Společný projekt - Sousedé II.

Založil Petronel, 13.01.2019, 12:13:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

yanice

tak tedy beru rohovou, asi mne teď i napadlo téma.


Citace od: Petronel kdy 07.05.2019, 13:10:59
Střecha dorozebrána, zbývají už jen ty dvě místnosti. ;)

Clermont

Tak přidám taky fotečku mého pokojíčku kde tiskař na penzi stále provozuje své řemeslo na přilepšenou ke svému mizernému důchodu.  ;D


ogar49

Final - Ogar49 - kolárna

yanice

Loft update.

Rohova volna mistnost, kterou jsem si vzala - odchyt hada. Jeste pribyde ten umelec.

Petronel

Pěkné lidičky. ;D Jsme rád, že už se to tu tapetuje fotkama! ;)

Clermont, ogar49 super!

yanice
u loftu prosím nezapomeň přidat nějaký schůdek, když se zvedla podlaha. Jinak super!
Odchyt hada mě velmi pobavil! ;D ;D ;D Tři dámičky a hlavní aktérka s válečkem. >:D
Bohužel však je místnost o špatných rozměrech. Rohové jsou 12 x 12. Takto by se nám tam nevešla.
Buďto je potřeba jí celkově zmenšit na tento rozměr a nebo z ní udělat standardní 12x16 se třemi stěnami.
(kdyžtak písaj SZ)

yanice

 ;D bud starnu nebo jsem nepozorna - uz takhle jsem si nevsimla, ze mam v sousedech 2 mistnosti a zjistila to vcera ::)
Zkratim na 12x12.

Schudek pridam, zespoda.

Robkteryten

Ve sklepě domova důchodců se na svoje padesáté výročí připravuje jedna nejmenovaná skupina hudebníků.

Robkteryten

#217
Citace od: Clermont kdy 07.05.2019, 22:29:01
Tak přidám taky fotečku mého pokojíčku kde tiskař na penzi stále provozuje své řemeslo na přilepšenou ke svému mizernému důchodu.  ;D

budu malý rejpal :D /ale to jen z nemoci z povolání :D : řekl bych, že máš prohozen nakladač-vykladač vzhledem k tvaru věže. Šikmá je směrem k nakladači, jelikož kryje vodní válce. Rovná nad vykladačem pro lepší přístup k tiskové desce. Jinak dědovi s Dominantem přeji mnoho uspěchu to na té jednobarvě vytisknout./

Za mě povedené, neodpustím si chybějící páku u barevníku, ale hezky použité řazení na  přistavení válců. Barva v plechovce dobrý nápad.
Nešlo by nahoře naznačit barevník? a samozřejmostí by měla bejt flaška na vodu u vlhčení. :P
A přidat lupu.
 
;) palec nahoru


Kuba

Citace od: Robkteryten kdy 10.05.2019, 11:48:31
Ve sklepě domova důchodců se na svoje padesáté výročí připravuje jedna nejmenovaná skupina hudebníků.

Tri sestry  ;)

HD

Povedení sousedé se nastěhovali.  ;D  Projekt pěkně roste.  :)


@tiskař na penzi - může mít scénka takto průhledné dveře? Chápu, že to bude mít pozitivní vliv na světlost modulu, ale nejsem si jist, jestli to není proti standardizovanému vzhledu místnosti.


@Kapela ve sklepě - Neměl by jeden z účinkujících mít (pirátskou) dřevěnou nohu? Nebo je to jen revival?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

davroman

Citace od: Robkteryten kdy 10.05.2019, 11:48:31
Ve sklepě domova důchodců se na svoje padesáté výročí připravuje jedna nejmenovaná skupina hudebníků.

Pěkně ty!
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Petronel

Robkteryten, HD - tak jsem myslel, že největší rýpal je vedoucí projektu, ale asi jsem se spletl. ;D
Dle mého je tiskař velmi povedený, věcí co píšeš si může všimnout snad jen odborník. A nebo jen já a Clermont jsme takoví nevzdělanci? :D
Robkteryten přiznej se. Ty doma ty prachy opravdu tiskneš viď? :D

O dveřích máš pravdu HD, vím o nich už déle, co jsem obdržel foto přes SZ. Nechtěl jsem ale plašit už takto před výstavou a i s domněním, že se jedná pouze o jedny dveře a ještě k tomu dole v přízemí jsem to neřešil. Na výstavě budou zezadu zakryty.
;)

Petronel

Jinak Robkteryten kapela super  ;)
I dobrý nápad s tou zvukovou izolací. Dokonce i study na stropě, zajímavé jak jsi to tam chytnul. :D Jsem zvědav.

samy405

tak i já se přidávám s fotoku :) (figa holku zkusím ještě vyměnit) :) jinak zůstává stejné :) možná nějaký ten žertík by se i našel :)

Petronel

Samy dobré. Jen pod názvem romantická koupel jsem si představil trochu jiné barvy, dva v nějaké pěkné vaně. Svíčky, skleničky, šáňo a tak. :D
Škoda.

Jestli to půjde, přidej prosím aspoň nějaké detaily: ručníky, kobereček, topení, umyvadlo, zrcadlo, šampóny, hřeben, fén... cokoliv. ;)

yanice

Sousede update - schudek ke schodum v loftu pridan (neni foto), odchyt hada zkracen.

Umelec zatim bezradne pali sve napady v krbu.

Petronel

Yanice super, obě místnosti jsou moc pěkné. :D
Akorát jsem si tak posteskl, že ten zelený štětec je snad všuda. >:D Ale chápu, že ono moc možností není. Lego nám zatím neudělalo žádnou tužku. Také bych asi nevěděl co tam jiného dát.
V prvním projektu byla všude ta tile s plachetnicí a letost to jsou zelené štětce. :D

Neřeš, nech to tak. ;)

Petronel

Poslední volnou místnost (u schodiště, s dveřmi) nikdo nechtěl a zůstala tu na ocet. A tak jsem si jí dneska "střihnul".

Takže máme již vše obsazeno a zaplněno!
Teď už je jen potřeba vše dokončit a dodat na výstavu. ;)

milanv

Citace od: Petronel kdy 11.05.2019, 19:29:37
Akorát jsem si tak posteskl, že ten zelený štětec je snad všuda. >:D
Já mám i světle modrý, heč! :D

@yanice: Jano, co je to za renesanční osobnost? :) Skládá hudbu a maluje zároveň? To je úplný Leonardo!
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Citace od: milanv kdy 11.05.2019, 22:03:59
Citace od: Petronel kdy 11.05.2019, 19:29:37
Akorát jsem si tak posteskl, že ten zelený štětec je snad všuda. >:D
Já mám i světle modrý, heč! :D

To už také není taková rarita. :D Nejsi sám, kdo ho má. ;)
Když jsem objednával na Lego.com tak tam byl ve výprodeji tento setík za pár drobáků i s tím malovaným vajíčkem. :)

milanv

No jasně, proč myslíš, že jsem byl tak nadšený, když jsem tenhle setík vyhrál u Pavlíny v tombole? :)
A těším se, že za chvíli, možná už za pár týdnů bude další barva štětce a malíř si bude moct rozšířit zásobu.
Pán na Žlutém hradě

Foton

Přátelé....
záměrně jsem obrázky z tohohle vlákna ignoroval. 
Protože se mi pak stává, že to na výstavě přejedu pohledem "jo, to je tohle, to už jsem viděl fotky".
A dobře Vám tak! I mě!
Byl to parádní kousek, kde jsem dlouho zůstal a hledal a zíral a smál se a říkal si "Ježiši tohle je vtipně udělané".
Chvilku jsem i zvažoval, že si nějak najdu ten čas a udělám nějakou volnou místnost. Ale zase nic.

Prostě paráda. Díky Vám všem!

Pokud  se Vám zdá, že jste tenhle  příspěvek už někde viděli, je to proto, protože znovupoužitelnost je základem efektivity.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peki

Musím se přiznat že jsem si nebyl jistý jestli se na sousedy č. II najde dostatek nových nápadů. Ale výsledek je jasnou odpovědí. Opět plno roztomilých detailů. Všiml jsem si (nesledoval jsem vlákno) že některé pokojíčky mají i vlastní osvětlení.

Takže ještě jednou pěkná prácička od těch co se zapojili (já sjem se bohužel zmohl pouze na záskot když vypadl jeden modul = našel jsem moji starou kotelnu).

PS Mám ještě pokojíčky a potištěné kostky BlueRose z Lipna  :-[ :-[   

milanv

Pro mě krásné a příjemné překvapení výstavy. Trošku jsem se obával toho, jak tu ve vlákně moc aktivně nebylo (oproti prvním Sousedům), tak jak to dopadne. A ono to bylo skvělé! Výsledný dojem překrásný, lidé si prohlíželi a kroutili hlavama, jak jsme tam dostali tolik detailů. Takže velká gratulace, Petře, žes' to takhle krásně dotáhl do konce!
Pán na Žlutém hradě

yanice

:D ano, to tak zhruba měl být Leonardo (spíše da Quirm z Pratchettovy Zeměplochy), ale už jsem to pak nedotáhla dále k modýlku letadýlka nebo jiným bláznivinám.
Zdravím ze Stockholmu, namísto účasti na výstavě v Plzni jsem musela odfrčet na služebku, během víkendu jsem si dala oraz a málem mně to stálo život. Poprvé v životě jsem spadla z koně a nebýt ochranných prostředků, tak asi bylo po mně. Kdo máte děti, nenechte je nikdy jezdit bez helmy a páteřáku.


Citace od: milanv kdy 11.05.2019, 22:03:59
Citace od: Petronel kdy 11.05.2019, 19:29:37
Akorát jsem si tak posteskl, že ten zelený štětec je snad všuda. >:D
Já mám i světle modrý, heč! :D

@yanice: Jano, co je to za renesanční osobnost? :) Skládá hudbu a maluje zároveň? To je úplný Leonardo!

Petronel

Projekt se celkově velmi vydařil i přes několik komplikací a na výstavě byl velmi úspěšný. Až se k tomu dostanu, rozepíšu se více a nahraju nějaké foto. ;)
Díky všem mým sousedům.

Icewalker

Děkuji všem sousedům za spoluúčast a Petronelovi za zvládnutou organizaci!
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

milanv

Petře, povedlo se to myslím výborně!!!

A v růžku chybí už jen jedna místnost, aby bylo i poslední patro kompletní, přesně jak jsi říkal. Tak když jí do Plzně zařídíš, já s Ditou zkusím dodat alespoň jednu střechu, možná bychom dali díly i na dvě. Přidá se k nám někdo další, ať to dotáhneme?
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Nastěhování - představení Sousedů II. na výstavě

V pátek v podvečer jsme úspěšně dorazili do Olomouce. Některé moduly již byly na místě připraveny (mrzí mě, že jsem nedorazil dříve a nesetkal se s některými sousedy). Postupně jsem začal vše vybalovat a rozkrývat.
Se sousedy jsem strávil celý zbytek dne cca do 22:30 co jsme byli vyhozeni. >:D A i tak jsem nestihl vše dokončit (popisky a osvětlení), natož vystavit své 3-4 další věci mimo sousedy. ;D

Vše jsem dohnal další den ráno. Od půl osmé do 10h jsme všichni vše na výstavě rychle dokončovali. ;)
Během kompletace nastaly i nějaké menší problémy: několik modulů, které mi lidé posílali bylo zcela rozsypáno či vysypáno.


A vícero modulů bohužel nebylo podle pravidel (špatná výška - nebudu jmenovat od koho. Yanice ;D, celý strop v jiné barvě, či dokonce jeden modul měl vše postaveno správně, ale strop měl tiles a plates naopak ;D (viz. modul vpředu na foto)


Největší problém však byl, že hodně modulů nemělo ze spodní strany mezery na druhé a předposlední řadě studů jak je v pravidlech psáno a názorně ukázáno. To jsem potřeboval hlavně u těch přízemních, abych vše mohl pevně spojit a stáhnout úzkými plates. Jinak se řady od sebe odspodu dost rozevíraly.
Vše ale dopadlo dobře a nějak jsem to zaimprovizoval. Na nikoho se nezlobím! Naopak děkuji, že všichni postavili a dodali to co slíbili! ;)

Velký dík patří i Yoshimakovi a Vocucbatovi, kteří mi hodně pomohli s opravou modulů, díky! Bez vás bych už asi visel s těmi oběšenci ve strašidelném projektu. >:D

Kompletní sousedé
No a najednou byla předemnou hotová celá bytovka a hnízdo starších spoluobčanů-seniorů. :D

Dokonce jsem na výstavě zjistil, že místností máme ještě o dvě více než jsem počítal. Takže už zbývá jen jedna (musí být o 2 plate nižší než normal ???) a měli bychom to kompletní a ucelené. Pak už jen střecha! 8) Postavil by to někdo?

Světelnost a stabilita
Stejně jako v prvních sousedech i tentokrát od mnoha z vás zněly velké obavy co se týče světelnosti místností a tentokrát i zda budou stabilní a pevná patra, když máme dvoj-moduly.
Jak jsem vám tenkrát psal, opravdu nebylo čeho se obávat. Světelnost i pevnost dokonce předčila i má očekávání!
Světelnost byla v Olomouci tak dobrá, že rozsvícené moduly tam bohužel vůbec nevynikaly a většinou světélka nebyla ani vidět. :(
A i když dvojmoduly vyšly nad sebe křížem přes roh, tak když bylo vše pevně okolo spojeno, nic se vůbec neprověsilo, neklátilo, nehýbalo! ;) Vše bylo dokonale pevné! 8)

Osvětlení
Během skládání modulů jsem do některých přidával světélka, která nám vyrobil MartinS.
Kam je dát a nedát jsem určoval podle mnoha faktorů (jak se to do modulu hodí, jestli jde vůbec umístit, zda v něm nebude světlo rušivé, zda již nesvítí okolní místnosti...)
Mnoho modulů mělo tedy své osvětlení. Zapojil jsem jich co nejvíce.
Pro mou kostýmovou párty jsem dokonce od MilanV dostal barevná světýlka, takže lampionky blikaly barevně. :D


Jednotlivé místnosti a detaily
ani sám jsem si nestihl vše pořádně prohlédnout a odhalit všechny detaily a srandičky. A to je právě na tom to nejlepší. Během výstavy jsem se k sousedům několikrát vracel, stejně jako návštěvníci! Stále tam bylo totiž něco k vidění a objevování. Tolik detailů, že to člověk jen tak nevstřebá. 8)


Unešení návštěvníci
Možná nestály před sousedy žádné velké davy, jako u interaktivního kolejiště či technic autíček na dálkové ovládání. Každopádně celé rodinky se dobře bavily, upozorňovali se navzájem na zajímavé detaily ši veselé scénky. :) Viděl jsem tam i tatínky, kteří svým ratolestem postupně ukazovali a předčítali názvy jednotlivých místností. :o


S projektem, i s vámi sousedy jsem byl naprosto spokojen. Vše dobře dopadlo a vše vypadá úchvatně!
Nyní už jsou sousedi zase zazimovaní a připraveni na další výstavu. Ta nás čeká začátkem června v Plzni. Můžete se přijet podívat. ;)

Ještě jednou moc děkuji, že jste do toho šli znovu se mnou!!

Kompletní fotogralerii z výstavy a více fotek sousedů najdete zde.
(v Plzni se pokusím nafotit kvalitnější fotky všech místností)  ;)

Petronel

Emigrace!

Vážení sousedé a spolubydlící!
Blíží se nám druhá výstava, kde bude náš projekt určitě opět obdivovat ohromná hromada lidí.

Zároveň však je tu už další možnost, kde naše pokojíčky ukázat!
Předjednal jsem s Davromanem (jeden z našich sousedů, nikomu externímu bych náš projekt nesvěřil >:D), že by mohl eventuélně vzít celé Sousedy v září 2019 na výstavu do Dánska. (do té doby by byl celý projekt uskladněn u jednoho z nás)

Souhlasili by jste všichni s touto emigrací?
Určitě by stálo za to náš projekt ukázat i ve světě.
Pokud by s tím někdo nesouhlasil a chtěl pokoje po Plzni hned vrátit, tak to bude velká škoda, ale dejte vědět...

Napište prosím nejpozději před výstavou v Plzni (do 6.6.2019)
Děkuji ;)