Recenze Technic 42030 - Volvo L350F

Založil MeNadruhou, 01.04.2014, 23:20:08

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MeNadruhou

Dobrý večer  dámy a pánové je to tu.
Velmi očekávaný set čelního nakladače mi ráno dorazil ke dveřím, a nemohl jsem odolat  a pustil se do stavby.

Ale Napřed stručné shrnutí faktů:

- rok vydání 2014
- počet dílů 1891
- rozměry 70*32*25 cm
- cena 3499
-velikost krabice 80*80*15
- designer GROHL





první dojmy :

Obrovská krabice, naplněná zpola vzduchem kvůli lopatě bagru,
A vy všici ste se nechali opět napálit - je to totiž  Apríl.


S pozdravem Me Na Druhou a Lord Krágl
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

tomaslambo

Povedená recenze, moc dobře se četla. Jen se chci zeptat, jestli budou nějaké obrázky ze stavby  ;D ;D ;D

DarkDrago

Co taky jiného se dalo čekat na apríla a navíc od tebe, který nás posledně tak perfektně vytrolil  ;D
Dračí páni s mocí ohně...

holub

Tak už skládáš  ?  ;D Chci ho koupit,už by měl být naskladněn od 4700,- jsou ceny

Francoa

Ježíš Kristus byl štědrý, a nyní je nakladač už postavený  :) . Ani jsem nečekal, že stavba půjde tak rychle. Staví se to opravdu hezky, skoro jako starý techniky, v tom smyslu, že se hodně přidávají dílky na celkovou stavbu a nespojuje se to jen po částech, to mě potěšilo. Lžíce je opravdu grandiózní, skoro jsem nechtěl věřit, jak je veliká, když jsem jí vyndal z krabice. Trochu mě překvapil jiný design disků než má třeba Unimog, z obrázků jsem si toho nevšiml. Nakladač funguje dobře, nikde nic nepřeskakuje a má sílu jezdit i přes docela vysoký prahy. Celkově můžu jen doporučit, díky velikému množství a rozmanitosti PF prvků je to hodně užitečný set.

Jen taková otázka, dá se někde v Čr vůbec koupit IR V2? Dost bych minimálně 2 kousky potřeboval.

Anatyt


juraj

Tiež som si položil, tú istú otázku. Už v 41999 mala byt V2.

Francoa

#7
Jo jo, bohužel má oba IR V1, což jsem tedy čekal no. Zatím není žádný set, kde by byl alespoň jeden IR V2, nebo se pletu?

Anatyt

Zas otázka je, či by to malo nejaký vplyv na ovládanie toho Volva?

Francoa

U Volva by to asi nebylo třeba no, proto jsem ani nečekal, že tam bude IR V2. Ale opravdu bych už nějaký potřeboval!

Lattak


MiHo

Zrovna dnes jsem jeden V2 našel v krabici s vlakem 7938.

Jago

oplatí sa vo Volve vymieňať IR V2 za IR V1, bude to mať nejaký vplyv?   Mám doma nejaké V2 vo vlakoch, tak či sa mi to vôbec oplatí všetko rozoberať  ...

ďakujem

MeNadruhou

ve volvu to asi mít vliv nebude, b model jsem nestavěl. V2 příjmač má o něco lépe nastavené tepelné pojistky pro afoly. V1 příjmač by měl utáhnout 2 XL motory zatížené na 75% po dobu nějakých 2 minut než vypne
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

peter

Ve Volvu to jistě potřeba není, to by to tam jinak bylo rovnou už z designu.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Ondrej

Na Vánoce jsme ho postavili taky, vypadá pěkně. Balení samolepek zabalené s jedním velkým návodem tak, aby se nepomačkaly. Stavba bráchovi trvala na můj vkus docela dlouho, asi to bylo tím, že díly jsou v nečíslovaných pytlíkách a vysypávaj se najednou :) Model celkově nevypadá špatně, co bych vytkl je mezera u kloubu, která je z boku dost patrná a kazí to pěkně zpracovanou zadní část. Použití servo motoru na zatáčení nepůsobí moc dobře, chtělo by to plynulé zatáčení než takovýhle cukání.

MiHo

Docela mne překvapilo zatáčení, když jsem zkusil PF ovladač 8879 pro vlaky. Servomotor lze s ním natáčet o 7 různých úhlů na každou stranu. Je to pěkně plynulé a žádné cukání.

otaznik

Citace od: miho kdy 11.05.2015, 22:29:05
Docela mne překvapilo zatáčení, když jsem zkusil PF ovladač 8879 pro vlaky. Servomotor lze s ním natáčet o 7 různých úhlů na každou stranu. Je to pěkně plynulé a žádné cukání.
Bezva nápad, musím vyzkoušet.

Hacislav



Brněnská skupinovka za bratru 30.000,- Kč
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

baty

Ahoj,
nevěděl by prosím někdo, co je toto za dílek?

Vím, že je to špatně vidět...

juraj

skús pozrieť online návaod, ale tipol by som že diel 2654 s plate round 2x2

peter

je to hodně špatně vidět, ale není to kombinace dílu 4032 a 2654?

+
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

baty

Citace od: juraj kdy 07.12.2015, 08:55:34
skús pozrieť online návaod, ale tipol by som že diel 2654 s plate round 2x2

Je to modifikace, standardně to tam ten druhý výfuk není, takže online návod mi bohužel nepomůže :)

baty

Citace od: peter kdy 07.12.2015, 08:55:37
je to hodně špatně vidět, ale není to kombinace dílu 4032 a 2654?

+

To si mylím, že ne...

Prošel jsem hodně dílků na BL, ale nic podobného jsem neviděl.

No nic, tak to zkusím vymyslet třeba nějak jinak :)

juraj

Ak je to modifikácia, tak sú to tie diely, ktoré sme spomenuli. Je tam pekne vydiet ako su study 2654 zakliknute v plate round. Uchytene to moze byt na 32039 technic connector.

baty

Citace od: juraj kdy 07.12.2015, 09:56:23
Ak je to modifikácia, tak sú to tie diely, ktoré sme spomenuli. Je tam pekne vydiet ako su study 2654 zakliknute v plate round. Uchytene to moze byt na 32039 technic connector.

Aha, ta asi máš pravdu, možná mě mátly ty odlesky. Díky!

Tomik

Nenašel jsem lepší místo, tak to dám sem:

Na TechnicBRICKs se objevil článek a video o alternativním modelu k nakladači - dumperu Volvo A25F. Spousta AFOLů si stěžovalo, že skutečný stroj má oproti modelu o jednu nápravu více. Nevím, čí to byl nápad, jestli s tím příslo LEGO nebo Volvo, ale světe div se, Volvo vám na zakázku vyrobí i dvounápravovou verzi A25F! 8)

To heslo "Volvo special application solutions" (volně přeloženo: Volvo řešení pro zvláštní použití) mě fakt pobavilo. ;D

Odkaz na video



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Pool

Funny video, řehtám se až jsem si málem nadělal do kalhot  >:D Nevím proč, ale připomnělo mi to náborové video od McDonalds  ;D

milanv

To je neskutečné video. Díky za prodloužení mého života několika desítkami vteřin smíchu.
Pán na Žlutém hradě