Doporučuju (nebo spíš prosím) všechny mé dodavatele z BL, aby si uložili mou rozdělanou objednávku offline. Začínám citit pr*ser.

fanda

Mě štve hlavně to, ze kromě nakupování na e-shopu Lega, BP, PB, LB, BL, BBB, BuWizz a Sbrick, mě čeká asi ještě naučit se Brick Owl. Přitom každé to tržiště je jinak šílené. Uklidnit mě může snad jen to, že když se před lety zhoršilo Aukro, přestal jsem na něj chodit (a jak se mi ulevilo ;-)

Ale asi to patří ke všem koníčkům...

Horší by bylo, kdyby mi TLG odebralo možnosti databáze BL s mými vzácnými a důležitými díly - eviduju si tam množství a umístění (zásoby/mocy).

Chikos

Na to jak mám tu stavebnici rád .... tak bohužel nedokážu říci to samé o firmě Lego

Matthes_CS

Citace od: Robbed kdy 13.12.2019, 20:41:32
A ještě jedna věc - my studio gallery (databáze MOCů na BL, především postavených ve stud.io) nyní nepovoluje "3rd party IP", tedy žádné licence, všechny Star Wars, Potter, Marvel a pod. MOCy musí pryč.
Ne že bych to používal, ale údajně tam bylo přes 17 000 MOCů, ke kterým si pak mohl člověk koupit návod a dílky v nabízených BL obchodech.

No naštěstí je tu ještě Rebrickable a pod. :)

Četl jsem, že pryč nemusí, budou idět obrázky, ale soubory nebudou ke stažení.


A jsem zvědavý, co lego uzná jako věci nezbytné pro komunitu.

MLT

No a já se již nyní min půl hodiny snažím odsouhlasit ty jejich nové podmínky, abych se vůbec do mého BL obchodu dostal a bohužel nic nejde, tlačítko je neaktivní.
A to už jsem zkusil i vícero prohlížečů.
Nic, prostě nic.

Anatyt


Robbed

A musíš si je hlavně přečíst  :D :D nestačí jen odsouhlasit, až pak bude tlačítko aktivní...