SVĚT KOSTEK OLOMOUC 27-28. 11. 2021

Založil Chairudo, 03.02.2021, 12:24:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Foton

Já bych stavěl zabalený dárek. Ale může  být podle obalu poznat co je uvnitř  :D
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Ano, možnost A. Cílem je dát hromadu zabalených dárků pod stromek. Tvar a velikost už je na vás  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

formuláře odeslány doufám že dorazily.

vico

Ad jízdárna a rozměry, klidně může být pro mě nakonec menší, klidně může být cca 2*4m. Kdyžtak ten jeden živější model budu jezdit jinde.

Ohledně ježdění asi průběžně, v minulosti jsem nechával jezdit hlavně děti, což si nejsem jistý, zda situace dovolí (dezinfekce gamepadu a tak). Ale přizpůsobím se klidně i ostatním.
Bude možnost vystavené modely průběžně dobíjet? Tj. zda bude možné ze středu natáhnut prodlužku, případně mít zapojený notebook pro ovládání modelů?

Foton

Na plánku jsem se nenašel a nepřekvapilo mě to (vitráže bych viděl ideálně  nad schodištěm?), Pokud bude  jeřáb hotový, tak se vejde někam k té jízdárně, kde mám být.
A po zralé úvaze bych volili smlouvu s Florou.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

Ohledně jízdáren: Já bych tam dal desinfekci a nepůjčoval ovladač, dokud neuvidím, že si přede mnou vydezinfikoval ruce.  A doporučil bych každému i desinfekci po použití/výstavě.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Stimpi

Fotone, to není úplně ideální nápad, ta dezinfekce ti pěkně pomrví ovladač :(

Chairudo

Citace od: Foton kdy 12.11.2021, 09:55:32
Na plánku jsem se nenašel ...

jsi tam ;) Galerie vpravo dole proti obchodům.

Vzhledem k situaci bude nejlepší ovladače nepůjčovat, ale to nechám na vás.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Citace od: Chairudo kdy 09.11.2021, 11:14:54
...

ZOO tam dodám.

A popisky (MOC kartu) k ZOO uděláme nějak společně, nebo má taky každý vyplnit za sebe?

Chairudo

Udělám jednu společnou. Příští sobotu budu v Praze kyby po mě chtěl někdo poslat Zoo  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Citace od: Chairudo kdy 12.11.2021, 16:47:13
Udělám jednu společnou. Příští sobotu budu v Praze kyby po mě chtěl někdo poslat Zoo  ;)

Já radši ne, bojím se, co by z těch stromů zbylo  ;) V tomhle je ten můj modul trochu nepraktickej.

Lukas

Já nemám ke spolecné jízdárně výhrady, stejne clovek nejezdí celou dobu a pokud se nebudou pujcovat modely lidem, tak se každy muže vyřádit dle libosti.

Foton

Mě prostě přijde jízdárna, kde si nemůžu jako návštěvník jezdit, divná. Chápu to u  nějakých velkých MOCů, ale u autíček ne.
Ačkoliv to moje ekosrdce drásá, tak jako alternativu k desinfekci můžeme použít ty igelitové rukavice z obchodů.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

#194
Promoříme se?

Nadpis je vtip  :D Ale:

Budu dnes večer, nejpozději ve čtvrtek jednat s Florou, jestli nepřesunout výstavu na rozumnější termín, všichni víme jaká je dnes situace a osobně nemám chuť riskovat ničí zdraví.
I když s Florou máme mnohem lepší podmínky a děláme vše pro bezpečnost, podmínky celkově nejsou dobré a lepší jak jsem psal v létě.

Díky tomu už jsme také přišli o Ryxe, Sanna, Puresis a LordBobo.

Pokud někdo další zvažujete kvůli aktuání situaci zrušit účast, nebo by jste preferovali posunutí akce, prosím pište co nejdříve a budu to večer nebo ve čtvrtek delegovat. Zatím co jsme se bavili o náhradním termínu by mohl být první-druhý Květnový víkend což si myslím už by mohla být situace dobrá a pro nás i návštěvníky pohodlnější.

Díky za reakce :)

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hardegon

První dva víkendy v červnu jsou už dvě výstavy. Posunem na květen už by to bylo asi moc nahuštěné, ne? 3 výstavy během 30 dní je hodně. Otázka, kolik kostkařů je ochotna bouchnout 3 následující víkendy na výstavy...

Chairudo

Máš pravdu že je to trochu víc, ale i dřív jsme měli výstavy nahuštěné po pár týdnech, dokonce i souběžně a šlo to. Hodně lidí z čech zase nejezdí na moravu a naopak, tak je málokdo na všech akcích a ti skalní to dají  ;D Uvidíme.

Bohužel Flora má taky většinu termínů obsazených a zatím první Květnový víkend 7-8 vypadá nejschůdněji.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Lukas

No já letím dnes do Itálie , tak doufam ze do pristího týdne nekdo nerekne že příchozí do karantény. ale kdyby ses k tomu fakt odhodlal tak ja bych samozrejme sel i jiny termin  ;)

Kanak

Citace od: Chairudo kdy 16.11.2021, 11:18:14
Promoříme se?

Nadpis je vtip  :D Ale:

Budu dnes večer, nejpozději ve čtvrtek jednat s Florou, jestli nepřesunout výstavu na rozumnější termín, všichni víme jaká je dnes situace a osobně nemám chuť riskovat ničí zdraví.
I když s Florou máme mnohem lepší podmínky a děláme vše pro bezpečnost, podmínky celkově nejsou dobré a lepší jak jsem psal v létě.

Díky tomu už jsme také přišli o Ryxe, Sanna, Puresis a LordBobo.

Pokud někdo další zvažujete kvůli aktuání situaci zrušit účast, nebo by jste preferovali posunutí akce, prosím pište co nejdříve a budu to večer nebo ve čtvrtek delegovat. Zatím co jsme se bavili o náhradním termínu by mohl být první-druhý Květnový víkend což si myslím už by mohla být situace dobrá a pro nás i návštěvníky pohodlnější.

Díky za reakce :)

Pro mě je stávající termín lepší, ale přizpůsobím se.

Hardegon

Citace od: Chairudo kdy 16.11.2021, 11:41:29
Máš pravdu že je to trochu víc, ale i dřív jsme měli výstavy nahuštěné po pár týdnech, dokonce i souběžně a šlo to. Hodně lidí z čech zase nejezdí na moravu a naopak, tak je málokdo na všech akcích a ti skalní to dají  ;D Uvidíme.
Bohužel Flora má taky většinu termínů obsazených a zatím první Květnový víkend 7-8 vypadá nejschůdněji.

To mi přijde zavádějící.
1) Souběžné výstavy byly omyl v plánování a následně se začal řešit kalendář akcí, aby se to nestávalo.
2) Výstavy po pár týdnech je možné. Po pár dnech? Nemluvě o tom, že ty výstavy už mají taky jiné rozměry.
3) "Ti skalní to dají" je pro mě jako organizátora hodně nemístné... Servis musim jako organizátor nabídnou návštěvníkům, ale i vystavujícím. To znamená, aby kostkaři byli v pohodě, s dobrou náladou a užili si to. Ne strhaní závozníci, kteří už ani nemají náladu se bavit s návštěvníky.

Jestli má Flora problém s temríny, musí ho vyřešit. Rozumně a ne že tím podkope další hlášené akce. V tomhle musíme my, jako organizátoři, kooperovat. Ne říct "uvidíme, zařiďte se".

Igorus

Takhle, pokud by Olomouc byla první květnový víkend (ergo 30.4. až 1.5.) a Lysá je až 4.-5. června 2022 (následována Plzní) tak to hratelný je. Ale čím blíže bude Olomouc k Lysé tak za mě špatný. S dovolením se považuji za "skalního", ale když je to nahuštěno tak to už fakt není zábava. A to tedy mluvím nejen za sebe, ale i za společné projekty, které se potáhnou napříč republikou.

A co se týká souběhu tak fakt už ne. Neřeším třeba souběh dlouhodobé výstavy vs víkendovka, ale dvě víkendovky naráz byla chyba. A je jedno jestli jsou od sebe 50 nebo 350 km.


milanv

Nejdřív jsem se zaradoval, že přesunem akce bychom do Olomouce mohli přijet. Je mi jasné, že je to pro všechny složité, musí se najít nějaká dohoda, protože vlastně v tomhle "byznysu" se najednou smrskává sezóna na pár měsíců ročně, když je na tom virus zrovna hůř (a naopak lidi líp). Ale co se týče termínů, je to jak píše Igorus.
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

Přesunutí výstavy by pro nás bylo fajn, ale tento termín asi nedáme. Pro nás to bude měsíc do výstavy, tudíž doba vrcholících příprav.

Chairudo

#203
Citace od: Hardegon kdy 16.11.2021, 12:20:10
Citace od: Chairudo kdy 16.11.2021, 11:41:29
Máš pravdu že je to trochu víc, ale i dřív jsme měli výstavy nahuštěné po pár týdnech, dokonce i souběžně a šlo to. Hodně lidí z čech zase nejezdí na moravu a naopak, tak je málokdo na všech akcích a ti skalní to dají  ;D Uvidíme.
Bohužel Flora má taky většinu termínů obsazených a zatím první Květnový víkend 7-8 vypadá nejschůdněji.

To mi přijde zavádějící.
1) Souběžné výstavy byly omyl v plánování a následně se začal řešit kalendář akcí, aby se to nestávalo.
2) Výstavy po pár týdnech je možné. Po pár dnech? Nemluvě o tom, že ty výstavy už mají taky jiné rozměry.
3) "Ti skalní to dají" je pro mě jako organizátora hodně nemístné... Servis musim jako organizátor nabídnou návštěvníkům, ale i vystavujícím. To znamená, aby kostkaři byli v pohodě, s dobrou náladou a užili si to. Ne strhaní závozníci, kteří už ani nemají náladu se bavit s návštěvníky.

Jestli má Flora problém s temríny, musí ho vyřešit. Rozumně a ne že tím podkope další hlášené akce. V tomhle musíme my, jako organizátoři, kooperovat. Ne říct "uvidíme, zařiďte se".

ty ses dneska špatně vyspal?

1) omyl v plánování? ;D  Vždyť souběžných akcí krátkých a delších jsme dělali více a nezaregistroval jsem, že by něco bylo omylem...to jde?
2) Však tímto způsobem by byly akce po pár týdnech, cca po měsíci, tak, jak jsme to měli i v předchozích letech a nebyl to problém. 
Jestli myslíš Lysá a Plzeň je hned za sebou po pár dnech, to máš pravdu, to bude náročné, ale i tak to hodně lidí včetně mě s radostí zvládne. Protož s tou radostí to taky děláme. Tady nějak nechápu do koho se vlastně navážíš.
3) Tak doufám že jsi jediný, který v dnešní době trošku legračně myšlený výrok bere jako nemístný :(
Kdo mě zná a účastní se Olomoucké výstavy dobře ví, že jako organizátor do toho dávám úplně všechno pro návštěvníky i vystavovatele. Možná by ses taky mohl někdy zúčastnit, ať to vidíš.

Které akce jsou podle tebe podkopané?
V Březnu "snad" bude Ostrava, na začátku Května by mohla být Olomouc, měsíc po tom hned za sebou Lysá a Plzeň a hned potom asi Frýdek-Místek a Lipno?
Z jara je tam aspoň se domnívám prostoru dost, léto už je hodně nacpané a většina lidí bude v čoudu.

Je to přesně jak píšeš, děláme to aby si to všichni užili, to znamená v dnešní době by bylo nejrozumnější akci přeplánovat a najít vhodný termín.
Jeden z možných jak jsem psal né Bude, ale mohl by být začátek Května.
Nikde jsem nepsal bude to v tomto datu a přizpůsobte se. Samozřejmě se všech zeptám a pokusíme se najít ještě další možnosti.
Uvidíme, může taky znamenat uvidíme, ja k se k tomu lidi vyjádří.  "uvidíme, zařiďte se" jsem rozhodně nepsal.

Citace od: milanv kdy 16.11.2021, 13:13:13
Nejdřív jsem se zaradoval, že přesunem akce bychom do Olomouce mohli přijet. Je mi jasné, že je to pro všechny složité, musí se najít nějaká dohoda, protože vlastně v tomhle "byznysu" se najednou smrskává sezóna na pár měsíců ročně, když je na tom virus zrovna hůř (a naopak lidi líp). Ale co se týče termínů, je to jak píše Igorus.

Přesně jak píšeš, budeme to do budoucna muset více promyslet, s covidem je to běh na hodně dlouhou trať.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

skywalker007

Citace od: Chairudo kdy 16.11.2021, 11:18:14
Promoříme se?

Nadpis je vtip  :D Ale:

Budu dnes večer, nejpozději ve čtvrtek jednat s Florou, jestli nepřesunout výstavu na rozumnější termín, všichni víme jaká je dnes situace a osobně nemám chuť riskovat ničí zdraví.
I když s Florou máme mnohem lepší podmínky a děláme vše pro bezpečnost, podmínky celkově nejsou dobré a lepší jak jsem psal v létě.

Díky tomu už jsme také přišli o Ryxe, Sanna, Puresis a LordBobo.

Pokud někdo další zvažujete kvůli aktuání situaci zrušit účast, nebo by jste preferovali posunutí akce, prosím pište co nejdříve a budu to večer nebo ve čtvrtek delegovat. Zatím co jsme se bavili o náhradním termínu by mohl být první-druhý Květnový víkend což si myslím už by mohla být situace dobrá a pro nás i návštěvníky pohodlnější.

Díky za reakce :)

S bráchou by jsme byli radši pokud by zůstal aktuální termín.

Co jsem četl tak mají zpřísňovat opatření až od 1. prosince, takže pokud výstava bude těsně před tím, myslím že by to návštěvnosti mohlo pomoci, protože lidé budou chtít ještě někam vyrazit, než jim všechno zavřou. Aspoň takto to fungovalo u hospod a restaurací.

Hardegon

Citace od: Chairudo kdy 16.11.2021, 13:34:46
ty ses dneska špatně vyspal?

Ano. Děkuji za optání.

Reaguji hlavně na to, co píšeš a tenhle přístup mi docela sejří. Možná jsem jen nepochopil míru nadsázky.

Citace od: Chairudo kdy 16.11.2021, 11:41:29
Máš pravdu že je to trochu víc, ale i dřív jsme měli výstavy nahuštěné po pár týdnech, dokonce i souběžně a šlo to. Hodně lidí z čech zase nejezdí na moravu a naopak, tak je málokdo na všech akcích a ti skalní to dají  ;D Uvidíme.
Bohužel Flora má taky většinu termínů obsazených a zatím první Květnový víkend 7-8 vypadá nejschůdněji.

Jestli v tomhle byla nějaká míra sarkasmu, tak se omlouvám za nepochopení. Za mě, jakožto organizátora, je to až moc velké bagatelizování a zjednodušování.

Chairudo

Citace od: Hardegon kdy 16.11.2021, 15:19:51
Jestli v tomhle byla nějaká míra sarkasmu, tak se omlouvám za nepochopení. Za mě, jakožto organizátora, je to až moc velké bagatelizování a zjednodušování.

Já bych si sarkazmus mohl přidat do seznamu nemocí, a hodně výrazů přibarvuji, tak prosím hodně věcí ode mě ber s nadhledem.  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Právě jsem se vrátil z Hradu  :D

Tak jsme komunikaci s Florou urychlili a akci udělat chtějí.
Omlouvám se za rozruch, ale musím toho řešit hodně a něco i filtrovat vám ať víte co se řeší, i když toto bylo ve výsledku zbytečné  :)

Kromě Neustálé komunikace s hygienou a dalšími složkami Flora komunikuje i s jinými výstavišti a na aktuálních akcích je návštěvnost kolem 70% oproti normálu.

Jak mě ujišťovali, Výstaviště má 11 metrů vysoké stropy, novou filtraci vzduchu a pro návštěvníky i vystavovatele udělají absolutní maximum a já také.
Vše bude za kovovými zábranami, budou židličky, ubrusy, menší zázemí pro vystavovatele - přidal jsem tam odpovědi na časté dotazy :)
Kdo se budete chtít někam zašít třeba i ven není problém, jen musíme se sousedy domluvit hlídání.

Pokud i tak budete mít z účasti obavy opravdu nechci aby jste se cítili jakkoli vázáni, zrušit to můžete kdykoli.
Díky za trpělivost a večer bych měl přidat aktualizovaný plánek prostor.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

STARHAWK

Dufam ze sa niekedy budem moc ucastnit aj ja, ale ja to limitujem na jarne a letne mesiace - v zime mam aj tak vecsie riziko, ze nachladnem a teraz uz aj drobny sopel a kasel je "podozrivi".

Inak drzim palce na ucast. Budem sa tesit na foto a video reporty.

Tomik

Přiznám se, že jsem rád, že výstava proběhne v původním termínu na konci listopadu. Začal jsem na poslední chvíli připravovat (stavět) modely, tak bych je nerad zase rozebral bez toho, aby byly vystavené...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr