Společný projekt - Harry Potter/Fantastic Beasts 2021-2022?

Založil Chairudo, 02.06.2020, 12:08:23

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo



Výzva všem fanouškum světa J.K.Rowlingové - uděláme společný projekt ze světa Harry Pottera a Fantastických zvířat?
V letošním roce máme projektů dost, tak tento bychom směřovali na výstavy v roce 2022 a dál.

Moje představa:
Postavte opravdu co chcete bez omezení velikosti - můžou to být malé vinětky známých scén, i třeba celé ministerstvo kouzel, ve stavění máte absolutní volnost.
Ideální jsou stavby v minifig měřítku, ale může být i mikro měřítko vekých staveb, nebo drobnosti jako Hedwig, hůlky, nebo i koště v životní velikosti.

Moje myšlenka je, že každý model bude mít u sebe malé nádražíčko a pojítko celého projektu bude Bradavický Express, který bude kolem jednotlivých scének projíždět.
Třeba se najde i strojvedoucí a vlak může dělat víc než jen kolečko.
Super budou i společné projekty ve společném projektu - např kolem temného lesa můžou jiní dělat jednotlivé drobné scénky které k němu patří.

Veškeré nápady na vylepšení jsou vítány  :D

Kdo se zapojí?

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Stimpi

To si nemuhu nechat ujít! Zapínám mozkové závity!

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

STARHAWK

#3
Napad dobry, ale pride mi to potom nesurode, ked tam chces pospajat rozne mierky,dat tam predmety alebo vignety.

Skor my pride zaujimavejsie mat jednotnu mierku a robit jedotlive miesta / stavby a prepojit to zeleznicou je faj napad ale malo by to mat potom aj nejaku pevne stanovenu mapku a rozlozenie.

Elanor sa na HP lego este nenamotala ale preventivne skupujem tie sucasne sety ak by si to rozmyslela. Ja uz sa namotavam :) a kedze SW sety idu dole vodou, tak aspon je rozpocet na HP a aj tak sa SW uz totalne tocia dokola a HP tu bude len urcity cas a potom mozno vobec alebo zase s niekolkorocnou odmlkou a cenamy sucasnej HP vlny v stratosferach.

A ak by som mal nieco stavat, tak mozno metlobalovy stadion ten zakladny sa mi nepaci a chcem niekedy spravit vecsi. Zacal som tym ze som tie sety kupil rovno 2ks ale to bude este malo - ale nastastie kopec kociek na tie stany vo vecsom meritku su v zakladnych barvach.

Chairudo

Citace od: STARHAWK kdy 02.06.2020, 12:50:23
Skor my pride zaujimavejsie mat jednotnu mierku a robit jedotlive miesta / stavby a prepojit to zeleznicou je faj napad ale malo by to mat potom aj nejaku pevne stanovenu mapku a rozlozenie.

Většina staveb určitě bude v minifig měřítku, ale nečekám že Hardegon postaví další šestimetrové Bradavice ;D ty budou vypadat skvěle i v mikru.
Můžu klidně udělat dopředu mapku stovky věcí co by tam mohly být, ale záleží na lidech co postaví, podle toho se pak vymyslí co kam nějak chronologicky půjde  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chikos

Tak do toho jdu  ;D Můžu do toho přihlásit "https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=52266.0" na žádné výstavě zatím nebyl. A ještě bych k tomu zkusil udělat i něco dalšího, třeba prasinky, nádraží atd.  :D

Petronel

Ahoj Tome,
zajímavý nápad. Mohlo by to být pěkné.
Ale mám obavy, že to spíše dopadne jinak.. Bude z toho taková slátaninka a nebo přehlídka Lego setů.

Když se nad tím člověk zamyslí, tak všechny důležité a podstatné scény a stavby ze světa HP Lego vydalo jako set. Bude to tedy velmi svádět k tomu, že se bude vycházet z nich nebo se zakomponují celé sety.
To je nešvar těch témat, které Lego vydává.

Proto např. MilanV u filmových projektů přímo psal, že by byl rád aby jsme se vyhnuli Star Wars, Harry Potter, Batman, Indiana Jones atp... zkártka tomu, co lego vydává a abychom byli více sami kreativní.

To je jen můj názor.
Já bych uvítal spíš nějaké volnější fantasy téma, třeba společná dioramata s kouzelníky, rytíři atp. Ne svázané jen světem Harry Potter/Fantastic Beasts.

poMOCník

Citace od: Petronel kdy 02.06.2020, 18:37:25
Ahoj Tome,
zajímavý nápad. Mohlo by to být pěkné.
Ale mám obavy, že to spíše dopadne jinak.. Bude z toho taková slátaninka a nebo přehlídka Lego setů.

Když se nad tím člověk zamyslí, tak všechny důležité a podstatné scény a stavby ze světa HP Lego vydalo jako set. Bude to tedy velmi svádět k tomu, že se bude vycházet z nich nebo se zakomponují celé sety.
To je nešvar těch témat, které Lego vydává.

Proto např. MilanV u filmových projektů přímo psal, že by byl rád aby jsme se vyhnuli Star Wars, Harry Potter, Batman, Indiana Jones atp... zkártka tomu, co lego vydává a abychom byli více sami kreativní.

To je jen můj názor.
Já bych uvítal spíš nějaké volnější fantasy téma, třeba společná dioramata s kouzelníky, rytíři atp. Ne svázané jen světem Harry Potter/Fantastic Beasts.

Souhlasim. Take bych radsi neco originalniho, HP a batmanu je vsude spousta. Vybral bych nejake tema, ktere kdyz se povede hodne dobre zpracovat - i v celosvetovem kontextu - a potencial tu rozhodne je - tak aby to pak nezapadlo jen kvuli "...aha, dalsi HP, jdem dal."

Chairudo

#8
Citace od: Chikos kdy 02.06.2020, 13:16:22
Tak do toho jdu  ;D Můžu do toho přihlásit "https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=52266.0" na žádné výstavě zatím nebyl. A ještě bych k tomu zkusil udělat i něco dalšího, třeba prasinky, nádraží atd.  :D

Super, snad to klapne, ale ten tvůj kousek samotný už je malá šílenost  ;D


Petroneli nevím z čeho vycházíš že by lidi najednou měli stavět sety, ani náznaky něčeho takového jsem tu nezaregistroval.
Jen pár úžasných staveb a nevidím důvod proč tím směrem nepokračovat.
Super scén co se dají z HP a FB ztvárnit je nevyčerpatelné množství a je to jedno z nepopulárnějších pohádkových témat vůbec.

poMOCníku já tedy projezdím přes tucet akcí ročně a HP tam vidím minimálně, kde si viděl že by to lidi omrzelo? To neregistruji, naopak v mém maličkém kanálu je HP to nejsledovanější video s 2ma miliony shlédnutí za necelý rok.  Tak nebojím se že by nad tím někdo udělal ...meh... a šel dál  ;D

Ještě si představte, že ten vlak jak má zepředu kamerku a ty scénky co kolem sebe vidí promítá divákům na obrazovku. Když některé scénky budou pohyblivé jako třeba Famfrpál, tak u toho budou lidi učůrávat  ;)

Ale je to něco co začneme realizovat třeba až za rok i víc a teď jen nadhazuji nápad který se dá jakkoli upravit.


Ale jestli vás ani to nenadchne, jako alternativu už přes rok nosím v hlavě Moanu
- cca 3-4 velké baseplate široký panel, libovolně dlouhý, kde je převážně moře a scény by ztvárňovaly filmový příběh. Tedy na jednom konci ostrov s vesnicí a postupně scénky jak jimi Moana proplouvá. Ostrůvek s objevením Mauiho, pirátští Kakamora, špičatý ostrov se vstupem do podsvětí a jestli si někdo troufne na krabíka, ...... a ke konci svítící lávová teká v životní velikosti, případně za tím ještě ostrov s ležící Tefiti a za tím řadu plujících lodí....snad jsem nic nezapomněl.

Mám založit další téma?  ;D


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

STARHAWK

Citace od: Chairudo kdy 02.06.2020, 21:04:00
Ale jestli vás ani to nenadchne, jako alternativu už přes rok nosím v hlavě Moanu
- cca 3-4 velké baseplate široký panel, libovolně dlouhý, kde je převážně moře a scény by ztvárňovaly filmový příběh. Tedy na jednom konci ostrov s vesnicí a postupně scénky jak jimi Moana proplouvá. Ostrůvek s objevením Mauiho, pirátští Kakamora, špičatý ostrov se vstupem do podsvětí a jestli si někdo troufne na krabíka, ...... a ke konci svítící lávová teká v životní velikosti, případně za tím ještě ostrov s ležící Tefiti a za tím řadu plujících lodí....snad jsem nic nezapomněl.

Mám založit další téma?  ;D




Vidim ze to mas silne napozerane, tusim si nic nevynechal. Mozno len spomenut rozostupene more medzi ostnatimi utesmi a ostrovom Tefiti.
Spravit tu podvodnu risu tak, aby to bolo v jednej rovine by bolo dost husteeeee. Najskor sopku/horu s dierov dole, doooooooole pod uroven hladiny a mat tam dvojite dno hladiny :)

Nasa oblubena rozpravka, este aj soundtrack sme dali na CD aby sa dal pocuvat v aute po ceste. A ked som zistil ze tatik Moany (Vajany) je Jango Fett tak je to o to viac zaujimava rozpravka.

To rozhodne stoji za pridanie do TODO listu na spolocne projekty.

honzicek22


Hardegon

Taky mi Harry Potter úplně nesedne do konceptu společných projektů. Je to hodně omezené tématem, stavět musíš podle filmů, protože knižní předlohy nikoho neosloví...

Né z každého velkého nápadu je třeba dělat společný projekt. Stejně tak Moana neni ideální volba.

poMOCník

Citace od: Chairudo kdy 02.06.2020, 21:04:00
poMOCníku já tedy projezdím přes tucet akcí ročně a HP tam vidím minimálně, kde si viděl že by to lidi omrzelo? To neregistruji, naopak v mém maličkém kanálu je HP to nejsledovanější video s 2ma miliony shlédnutí za necelý rok.  Tak nebojím se že by nad tím někdo udělal ...meh... a šel dál  ;D

Nechci aby to vyznělo nějak negativisticky, byl to takový můj pocit z všudypřítomného tématu. Jinak HP mám velice rád a pokud společný projekt opravdu bude, zabírám si Zapovězený les! (Klidně v kooperaci s někým dalším.)

Matthes_CS

Citace od: Hardegon kdy 02.06.2020, 21:42:12
Taky mi Harry Potter úplně nesedne do konceptu společných projektů. Je to hodně omezené tématem, stavět musíš podle filmů, protože knižní předlohy nikoho neosloví...

Né z každého velkého nápadu je třeba dělat společný projekt. Stejně tak Moana neni ideální volba.

Mě se líbilo, myslím, že to bylo ve fotkách z Dánska, že tam někdo měl Bradavice postavený stylem sousedi a měl tam i výjevy z knížky, pamatuju si kuchyň plnou "Dobbyů."

Chairudo

#14
Citace od: Matthes_CS kdy 03.06.2020, 06:18:51
Citace od: Hardegon kdy 02.06.2020, 21:42:12
Taky mi Harry Potter úplně nesedne do konceptu společných projektů. Je to hodně omezené tématem, stavět musíš podle filmů, protože knižní předlohy nikoho neosloví...

Né z každého velkého nápadu je třeba dělat společný projekt. Stejně tak Moana neni ideální volba.

Mě se líbilo, myslím, že to bylo ve fotkách z Dánska, že tam někdo měl Bradavice postavený stylem sousedi a měl tam i výjevy z knížky, pamatuju si kuchyň plnou "Dobbyů."

To je to moje video ze švédska https://www.youtube.com/watch?v=wCYQo-WPAHo

Lidi to milují právě kvůli tomu, že je tam spousta scének z knih a zajímá je vidět z lega o co přišli  :D
Třeba to některé i dovede si knihy přečíst  :) Že by téma bylo nějak omezené si nemyslím. Matrix tam dávat nebudu, ale z HP se dá udělat celý svět.

Fotky zde: https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/albums/72157711159814858

To je taky možnost udělat, ale chtěl bych to udělat víc interaktivně a né nacpat to do malých přihrádek.

Moje představa je nějak taková: https://www.youtube.com/watch?v=wa9NRhUEsWA

Tady sedum lidí vytvořili společný projekt hradů a středověkých scén a jsou tam pohyblivé prvky, které si děti můžou sami ovládat, např. hrad s vysouvací věží ve 3:30 .
No a naše HP verze by kromě toho mohla mít vlak s kamerkou projíždějící kolem, nebo přes scénky.

Celkově co pozoruji z výstav lidi hodně baví to co znají, a těší je poznávat co je to za scénky jako z těch Bradavic. 
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chikos

Za mě osobně je HP stále skvělý nápad a určitě si nemyslím, že to je v řadách návštěvníků okoukané téma. Minulý rok jsme byli v září s rodinou v Londýně HP studio. Lístky jsme museli objednávat 4 měsíce dopředu z důvodu návštěvnosti. Po tom co jsme prošli celou výstavu a dostali se do suvenýrů všiml jsem si, že v regálu, kde se prodávali LEGO krabice HP už zůstali jenom 3. Na internetu jsem zjistil, že je to stále jedno z nejprodávanějších LEGO témat. Známí, co se byli podívat ke mě do sklepa na modely hodně obdivovali zrovna HP model. Vyrůstali na něm a jejich děti na něm vyrůstají zrovna teď. Nejsem žádným velkým obdivovatelem HP (to je má žena, proto jsem jí postavil i ten model  ;D), všechny díly jsem viděl dokonce teprve minulý rok. Ale z toho všeho usuzuji, že zájem o to stále je.  ;) A i když je to vše jasně nalajnované podle filmu, stavění tohoto tématu je velmi zábavné, protože se jeho ztvárněním můžete za pomocí nejzajímavějších stavebních technik doslova "vyřádit" >:D

STARHAWK

Citace od: Chikos kdy 03.06.2020, 10:14:47
Vyrůstali na něm a jejich děti na něm vyrůstají zrovna teď. Nejsem žádným velkým obdivovatelem HP (to je má žena, proto jsem jí postavil i ten model  ;D)

Toto je presne u nas. Elanor je velky fanusik, ja len tak okrajovo a babam to postupne pusta ako rastu. Zatial len tie prve dve casti.
Tato tema je silne relevantna prave teraz ked sa do nej dostava nova generacia fanusikov - nieco co im ide asi lepsie ako SW znacke ;)

poMOCník

Nevím, jestli je to technicky i jinak možné, ale bylo by fajn navázat na něco, co už máme (nebo tohle a určitě spoustu dalších). Já jsem Hardegonův Bradavický hrad v reálu neviděl, což mě mrzí a asi je takových lidí více. Kdybychom další stavby tematicky rozmístili okolo nebo přímo navázali terén včetně kolejí s vlakem, tak by jednak jeho projekt znovu ožil a ostatní by se mohli věnovat jednotlivým menším tématům a detailně je zpracovat.

Chairudo

Určitě, weasliúv domek je perfektní příklad jak by jsme mohli pokračovat.
Hardegonův hrad je zakázka a nedostupné, ale Chikos krásně začal svou verzi a dá se navázat na to.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Chikosův je super, kdyby si každý vzal jednu sekci, která chybí do komplet Bradavic, můžeme trumfnout Hardegona!

Borun

Pořád se tu skloňuje Hardegonův a Chikosuv hrad jako odrazový můstek projektu.Nevím,ale v takovém měřítku asi nikdo stavět nebude.Jak asi budou vypadat ostatni domy a stavby vedle dvoumetrove věže.Neberte to jako kritiku těchto velkých staveb,ale jen jako názor

poMOCník

Citace od: Borun kdy 06.06.2020, 16:46:59
Pořád se tu skloňuje Hardegonův a Chikosuv hrad jako odrazový můstek projektu.Nevím,ale v takovém měřítku asi nikdo stavět nebude.Jak asi budou vypadat ostatni domy a stavby vedle dvoumetrove věže.Neberte to jako kritiku těchto velkých staveb,ale jen jako názor

Záleží na uspořádání. Vedle bych je taky nedával, ale kdyby ta věž byla za nimi... nejlépe s nějakým odstupem, a ve vzniklé mezeře by byla třeba jen část krajiny. Výhoda je, že by uspořádání nemuselo být jako u ostatních projektů lineární (všechny modely vedle sebe).

Chairudo

Určitě ne jako odrazový můstek, Hardegonův  hrad je pěkná vzpomínka, ale se sedmicifernými náklady s takovým projektem snad nikdo nepočítá  ;D

Chikosuv hrad je super že může plnit účel té majestátné dominanty jakým ve filmu je, ale jinak počítám že většina budou menší scénky, spojené vlakem a když se to bude hodit tak i jinak.

Tady je takový hodně hrubý nástřel, ta černá čára je vlak  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr