Diskuse o stavebnicích > Alternativní modely

(Vlastní) Víc proužek, víc adidas!

(1/7) > >>

Tomik:
Když jsem přemýšlel nad tím, co postavit z LEGO adidasky 10282, napadaly mě takové věci jako raketoplán, Moby Dick (bílá velryba), splachovací záchod, pes, panda, ale všechny postrádaly jakoukoliv spojitost s původním modelem boty. Možná jedině imperiální "Superstar" destroyer si od ní vypůjčil něco z názvu...

...a pak mi to došlo! Vzpomněl jsem si na devadesátky, jak jsme chodili s rodiči nakupovat oblečení do vietnamských tržnic. Bylo po revoluci, do Čech začalo proudit západní zboží a člověk si mohl konečně koupit značkové hadry, boty, elektroniku a podobně. Pamatuju si, že originální tričko adidas stálo i 1500,- Kč, což v té době byly dost velké peníze, a kdo na to neměl, hledal levnější alternativy právě na vietnamských tržnicích. Tady se podobné tričko dalo sehnat za tři stovky. Samozřejmě, že se nejednalo o originály, ale padělky více či méně dobře napodobující originál. A pak tu byli prodejci, kteří se vám to snažili lámanou češtinou prodat:

Prodejce: "Pane, pane, kupte tričko adidas, moc dobrý kvalita."
Zákazník: "Vždyť to má čtyři proužky místo tří!?"
Prodejce: "Víc proužek, víc adidas!"

A tak jsem po vzoru fráze "víc proužek, víc adidas" postavil pruhovanou zebru, která je rozhodně víc adidas než původní bota! ;D >:D :D

Celkově se jedná o statický model (stejně jako originální bota) a jediná pohyblivá část je ocas. Proporce jsou trochu komické (velká hlava, malé tělo, tlusté nohy), nicméně na první pohled jde poznat, co to je za zvíře. Po stavební stránce jsem nejvíce pyšný na hlavu, od které jsem stavbu začínal. Pomocí trochy SNOTu se mi podařilo velmi obstojně vymodelovat čumák včetně nozder, čtvrtkruhová tile posloužila jako výborné oko a hříva je připojená pomocí kostek s klouby. Čeho mohlo na zebře být určitě více, jsou pruhy - bohužel sortiment a množství černých dílků je v setu hodně omezený. Návod ke stavbě bude k dispozici cca do měsíce.

Chairudo:
Parádní zebra ;D
Šlo by jí udělat zespod malinko kulaté bříško?

Tomik:

--- Citace: Chairudo  30.08.2021, 19:07:34 ---Parádní zebra ;D
Šlo by jí udělat zespod malinko kulaté bříško?

--- Konce citace ---
Díky za komentář. Z toho, co mi zbylo, by šlo bohužel udělat jenom hranaté bříško... :-[

Petronel:
Skvělá stavbička. ;D

Tu hlášku snad nebylo třeba vysvětlovat. Tu snad musí znát každej. ;D

peki:
Je to parádní, ani by neřekl že té černé je tam tolik.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi