společný projekt Modulární město 2020

Založil Igorus, 01.10.2019, 10:14:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

Citace od: Igorus kdy 01.10.2019, 10:14:38
Seznam účastníků
...
Rozhodnou se
MilanV
Podle domluvy z Olomouce se hlásím na oživení náměstí: řemeslné trhy apod. Přesné detaily ještě domluvíme.
Co se materiálu týče, tak hlavní problém vidím s dlážděním - bez malého LB nedám 3,5 velké baseplate např. v Tile 2x2.
Druhý bod k domluvě je výška terénu - kvůli mechanismům pod náměstím.

matka: podle olomoucké domluvy bude dělat dům s podloubím, na náměstí. Možná se domluvím s ní, že mě nechá mít uvnitř strojovnu pro pohyblivé panáčky na náměstí :)
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: milanv kdy 11.11.2019, 13:08:50
...
Co se materiálu týče, tak hlavní problém vidím s dlážděním - bez malého LB nedám 3,5 velké baseplate např. v Tile 2x2.
...

A přitom určitě alespoň část dlažby v historickém centru by mohla být z Tile 1x1 nebo Tile Round 1x1. Jestli to neudělá dřív nikdo jiný, tak tam tyhle malé dlaždice navrhnu.

milanv

Citace od: poMOCník kdy 25.11.2019, 23:33:50
A přitom určitě alespoň část dlažby v historickém centru by mohla být z Tile 1x1 nebo Tile Round 1x1. Jestli to neudělá dřív nikdo jiný, tak tam tyhle malé dlaždice navrhnu.
Jasněže, jde jen o to se shodnout - já vlastně ani nevím, kde přesně kdo staví, ani co všechno mám stavět já :) a co už Sihaja nebo někdo další. Počkáme v klidu na Igoruse, teď je frmol kolem lugbulku. Já jen avizoval své možnosti, nic se zatím neděje.
Pán na Žlutém hradě

yanice

Taky bych se ráda přidala, ale musím se zamyslet, čím přispěju. Sotva jsem si stačila přečíst vlákno :D

Igorus

Citace od: yanice kdy 02.12.2019, 16:27:38
Taky bych se ráda přidala, ale musím se zamyslet, čím přispěju. Sotva jsem si stačila přečíst vlákno :D

Mi povídej :) Každopádně vítej na palubě. Pročti a promysli.

Citace od: tomas. kdy 31.10.2019, 12:42:13
Taky bych se rád zúčastnil s jedním domem, bylo by pro mě místo v sekci 8 Modulární domy?

Místa je dosti a dosti. Vítej Tome  ;)


Igorus

Citace od: milanv kdy 11.11.2019, 13:08:50
Citace od: Igorus kdy 01.10.2019, 10:14:38
Seznam účastníků
...
Rozhodnou se
MilanV
Podle domluvy z Olomouce se hlásím na oživení náměstí: řemeslné trhy apod. Přesné detaily ještě domluvíme.
Co se materiálu týče, tak hlavní problém vidím s dlážděním - bez malého LB nedám 3,5 velké baseplate např. v Tile 2x2.
Druhý bod k domluvě je výška terénu - kvůli mechanismům pod náměstím.

matka: podle olomoucké domluvy bude dělat dům s podloubím, na náměstí. Možná se domluvím s ní, že mě nechá mít uvnitř strojovnu pro pohyblivé panáčky na náměstí :)

Jsem rád za upsání se krví. Předem říkám, že na Milana vůbec nebyl vyvíjen nátlak  >:D

Co se týká dláždění, tak jako základ bychom vycházeli z plate 2x2 LBG. Díly byly v hojném počtu na stěnách v Lego Store, takže se případně domluvíme na zapůjčení. Podle domluvy by se do dalo (je to primárně na dohodě mezi Tebou a Sihajou) o nějaké formě mosaiky či kombinace s DBG.


Igorus

Citace od: poMOCník kdy 25.11.2019, 23:33:50
Citace od: milanv kdy 11.11.2019, 13:08:50
...
Co se materiálu týče, tak hlavní problém vidím s dlážděním - bez malého LB nedám 3,5 velké baseplate např. v Tile 2x2.
...

A přitom určitě alespoň část dlažby v historickém centru by mohla být z Tile 1x1 nebo Tile Round 1x1. Jestli to neudělá dřív nikdo jiný, tak tam tyhle malé dlaždice navrhnu.

Jenže model má být hotov bez vazby na malý LB. Tedy je lepší vycházet z toho co máme k dispozici. A navíc vydláždit to z tile 1x1 je rasovina (nemluvě o množstevních nárocích). Tile round jsou, pokud se použijí jen ony samostatně, nepěkné.

Matthes_CS

Ještě mě napadlo k silnicím, jestli by nešly udělat širší, aby bylo i kde parkovat auta? Ale chápu, že by to narošilo docela plán a že mezi domy tolik na silnice vidět nebude, takže to nebude tak hrozné.

poMOCník

Citace od: Igorus kdy 02.12.2019, 16:57:08
Jenže model má být hotov bez vazby na malý LB. Tedy je lepší vycházet z toho co máme k dispozici. A navíc vydláždit to z tile 1x1 je rasovina (nemluvě o množstevních nárocích). Tile round jsou, pokud se použijí jen ony samostatně, nepěkné.

Aha, pravda, tak tedy jen pokud by někdo měl vlastní zásobu. A myslel jsem samozřejmě provést to nějak vkusně. Část z Tile 2x2 a část z Tile Round 1x1. Také se mi nelíbí, když se ty kulaté jen naskládají do pravoúhlé mřížky na velkou plochu. Zkoušel jsem tuhle techniku (na malé ploše, protože nemám materiál) s kombinováním LBG a Flat Silver 1x1 Tile a vychází to pěkně jako taková navlhlá dlažba. To jen tak pro inspiraci. Má to své nevýhody, mimo jiné zabírá místo pod povrchem, kterého bude zřejmě na náměstí nedostatek.

Ale především si všimněte na obrázku jak vypadá hezky ten chodník na okrajích, když není jen nudně postaven z 2x2 čtverců, použijí se různé tvary včetně 1x1 čtvercových Tile. Byl by to hezký kontrast k silnici; kromě toho, že bude v jiné barvě, by měl chodník i jinou strukturu.


Pool

Ta nepravidelná dlažba na tom kraji by šla, ale tu uprostřed z round tile nemůžeš použít do společného projektu. Ty round tile tam má jen položené a nepřežilo by to cestu mezi výstavami a po první výstavě by to už nikdo dohromady nedal ;D. Když se na to pořádně podíváš, tak všechny panáčky tam má jen volně naaranžované, ten piknik taky jen poházený, lavičky vypadají taky jen opřené a neupevněné, nějaké keře má touto technikou https://flic.kr/p/LrHWHh a drží taky jen gravitací... a bude tam toho asi ještě více.  Na vzhled velmi pěkné dílo, ale dělané jen asi na vyfocení. Na společný projekt nepoužitelné, že společný projekt musí přežít více instalací, deinstalací a cest mezi výstavami, takže ideálně musí být vše na modulech nějak připevněné.

Vočko

Až nyní jsem se dostal k tomu pročíst nová témata... Do tohoto projektu se rád zapojím. Počítat můžete s dopravními prostředky - os. auta, náklaďáky, bus, kočár s koňmi apod. Pokud je ještě někde nějaké místo, mohu postavit nějaký dům. Budu rád, když ohledně dopravních prostředků dáte tipy co by se hodilo.

poMOCník

Citace od: Vočko kdy 30.12.2019, 08:15:34
Až nyní jsem se dostal k tomu pročíst nová témata... Do tohoto projektu se rád zapojím. Počítat můžete s dopravními prostředky - os. auta, náklaďáky, bus, kočár s koňmi apod. Pokud je ještě někde nějaké místo, mohu postavit nějaký dům. Budu rád, když ohledně dopravních prostředků dáte tipy co by se hodilo.

Napadlo mě, jestli neudělat nějakou scénku s takovým tím děsně nevkusným rádoby-historickým dlouhým kabrioletem, který vozí turisty historickým centrem. Muselo by to působit náležitě nepatřičně, aby bylo jasné, že chceme poukázat právě na to. Asi to není zrovna to, cos myslel, ale píšu to sem jako možnost.

Igorus

Citace od: Vočko kdy 30.12.2019, 08:15:34
Až nyní jsem se dostal k tomu pročíst nová témata... Do tohoto projektu se rád zapojím. Počítat můžete s dopravními prostředky - os. auta, náklaďáky, bus, kočár s koňmi apod. Pokud je ještě někde nějaké místo, mohu postavit nějaký dům. Budu rád, když ohledně dopravních prostředků dáte tipy co by se hodilo.

Výborně! Dopravní prostředky se vždy hodí. Co se týká domu tak jak jsem psal výše. Místa je v podstatě neomezeně  >:D

Citace od: poMOCník kdy 30.12.2019, 11:25:23
...

Napadlo mě, jestli neudělat nějakou scénku s takovým tím děsně nevkusným rádoby-historickým dlouhým kabrioletem, který vozí turisty historickým centrem. Muselo by to působit náležitě nepatřičně, aby bylo jasné, že chceme poukázat právě na to. Asi to není zrovna to, cos myslel, ale píšu to sem jako možnost.

No já nevím... Já tyhle vobludy nesnáším v reálu, a i když by to byla nadsázka, tak je ve městě nechci  ;D >:D

Igorus

#103
Aktuální rozložení:


poMOCník

Citace od: Igorus kdy 31.12.2019, 14:24:38
Aktuální rozložení...

Půjde nějak zvětšit ta moje parcela? Už jsem to psal dřív, měl jsem postavené 2 patra ještě než vznikla první mapka. Co třeba směrem na sever udělat místo silnice jen pěší zónu s řadou stromů uprostřed chodníku a lavičkami?

Citace od: poMOCník kdy 17.10.2019, 16:50:18
Jen teda bych pro svůj dům potřeboval víc místa, protože zabírá přesně 32x32 a zmenšit nejde. Musel bych postavit jiný :(

Nicméně kdyby to nešlo, protože je ještě dost času, mohl bych postavit ještě jiný na tuhle parcelu.  >:D Ale tenhle bych někam dost chtěl umístit i tak.

linhi

Nějak se neorientuji,je ještě něco volné??

Matthes_CS

Citace od: linhi kdy 01.01.2020, 21:32:47
Nějak se neorientuji,je ještě něco volné??

Volné by měli být parcely A, B a D. Ale psalo se, že když bude dost zájemců tak město a parcely porostou.


Jinak já nebudu trhat partu s vilou a postavím na parcele E domek s interiérem, jestli to teda není problém.

linhi

#107
No já jeden dum klidne postavím,pokud to bude moci bejt historická budova? Parcela D už je řadovka? Domy s podloubím už k mání asi nejsou že?

Igorus

Citace od: poMOCník kdy 31.12.2019, 15:45:24
Citace od: Igorus kdy 31.12.2019, 14:24:38
Aktuální rozložení...

Půjde nějak zvětšit ta moje parcela? Už jsem to psal dřív, měl jsem postavené 2 patra ještě než vznikla první mapka. Co třeba směrem na sever udělat místo silnice jen pěší zónu s řadou stromů uprostřed chodníku a lavičkami?

Citace od: poMOCník kdy 17.10.2019, 16:50:18
Jen teda bych pro svůj dům potřeboval víc místa, protože zabírá přesně 32x32 a zmenšit nejde. Musel bych postavit jiný :(

Nicméně kdyby to nešlo, protože je ještě dost času, mohl bych postavit ještě jiný na tuhle parcelu.  >:D Ale tenhle bych někam dost chtěl umístit i tak.

Prohodím ti to s Brunem, který je u vstupu do ZOO.

Igorus

Citace od: linhi kdy 02.01.2020, 08:50:57
No já jeden dum klidne postavím,pokud to bude moci bejt historická budova? Parcela D už je řadovka? Domy s podloubím už k mání asi nejsou že?

No hurá. Pán se rozhoupal...  >:D

Domy s podloubím už bych nerozšiřoval, protože by to znamenalo větší plochu na náměstí. A ta už mi aktuálně přijde docela dostatečná. Tedy pokud se Milan nebo Sihaja nechtějí rozmáchnout.

Jestli je ti to jedno tak pak parcela "B".

Vasyk

Citace od: Igorus kdy 03.01.2020, 12:58:55
Citace od: linhi kdy 02.01.2020, 08:50:57
No já jeden dum klidne postavím,pokud to bude moci bejt historická budova? Parcela D už je řadovka? Domy s podloubím už k mání asi nejsou že?

No hurá. Pán se rozhoupal...  >:D

Domy s podloubím už bych nerozšiřoval, protože by to znamenalo větší plochu na náměstí. A ta už mi aktuálně přijde docela dostatečná. Tedy pokud se Milan nebo Sihaja nechtějí rozmáchnout.

Jestli je ti to jedno tak pak parcela "B".

Hola hola, jestli chce Linhi barák s podloubím, klidně si to s ním vyměním a vezmu si normál, co ty na to Linhátore ?

linhi

Vasyku pokud ti to nevadí?? Já bych bral s podloubím..

Igorus

@Linhi a Vasyk: Fajn  :-* :-*

Igorus

#113
Se začátkem ledna vzhůru do práce. Níže je schéma tvorby spodní části modulů. Znovu a zase apeluji - dělejte ty základny dostatečně pevné, aby při převozu nedošlo k sebedestrukci.

Jsou tedy nějaké otázky či témata k probrání?


hawran

moc pěkný :)
čili ještě i pro nás tupější - já (Hawran) - mám na baseplate 32 x 32 udělat kus náměstí (32 x 16) a tím pádem mi zbyde na hotel 16 x 32 ? je to tak?
Bricks Forever!

Igorus

Citace od: hawran kdy 08.01.2020, 14:49:23
moc pěkný :)
čili ještě i pro nás tupější - já (Hawran) - mám na baseplate 32 x 32 udělat kus náměstí (32 x 16) a tím pádem mi zbyde na hotel 16 x 32 ? je to tak?

Díky

Ne, základna je 48 x 48 studů. V tom se nic nemění. Ergo ty máš dům v rozměru 32x40 :)

hawran

aha, tak ted je mi to jasnější... zkusím to večer načrtnout v nějakym CADu :) a pak sem dám...
1 obrázek lepší než 1000 slov
ale jinak to máš zpracovaný moc pěkně :)
Bricks Forever!

Igorus

Ještě jsem drobet poladil ten obrázek.  Není nad Excel...  >:D

poMOCník

Ten obrázek je jednoduchý a názorný - dík.

Myslím, že bychom se měli domluvit na řešení

  • Jednotného osvětlení ulic. Což znamená především rozestupy mezi lampami a jakým způsobem bude protažen případný kabel. Aby to neměl každý jinak.
  • A potom potřebujeme mít sjednocené čáry a přechody na silnici (obzvlášť když jednu půlku přechodu dělá někdo jiný než  druhou). Co mi není jasné, je čára uprostřed silnice. Ta by měla být přesně uprostřed mezi dvěma moduly, jinak to bude vypadat divně. Znamenalo by to ale, že půlku té čáry udělá jeden a půlku někdo jiný?

Kuba

Citace od: Igorus kdy 08.01.2020, 14:45:05
Se začátkem ledna vzhůru do práce. Níže je schéma tvorby spodní části modulů. Znovu a zase apeluji - dělejte ty základny dostatečně pevné, aby při převozu nedošlo k sebedestrukci.

Jsou tedy nějaké otázky či témata k probrání?



jsem na kraji, tak mám stavět dům rohově? a i podloubí má jit do rohu? nebo podloubí jen směrem k náměstí?