vlastní tuzemské lokomotivy CD

Založil peki, 25.08.2007, 22:24:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

mirek

Citace od: hobby kdy 26.09.2008, 08:40:37
Kdo si to bude chtít postavit, včetně mě, tak má ušetřeno spoustu času vymýšlení, hledání a koumání. Dík.
Připojuji se ke chvále s neskonalým povzdechem "Vy šťastlivci", co máte po ruce potřebné kostky ke stavbě.
Mně pořád nějaké chybí.

Colonel32

Citace od: mirek kdy 26.09.2008, 09:15:59
Citace od: hobby kdy 26.09.2008, 08:40:37
Kdo si to bude chtít postavit, včetně mě, tak má ušetřeno spoustu času vymýšlení, hledání a koumání. Dík.
Připojuji se ke chvále s neskonalým povzdechem "Vy šťastlivci", co máte po ruce potřebné kostky ke stavbě.
Mně pořád nějaké chybí.

Rozhodne nemyslim, ze by Peki byl "stastlivec", ze ma ty kosticky ciste nahodou vsechny po ruce - spis myslim, ze je to tim, ze Peki neustale ruzne dily nakupuje.

peki

Další výtvor  ;D. Ještě to sice není úplně hotové, samolepka a osvětlení budu dělat až nakonec do všech mašinek najednou.

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

ass

Já si nemůžu pomoct, ale 6w je prostě nudle a málo. Jinak celkem pěkný (z boku).

hobby

Tradičně dobrá pekiho práce 8).

Colonel32

tentokrat ze strany Pekiho poradna provokace  >:D

tech modrych oken je totiz na celem BL vsehovsudy 6 kusu, a prumerna cena je 15 USD za kus - zatimco na teto masine jsou ctyri.

betakaroten

#36
Spodek a střecha jsou perfektní, ale celkové proporce nesedí (podobá se to např. ČS4T) a některé detaily mi připadají moc hrubé - zejména výstupky a rámečky na boku a celá přední část.
Myslím, že by pomohlo snížit výšku o 2-3 plates a čelo udělat SNOT (modrá okna to vyloženě kazí  >:D). Do stejného měřítka s hektorem to bohužel nedostaneš, eso by muselo být o třetinu delší a určitě o něco širší (7-stud).

peki

#37
Plošinový vagon

Stavba je jednoduchá. Po nákupu BBB kol jsem dlouho přemýšlel co udělat s těmi originál LEGO. Při listovaní jedním z katalogů modelové železnice mne zaujal právě plošinový vagon který vezl kola parní lokomotivy. Časem přidám druhý vagon na kterém bude i zbytek páry.

mirek

Peki, fotka  "postup" je zajímavá tím, že ukazuje jak je to výborně vykoumané.

stomcova

Moc se nám líbí Tvoje MOC stavby. My dříve sbírali TT vagony a mašiny a nedali na ně dopoustit. Že bysme změnili téma sbírání - místo Star WARS na TRAIN...
Gratulujeme.
Batman, forever...

peki

#40
Realizace lokomotivy Krysa zpracovaná původně  KLF. Přidáno několik drobnějších úprav.

peter

#41
 :o OVŠEM TA ZPROHÝBANÁ ANTÉNA JE JAKO HODNĚ VOSTRÁ :o Dále se mi moc nepozdává zpracování toho vrchního hlavního světlometu a celého toho vršku kolem - je to strašně vysoký. Verze od KLF mi přijde lepší.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

hobby

#42
Další výborná Pekiho lokomotiva, už jsem ji viděl.
Dieslovky a elektriky je jedna věc; a co pára? Není škoda nechat ta BBB kola  ležet ladem, když už tolik stály? A co ostatní, kdo si je koupil? Přece nebudu jedinej, kdo je zapracoval do MOCu (asi 10 lokomotiv, uveřejním je) :).

Colonel32

Citace od: peter kdy 09.12.2008, 08:16:07
:o OVŠEM TA ZPROHÝBANÁ ANTÉNA JE JAKO HODNĚ VOSTRÁ :o

Co na to jen rekne Velky COGO?  ;D

Honza D.

Citace od: peter kdy 09.12.2008, 08:16:07
Verze od KLF mi přijde lepší.
Asi také souhlasím, ale ta od KLF je nepostavitelná. Resp. postavitelná, ale nepoužitelná pro normální provoz, některé části se bořily i při lehkém doteku (střecha nad kabinou strojvůdce).
Zkoušel jsem vlastní úpravy, ale už se to pak moc odchylovalo od předlohy. Takže ta pekiho je asi nakonec dobrý kompromis mezi realitou a možnostmi lega.
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

peki

Citace od: Honza D. kdy 09.12.2008, 09:04:20
Asi také souhlasím, ale ta od KLF je nepostavitelná. Resp. postavitelná, ale nepoužitelná pro normální provoz, některé části se bořily i při lehkém doteku (střecha nad kabinou strojvůdce).
Zkoušel jsem vlastní úpravy, ale už se to pak moc odchylovalo od předlohy. Takže ta pekiho je asi nakonec dobrý kompromis mezi realitou a možnostmi lega.

Stavím lokomotivu tak aby mohla jezdit, případně mohla mít nějaká funkční světla (aniž bych musel vrtat kostky  ;D).  I když některé dílky mi ohnout nebo přeříznout nevadí  :o.

Rozdíl ve výšce střechy je 1 plate ( >:() na druhou stranu došlo ke zpevnění kabiny (viz poznámka Honzy D) a možnosti zapojit do dálkových světlometů LED diodu (  ;D ;D).

Úpravou podvozku byl odstraněn problém vyhazování vagónů v zatáčkách, o kterém se zmiňoval také Honza D a byl si ho vědom i KLF.

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 09.12.2008, 08:55:24
Citace od: peter kdy 09.12.2008, 08:16:07
:o OVŠEM TA ZPROHÝBANÁ ANTÉNA JE JAKO HODNĚ VOSTRÁ :o

Co na to jen rekne Velky COGO?  ;D
Že je to ........ (doplňte slovo, za které se banuje). Navíc v tomto případě by to šlo za použití jiných dílů asi i bez toho ohýbání.
Ale pekiho lokomotivy a vagony mají obecně velmi slušnou kvalitu, škoda (v mých očích) těchto občasných excesů.

Anatyt

Peki, mozes mi povedat co za celne okno si na Kryse pouzil? Lebo ja poznam len toto. A to Tvoje nema zboku okna. Pripadne posli linku na Peeron.
Dik.

peki

#48
Citace od: Anatyt kdy 18.01.2009, 15:07:06
Peki, mozes mi povedat co za celne okno si na Kryse pouzil? Lebo ja poznam len toto. A to Tvoje nema zboku okna. Pripadne posli linku na Peeron.
Dik.


Je to ten samý akorát jsem si pomohl izolepou  (z vnější i vnitřní strany) červené barvy. Přišlo mi to tak věrnější, Lego ostatně také používá samolepky ;)  Jo ještě pracuji na snížení střechy, takže brzo ukážu upravenou variantu č. 2.

peki

Představuji vagón EAS (modifikace peki). Při stavbě jsem vyšel z původní koncepce Cavelona. Snažil jsem se dostat mezi dvířka více žeber, to vagon opticky prodlouží.

Zajímavostí je i umístění žebříku, přesahuje  do koleček, ale nebrání průjezdu v zatáčkách viz obr.


Colonel32

Tillig dela serii modrych Eas, ale ty maji zluty pruh nahore, k dispozici nemam, takze netusim, jake jsou detailni popisky. viz. http://www.tillig.com/bi-shop/01553.jpg

U CD by mely modre Easky patrit Cechofrachtu - viz. http://www.loko.boletice.cz/obrazky/obrazky_web/cd_Eas-u_cf.jpg

peki

Po delší odmlce přicházím s další mašinkou. Když jsem se rozhodl pro její stavbu netušil jsem jak problematické bude sehnat některé dílky v klasické zelené.

Přezdívka
Peršing – podle počátečních provozních problémů po dodávce lokomotiv. V přeneseném významu měly totiž rychlý ,,start'' (rozjezd) a střední ,,dolet'' (dojezd), podobně jako americké rakety Pershing, tehdy rozmisťované v Evropě.

Colonel32

ta kulatá okna dej určitě kus od sebe, tohle je strašné.

peter

#53
Když pominu už jednou mnou vytýkaná zvěrstva v podobě nařezaných flex táhel, tak na šestistud vypadá celkem dobře - je poznat.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

hobby

Jaká zvěrstva? Flex táhlo není nedotknutelný svatý grál, ale drobný plastový dílek  >:D
Tu lokomotivu jsem již viděl a byl jsem překvapen, jak se Peki dokáže v rámci možností lego-komponentů a zvolené 6-ti studové koncepce přiblížit k modelovému pojetí toho stroje. To není jednoduché, ve zkratce vystihnout hlavní charakteristiku; je to vlastně to nejtěžší a pekiho MOCy mají blíže k modelovému, než hračkovému pojetí.
Pravda, detaily se dají vždy vylepšovat (třeba ta okénka dát dál od sebe). Ale každý stavitel ke svým výtvorům vrací i po letech (včetně mě) a pokud nebourá, tak předělává a upravuje hotové (včetně mě).
Chválím 8).

peki

Citace od: Colonel32 kdy 10.11.2009, 23:14:21
ta kulatá okna dej určitě kus od sebe, tohle je strašné.

Něco s tím ještě udělám.

Citace od: peter kdy 11.11.2009, 08:48:31
Když pominu už jednou mnou vytýkaná zvěrstva v podobě nařezaných flex táhel, tak na šestistud vypadá celkem dobře - je poznat.

Když já jich mám plno a nevim co s nima  ;D

mirek

Peki, moc pěkné, umíš.
S těmi okny (s rozměry) ještě něco provedeme. Vytisknu vlastními silami nové.

Colonel32

Citace od: peki kdy 11.11.2009, 10:28:14
Když já jich mám plno a nevim co s nima  ;D

Flex kabely jsou v LG, tz. jich je na světě jen omezený počet a nové už nebudou.
Navíc jsou celkem drahé oproti tomu, co by člověk očekával od jednoho kousku táhla, takže výše výše uvedená věta mi zní jako:

"Mám na to abych si kupoval drahé díly a pak je ničil, he he."

To už bych mnohem radši viděl nějaké non-lego hadičky a trubičky, než řezání flex táhel.

grohl

Citace od: peki kdy 11.11.2009, 10:28:14
Citace od: Colonel32 kdy 10.11.2009, 23:14:21
ta kulatá okna dej určitě kus od sebe, tohle je strašné.

Něco s tím ještě udělám.

Citace od: peter kdy 11.11.2009, 08:48:31
Když pominu už jednou mnou vytýkaná zvěrstva v podobě nařezaných flex táhel, tak na šestistud vypadá celkem dobře - je poznat.

Když já jich mám plno a nevim co s nima  ;D

Pár delších flex táhel bych klidně odkoupil. Mám jen čtyři krátká a mohla by se časem hodit. ;)

K lokomotivě. Až na již zmiňovaná boční okna je moc pěkná. Opravdu precizní práce.

peki

#59
Citace od: Colonel32 kdy 11.11.2009, 10:57:56
Flex kabely jsou v LG, tz. jich je na světě jen omezený počet a nové už nebudou.

Musíš dobře nakoupit. Cca přerokem a půl jsem kupoval na Aukru asi 15 "servisních" balíčků flex kabelů za vynikající cenu. Dokonce jsem pár balíčků i dále distribuoval.

Ne volné nemám, mám hodně plánů a nové nůžky  ;D Další nařezané Flex kabely budou zde dnes  k vidění po 22:00