42009 - Mobile Crane MK II (hotova)

Založil MeNadruhou, 23.07.2013, 23:59:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

eltee

Ahojte,

existuje už aj nová verzia balenia 42009

zmeny:
1. návod je už len jedna kniha - 428 strán - 830 gramov
2. v tejto verzii nie je 32L axle naviac

holub

#31
Axle 32L už chyběl i v mojí verzi kde jsem měl ještě návod v několika sešitech.

MeNadruhou

Citace od: eltee kdy 07.02.2014, 22:54:09
Ahojte,

existuje už aj nová verzia balenia 42009

zmeny:
1. návod je už len jedna kniha - 428 strán - 830 gramov
2. v tejto verzii nie je 32L axle naviac

Mohl by jsi postnout fotku té "knihy"? Zajímá mě její zpracování.
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Francoa

#33
Citace od: eltee kdy 07.02.2014, 22:54:09
Ahojte,

existuje už aj nová verzia balenia 42009

zmeny:
1. návod je už len jedna kniha - 428 strán - 830 gramov
2. v tejto verzii nie je 32L axle naviac

To mě teda překvapuje, skoro kilová knížka! Aby po letech vůbec držela po hromadě při otáčení listů. Jinak za 32L axle jsem rád, mám tuším tři, sice jsem je ještě nikdy nepoužil, ale je to taková zajímavost    :)

papluh


supermachina

Keby ste chceli vidiet rozdiely medzi 42009 a 8421 tak tu som urobil par fotiek:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=540018

Hacislav

Citace od: tomaslambo kdy 22.11.2013, 07:20:54
Tak od úterý mám tohoto mazlíka doma a včera večer se mi ho konečně podařilo dostavět. Souhlasím se všemi klady i zápory a přidávám ještě jeden zápor, který mi celkem hodně vadí. Tím je levitující rameno v přepravní pozici, kdy už se má opírat o kabinu. Točna tak dostává pěkně na frak. Ale jinak vládne maximální spokojenost

Taky jsem měl po prvotním sestavení levitující rameno.
Chyba byla v ne zcela zatažených Linear Actuatorech. Na první pohled to tak nevypadalo, ale když jsem odpojil píst od ramene, tak se nechal píst ještě malinko zatáhnout. Po opětovném připojení, rameno sedělo tak jak má.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Slick7

 Jsem si ho teď koupil, a měl jsem tam stavební návod o šesti chodech, tak mně řekněte, jak se pozná balení, kde už je jen ta kniha?  :P
  Nevšiml si náhodou někdo někde, kde je tenhle stroj už vylepšený, například o víc elektro motorů, dálkové ovládání, atd.?
Jinak hák plánuji kovový, udělaný na CNC, dural do černého eloxu, plně kompaktibilní s lego díly, kdyby byl zájem, mohu udělat víc kusů, myslím, že to stavbu udělá více atraktivní.

Lukas

Plán na úpravu pro dálkové ovládání se dá najít zde
http://www.jurgenstechniccorner.com/ultimate42009.html
Sám ho mám podle návodu postaven, doporučuji i udělat rameno podle nápadu Christophe Moittie. Je mnohem pohlednější a výsledný efekt je parádní.
Ještě dodělat nějaké drobnosti, včetně led majáku a pak sem postnu výslednou fotografii v lepší kvalitě.

branio

Citace od: Lukas kdy 13.10.2014, 13:23:17
http://www.jurgenstechniccorner.com/ultimate42009.html

Nápodobne, tiež som ho spravil podľa toho návodu. Je to o dosť prepracovanejšie, hlavne prevody, rýchlejšie vysúvanie podpier, predĺžené rameno, ocelový hák, špagát je vyrovnaný váhou háku a nekrúti sa ako pri pôvodnom skladanom háku...
Odporúčam, i keď za dodatočné diely som dal asi polovicu hodnoty celého pôvodného žeriavu.

MeNadruhou

Citace od: Slick7 kdy 13.10.2014, 12:52:36
Jsem si ho teď koupil, a měl jsem tam stavební návod o šesti chodech, tak mně řekněte, jak se pozná balení, kde už je jen ta kniha?  :P
  Nevšiml si náhodou někdo někde, kde je tenhle stroj už vylepšený, například o víc elektro motorů, dálkové ovládání, atd.?
Jinak hák plánuji kovový, udělaný na CNC, dural do černého eloxu, plně kompaktibilní s lego díly, kdyby byl zájem, mohu udělat víc kusů, myslím, že to stavbu udělá více atraktivní.
Jsem zvědavý na provedení toho tvého háku.
Jak poznat balení - těžko , 6 sešitů má vyhodu v 32L axli navíc, ale knížka je knížka :D
A ano doporučil bych se držet toho návodu od Jurgena, je to mnohem hezčí
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

DarkDrago

Nebo je i ta možnost, že si návod koupíš dodatečně >:D

Určitě se objeví i v mém shopu až budu mít finance na pořízení takového macka ;)
Dračí páni s mocí ohně...

Slick7

Spíš mně připadne divný, že je to novota a je tam starý balení návodů  ;D
No, prvně to asi složím old klasik a pak to rozdělám a předělám  ::)

tomaslambo

Nové to být může, ale je otázka jak dlouho to někomu leželo ve skladu ;D

branio

Týpek sa ešte viac pohral s Ultimate verziou od Jurgena a spravil ultra-ultimate

video
jeho predstavenie modelu

Hacislav

Citace od: branio kdy 18.10.2014, 11:24:37
Týpek sa ešte viac pohral s Ultimate verziou od Jurgena a spravil ultra-ultimate

Přesně to samé jsem měl v úmyslu udělat, už když jsem si tento jeřáb kupoval. Přestavbu na větší sedminápravovou verzi s ultimate funkcema. Bohužel zatím jsem se moc neposunul, protože nebyl potřebný financ na nákup všech těch PF prvků.  :-[
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Lukas

#46
To vypadá taky dost dobře. Ještě na eurobricks existuje alternativa v podobě tohoto:
i
K dispozici je už i návod. Já osobně už schromažduji poslední dílky  ;)

Můj projekt na kterém teď pracuji je napodobenina Liebherr 1350-6.1





Slick7

To jsou moc pěkný modely a představy, ale ta točna už není dostatečně dimenzovaná, nemluvě o těch zvedacích válcích (linearních motorech), ty by měly být k danéme ramenu a zátěži tak dvoj až trojnásobný. Když už dělat něco v takové velikosti, tak s ramenem, které je zvedáno přes kladkový systém, jako třeba tady: https://www.youtube.com/watch?v=tda5Z52JUto

Lukas

Je to jen návrh, mám objednaný z bricklinku tenhle píst http://www.bricklink.com/store.asp?p=Eezo  ( Technic Style 4" Inch Linear Actuator(clutchless) )pak se bude dle rozměrů upravovat...

Slick7

Tak něco takového mě taky napadlo vyrábět, jen jsem nevěděl, jak s legislativou?
Jak se ten motor upevňuje na straně toho elektromotoru?
Dej vědět, až to dojde, to bych zkusil rád taky vytvořit. 

Slick7

Tak dnes dostavěno. Jsem maximálně spokojený, jediné co mi vadí je rameno, tady vidím ještě velké možnosti předělávek, protože rameno mi plně nedosedne na kabinu (vyřešeno podložením), při plném vztyčení to podle mě má malý úhel, klidně by to sneslo ještě větší, vysunutí je taky malé na to, jak je rameno celkově velké a celkový design ramene taky pokulhává. Hák jsem ani nedělal, ten budu dělat novy z kovu.
     Jinak je to pěkný macek  ;D ;D

JohnyXX

Ahoj koupil jsem si tento jeřáb a když jsem koukal na předělávku od Jurgena tak mě to celkem navnadilo a tak mám dotaz na kolik by vyšly (cenově) dodatečné díly a kde je sehnat? Případně pokud by někdo byl schopen vytvořit set na přestavbu tak kolik by si za něj řekl? Předem děkuji za odpověď

papluh

Najdrahšie sú PF prvky, ak ich nemáš tak za všetky si priprav cca 200eur na oficiálnom LEGO shope.
S dielmi je to obdobné ak nič nemáš tak treba nakúpiť na Bricklinku, väčšina sú párcentové záležitosti ale dokopy to odhadujem na takých 40-50eur z čoho taká tretina až štvrtina bude kovový hák.

Ja som si to skladal zo zásob, občas pomenil farby, zamenil IR za Sbrick ale aj tak mi do toho padlo možno 100eur (Sbrick nerátajúc).
Taktiež by som pouvažoval o zámene zatáčacieho M motora za Servo motor

Hana129

#53
Citace od: JohnyXX kdy 12.11.2015, 17:09:27
Ahoj koupil jsem si tento jeřáb a když jsem koukal na předělávku od Jurgena tak mě to celkem navnadilo a tak mám dotaz na kolik by vyšly (cenově) dodatečné díly a kde je sehnat? Případně pokud by někdo byl schopen vytvořit set na přestavbu tak kolik by si za něj řekl? Předem děkuji za odpověď

Dávala jsem dohromady technik díly na přestavbu a cena technik dílů (některé zaměněné barevně a  bez háku)
cena vyšla na cca 880,-- Kč
+ PF prvky, kterých je tam potřeba hodně
Celkem to vyšlo asi 7000,-- Kč, pokud se jedná o tuto  předělávku Ultimate

Jaky

Před půl rokem jsem si udělal motorizaci 42009 podle Jurgena, super, spokojenost, vše funguje jak má. Teď mě oslovil kamarád, který to chce taky. PF prvky jsem objednal na Lego e-shopu - 5541,- Kč, zbylé chybějící díly ( 992,40 Kč ) na http://www.bricklink.com/store.asp?p=legostock, kde měly vše kromě Technic panelu 64681 a 64393 ve žluté, koupil jsem bílé. Železný hák jsem nekupoval, protože stojí 499,-Kč. Takže suma sumárum 6533,40 Kč.

Noki

Ahoj. Nevies kde sa da najst navod na to rameno a navod na ten XXL model ?