shop.lego.com

Založil Darth, 04.05.2012, 00:20:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 7 Hosté prohlíží toto téma.

Honza1990

Citace od: Robbed kdy 15.04.2021, 16:51:35
O tento VIP set byl naprosto ohromný zájem, desítky videí na youtube, příspěvků na různých blozích, fórech, facebooku, jak před vydáním, tak hlavně po této zmařené akci. Někde jsem četl, že údajně bylo jen 2700 kusů - tedy  mizivá šance to získat.
Chvíli jsem si říkal, že je šílené dělat takové haló ohledně jednoho setíku, po kterým by normálně v obchodě neštěkl pes. Kolik lidí vůbec vědělo, že taková sonda existuje a najednou po ní všichni strašně touží.
Ale pak jsem si uvědomil, že je to spíš vyhrocení dlouhodobých problémů s jejich webem a hlavně VIP systémem. Všude čtu, jak je lidi bombardují emaily, telefonáty, tweety... pokud tohle s nimi nepohne, tak už asi nic

Přiznám se já opravdu nevěděl, že nějaká taková sonda existuje, ale co vydali nový set raketoplánu co se mi strašně líbil a udělali marketingovou kampaň na tu sondu, tak jsem si řekl že raketoplán koupím za draho přes jejich stránky kvůli bodům a ne na Bazosi za levno z Kladna. Výsledek 1.4. jsem o půlnoci vstal abych zjistil, že start akce je odložen, při pokusu číslo dvě mě jejich systém vůbec nepustí a nakonec se dozvím že měli připraveno pouze cca 3000ks setiku.
Mám si připadat jako spokojený zákazník který příště rád koupi dráhy set nebo podporim lapky z Kladna.? Pouze recnicka otázka...

STARHAWK

Citace od: Honza1990 kdy 15.04.2021, 20:43:08
Přiznám se já opravdu nevěděl, že nějaká taková sonda existuje, ale co vydali nový set raketoplánu co se mi strašně líbil a udělali marketingovou kampaň na tu sondu, tak jsem si řekl že raketoplán koupím za draho přes jejich stránky kvůli bodům a ne na Bazosi za levno z Kladna. Výsledek 1.4. jsem o půlnoci vstal abych zjistil, že start akce je odložen, při pokusu číslo dvě mě jejich systém vůbec nepustí a nakonec se dozvím že měli připraveno pouze cca 3000ks setiku.
Mám si připadat jako spokojený zákazník který příště rád koupi dráhy set nebo podporim lapky z Kladna.? Pouze recnicka otázka...

3000 celosvetovo ? Ci na SK+CZ trh ? Celosvetovo by to bolo pramalo a na SK+CZ trh by sa to nevypredalo behom minuty - tomu neverim ze tolko ludi o tom presne vedelo v nasich koncinach.

Inak som chcel kupit Ninjago + to auticko a nakoniec auticko bolo samostatne a vypredalo sa hned. Tak si pockam az bude ninjago na Alze o 20% dole a kaslem im na ofiko shop - nech si trhnu labkou a zarobia na mne este menej ked su sprosty.

Honza1990

Citace od: STARHAWK kdy 15.04.2021, 21:27:01
Citace od: Honza1990 kdy 15.04.2021, 20:43:08
Přiznám se já opravdu nevěděl, že nějaká taková sonda existuje, ale co vydali nový set raketoplánu co se mi strašně líbil a udělali marketingovou kampaň na tu sondu, tak jsem si řekl že raketoplán koupím za draho přes jejich stránky kvůli bodům a ne na Bazosi za levno z Kladna. Výsledek 1.4. jsem o půlnoci vstal abych zjistil, že start akce je odložen, při pokusu číslo dvě mě jejich systém vůbec nepustí a nakonec se dozvím že měli připraveno pouze cca 3000ks setiku.
Mám si připadat jako spokojený zákazník který příště rád koupi dráhy set nebo podporim lapky z Kladna.? Pouze recnicka otázka...

3000 celosvetovo ? Ci na SK+CZ trh ? Celosvetovo by to bolo pramalo a na SK+CZ trh by sa to nevypredalo behom minuty - tomu neverim ze tolko ludi o tom presne vedelo v nasich koncinach.

Inak som chcel kupit Ninjago + to auticko a nakoniec auticko bolo samostatne a vypredalo sa hned. Tak si pockam az bude ninjago na Alze o 20% dole a kaslem im na ofiko shop - nech si trhnu labkou a zarobia na mne este menej ked su sprosty.

Psali to na nejakem německém webu a pochopil jsem to jako celosvětově už nevím kde, ale i tady to bylo zmíněno s odkazem někde ve vlákne

Villa Legina

A pritom staci jedine. Nechciet to.

Takto zaobchadzat s vami, pausalne ludmi, zakaznikmi, muzmi, milencami mozu len dovtedy pokial im to dovolite. A ste schopni dovolit im vsetko, z dovodu, ze ste emocne naviazani.

Ja som tiez osoba, ktora toho vydrzi vela, ale to co TLC predvadza posledne roky, ma vlastne oslobodilo.

Odporucam aj vam ostatnym. Je mnoho inych oblasti zivota kde sa da zabavit (a dokonca za menej penazi), z mojho pohladu (za necele dva tyzdne mam 50), som mohla vyuzit cas zmysluplnejsie, nez sa je.at najlepsiu cast zivota s Legom :) Teraz musim dohanat  >:D

ditetemnaporad

Citace od: Honza1990 kdy 15.04.2021, 21:36:30
Psali to na nejakem německém webu a pochopil jsem to jako celosvětově už nevím kde, ale i tady to bylo zmíněno s odkazem někde ve vlákne
Tady jsem to postoval. 1.4. měli mít pouze 300 ks. To by s těmi cca 2700 ks nyní dávalo 3000 ks. Stejně jako je náklad "mincí". Je to minimálně pro Evropu, ale spíše pro celý svět. Ten trend minimalismu a uměle vyvolané exkluzivity je záměrný a protože TLG je korporát, muselo zcela jistě mít marketingový rozbor i se závěrem, že to spoustu lidí naštve (vždyť se to již poněkolikáté opakuje). A protože zcela jistě hodili AFOLy přes palubu, nemám chuť to už dál komentovat a vymýšlet změny VIP, protože si to udělají stejně po svém. Stal jsem se vlažnějším :) Stejně jako koukám, že i Vilda Legina během psaní mého příspěvku.

Honza1990

Citace od: ditetemnaporad kdy 15.04.2021, 22:12:01
Citace od: Honza1990 kdy 15.04.2021, 21:36:30
Psali to na nejakem německém webu a pochopil jsem to jako celosvětově už nevím kde, ale i tady to bylo zmíněno s odkazem někde ve vlákne
Tady jsem to postoval. 1.4. měli mít pouze 300 ks. To by s těmi cca 2700 ks nyní dávalo 3000 ks. Stejně jako je náklad "mincí". Je to minimálně pro Evropu, ale spíše pro celý svět. Ten trend minimalismu a uměle vyvolané exkluzivity je záměrný a protože TLG je korporát, muselo zcela jistě mít marketingový rozbor i se závěrem, že to spoustu lidí naštve (vždyť se to již poněkolikáté opakuje). A protože zcela jistě hodili AFOLy přes palubu, nemám chuť to už dál komentovat a vymýšlet změny VIP, protože si to udělají stejně po svém. Stal jsem se vlažnějším :) Stejně jako koukám, že i Vilda Legina během psaní mého příspěvku.

Děkuji za upřesnění. Asi bych Legu neměl úplně za zlé že se zaměřují na jinou cilovku než Afoli to je jejich obchodní strategie na kterou mají svate právo, ale co mě štve a beru to na vědomí je jejich přístup viz ty sondy to už silné zavání nekalymi obchodnimi praktikami. Ve zkratce podpořím prodej nového setu slibem vydání doplňkoveho setu a i když vidím  jak velky bude zájem vydám pouze marginální počet stavebnic, samozřejmě bez jakékoliv komunikace. To není chyba VIP systému to je prostě smejdstvi.

Strider

Citace od: Villa Legina kdy 15.04.2021, 22:07:41
Takto zaobchadzat s vami, pausalne ludmi, zakaznikmi, muzmi, milencami mozu len dovtedy pokial im to dovolite. A ste schopni dovolit im vsetko, z dovodu, ze ste emocne naviazani.
Na tom něco bude. I toho Ospreye mi Lego vytrhlo z rukou jak malému fakanovi: "No, no, maličký! Rozhodli jsme se, že by sis mohl ublížit!"

Anatyt

Pozerám, že na Slovensku to už začína ľuďom chodiť.
http://www.tatralug.sk/forum/index.php?topic=71.msg48183#msg48183

ditetemnaporad

Pašáci ze StoneWars.de dali dohromady vděčnou satisfakci pro všechny, kterým se nepodařilo získat vesmírnou sondu Odyseus.

Článek
Návod

Strider

#1479
Citace od: ditetemnaporad kdy 16.04.2021, 18:28:39
Pašáci ze StoneWars.de dali dohromady vděčnou satisfakci pro všechny, kterým se nepodařilo získat vesmírnou sondu Odyseus.
Klobouk dolů 🇩🇪👍 Rychlá reakce a sonda mnohem lépe odpovídající úrovni detailů raketoplánu.
Není to sice křesťanské, ale potěší, že vyčůránci budou muset s cenou dolů - nemám však o jejich zboží zájem. Návrh od Stonewars.de má pro mě svůj silný příběh a tím i hodnotu a budu rád, když se mi podaří sehnat ty díly.

Robbed

Koukám, že se jedna prodává za milion dolarů, kdo jde do toho?  ;D

rainfall

Ved to mas iba 3/4 BTC, to je v pohode. Horsia bude likvidita, snad za 100 rokov to preda..  8)
LZ

Tomik

Mám jednu technickou otázku k zadávání slevových kuponů na LEGO shopu - jde v rámci jedné objednávky zadat více než jeden slevový kupón? Mám dva kupony a podařilo se mi tam zadat jen jeden z nich a ten druhý není kam vepsat...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ditetemnaporad

#1483
Naštěstí ano 8) Vepsat znovu do políčka (stránka těsně před platbou), klidně přes ten první. První zůstane aktivní, druhý se připíše také. Zkrátka pořád platí, že LEGO web není příliš intuitivní a uživatelsky přívětivý. Například nově jsou v profilu zobrazovány objednávky tak, že se při jejich procházení musí člověk stále vracet na původní stránku.

Tomik

Citace od: ditetemnaporad kdy 23.04.2021, 13:06:29
Naštěstí ano 8) Vepsat znovu do políčka (stránka těsně před platbou), klidně přes ten první. První zůstane aktivní, druhý se připíše také. Zkrátka pořád platí, že LEGO web není příliš intuitivní a uživatelsky přívětivý. Například nově jsou v profilu zobrazovány objednávky tak, že se při jejich procházení musí člověk stále vracet na původní stránku.
Díky za osvětu. Objednávku jsem sice už odeslal, ale příště se už nenechám zmást. Každopádně když jsem tu objednávku odesílal, tak jsem měl velmi rozpačité pocity. Dal jsem platbu přes PayPal, do kterého jsem se následně musel přihlásit a zadat způsob platby (karta nebo zůstatek na účtu). Vypadalo to tak, že jsem zaplatil ještě dříve, než jsem viděl shrnutí objednávky a než jsem zadal dodací adresu společně s oním slevovým kódem. Po přihlášení na PayPal mě to vrátilo na shrnutí objednávky, kde jsem mohl zadat slevový kód a znovu to zaplatit. Naštěstí se mi ta částka strhnula z PayPalu je jednou, ale do poslední chvíle jsem měl podezření, že za tu objednávku zaplatím dvakrát... :o :-\ >:(

Podtrženo a shrnuto: nakupovat na LEGO.com je opravdu adrenalinová aktivita a rozhodně jí nedoporučuju jedincům se slabším srdcem. :'(
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peter

Citace od: Tomik kdy 23.04.2021, 14:58:43Podtrženo a shrnuto: nakupovat na LEGO.com je opravdu adrenalinová aktivita a rozhodně jí nedoporučuju jedincům se slabším srdcem. :'(
Nevím, ale já s placením nemám absolutně žádné problémy a je to úplně v pohodě. Faktem ale je, že PayPal k tomu nepoužívám - nevidím k tomu důvod, když mám standardní kartu.

Ohledně slevových kuponů, tak mě to vždy povolí zadat jen jeden, Resp. při výběru zboží mohu uplatnik kupón pro VIP sekci (dárky/slevy) a při placení jen nějaké slevy, ale kódy z VIP mi to zde už nebere. Pokud jsem tedy chtěl uplatnit VIP kód na nějaký ten dárek/předmět za body a k tomu slevu z VIP sekce, tak jsem si musel vybrat. Při placení mi to v okénku slevový kód psalo, že to chce nějaký 13-ti místný kód což ty z VIP sekce neměli.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

ditetemnaporad

#1486
Promo kód může být zadán 1x na objednávku. Slevový kód vícekrát. Vzájemně jsou tyto dva typy kódů kombinovatelné (mohou být zadány oba). Obšírněji viz níže. Jinak s platbou kartou jsem prozatím také nikdy problém neměl.

Kód na VIP odměny se zadává na první stránce "Nákupní tašky" vpravo (PC rozhraní) kliknutím na Zadat promo kód. Tento může být pouze jeden.

Kód(y) na VIP slevu se zadává ve třetím kroku Platba kliknutím na záložku VIP slevový kód. Po zadání prvního kódu se, tuším, tento zobrazí se zelenou fajfkou a v kalkulaci je vidět daná sleva. Do stejného políčka lze zadat další VIP slevový kód, který se přidá k tomu původnímu. Zrušit jdou, opět tuším, kliknutím na křížek u daného kódu.

Výpis z jedné staré objendávky:

Položka               Jméno   Datum expedice      Stav      Cena       Počet   Total
SKU: 6298476                   2020-XX-XX      Odesláno   0.00       1           0.00
80104             Lví tanec   2020-XX-XX      Odesláno   1799.00  1           1799.00

Ta 6298476 je Mini Boost Droid Commander polybag - VIP odměna za 1350 VIP bodů.

Subtotal       CZK   1799.00
Sleva           CZK   0.00
VIP slevový  CZK   750.00 (slevový kód na 750 Kč není, tedy 5x 125 Kč)
Shipping      CZK   0.00
Order Total   CZK  1049.00

guybrush

Ahoj, nevíte prosím někdo, kdemohu zjistit platnost promo kódu (set za VIP body)? V podmíkách k VIP programu jsem to nenašel a v emailu s kódem žádný datum exspirace není.

Pool

Citace od: guybrush kdy 28.04.2021, 22:04:43
Ahoj, nevíte prosím někdo, kdemohu zjistit platnost promo kódu (set za VIP body)? V podmíkách k VIP programu jsem to nenašel a v emailu s kódem žádný datum exspirace není.

Když si danou věc v sekci VIP odměn rezervuješ či jak oni tam myslím mají uvedeno "uplatnit", tak se ti to tam u každé té VIP odměny píše, jak dlouho kód platí od uplatnění. Jestli to pak jde vidět v tom mailu co ti přijde, to už si nepamatuji.

guybrush

@Pool: Díky za odpověď. Problém je, že ta odměna z VIP sekce zmizela hned druhý den (možná i dříve). A mám takový pocit, že stejně pod ní bylo neaktivní tlačítko "Uplatněno" a žádné info o datu exspirace.

Pool

Určitě bylo, většinou to je měsíc nebo dva.

guybrush

Koukal jsem na různé plakáty, které jsou aktuálně v nabídce, a u nich je platnost kódu 30 nebo 60 dní. Ale u setu Lega jsem si nebyl jistý a raději jsem si dnes něco objednal, abych o něj nepřišel (dnes je to právě 14 dní od vystavení kódu). Nechápu, proč nemůže být datum exspirace uveden v emailu (nebo někde na webu a to déle, než jeden den).

Strider

Mám tu materiál pro budoucí korporátní píjáristy:

"Vážený pane,

Děkujeme Vám, že jste se na nás obrátil.

Je mi opravdu moc líto, že se Vám nepodařilo dostat se k této VIP odměně  - Vesmírná sonda LEGO® NASA Ulysses.

V posledních dnech nás kontaktovalo mnoho našich zákazníků, s požadavkem lepší informovanosti o dostupném množství našich propagačních akcí a vylepšení funkčnosti webu, abychom předešli případným problémům. Těmto komentářům pečlivě nasloucháme a právě zjišťujeme jak se obdobných potížím vyhnout do budoucna.

LEGO® NASA Ulysses modelů jsme vyrobili více než jakékoliv jiné VIP odměnu v minulosti a stále jsme byli ohromeni její popularitou. Je to velké zklamání, když nemůžete získat stavebnici LEGO, kterou si přejete, a chápu vaši frustraci. Chceme, aby s námi měli naši zákazníci jen tu nelepší zkušenost, a opravdu nás mrzí, že se nám to v tomto případě nepodařilo.

Vaše zpětná vazba nám pomáhá neustále se zlepšovat. Takže Vám mnohokrát děkujeme, že jste si našel čas nám ji sdělit.

Máme velké štěstí, že máme tolik skvělých fanoušků, právě jako jste vy!

Protože si chceme být jisti, že odvádíme dobrou práci, chtěli bychom Vám nabídnout odkaz na malý průzkum o 4 otázkách. Sdělte nám prosím, jak jste s námi byli dnes spokojeni.

LEGO Survey link

Prosím dejte nám vědět, pokud budete potřebovat ještě něco jiného.

Se srdečným pozdravem,

LEGO® zákaznický servis

Věděl/a jste?
Přestože první kolo bylo vynalezeno před více než 5000 lety, první LEGO® kolečka byly vyrobeny v roce 1961?"

Anatyt

To si z teba snáď robia prdel! ;D ;D ;D ;D ;D
Veď to je výsmech do očí!

ditetemnaporad

Citace od: Strider kdy 29.04.2021, 07:21:15
Je mi opravdu moc líto...
Se srdečným pozdravem,
LEGO® zákaznický servis

Děkujeme Vám, že jste se na nás obrátil.
Moc se omlouvám za zpoždění naší odpovědi. Během těchto dnů máme ohromné množství objednávek a kontaktů a proto bohužel nestíháme odepisovat tak rychle, jak bychom si přáli.
Chápu Vaše zklamání z toho, že Uvítací balíček k setu Porsche 911 nepřišel ve Vašich balíčkách i když se v košíku zobrazoval.

S velkou lítostí Vám musím oznámit, že Vaše objednávky spadají do seznamu objednávek, které čelili technickým potížím a proto se dárek do objednávek nepropsal. Než jsme tento problém opravili, tak bohužel byli všechny dárky již vyprodány, jelikož o ně i set samotný byl obrovský zájem.

Plánujeme další super akce na našich stránkách, jsem si jistá, že Vás něco cvrnkne do nosu:)

Naslouchání názorům LEGO® fanoušků nám pomáhá se stále zlepšovat, proto jsem Váš komentář předala na naše příslušné oddělení.

-----

Děkujeme Vám, že jste se na nás obrátil.
Ještě jednou se moc omlouváme za zničený produkt.
Přeji Vám příjemný den a veselé stavění! :)

-----

Děkujeme Vám, že jste se na nás obrátil.
Předem se chci omluvit za pozdní odpověď, máme toho teď hodně a trvá nám déle odpovídat na emaily.
Moc mě těší slyšet, že se Vám podařilo dostat k takovým skvělým starším skvostům!
Bohužel se bojím, že Vás moc nepotěším, ale instrukce v elektronické verzi vůbec nemáme.

----

A tak bych mohl pokračovat ještě dál.

Na obranu TLC, vždy jsem se byl schopný domluvit na vrácení nebo náhradě, ať už zboží nebo VIP bodů.

Co omluvit nelze je fakt, že se to děje stále, opakovaně a bez viditelného konce. S každým emailem jsou slova o naslouchání fanouškům a podrobné analýze prázdnější a popudlivější. Jak jsem psal v některém z předchozích příspěvků, TLC zjevně nemá zájem něco měnit a tento systém mu vyhovuje (umělá exkluzivita je možná součástí kampaně ADULTS WANTED). Proto již zůstávám chladným, pokud něco chci, zkusím to získat, ale předem již počítám spíše s neúspěchem. Nemělo by to tak být, ale fanouškovská základna je prostě asi malá.

ditetemnaporad

Citace od: guybrush kdy 28.04.2021, 22:04:43
Ahoj, nevíte prosím někdo, kdemohu zjistit platnost promo kódu (set za VIP body)? V podmíkách k VIP programu jsem to nenašel a v emailu s kódem žádný datum exspirace není.

Viz link. Pokud jsi VIP kód získal a nestačil ses podívat, jakou má platnost, a tento typ odměny již ve VIP sekci není nebo je vyprodán, téměř jistě není na stránkách LEGO možné zjistit jeho platnost. Nepřijde to ani do emailu. Na help lince/mailu by tuto informaci ale měli mít. Nebo potom zkusit prohledat net. A opět, toto je věc, která byla TLC připomínkována miliónkrát, ale nic se s tím neděje.

Anatyt

Citace od: ditetemnaporad kdy 29.04.2021, 09:24:26
fanouškovská základna je prostě asi malá.

Toto je klúčové!!

Matthes_CS

Ve VIP sekci je nový dotázník ohledně VIP odměn, takže jim můžete říct, jak to opravit a získat VIP body. Dotazník obsahuje 12 otázek viz screenshoty v příloze.

STARHAWK

Citace od: Matthes_CS kdy 30.04.2021, 13:19:22
Ve VIP sekci je nový dotázník ohledně VIP odměn, takže jim můžete říct, jak to opravit a získat VIP body. Dotazník obsahuje 12 otázek viz screenshoty v příloze.

Dnes som im to na zakaznickej linke hovoril. Mozno by tam kazdy mal zavolat a stazovat sa.

Funguje to ked sa prepnes na anglicky jazik svojho regionu - aspon mne pre SK region to ide a aj CZ som videl ze ide.

Stazoval som sa aj na to, ze je to v sekcii ziskaj body ale ziadne to neprida. Zatial som body za to nedostal, este sa pripomenem mailom.
Povedal som im nech to opravia celkovo a nech za to davaju automaticky par bodov a nie az po staznosti na zakaznicky servis.

Moze to pomoct ludom co nakupuju malo, aby im neprepadli body - ziskaju par bodov a automaticky sa predlzi platnos o rok na vsetky body co maju.


Inak na poslednu otazku - ci odporucim lego znamemu odporucam odpovedat NIE.

STARHAWK

Take a short survey and let us know what kinds of gifts you'd like to see.

    1. What do you do with your gift after you have received it?
        Give it away to friends and family
        Build myself
        Build with family
        Save for my collection
        Other

    2. Which type of gift is relevant to you:
    Select all that apply
        A gift tied to a partner theme (i.e. Star Wars, Harry Potter, other movie/tv, etc.)
        A gift tied to a LEGO theme (CITY, Friends, DUPLO, Ninjago)
        A gift tied to the history of LEGO
        A gift tied to an occasion (Lunar New Year, Easter, Halloween, Holiday)
        Other

    3. When receiving a gift, do you prefer it to be:
        An add on to a set you're already purchasing
        A set that can stand alone
        A smaller version of a bigger set

    4. Do you want a gift that:
        Is easy to build for all ages
        Provides a challenge for experienced builders
        Supports free building instead of building instructions

    5. Once you have completed building your gift do you/child:
        Play with the set
        Display the set
        Take apart and save for later
        Take apart and use bricks for free building

    6. Select 1 or more on what type of gift is important to you:
    Select all that apply
        Exclusive to LEGO Stores & LEGO.com
        Limited quantities of the gift with purchase
        Collectability across a series of sets
        As many pieces as possible, regardless of what the item is

    7. How much did a gift with purchase influence your decision to purchase at the LEGO Store or LEGO.com versus another retailer?
        10 - Most important
        9
        8
        7
        6
        5
        4
        3
        2
        1 - Least important

    8. Assuming you're interested in receiving a gift, how much are you willing to spend in order to get it?
        $/£ 20-50
        $/£ 50-80
        $/£ 80-150
        $/£ 150+

    9. Do you see having gifts that are only available to VIP members as an important benefit of the Programme?
        10 - Most important
        9
        8
        7
        6
        5
        4
        3
        2
        1- Least important

    10. Which of the following occasions would be the most influential at getting you to purchase something from The LEGO Store or LEGO.com?
        When there is a promotions offer VIP points, gift with purchase, sale?
        When there is a new product release?
        When products are soon to be retired from the LEGO assortment?
        When you need to buy a gift for a special occasions?

    11. Would you refer a friend to the VIP loyalty program?
        Yes
        No