Výstava Lega ve Svitavském muzeu

Založil Aki, 04.01.2007, 15:54:08

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Propojené události

Aki

Toto téma je určené pro shrnutí všech důležitých informací týkající se této výstavy, tak aby jste je nemuseli hledat po celém fóru:

Takže výstava se uskuteční v Městském muzeu ve Svitavách od 17. února 2007 (kdy proběhne vernisáž) do 18. května 2007 pod názvem Lego - hračka i hobby. Tuto výstavu pořádá svitavské muzeum ve spolupráci s československým serverem www.kostky.org . Muzeum je zastoupeno ředitelkou, paní Blankou Čuhelovou a Kostky frantou čili Františkem Moravcem (jemuž já dělám pravou ruku  ;))

Co tam bude k vidění:
Přirozeně obrovské množství lego kostiček všech možných tvarů a použíti. Historická i současné témata vyráběná firmou Lego a v neposlední řadě vlastní stavby a kreace zapálených fandů této stavebnice.

Témata která budou na výstavě zastoupena jsou:
Duplo:             má na strosti Llevelyn
City:                zatím stále hledáme uživatele z fóra, který by si tuto vitrínu vzal na starost.
Model Team:   zatím stále hledáme uživatele z fóra, který by si tuto vitrínu vzal na starost.
Technik:          má na starosti franta
Batmen:          má na starosti Vasyk
Harry Potter:   má na starosti Shi-so
Star Wars:       má na starosti Robbed
Space:              ma na starosti Mtron
Trains:             je rozdělen na jednotlivé segmetny
1 trans stůl          má na starosti Colonel32   
2 train stůl          má na starosti hobby
a na obou kolejištích se výrazně podílí peki (hlavně po technické stránce - elektronika, programování)
Vikings:             zatím stále hledáme uživatele z fóra, který by si tuto vitrínu vzal na starost.
Pirates:             má na starosti Peetrs.
Castle:              má na starosti aki

Rozmístění jednotlivých témat najdete na přiloženém plánku.
Kromě těch co zde jsou uvedené bude ještě v okolních prostorách několik dalších vitrín. U vstupu jedna mobilní kostka s jedním MOCem, pokud bude k dispozici, tak v předsálí najdete ještě lepenou sochu, dětský koutek a první trains kolejiště o 3 m2. V promítacím sále by pak měla bát ještě jedna mobilní vitrína s SW tématem.

K technickým věcem:
Co se zabezpečení týče, tak všechny věci v obvodových vitrínach jsou uzavřené (dostat se tam je možné asi jen destrukcí celé vitríny). Skleněná je pouze přední část. Celá expozice je pod dohledem kamerového systému a expozice sousedí z jedné strany s recepcí a z druhé strany téměř s bytem pana správce. Nic víc se k tomu asi říci nedá a nic víc zcela určitě nikdo z nás očekávat nemůže.

Osvětlení: Je zde stálé, umělé. Okna jsou stále zakryta - stíněna vertikálními žaluziemi. Takže přímé sluneční světlo nehrozí. Obvodové vitríny jsou uvnitř hnědě vytapetovány.
Pojištění: Expozice je pojištěna do výše 1 000 000,- kč.
Tedy ne jen vystavených exponátů, ale také ne celého muzea. (Spadají do toho krom exponátů i vitríny apod.)
Nebude se pojišťovat žádný z exponátů zvlášť. Částku která by připadal na konrétní jednu stavebnici v tuto chvíli tedy nelze sdělit. Záleží na tom jestli by celková suma za vybavení expozice a naše kostičky vůbec přesunula přes tuto částku. Tak jako tak, by ale cenu za případné zničené věci (pokud by vůbec k něčemu takovému došlo - o čemž silně pochybuju) stanovoval likvidátor pojišťovny, případně jím schválený odborník (nemusí to být soudní znalec...) podle skutečné ceny.
Stavěcí víkendy proběhnou dva a to 3-4. 2. a 10-11.2. Upozorňuju však aby všichni počítali s tím prvním termínem! Druhý bude určen na nedodělky a případně vylaďování Trins stolů.
Má to ale jeden malý háček. Nebude možné mít jednu vitrínu otevřenou oba víkendy. Takže pokud se nějaká vitrína o víkendu naplní, zaměstnanci muzea ji v pondělí budou zasklívat.
Pokud by tam někdo něco nestihl nainstalovat a počítal by s tím, tak může pokračovat v práci na vitríně v pondělí, úterý atd. Zkrátka jde o to aby to nebylo volně otevřené celý týden, neb se okolo toho chodí i do jiných expozic, či promítací místnosti.
Svoz Budeme se snažit nějak svoz věcí zajistit, ale bude to našimi vlastními prostředky, jak se my uživatelé fóra mezi sebou dohodneme. Pokusím se to nějakým způsobem zkoordinovat.
Jiné: pokud by někdo chtěl do vitríny umístit ještě zrcadla (optický efekt), tak možné to je, ale musíme si je obstarat (což by snad neměl být žádný problém).


Na této této výstavě se krom výše uvedených zatím podílí tito uživatelé fóra*:
Micho, Cavelon, banana.com, Marian20, Stambi, Samík, Peter, Hobby, Jonas, Jindroush, Piere, Jenčula, rdk, Jarmila, niessnet, betakaroten, edward193, Panther, Matny, tazzy, Pemale, Monika, Dickie, Ondra, Petrjr, Peki, GNOSIS, Kubos.cz, Michal Moučka, Maci, DaKan, Raistlin M, TomG, Otta a Honzík. ** 
Samozřejmě budeme rádi, když se zapojí i více lidí. Je toho zapotřebí spousta.  :'(

*nerozlišuji zda pouze zapůjčí nějaký svůj dílek, či staví něco opravdu obrovského.  ;)
** pokud jsem na někoho zapoměl tak se omlouvám a po připomenutí to hned napravím.  :-*

Aki

#1
Výstava začíná nabírat pěkné obrátky, tak jsem si řekl, že by se hodilo seznámit vás se změnami a nějaké věci upřesnit.  ;)

Upravil jsem náčrtek s rozmístěním vitrín podle témat.  ;)

Místo Space bude MOC1 - půjde o dvě stavby nad sebou jedna od Betakarotena a druhá od edward193.

MOC2 - Si vzal na starost Peter a umístění vitríny napovídá, kterým směrem se bude téma vitríny ubírat.

MOC3 - Půjde o složenou vitrínu z různých castle MOCů. Své zastoupení by zde měli mít: Colonel32, Marian20, Samík, Stambi a Aki.

Vitrinu Arms Diorama má na starosti C32 a co zde uvidíte nemusím naznačovat.

Vitrina Tak jde čas ukáže vývoj jednoho konkrétního tématu v čase a stavět jí bude opět C32.

Aki

#2
A další horké novinky:

a) Díky Peterovi bude nakonec téma Space zastoupeno, krom Mtronovy základny, ještě jedním dioramatem z origo setů. Bude umístěn v jedné z technik vitrín (půjde jen o jednu polici) poblíž zmiňované základny.

b) A to je to nejdůležitější!
Popisky a soupisky

Popisky k setům a MOCům nebudou umístěny ve vitrínach! Na vitrínách budou jen nalepené samolepky s čísly.
Vlastní popisky pak budou ve vytištěném průvodci, který návštěvníci obdrží v recepci.
Je ale nutné tyto popisky vytvořit!
Budou vypadat takto:
Pokud se jedná o set:
číslo, název, rok uvedení na trh, majitel setu (jméno a příjmení - ne nick!) Pokud je to nějaká zvláštnost např rare set prodávaný jen v Americe, Limitovaná série atd. Je vhodné to k tomu uvést v poznámce!
Pokud se jedná o MOC:
Název, autor, a nějaký popis např: co to má představovat (pokud to není jasné z názvu), počet použitých dílků (pokud ho znáte), předlohu (pokud je), pokud je to MOC vytvořený speciálně pro Tuhle výstavu, tak je to také vhodné uvést! Délka textu by ale neměla překročit 2-3 řádky! Buď te struční, ale výstižní!
Popisky prosím posílejte mně soukromými zprávami!

Soupisky zapůjčených věcí.
Myslel jsem si, že budu schopen zapisovat zapůjčené věci přimo na místě, ale zjistil jsem, že nejsem při nejlepší vůli schopen obsáhnout vše.
Prosím tedy aby všichni, kdo zapůjčili do Svitav cokoli s nápisem Lego, aby mi to sepsali a poslali! Budou se podle toho sepisovat předávací protokoly.

Obojí (popisky k setům a MOCům, a soupisky všeho zapůjčeného) pošlete nejpozději do pondělního večera!!!!!
_______
- Pokud se popiska a soupiska shoduje, stačí mi jenom popiska (ale je nutné mne na to upozornit).
- SW již soupisku mám, potřebuji jen popisku.
- Pokud jde o MOC pro potřeby předávacího protokolu ho nafotíme (nebudeme dělat soupis použitých dílů)


Edit a pro pobavení Pekiho reportáž ze sepisování SW.

Aki

#3
Pokusím se zhrnout tu i informace o vernisáži, tak aby jste je nemuseli vyhledávat v nejrůznějších tématech a množství příspěvků.  ;)

Vernisáž se bude konat 17.2 (tedy tuto sobotu!)ve 14. hodin! Ale ještě v pátek odpoledne se bude finálně dokončovat kolejiště 1x3, dozasklí se kolejiště 2x2 (vrchní deska) a označí se vitríny názvy témat a modely čísílky.

V sobotu dopoledne je možná poslední uprava a současně se již bude natáčet reportáž do Tolulavé kamery!

Ve 14. hodin pronese vezír (slunce naše jasné) řeč a uvolí se přestřihnout vstupní pásku. Pak se již bude debatit, obdivovat výtvory, koukat na filmy, žvanit s půltuctem novinářů apod.
Z repre fondů nám muzeum zaplatí nějaké to vínko. Ostatní je již na nás. Počítejte s tím, že pokud budete brát sebou své děti aby jste jim vzali nějaké pití atd. Pokud by se nějaká dáma uvolila něco upéct, nebo jinak vytvořit nějakou pochutinu k zakousnutí, určitě bychom to ocenili. Třeba takový nějaký dort co dostal Chadzi k narozeninám by byl velmi žádoucí (červený ve tvaru bricku 2x4  ;))....

Je možné po vernisáži na místě přespat.
Pokojíčky jsou ale již zamluvené, takže buď ve vlastním spacáku na zemi, nebo v nějakém okolním hotýlku.

Pokud se do Svitav tento týden chystáte dejte prosím vědět. Pokuď by jste navíc někoho mohli s sebou vzít, dejte prosím taky vědět.  ;)
Zatím svou účast potvrdili: tito.

Jindroush

Ještě prosím dejte vědět, kdo berete sviště i s věkem - musí se nějak zabavit, jinak nám požerou nervy...  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Aki

#5
Přátelé, ktří jste ještě nedodali popisky ke svým vystaveným věcem. Akutně je potřebuji dodat, aby se stihli vytisknout!!!!

Obdržel jsem je od:
Jindroush, Peter, Shi-so, Jenčula, niessnet, monika, Ondra, JardaL, robbed, stambi, franta, matny, betakaroten, samík, Pemele, TomG, Vasyk, Jonas, rdk, Cavelon, Piere, Peetrs, Honzik, Colonel32, hobby, Jarmila, Llevelyn, Mtron.

Ostatní mi ještě stále chybí!

Edvard, Micho, Panther!

Pánové potřebuji to súrně!

Aki

#6
Ještě jednou tedy o popiskách:
Potřebuji to v tomto tvaru:
Set

číslo, název
0007, James Bond v akci

Zapůjčil: Pepík Šmahel

Dílů: 863 Rok vydání 1965

Zajímavosti: Nikdy oficielně nevydaná stavebnice

MOC

Název:
Pražský hrad

Autor: Věnceslav Pírko  Věk: 69 let

Dílů:? / cca 10000 / 463 (tedy neznámé / odhadem / nebo přesně)

Zajímavosti či popis:
Model skutečné stavby situovaný do 8 století po kristu.

Odhadované ceny prosím neuvádějte (pouze že by jste chtěli na konci výstavy modely či sety prodat/vydražit a výtěžek pak věnovat na charitativní účely!  >:D >:D )


Umístění setu se uvést hodí, pokud ho nenapíšete nevadí, to už dohledám.