LEGO Masters CZ

Založil peki, 06.10.2021, 12:13:50

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Vočko

Tak v tomto pořadu si sebe úplně nedokážu představit. 20x pomalejší než ostatní... to by byla komedie  ;D ;D

mirek

Peki, ozval se mi  zprávou na FB manažer TV NOVA pro tuto akci. Zavolal jsem mu na poslané tel. číslo.
Vzala to nějaká pracovnice a já vyzvídal o co jde, Prý to bude v Polsku, letecky doprava, soutěž ve stavění.
Někdy, jestli si pamatuji uprostřed ledna 2022.
Ve svých letech, i když ty píšeš o "čiperovi" nechci se ztrapňovat stavbou na rychlost a pod. Stavím bez stresu
a velmi pomalu a rozvážně. Vysvětlil jsem jí, že jedině snad jako člen poroty. Zkušenosti snad nějaké mám.
... a pokud Covid bude ještě strašit, i když včera jsem absolvoval třetí dávku, nevím, nevím, zda do toho půjdu.

Marty713

Tak už je to zveřejněno i na stránkách Novy: https://tv.nova.cz/casting

MeNadruhou

#33
Sledoval jsem Australskou verzi lego masters, a docela se mi to libilo. jakozto vicemene technic stavitel [mimo to ze jsem stale na zelandu] se me to netyka.
za nejlepsi cast povazuji stavbu urcenou k prezit destrukci, pak taky action caast kde je natocena exploze dila a hodnoti se nejlepsi nejefektivnejsi zaber .
den a noc, a nahore a pod povrchem take uzasne temata.
Krom splneni hlavniho ukolu se nejvice se hodnoti napaditost, drobne detaily, zabavnost dila. ne vzdy nejvetsi = nejlepsi.
Za LM australa to porotcoval Lego certified builder [osobni znamost ;) ] obcas jsem s nim nesouhlasil, ale co...
Myslim si, ze produkce da vice casu pro stavbu protoze je to show, kde nataceni [ rozhovory, nastineni myslenky ideje ci napadu apod] co bere cas, takze nektere veci se musi asi i natocit dodatecne.
Jje tu spousta stavitelu co by se meli prihlasit, to nataceni je to posledni, s tim vam vsem odvaznym produkcni tym pomuze.
Navic v 45-50 minut dile kde soutezi 10-15 lidi je mozna prostor 5 minut na souteziciho, kdy je "v zaberu".

troufal bych si navrhnout Vasyka, Nerada, Mirka, Chairuda, Robbed, Ryxe, Igoruse,  Peki ...

budu se tesit na SHOW.
drzim palce, a fandit budu vsem, nejde o to vyhrat, ale POHRAT SI  :)
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

peki

Dobrý den,

TV Nova nedávno spustila casting na nový pořad Lego Masters.
Unikátní show, v níž se spolu utkají fanoušci nejslavnějších kostiček světa LEGO.

Soutěží mezi sebou dvojice, a to bez ohledu na věk. Budou muset zapojit svůj tvůrčí duch, originální přístup, kreativitu, ale i rychlost, a to vše v boji o titul nejtalentovanějšího amatérského stavitele LEGO v České republice a na Slovensku. K dispozici budou mít obrovskou zásobu slavných kostiček a jejich úkolem bude vytvořit podle konkrétní výzvy takové dílo, které ohromí přítomnou porotu. Nedostanou ale žádný návod, proto bude třeba se plně soustředit, vše pečlivě plánovat a kreativně stvořit.

Celý projekt je momentálně ve fázi castingu: https://talent.nova.cz/lego_masters

Marty713

Tak jsem dnes narazil na tento článek v novinách a doufám, že mají jen špatné informace. :-\
Kdyby to byly takovéto jednotlivé duely, nebyla by to taková zábava a ani by nevzniklo mnoho modelů. ::)

Johny650

Ahoj :) už se ví něco nového kdy bude v tv? Děkuji :)

Chairudo

Během léta, cca Červen.

Najde se u nás někdo šikovný, kdo dokáže filmy - pořady... z televize uložit na disk ve slušném formátu?
Mohli bychom to pak třeba pouštět na výstavách.... samozřejmě se svolením TV
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

fulda

Nahrát video na současných televizích není zase takový problém ne? prostě se do USB portu na televizi zapojí disk, nebo flashka a dá se nahrávat. Pak je potřeba video překódovat z nativního formátu TP do něčeho sdílitelného.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.

Stimpi

Pokud nám dají svolení k promítání, tak neudou mít problém i s poskytnutím záznamu. Asi není úplně košer, ptát se jestli můžeme promítat upirátěný záznam. Kontakt na produkci myslím máme.
Osobně si myslím, že to ale bude problém, protože je to licencovaný pořad a bůh ví co mají ve smlouvě. Čímž něříkám, že to nestojí za dotaz.
Čistě technicky pořídit/stáhnout záznam není problém.

MeNadruhou

Bylo by super, když by byl záznam.
Omluvuju se za trochu off topic. Čistě technicky,  když je záznam včetně reklam tak jak byl odvysílán,  můžu si to stáhnout a odsledovat na Zélandu legálně? Nechystam se na tom nikak profitovat, můj problém je ze se Potykam tady se spoustou Geo  blokace pro seznam, stream apodobně .
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Stimpi

Rozumím, stejnej problém jsem měl v Itálii. Myslím, že to má na triku Nova, tudíž Voyo ... pokud se na Voyo nedostaneš, tak asi nějaký proxi (teoreticky legální - nemám vyzkoušeno) a nebo klasika uloz.to... pro osobní potřebu bych to nehrotil.

MeNadruhou

Citace od: Stimpi kdy 08.03.2022, 22:43:01
Rozumím, stejnej problém jsem měl v Itálii.

A to je jen v ramci EU. ;D
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Chairudo

Takže zpátky k tomu kdo je schopný záznam z TV uložit v rozumné kvalitě pro naši osobní potřebu? :D

S Novou-Voyo můžeme taky něco domlouvat, ale pokud něco, asi neposkytnou celý záznam  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Skončil Survivor a od včerejška na Nově byla vidět první upoutávka, teda včera jsem si aspoň všiml já  :D

Za pár týdnů to vypukne a asi použijeme toto vlákno na další diskuzi o Show, předpokládám že aspoň někteří účastníci budou mít chuť se podělit o své zážitky  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

starbuilder

Citace od: Chairudo kdy 08.05.2022, 13:09:20
Skončil Survivor a od včerejška na Nově byla vidět první upoutávka, teda včera jsem si aspoň všiml já  :D

Za pár týdnů to vypukne a asi použijeme toto vlákno na další diskuzi o Show, předpokládám že aspoň někteří účastníci budou mít chuť se podělit o své zážitky  ;D

Tady je upoutávka a článek s podrobnostmi https://tv.nova.cz/novinky/clanek/461645-novinka-tv-nova-velkolepa-rodinna-show-lego-masters

Nejzajímavější body:
- Na Voyo od 29. května (neděle)
- Na Nově a pravděpodobně i Markíze od 5. června (neděle)
- 8 výzev
- 6 soutěžních dvojic
- v porotě bude Milan Reindl

Chairudo

Díky  :D

Pobavil mě hlavně popis účastníků  8)
CitaceDiváci se mohou těšit například na bratry, maminku se synem, kamarády, kteří jsou sice zvyklí stavět spolu, ale tak, že každý staví zvlášť a dílo dají dohromady až na výstavním místě. Nicméně diváci budou také sledovat dvě dvojice, které spojil až casting. Znamená to, že souhru spolu musí najít lidé, kteří na sebe nejsou vůbec zvyklí. Uvidíme, zda bude láska k nejpopulárnější stavebnici stačit.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

ditetemnaporad

Kdo z místních je ta mamka se synem?  >:D

Kanak

Citace od: ditetemnaporad kdy 08.05.2022, 14:23:57
Kdo z místních je ta mamka se synem?  >:D

Měl bych jeden tip. Ale oni asi nesmějí ani naznačovat.

MeNadruhou

#49
To zni dost dobře  ;D
Jsem zvědavý na ty dvě dvojice  ;D  >:D
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

ditetemnaporad

Díky za ten neviditelný příspěvek :) Těším se. Pokud to není tajné, už se ví, kdy v neděli se to bude vysílat? Kdy chodil Survivor netuším. Rád bych na to koukal v přímém a zrovna o půlnoci se mi to moc nehodí.

Maigi

Survival chodil v televizi ve 20:20 a na voyo se objevoval díl s předstihem taky kolem 20:20 ale bylo to různé, někdy to mělo i velké zpoždění, takže bylo znát, že to tam nenahazuje stroj, ale nějaký zaměstnanec.
Vydávám týdenní LEGO newsletter pro podobné blázny, jako jsem já.

peki

V rámci propagace akce se na nás obrátila agentura, která má akci na starosti. potřebovaly by pomoc od AFOLů v termínech
4.6 a 5.6 Praha OC Černý MOST 14:00 -17:00 (je výstavy Polabské kostky, ale na druhou stranu by to mohla být výhoda)
11.6 a 12.6 Brno Královo pole 14:00 -17:00 (je výstava v Plzni, takže spíše pro někoho kdo se osobně nezúčastní, je z Brna /okolí)

O co by šlo agentura bude mít připravené herní zóny a lidi. Chtěli by nějakého fanouška který by byl k dispozici  dětem/rodičů (stejně jako na výstavách) a odpovídal ne všelijaké dotazy. případně pokud by nevěděl tak by mohl odkazovat na kostky.

Kdo by měl zájem o to to Brno?
kdo by měl zájem o Prahu (dovedu si představit že si do Prahy odskočím z výstavy)?


Jaké je vaše představa o odměně ?

Pište ni SZ





starbuilder

Žádná zásadní novinka, ale upoutávka pro Slovensko už je taky vydaná a potvrzuje datum začátku vysílání na Markíze 5. června, tedy stejně jako v Česku.
https://www.youtube.com/watch?v=0BlXfTy5wsE

peki

Citace od: peki kdy 09.05.2022, 11:54:53
V rámci propagace akce se na nás obrátila agentura, která má akci na starosti. potřebovaly by pomoc od AFOLů v termínech
4.6 a 5.6 Praha OC Černý MOST 14:00 -17:00 (je výstavy Polabské kostky, ale na druhou stranu by to mohla být výhoda)
11.6 a 12.6 Brno Královo pole 14:00 -17:00 (je výstava v Plzni, takže spíše pro někoho kdo se osobně nezúčastní, je z Brna /okolí)

O co by šlo agentura bude mít připravené herní zóny a lidi. Chtěli by nějakého fanouška který by byl k dispozici  dětem/rodičů (stejně jako na výstavách) a odpovídal ne všelijaké dotazy. případně pokud by nevěděl tak by mohl odkazovat na kostky.

Kdo by měl zájem o to to Brno?
kdo by měl zájem o Prahu (dovedu si představit že si do Prahy odskočím z výstavy)?


Jaké je vaše představa o odměně ?

Pište ni SZ

Na Brno se zatím oficiálně nikdo nepřihlásil.
Prahu vyřešíme tím že výstava je od této akce cca 30 minut. Takže tam dojedeme/odskočíme z výstavy.
Ale co s tím Brnem?

Tomik

#55
V rámci propagace soutěže LEGO Masters vznikla tzv. LEGO Masters Akademie, která si klade za cíl ukázat divákům, jak si postavit z Lega modely podle vlastní fantazie a udělat z nich budoucí "LEGO mastery". Vzniklo tak celkem šest krátkých videí, jejichž hlavní "hvězdou" je moje maličkost.

Videa naleznete zde: https://legomasterssoutez.cz/akademie




A aby to nezůstalo jen u odkazu, tak mám pro vás krátkou "reportáž" ze zákulisí.

Celé to začalo někdy v půlce února, kdy mě peki oslovil s dotazem, jestli bych měl zájem natočit pár videí o stavění z Lega a poslal mi prezentaci s rámcovou myšlenkou konceptu. V harmonogramu se počítalo s natáčením v prvním dubnovém týdnu a zveřejněním na začátku května. Já na to kývnul a potom se měsíc nic nedělo. V půlce března jsem se náhodou zúčastnil schůzky s hlavní organizátorkou projektu a scénáristkou jako záskok za pekiho, kterému do toho něco vlezlo, a nestačil se divit. Máme dva a půl týdne do natáčení a stále není jasné, jak budou jednotlivé díly vypadat, co se bude stavět a z čeho. Posléze jsem zjistil, že zadavatelem je český LEGO Trading a mé překvapení opadlo, protože podobný chaos jsem zažil už vícekrát na jejich předchozích projektech (kdo se zúčastnil např. soutěží ve stavbě alternativních modelů pro Albert, tak bude vědět, co mám na mysli).

Po dalších pár dnech a jednom mém velmi štiplavém emailu se nám konečně podařilo získat zadání, co budeme stavět, z jakých stavebnic vzít kostky a zhruba jak budou vypadat jednotlivé díly akademie. V každém díle tak budeme stavět společně s moderátorkou jeden jednoduchý model a bavit se o tom, jak na to. Na závěr potom vytáhnu "advanced" verzi daného modelu, která by měla ukázat divákům, že se to dá postavit i větší, detailnější a s více funkcemi nebo vychytávkami. První stavebnice jsem získal, když zbývalo 10 dní do natáčení a poslední až 4 dny před natáčením. Měl jsem tedy za úkol postavit celkem 11 modelů (první díl byl věnovaný úvodu, takže žádnou advanced verzi nevyžadoval) za 10 dní. Naštěstí se natáčení posunulo z pondělka na čtvrtek a pátek a já získal tři dny k dobru, ale i tak jsem poslední model dokončil ve čtvrtek v noci.

Vlastní natáčení pro mě bylo úplně novou zkušeností a vůbec jsem nečekal, jak může být vyčerpávající. Ve čtvrtek jsme natáčeli celkem čtyři díly a u toho čtvrtého s papouškem, jsem měl hlavu jak pátrací balón. Nejhorší bylo, když se někdo z nás přeřekl, a museli jsme stejný dialog točit znova. Druhý nebo třetí pokus se ještě dal, ale když jsme něco točili třeba po sedmé, tak jsem byl v takovém stresu z další chyby, že jsem skoro ani nemohl mluvit. Na druhou stranu se mi podařilo utrousit i pěkné perly, které se do finálního sestřihu bohužel nedostaly. Třeba tyto:

Když jsme v pátém dílu stavěli stojánek na tužky, tak jsem okomentoval pevnost stojánku následovně:
Citace
Já: "Když teď vyzkoušíme pevnost stojánku, tak je vidět, že drží jak... židovská víra!"
Režisér: "Stop! Tomáši, zkus použít jiné přirovnání."

Na konci posledního dílu mi Naomi (moderátorka) položila tuto otázku:
Citace
Naomi: "Tomáši, chtěl by ses zúčastnit soutěže LEGO Masters?"
Já (s ledovým klidem): "Já se té soutěže nepotřebuju účastnit, abych zjistil, jestli jsem LEGO Masterem, protože už jím jsem." >:D
- Následoval hromadný smích -

Poslední perličkou bylo řešení jednoho "drobného" problému na začátku prvního dílu, kde jsme měli s moderátorkou stát za stolem (jindy vždy sedíme). Tím problémem byla moje výška - měřím téměř dva metry a kromě toho, že jsem byl o hlavu větší než Naomi, tak jsem se ani nevešel do záběru. Řešením bylo rozkročení, které režisér vtipně nazval "telemarkem" (zastaralý styl jízdy na lyžích).

Když to tedy shrnu, tak to byla velmi zajímavá zkušenost s opravdu profesionálním natáčením, neschopností českého LEGO Tradingu se včas rozhodnout a stavbou hromady modelů pod obrovským časovým tlakem. Po shlédnutí výsledného materiálu zcela otevřeně říkám, že ze mě žádný herec, bavič nebo moderátor nebude. Na druhou stranu, pokud můžu stavět z Lega pěkné modely bez pomoci návodu já, který před kamerou působí jako robot a stále dokola opakuje ty samé fráze a obraty*, proč byste to nemohli zvládnout i vy?

Na závěr ještě přehlídka toho, co jsem na akademii postavil:











* Schválně jestli uhodnete, které mám na mysli?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Anatyt

Citace od: Tomik kdy 18.05.2022, 23:04:41
neschopností českého LEGO Tradingu

"STOP! STOP! Tomiku, zkus použít jiný výraz."  >:D
Inak samozrejme super, ako vždy! Že ty ešte nerobíš v Legu ako Grohl... :)

martindavid

Tohle by asi nebylo nic pro mně. Stop znova,stop znova,

Chairudo

Kdo tě známe tak víme že ty jsi ten první origo Legomaster  ;D
Opět zírám co jsi krásného vytvořil a ještě pod časovým presem.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Měch

Citace od: peki kdy 17.05.2022, 15:08:02

Kdo by měl zájem o to to Brno?


Já bych o to Brno zájem měl. Jestli je to jenom být nerdem na 3 hodinky, tak jsem tvůj člověk :D
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!