Kobeřice očima dětí (vlastní, skupinové)

Založil Hana129, 05.05.2022, 16:13:58

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hana129

Vrámci Lego kroužku jsme se rozhodli tentokrát pro společný projekt naší vesnice Kobeřice.
Model se začalo plánovat loni v září, o vánočních prázdninách dostaly děti za úkol, okoukat kobeřické stavby, které byly předlohou. Koncem ledna se pak začalo se stavěním. Na modelu pracovalo asi 35 dětí. Některé stavby trvaly 1-2 kroužky, na některých stavbách pracovali děti mnohem déle. Model je velký 1,785 * 2,55 m. Počet dílků jsme bohužel nepočítali.
Jednotlivé stavby byly již prezentovány na Lego výstavě v Ostravě. Poté jsme  dávali dohromady vesničku jako celek. Jak se nám to povedlo posuďte sami.

Fotky najdete taky na https://www.facebook.com/photo/?fbid=5757956620888405&set=pcb.5757961817554552

Chairudo

Krásný, ten obecní dům má trochu tvary jako Lego house a povedl se  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

To vypadá na skvělý projekt! Jak to bavilo děti? To vydržely čekat půl roku na dokončení díla?
Pán na Žlutém hradě

Kniga

Škoda, že nemuzu lajkovat jeste. Tohle je pecka. Muzu se zeptat jak zhruba stare jsou deti v krouzku a kde krouzek vzal penize na tolika Lega? Nebo tipuju, ze je to dalsi osobni "obet" :)?
Ptam se proto, ze pracuji jako vychovatelka v SD a Lego krouzek by se mi moc libil, kdyby na nasi skole vznikl...

Hana129

Citace od: Chairudo kdy 05.05.2022, 16:26:30
Krásný, ten obecní dům má trochu tvary jako Lego house a povedl se  :D

Ty jo vidíš to mě ani nenapadlo, tak z toho příště uděláme kus Dánska   :)

Citace od: milanv kdy 05.05.2022, 16:51:59
To vypadá na skvělý projekt! Jak to bavilo děti? To vydržely čekat půl roku na dokončení díla?

Jo je to skvělé dílko, nad mé očekávání. Děti jsou celkem různé, některé nadšenější některé méně, taktéž zkušenosti, trpělivost a šikovnost je různorodá, což je místy vidět. Není to tak jednoduché uhlídat tlupu dětí, aby to jakž tak vypadalo, naštěstí mám skvělou kolegyni - učitelku, která ví jak na děti, dokáže je srovnat i povzbudit. O výsledném díle ani nevěděli, protože stavěli jen jednotlivé stavby, finále celý model i s cestami někteří ještě ani neviděli a čekají na hlučínskou výstavu. ;)

Citace od: Kniga kdy 05.05.2022, 18:08:13
Škoda, že nemuzu lajkovat jeste. Tohle je pecka. Muzu se zeptat jak zhruba stare jsou deti v krouzku a kde krouzek vzal penize na tolika Lega? Nebo tipuju, ze je to dalsi osobni "obet" :)?
Ptam se proto, ze pracuji jako vychovatelka v SD a Lego krouzek by se mi moc libil, kdyby na nasi skole vznikl...

Díky. Ano je to tak trochu osobní "oběť" již cca 11 let propůjčuji naše Lego škole, první záznam o akci je tady https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=32381.msg145592#msg145592, kdy myslím proběhlo už druhé legohraní, tehdy mi to zrovna pomáhaly organizovat vychovatelky školní družiny, tam jsme s Lego začínali a do dneška v družině je část kostiček v družině a hodně už i vychovatelky zas dokoupily za jiné penízky, takže se jim to tam množí.  Děti staví dnes a denně a Lego je pořád funkční. Kroužek máme asi 8 let a nyní máme 5. a 6. třídu a jednoho nadšence Lega 3. a chodí sem tam i starší a vracejí se nám i středoškoláci, kteří už s dětmi pomáhají. Zájem by byl, ale kapacitně jsme plní. Lego do družiny i školy se vyplatí investovat! Nebojte se začít s málem a ono se Vám to začne množit.   :) Vím to i proto, že jsem zaroveň i prodejce Lego stavebnic https://www.varko.cz/ a mám zpětnou vazbu z družin v okolí.

Chikos

Vypadá to skvěle! Posílám velkou pochvalu. Působí to na mě trošku nostalgicky. Domy totiž nejsou nijak přikrášlené jako klasické "moduláry" ale přitom jsou precizně stavěné. Přesně takhle se stavělo když jsme byl malý kluk  ;D

Kniga

Diky za odpoved, no ja si sama kupuju Lego teprve od prosince :) takze prave sve zatim obetovat ani moc nemuzu :.)
Jo, Lego do druziny kupuju, jak loni tak i letos jsem krabicku kostek prikoupila. ALe mame  4000 na cely rok a jen L.kupovat nemohu- ALe uvidime. Pouziju tyhla vase fotky na "provokaci" dei v me druzine, ejstli neco zvladnem postavi t taky :) Treba aspon skolu :D

Hana129

Tak ani my neměli tolik kostiček hned, jsou zatím roky sbírání a hlavně práce.  ;)

Hodně informací jak nakupovat Lego najdete i na tomto fóru. Ani v družině nemusí mít děti Lego jen nové, které vyjde nejdráž, tam se to stejně hned rozebere na hromadu dílů. Takže zkuste hledat i starší hromady hlavně kostek, které vyjdou nejlevněji a pro děti nejlepší. Ptejte se lidí, kterým už odrostly děti, jestli se Lego nechtějí zbavit. Možností je hodně.
Naše družinářky třeba pořádají sběry papíru, za utržené penízky pak zas něco dokoupí. Ona kostka ke kostce a hromádka se začne zvětšovat a tím víc to děti baví.

Držím palce.

Hardegon

Citace od: Hana129 kdy 06.05.2022, 11:21:55
Tak ani my neměli tolik kostiček hned, jsou zatím roky sbírání a hlavně práce.  ;)

Hodně informací jak nakupovat Lego najdete i na tomto fóru. Ani v družině nemusí mít děti Lego jen nové, které vyjde nejdráž, tam se to stejně hned rozebere na hromadu dílů. Takže zkuste hledat i starší hromady hlavně kostek, které vyjdou nejlevněji a pro děti nejlepší. Ptejte se lidí, kterým už odrostly děti, jestli se Lego nechtějí zbavit. Možností je hodně.
Naše družinářky třeba pořádají sběry papíru, za utržené penízky pak zas něco dokoupí. Ona kostka ke kostce a hromádka se začne zvětšovat a tím víc to děti baví.

Držím palce.

Obdivuhodná práce. A model máte skvělý. To nadšení dětí je super.

Hana129

Tak prezentace naší postavené vesnice je již nainstalována v Muzeu hlučínska v Hlučíně.

Hana129


Icewalker

Jo, byl bych pro ten model Kobeřic v mini měřítku se všemi baráčky ;D
Skvělá práce!
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Hana129

#12
Tak naše vesnička Lego Kobeřice se taky dočkala výstavky i v rodných Kobeřicích, přímo v Obecním domě.
Pokud to máte kousek a chcete je vidět tak se přijeďte podívat nejlíp v neděli 13.11.2022 od 14-17 hodin, kde proběhne i malý Lego program s představením robotů Lego Mindstorms a taky bude možnost si zastavět a pohrát s kostkami LEGO i Duplo.