společný projekt elfí vesnička

Založil peki, 05.02.2021, 09:52:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

peki

Pokud by jsi to potřeboval uvnitř jeskyně nasvítit, domluv se s Milanem. Věřím že by to v rámci jeho řešení šlo zařídit.

Jinak je to parádní, už se těším až to dáme dohromady jak to celkově bude působit. Perníčci loni nastavili pomyslnou laťku hodně vysoko.

peki

Domácí úkol na víkend.
Poprosil by jsem o prezentaci vašich modulů. Pomalu jdeme do finiše. Na stavění jsou už jen max. 2 víkendy, pokud nedovezete modul na instalaci osobně.

Někteří zde zatím neprezentovali nic, je pak riziko že:
- modul nevznikne nebo bude šitý horkou jehlou
- bude rozměrově nekompatibilní

k rozměrům staveb jsem se obšírně i s příklady vyjadřoval zde. Pokud jste nezačali věnujte 1 minutu a přečtěte. Moduly které nebudeme moc použít jsou nám k ničemu. 

peki

Citace od: poMOCník kdy 24.09.2021, 10:16:05
Spodní pozemky červený a modrý 32x32 vůbec neřeším, tam může být cokoliv.

Aktuální podoba mapy je tato:


Na těchto pozemcích vznikne venkovské překladové "nákladní nádraží":
- sklad
- překladiště
- 2 vlakové koleje (jedna vede do jeskyně) a končí u překladiště. Druhá povede od překladiště do vesničky.
- asi tam umístím dozadu i depo.
- poblíž by bylo Crermotovo uhlí. Ideálně pokud by šlo kolejově napojit na hlavní trať.

Včera jsem začal stavět vlastní modul (ty úpravy továrních setů beru jako rozcvičku), tak to zkusím zítra nafotit a poslat.

poMOCník

Citace od: peki kdy 15.10.2021, 12:50:23
Pokud by jsi to potřeboval uvnitř jeskyně nasvítit, domluv se s Milanem. Věřím že by to v rámci jeho řešení šlo zařídit.

Jinak je to parádní, už se těším až to dáme dohromady jak to celkově bude působit. Perníčci loni nastavili pomyslnou laťku hodně vysoko.

Díky, osvětlení vyzkouším, jak to bude vypadat.

Včera jsem obdržel další objednávku se skřítky, takže můžu pokračovat v zalidňování (teda zaskřítkovávání samozřejmě).

Jelikož Chikosova automatická továrna na hračky, která je nahoře na skále, je v testovacím provozu a skřítkové ji budou ještě zdokonalovat, musí dopravovat hotové části strojů po skále nahoru. Práce je to úmorná a vyžaduje veliké soustředění a koordinaci aby se po cestě nic nerozbilo.








Kuba

Citace od: peki kdy 15.10.2021, 11:27:50

Pokud by jsi odstranil celou "věž" a místo ní zopakoval "modul"  co je mezi "věží" a stromem, ani to nemusí mít dveře, ty mohou byt z druhé nepohledové strany tak:
- to máš stavebně odzkoušené
- sklon střechy vyřešený jenom protáhneš
- materiál recykluješ a ještě ti hodně zbude
- stavitel tvého kalibru to  musí mít za 30 minut :)



Nic lepšího se mi nepodařilo. Spojka směr Dal do světa tu bude dokonce dnes (samyho manzelka, a samy to hodi dal do olmiku). Tak jsem přišel driv z práce, a vyrobil jsem viz. Foto. Půl věže dolu, otoceni štítů střechy a střechy, a alespoň snížení oblouku nad dvermi. Snad to bude vice OK.

peki

Citace od: Kuba kdy 15.10.2021, 14:43:10

Nic lepšího se mi nepodařilo. Spojka směr Dal do světa tu bude dokonce dnes (samyho manzelka, a samy to hodi dal do olmiku). Tak jsem přišel driv z práce, a vyrobil jsem viz. Foto. Půl věže dolu, otoceni štítů střechy a střechy, a alespoň snížení oblouku nad dvermi. Snad to bude vice OK.

Supr. to je přesně ono. Dík.

rocice

Finální podoba mého modulu ...

Chairudo

Koukám že santů tam bude asi hodně, tenhle frčí jak namydlený blesk  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

U mě už se svítí!




poMOCník

Ještě mě napadlo, dosud prezentované modely vypadají samy o sobě super, ale většinou pokrývají celou plochu modulu až do okrajů. Když se pak naskládají vedle sebe, bude to působit nahňácaně na sobě.

Vím, že peki chtěl dělat nějaké prázdné moduly možná i k tomuto účelu. Já bych navrhoval nedělat je tak úplně prázdné, aby to zas nebilo do očí, může na něm být třeba malý stromek nebo tak něco. Ale hlavně by šly připravit nějaké moduly 8x8 nebo 16x16 s cestičkami procházejícími skrz vesnici. Tím by se to dost propojilo a vypadalo by to ne jako změť na sebe natlačených modulů, ale něco propojeného dohromady.

peki

Citace od: poMOCník kdy 16.10.2021, 00:47:17
Ještě mě napadlo, dosud prezentované modely vypadají samy o sobě super, ale většinou pokrývají celou plochu modulu až do okrajů. Když se pak naskládají vedle sebe, bude to působit nahňácaně na sobě.

Donesu hodně modulů (z bricku 2x4 + 2 plate)
dále modul na kolejě
Počítám že jeden modul na hloubku 16 studů bude v dioramatu "obětován" právě na to aby se udělal odstup.

Uvidíme na místě podle situace.

Cesty bych řešil buď na místě nebo příště až bude jasná struktura vesnice. Více jak polovina modulů ještě nebyla ani prezentovaná .

peki

Citace od: peki kdy 15.10.2021, 13:40:30

Včera jsem začal stavět vlastní modul (ty úpravy továrních setů beru jako rozcvičku), tak to zkusím zítra nafotit a poslat.

Nákladní překladové nádraží s depem, hrubá stavba.
Pomocníku kolik studů od kraje vynechat na kolej? Podle obrázků jsem napočítal 2 study a pak máš kolej?

poMOCník

Citace od: peki kdy 16.10.2021, 10:25:28
...

Nákladní překladové nádraží s depem, hrubá stavba.
Pomocníku kolik studů od kraje vynechat na kolej? Podle obrázků jsem napočítal 2 study a pak máš kolej?

Je to tak, 2 study vynechané, pak je kolejnice, pak je 2 study na nacvaknutí k podložce. Takže nacvakává se to na 4. a 5. stud od kraje.

poMOCník

@peki: Za tím depem vzadu zřejmě začíná moje cesta nahoru na skalu, která propojuje všechny moduly. Nešlo by to tam napojit? Pošlu kdyztak fotku přesné polohy.

Ongon

Aby si měli z čeho skřítci šít uniformy, tak jsem jim obstaral ovečky

Chtěl bych se omluvit a zároveň poděkovat Igorusovi, že si letiště vzal pod sebe, hold jsem přecenil sve schopnosti, tak se tímto omlouvám

waf

#285
Tak toto je základ mého modulu. Prosím, najdou se k půjčení hlavičky s čepičkou pro moje skřítky?

peki

Citace od: poMOCník kdy 16.10.2021, 11:22:55
@peki: Za tím depem vzadu zřejmě začíná moje cesta nahoru na skalu, která propojuje všechny moduly. Nešlo by to tam napojit? Pošlu kdyztak fotku přesné polohy.

Předpokládám že ano.

Vasyk

Modul bohužel ještě nemám, začal jsem aspoň figurkama  ;D.

Ten Elf uprostřed je trochu neupravený oproti ostatním, je doděláván ze zbytků kostek.


peki

Supr :) minimálně dárky vezmi s sebou v úterý.
Elfy použijeme na Černým mostě.

milanv

Citace od: Vasyk kdy 16.10.2021, 15:53:35
Modul bohužel ještě nemám, začal jsem aspoň figurkama  ;D.
Pěkné figurky, tak jak psal peki: teď modul, stačí 16x16 - a nafotit do konce víkendu. Aby se mohla vyhodnotit výška modulu a tak...

>:D
Pán na Žlutém hradě

HD

#290
Tak se mi zmenšení moc nepovedlo realizovat... Budiž to tedy třeba noclehárna pro pracující skřítky z daleka s každovečerním zábavným programem.  >:D

Úplná fotodokumentace je k nalezení zde:

https://bricksafe.com/pages/horcikdesigns/scrapyard/winter-village---lug-project-entry

(pracovní název: elf night club house)




Zadní strana s rozehřátým a rozpadajícím se komínem:

Najdete na následujícím obrázku nepatřičného vetřelce?



Nečekané odbrždění prototypu motorových saní (předpokládaný výkon po naladění motoru kolem 500RP) a montáž vánočních světel (kolorováno):


Pohled na přední stranu:




Detailní záběr na skřítky, kteří se ze všeho nejvíce těšili, až se v krajině věčného sněhu zkoulují:




Zápas zkušeného mechanika s elektronickými světýlky a kleštěmi v popředí: "Ještě doma to fungovalo!" Za sloupem v pozadí na zápraží pak sedí paní domu a popíjí čerstě zvařené víno - moc jí nechutná, a tak přemýšlí, kde jen při psaní receptu udělala chybu  >:D 





Zařízení patra a podkroví čeká na řemeslníky, kteří jsou nyní plně vytíženi termíny zakázek na vánoce.

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peki

Paráda, takže máme hotel :) . Věřím že to výškově bude OK. Chválím provedení včetně naprosto vyčerpávající fotodokumentace a popisu. Pokud by to tak udělal každý mohli bychom vydat fotoknihu :).

Kdo se dál pochlubí ?  >:D

Bruno

Mozna bych mohl ven hodit par stolku jako ze je to kantyna. Vubec casove nestiham. Zatim takto....

Bruno

Zadny hit, ale neco jsem spichnul.

poMOCník

Citace od: peki kdy 14.10.2021, 13:59:14
Minlanv,Hardegon
- podstavec půdorys 3,5 x2 baseplate 32x32
- Hardegon staví na bíle plate
- výška podstavce 39 bricků 2 plate (dodá Milanv)
----------------------
39 bricků a dvě plate od stolu nebo 38 bricků přesně od spodního podstavce
----------------------

Já bych to ještě upřesnil. Ta hrana nahoře na mojí skále je vysoká přesně 41 bricků + 2 plate (+- 1 plate). Tj. podstavec 1 plate, 1 brick, 1 plate a výška kopce přesně 40 bricků. V některých místech je ovšem snížení nebo zvýšení o 1 plate v rámci nerovnosti terénu (proto +-1 plate). Milan to měřil možná zrovna v tom snížení, takže mu to vyšlo o 1 plate míň. Pasovat to bude i tak, je to jen detail.

Pool

#295
Elfí statek U tří hvězd - modul 32x32 pohledový ze všech stran
Les s yettym - modul 32x32 základna pohledová pouze z jedné strany
Stavění sněhuláko - modul 16x16 pohledový ze všech stran
Další fotky jsou v prezentačním vláknu.


poMOCník

#296
Dneska jsem to poprvé sestavil komplet, vyluxoval a nafotil, tak se můžete pokochat. Žádnej ateliér bohužel nevlastním, takže na fotkách vidíte i náš velice uklizený byt, občas tam i nějaký živý skřítek vlezl do záběru, to se mi snad podařilo oříznout.




















poMOCník

#297
... a ještě pokračování








peki

Velká paráda. Je to naprosto perfektní, už se těším až uvidím na vlastní voči :)

matka

Vypadá to opravdu moc pěkně.
Paní na Žlutém hradě