Výstava Olympia Olomouc - leden 2021

Založil Chairudo, 05.08.2020, 11:32:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Citace od: poMOCník kdy 10.08.2020, 19:18:22
Možná bych měl pár vitrín podobné velikosti k zapůjčení. Konkrétně 2 tyhle sloupové a pak asi 3 takové ploché 100x25 cm s výškou asi 70cm. Ty ploché budou asi k ničemu, protože nejsou vhodné do prostoru, ale někam ke zdi. Všechny ale mají police, takže třeba na vlakové soupravy by byly velmi vhodné. Pravděpodobně by se nic neplatilo, protože jsou v rodině a v lednu zrovna nevyužité.

To zní zajímavě, ale potřeba budou hlavně větší, tam se nevejde ani tvůj modulár  ;D
Ke zdi nic nepůjde.... požární směrnice, vše musí být v prostoru. Ale třeba dvě ty ploché proti sobě v prostoru by jít mohly.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Bruno

Když bude ještě nějaké místo, rád taky nějakou stavbou přispěju  :)

Tomik

Na nový rok se do Olomouce nedostanu, ale příští rok na podzim rád přijedu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

bcgroi

Zdravím, měl bych zájem něco v té Olympii nebo kdekoliv jinde vystavit. Jednalo by se o ty armády na podstavcích. Prosím vás kontaktujte mě někdo na FB: https://www.facebook.com/HonzaSlavinger a tam se domluvíme na detailech. Díky.

Chairudo

Píšu si, ale zatím s domlouváním musíme počkat, nejdřív potvrdíme vitríny a kolik bude místa :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

bcgroi

Jen doplňuji info i sem: Vystavil bych armády, jedna je na ploše 4 banánových krabic, druhá se staví a bude nejspíš stejně velká. Asi by to chtělo i rozložit, takže celková výměra by byla odhadem tak 4 x 4 metry? Možná spíš víc, aby bylo něco vidět.

Chairudo

Maďarský ambassador Charlie loni na podzim natáčel v Olomouci vaše modely a pomalu je dává na Youtube, jeho kanál zde

Takto pěkně třeba zvěčnil Jojikův DUPLO park https://www.youtube.com/watch?v=mbGg5QCUDy4
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Citace od: Chairudo kdy 05.08.2020, 11:32:44

1. Každopádně by byla škoda, aby naše výtvory doma chytaly prach a muší hovínka, tak jsem přes léto hledal alternativu, jak nám i lidem udělat radost, aniž by jsme je nebo sebe ohrožovali na zdraví.
Dobrá zpráva je, že o naši výstavu má zájem Obchodní centrum Olympia Olomouc, kde mají teď řadu uzavřených obchodů a akci by rádi využili k povánočnímu oživení centra.
Termín o který mají zájem je 2.1.-31.1.2021 a pro modely mají viz foto 12 patrových vitrín s polohovacími patry o ploše 1x1m a 3 žraločí akvárka na větší modely s plochou až 2x4m.
- Instalace 1.1 - jak na nový rok...tak po celý rok >:D
- vitriny rozmístěné v chodbě Oc a návštěvníci se můžou chodit libovolně kochat.
- podmínky pro vystavovatele podobné jako u výstav v Butovicích, tedy počítá se s proplacením cestovného a nějakou 4 místnou částkou, detaily domluvíme podle množství modelů. 
- když už budou reklamní materiály kostek, může akce pěkně posloužit k propagaci dalších akcí.


Co vy na to, máte chuť to zkusit?

Chairudo doporučuji na to založil bych na to vlastní vlákno

Sihaja

Taky bych se na ten novy rok pripojila.

Chairudo

Ahoj všem,
Našli jsme viz příloha vhodnější vitríny pro naše modely a můžeme začít plánovat co do nich dáme.

Vitríny mají rozměr 1x1 metr, pro jistotu počítejte vnitřek max. 97cm.
Budou různě rozmístěné po areálu na dvanácti místech a dají se podle potřeby i zdvojit na 1x2 metry, bude tedy 12-15 vitrín podle zaplnění.

Prostřední patra jsou skleněná s libovolně nastavitelnou výškou.
Vnitřní výstavní prostor má celkovou výšku 132cm, může se rozdělit na 3 ale i méně nebo více pater, např vlaky by mohly snést i 4 patra po 33cm?

V OC se bude otevírat nové kino a budou rádi i za modely s filmovou tematikou, nejsou problém ani sety, např 1 Vitrínu uděláme Harry Potter sety, snad se tam Bradavice vejdou :)

Instalace i úklid budou Sobotní večer-nedělní ráno 21.00-9.00. 2-3 Ledna a 30-31 Ledna, velké modely se tam nevejdou, tak by jsme to mohli během chvilky zvládnout.

Pošlete mi prosím co nejdříve info o vašich modelech s rozměry DxŠxV a ideálně nějaký odkaz na fotku, ať můžu dát dohromady seznam a poslat ho na schválení.
Díky




YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Pokud to půjde zámlouvám si 2 patra, zaplnil bych to rc modely.

Chikos

Co tam plánuješ vystavit za modely Harryho Pottera?

Chairudo

Citace od: martindavid kdy 08.09.2020, 11:47:54
Pokud to půjde zámlouvám si 2 patra, zaplnil bych to rc modely.

Určitě, klidně celou vitrínu jestli máš dost modelů   ;)

Citace od: Chikos kdy 08.09.2020, 13:08:00
Co tam plánuješ vystavit za modely Harryho Pottera?

Setíky, musím zkontrolovat co mám doma, myslím že všechno z minulého roku.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Citace od: Chairudo kdy 08.09.2020, 14:08:49

Určitě, klidně celou vitrínu jestli máš dost modelů   ;)
OK modelů je dost zkusím to nějak rozumně rozložit at nejsou na sobě namačkané jak na parkovišti a uvidim jakou to bude potřebovat plochu.

Chikos

Citace od: Chairudo kdy 08.09.2020, 14:08:49
Citace od: martindavid kdy 08.09.2020, 11:47:54
Pokud to půjde zámlouvám si 2 patra, zaplnil bych to rc modely.


Setíky, musím zkontrolovat co mám doma, myslím že všechno z minulého roku.

Pořídil jsem si tovární set Diagon Alley a plánuji k tomu dostavět uličku, gringotovou banku a ještě dva menší obchůdky, tak bych mohl zapůjčit  :)

Chairudo

Citace od: Chikos kdy 09.09.2020, 14:07:01
Citace od: Chairudo kdy 08.09.2020, 14:08:49
Citace od: martindavid kdy 08.09.2020, 11:47:54
Pokud to půjde zámlouvám si 2 patra, zaplnil bych to rc modely.


Setíky, musím zkontrolovat co mám doma, myslím že všechno z minulého roku.

Pořídil jsem si tovární set Diagon Alley a plánuji k tomu dostavět uličku, gringotovou banku a ještě dva menší obchůdky, tak bych mohl zapůjčit  :)

To by bylo super, klidně si můžeš vzít celou HP vitrínu a můžeme ji i zdvojit jestli to zvládneš zaplnit  >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Pro představu tady jsou téměř identické vitríny jak měl modely prezentované Ryxe.
https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=52405.msg275746#msg275746

Zítra všem co projevili zájem napíšu o info a obsadíme kukaně  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Připravuju:


  • Dva moduláry s přilehlým chodníkem a části silnice (rozloha 48x96 stud). Jeden z nich je už prezentovaný žlutý dům, druhý bude model jedoho z historických domů v Olomouci. Až bude komplet, nechám vás hádat, který to je.
  • Už prezentovaný park, pravděpodobně rozšířený na rozlohu 96x64 stud.

MOCy jde vystavit buď zvlášť nebo jako navazující moduly.

Chairudo

#48
Začínám procházet info a sem dám seznam lidí a vitrín, pište mi prosím rozměry modelů délka, šířka, výška + ideálně odkaz na foto.
Taky prosím o odhad jak dlouho vám bude trvat instalace jestli chcete přijet večer po deváté, nebo ráno, firma musí vitríny na místě složit tak asi vytvoříme pořadí.




Vitrína 1 (dvojitá) Danyboy - Slezskoostravský hrad 195 x 95x 70cm  + bcgroi - historické scénky - figy. ve vzduchu 95x95x50cm v 1 polovině

Vitrína 2 (dvojitá) Danyboy - Porubský oblouk 150 x 70 x 100 cm  + bcgroi - historické scénky - figy. ve vzduchu 95x95x50cm v 1 polovině

Vitrína 3 (dvojitá) Daniel - Czech train station 200x90cm nebo Nordic middle age village 200x65cm
- nad to Skywalker007 pravěk" . 80x180

Vitrína 4 Fuente - Mindstorms modely 3 patra po 44cm , foto2

Vitrína 5 Ryxe - Hrad na skále 1x1x1m + Yoshimaka - UFO

Vitrína 6 poMOCník 1 patro Moduláry s parkem + Igorus 1 patro Moduláry

Vitrína 7 Chikos Harry Potter ulička + Chairudo HP sety - Bradavice?

Vitrína 8 Vočko - Nádraží a Vlaky - 4 patra

Vitrína 9 martindavid - Benzinka, tahače - celá vitrína 3 patra

Vitrína 10 borun - papoušci, piráti

Vitrína 11 Sanna - 1 patro Elfské město rozměry 70x50x50, Chairudo Mlýn 40x80x70cm

Vitrína 12 Kanak + Robkteryten -  vesmírné základny 2x

Vitrína 13 - 6 kusů vitrin OC se čtyřmi patry o rozměrech 39x33x38cm) (jeden díl  Samy technic auta

Volný prostor 1 Ruské kolo
Volný prostor 2 Ledové sochy, mike Wazovski, Minecraft sochy


Tomík alt. modely

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Dotaz k vitrínám jsou pohledové ze všech stran ,nebo je zadní stěna neprůhledná?
vezmu si 3 patra.
1. patro dílna benzinka.
2. tahače návěsy
3.tahače návěsy +buldozer a něco navíc
Foto rozložení dodám jak se k tomu dostanu.

Chairudo

Citace od: martindavid kdy 10.09.2020, 10:39:07
Dotaz k vitrínám jsou pohledové ze všech stran ,nebo je zadní stěna neprůhledná?
vezmu si 3 patra.
1. patro dílna benzinka.
2. tahače návěsy
3.tahače návěsy +buldozer a něco navíc
Foto rozložení dodám jak se k tomu dostanu.

Super  :D

Pohledová ze všech stran, budou komplet prosklené.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Borun

Tak já bych si vzal  dvě patra.Jedno na papoušky a jedno na piráty.

Chairudo

Citace od: Borun kdy 10.09.2020, 12:31:18
Tak já bych si vzal dvě patra.Jedno na papoušky a jedno na piráty.

Na seznamu, jen musíme doladit rozměry  :D


Prošel jsem všechny co mi psali přes kostky a Facebook a seznam vypadá celkem plně, už i trochu přetéká.
Ale není to finální, od pár lidí potřebuji rozměry, něco přehážeme a ještě se to změní, tak klidně pište dál, místo ještě najdeme :)


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

samy405

Kolik prostoru dostanu tolik zaplnim :)

Vzal bych i motorky z lega technic :)

Tomik

Pokud by byl zájem a prostor, tak můžu přivézt výstavku alternativních modelů na téma "ze všeho se dá postavit vrtulník". Podle místa bych přivezl mix Technicu, Creatoru a City - minimálně 2 police 1x1m.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

Citace od: Tomik kdy 12.09.2020, 14:41:49
Pokud by byl zájem a prostor, tak můžu přivézt výstavku alternativních modelů na téma "ze všeho se dá postavit vrtulník". Podle místa bych přivezl mix Technicu, Creatoru a City - minimálně 2 police 1x1m.

Zájem by byl, s tím prostorem už je to horší :)
Jak budu mít od lidí info k modelům pořeším to s OC jestli bude prostor ještě na nějakou vitrínu.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

Citace
Zájem by byl, s tím prostorem už je to horší :)
Jak budu mít od lidí info k modelům pořeším to s OC jestli bude prostor ještě na nějakou vitrínu.
Případně to můžu naskládat i do menších vitrín a ten největší vrtulník nechat doma.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Kanak

Divím se, že nebude nic ze světa Star Wars.

ivanku_kamarade

Ahoj, přidal bych se, jestli je ještě místo.

Chairudo

Citace od: Kanak kdy 13.09.2020, 20:30:01
Divím se, že nebude nic ze světa Star Wars.

Nikdo se nenabídl  :)


Citace od: ivanku_kamarade kdy 20.09.2020, 18:16:45
Ahoj, přidal bych se, jestli je ještě místo.

aktuálně řeším možnost další vitríny, zatím jsme asi plní.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr