Stavba vlastních loko a vozů

Založil Mouseley, 22.02.2022, 21:26:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mouseley

Zdravím všechny nadšence do Lego vlaků, jako jsem já  ;D
Před několika málo týdny jsem se rozhodl, vydat se jinou, leč velice náročnou cestou skládání kostiček, protože mě přestala naplňovat stavba nebo úprava běžně sehnatelných lego setů.
A protože se pohybuji v oblasti železnice, mám kde čerpat inspiraci.
Každý model nejprve nahrubo postavím, pak ho překreslím a upravuji v programu. Nakonec seženu potřebné dílky a postavím.
Co se týče rozměrů, snažím se dodržet jakýsi poměr k realitě. Šířku mají modely 6 max. 7 studů.
Snažím se o co nejvěrněší ztvárnění, ale bohužel jak všichni víte, jsme omezeni tvarem a barvou kostek.

Tady je jeden z mých prvních pokusů o našeho firemního Brejlovce 750 199-2

Mouseley

Další zmých pokusů Loko 704 + motorák 810 opět ve firemních barvách VIAMONT
(už asi třetí verze a to jsem to minulý týden zase trochu upravil, ale foto ještě nemám)

fanda

Dobrý, dobrý, jen se zamysli nad šířkou 6 studů - svět se vydal jinou cestou!

Jsi ve stadiu, kdy to můžeš ještě napravit. Na rozdíl od některých z nás, kteří už postavili hodně modelů úzkých a teď nemají sílu, to vše předělat. A tak mají osobní auta skoro širší, než vlaky a snaží se to nevidět.  >:D

ditetemnaporad

Citace od: Mouseley kdy 22.02.2022, 21:26:48
A protože se pohybuji v oblasti železnice, mám kde čerpat inspiraci.
Tady je jeden z mých prvních pokusů o našeho firemního Brejlovce 750 199-2

Tvé modely by mohly být pěkným dárkem zaměstnancům k Vánocům viz Milanův projekt

milanv

Citace od: ditetemnaporad kdy 23.02.2022, 08:56:43
Tvé modely by mohly být pěkným dárkem zaměstnancům k Vánocům viz Milanův projekt
Jen pro pořádek: jsou to Ditiny modely, já jsem jen pomocná síla, tvořič návodů, fotograf a nesmělý poradní hlásek :D
Pán na Žlutém hradě

hobby

#5
Citace od: fanda kdy 23.02.2022, 07:07:50
Dobrý, dobrý, jen se zamysli nad šířkou 6 studů - svět se vydal jinou cestou!
Jsi ve stadiu, kdy to můžeš ještě napravit. Na rozdíl od některých z nás, kteří už postavili hodně modelů úzkých a teď nemají sílu, to vše předělat. A tak mají osobní auta skoro širší, než vlaky a snaží se to nevidět.  >:D

Fando, ani jsem si nevšimnul, že "svět se vydal jinou cestou". Jistě, dost afolů jako ty, zkouší sedmistudovky, osmistudovky, i víc. Ale pro běžný uživatelský standard je nejlepší standardní šestistudovka - ano, je nejlepší, nejjednoduší, ´nejuchopitelnější´. Všechno další je už profi-přístup s mnohem větší spotřebou kostek, práce a peněz. I geometrie kolejiva je stavěná maximálně pro šestistudovku a LTG to nebude měnit.
Na YouTub jsou překrásné šestistudové, dlouhé vlaky, k nerozeznání od modelové železnice (nemohu to najít, tak nelinkuji).
Už poněkolikáté opakuji, že Lego je hračka a kdo ho považuje za modelařinu, žije v bludu.
Ne vše, co se v legu změní, inovuje, nebo vymýšlí, musí být nutně lepší. ;)

peki

Vítám dalšího stavitele vlaků. Stavbič jsou opravdu povedené. Těším se na další výtvory. Chválim i provedení fotodokumentace. Je pěkné vidět originál a MOC.

Anatyt

Citace od: hobby kdy 23.02.2022, 10:45:41
I geometrie kolejiva je stavěná maximálně pro šestistudovku a LTG to nebude měnit.

Si si istý? >:D

Mouseley

Citace od: hobby kdy 23.02.2022, 10:45:41
Citace od: fanda kdy 23.02.2022, 07:07:50
Dobrý, dobrý, jen se zamysli nad šířkou 6 studů - svět se vydal jinou cestou!
Jsi ve stadiu, kdy to můžeš ještě napravit. Na rozdíl od některých z nás, kteří už postavili hodně modelů úzkých a teď nemají sílu, to vše předělat. A tak mají osobní auta skoro širší, než vlaky a snaží se to nevidět.  >:D

Fando, ani jsem si nevšimnul, že "svět se vydal jinou cestou". Jistě, dost afolů jako ty, zkouší sedmistudovky, osmistudovky, i víc. Ale pro běžný uživatelský standard je nejlepší standardní šestistudovka - ano, je nejlepší, nejjednoduší, ´nejuchopitelnější´. Všechno další je už profi-přístup s mnohem větší spotřebou kostek, práce a peněz. I geometrie kolejiva je stavěná maximálně pro šestistudovku a LTG to nebude měnit.
Na YouTub jsou překrásné šestistudové, dlouhé vlaky, k nerozeznání od modelové železnice (nemohu to najít, tak nelinkuji).
Už poněkolikáté opakuji, že Lego je hračka a kdo ho považuje za modelařinu, žije v bludu.
Ne vše, co se v legu změní, inovuje, nebo vymýšlí, musí být nutně lepší. ;)

Naprosto s tebou souhlasím, 6 max.7 studů je za mě ideál. A tvrdím to samé, Lego je hlavně stavebnice pro děti  ;D

Mouseley

Citace od: peki kdy 23.02.2022, 11:27:02
Vítám dalšího stavitele vlaků. Stavbič jsou opravdu povedené. Těším se na další výtvory. Chválim i provedení fotodokumentace. Je pěkné vidět originál a MOC.


PEKI, moc děkuju. Mám více modelů a postupně sem něco přidám, až bude trochu víc času.
Tady je další Brejlovec, tentokrát ČD 754 049-5

Mouseley

Jinak všechny loko a vagóny, které zde ukazuji, jsou reálně postaveny a jsou funkční  ;)

hobby

Velmi dobré, také vítám dalšího kolegu-vláčkaře. :)

Icewalker

Citace od: Mouseley kdy 23.02.2022, 12:00:58
Jinak všechny loko a vagóny, které zde ukazuji, jsou reálně postaveny a jsou funkční  ;)
Zajímavé to barevné ztvárnění uhláků. Vždycky jsem jako malej tyhle vagony počítal, a i v dešní době se k tomu občas odhodlám - asi z nostalgie. ;D
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Mouseley

Tyto vozy se používají na sypké hmoty, nejvíce však na dopravu drážního štěrku. Modré vozy vlastní firma Chládek Tintěra, žluté Viamont a červené dráha.

Mouseley

Citace od: ditetemnaporad kdy 23.02.2022, 08:56:43
Citace od: Mouseley kdy 22.02.2022, 21:26:48
A protože se pohybuji v oblasti železnice, mám kde čerpat inspiraci.
Tady je jeden z mých prvních pokusů o našeho firemního Brejlovce 750 199-2

Tvé modely by mohly být pěkným dárkem zaměstnancům k Vánocům viz Milanův projekt

Děkuju za poklonu a tady přidám ještě jednu Viamontí mašinu 740 534-3