Mozny spolocny DUPLO projekt

Založil STARHAWK, 31.05.2020, 19:06:20

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

STARHAWK

Napadla ma myslienka spravit spolocny Duplo projekt ak by sa naslo dostatok ludi, splnili by sme podmienky pre projektovy LB a nasli by sme vhodnu spolocnu temu.
Duplo sa do LB casto nedostane, lebo Duplo MOC stavitelov je ako safranu ale sme tu a mozno by sme mali aj sancu sa rozrast.

Na starsich vystavach bol vzdy nejaky megalomansky duplo projekt, ktory se obdivovali a postupne sme si s Elanor pozhanali dost materialu, aby sme podobne projekty pomali vedeli spravit aj my (teda hlavne Elanor)

Ciele spolocneho projektu:
1) Spolocne sa zabavit a vytvorit nieco vecsie na vystavy - ozivit duplo MOC stavitelstvo

2) Ziskat stavebny material cez LB program specificky pre duplo aby sme neuberali klasickemu LB so samostatnou kategoriou ako maju Technic, vlackari

3) Mozno by sa pridali aj novacikovia ale ziskat naraz vecsie mnozstvo materialu pre vecsiu stavbu je narocnejsie - tu by sa im naskytla moznost

Zoznam zaujemcov:
1. STARHAWK
2. Elanor
3. E-legie
4. nikolinek
5. Chairudo
6. Neřád :-)

Otvorene otazky / veci na zistenie

Q1) Ake su podmienky a obmedzenia na ziskanie projektoveho LB (videl som obmedzenie poctu na celej objednavke - maximum, ale su aj minima ?). Peki alebo niekto z organizatorov LB by nam vedel toto zodpovedat ?

A1) Su 3 projektove male LB, takze co sa LB tyka skor je schodnejsie pridelit duplu limit v standardnom LB


Q2) Kto by mal zaujem. Hlaste sa, pridam vaz do zoznamu moznych zaujemcov.

A2) Tak zatial 6 ludi priamo prejavilo zaujem. Updatujem len ludi ktori sa mi jasne vyjadria ze by do toho sli bud tu vo vlakne alebo cez SS.

Q3) Vyber temy

A3) zatial najschodnejsia tema, ktora by bola mozna aj pre zaciatocnikov by bola DUPLO Modulary
Jeden z nich by mohla byt vlakova stanica.


Cesty (baseplate) ma k dispozicii:
Sihaja- 2 ks

STARHAWK

Prve temy, co ma napadli:

- Duplo modulars - skusali sme raz spravit len fasady domcekov na sposob modularov a vcelku sa to aj dalo

- duplo dedinka - kazdy by spravil 2-3 velke domceky a okolo by chodila masinka

- duplo kralovstvo - kazdy by postavil 1 hrad na 1-2 baseplates + nejake baseplates s krajinkov aby hrady a zamky nestali uplne vedla seba kazdy

nikolinek

Napadá mě třeba ulice z podobných domků plus provoz a co nás napadne ?
Fotku jsem kdysi našla na internetu, není to moje dílo.

Sihaja

Rozhodne mne to zajima. Nejake ty kostky na krajinu by se daly najit.

Projektovy lugbulk ted probehl a info k nemu je tu: https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=52545.0

E-legie

B) Půjdu do toho s vámi, jestli se ten projekt rozjede. Kostek nemám zas tolik, ale něco se doma najde.

C) Témata jsou všechna super, přizpůsobím se. Fasády se mi líbí, mašinka má vždycky úspěch, na hradech a krajině se dá vyblbnout. Ještě mě napadlo, že by šla udělat i DUPLO verze perníkové vesnice (nechci kopírovat nápad, myšleno spíš jako doplnění). Nebo i podmořský svět, ale záleželo by na měřítku.

Ještě mě zajímá, jak to vidíte časově, kdy by byl deadline?

STARHAWK

Citace od: nikolinek kdy 31.05.2020, 21:42:54
Napadá mě třeba ulice z podobných domků plus provoz a co nás napadne ?
Fotku jsem kdysi našla na internetu, není to moje dílo.

Presne toto sme potom nasli aj my a skusili sme len predne fasady - ako koncept ci by to slo vobec a aj slo.
Duplo modular nemocnica, hasicarna a radnica

E-legie

Citace od: STARHAWK kdy 31.05.2020, 23:38:17
Presne toto sme potom nasli aj my a skusili sme len predne fasady - ako koncept ci by to slo vobec a aj slo.
Duplo modular nemocnica, hasicarna a radnica

Wau, parádní!
Šly by přes LB objednat ty nové pastelové kostky?

honzicek22

Pokud by byl zájem, tak mi pár (čti asi tři krabice od tiskáren) kolejí a vláčků, semaforů atd. zbylo. Plus nějací ti cestující by se také určitě našli  ;)

yoshimaka

Citace od: honzicek22 kdy 01.06.2020, 06:41:31
Pokud by byl zájem, tak mi pár (čti asi tři krabice od tiskáren) kolejí a vláčků, semaforů atd. zbylo. Plus nějací ti cestující by se také určitě našli  ;)
Tohle vědět dřív, tak asi rezignuju na projektový LB a investuju u Tebe :-D
Lust och fägring stor

honzicek22

Citace od: yoshimaka kdy 01.06.2020, 08:21:59
Citace od: honzicek22 kdy 01.06.2020, 06:41:31
Pokud by byl zájem, tak mi pár (čti asi tři krabice od tiskáren) kolejí a vláčků, semaforů atd. zbylo. Plus nějací ti cestující by se také určitě našli  ;)
Tohle vědět dřív, tak asi rezignuju na projektový LB a investuju u Tebe :-D
Ale tohle není nabídka prodeje, nýbrž účasti na projektu  ;D Depo Intelli mašinek si určitě ponechám.  ;)

Chairudo

Já se hlásím, na můj věk je ten projekt akorát :D
Určitě zvládnu jeden modulár a nějaký terén, když tam bude projíždět vlak tak ještě lepší.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Citace od: STARHAWK kdy 31.05.2020, 19:06:20
Napadla ma myslienka spravit spolocny Duplo projekt ak by sa naslo dostatok ludi, splnili by sme podmienky pre projektovy LB a nasli by sme vhodnu spolocnu temu.

Projektová podpora za žádá max 1 ročně a za celý RLUG. V žádosti jsou 3 projekty. Bavíme se tedy o něčem co můžeme v rovině žádosti řešit na jaře 2021 (bude záležet kolik LUGů se přihlásí, kolik z přihlášených se neúčastnilo v roce 2020 a především jak dopadl výsledek našich společných projektů). Uvidíme jaké projekty budou v rámci LUGu navrženy na rok 2021. Kostky přídou na podzim 2021. Pokud dá Lego přednost jiným Lugům tak se na nás dostane až v roce 2022.

Abych byl správně pochopen Duplo by byl 1 ze 3 projektů. DUPLO dílky lze nominovat i při klasickém LUGBULKU, pokud by to dávalo smysl (opět i z pohledu limitu objednávky na jednotlivce cca 230 EUR). V minulosti jsme pár dílků brali tuším že to byla podložka.

Vzhledem k zavedení limitu na velikost celkové objednávky projektové podpory, je pravděpodobné že do budoucna budeme řešit  I kdo se projektového LUGBULKU účastní. A na jaké projekty se zaměříme. Potřebujeme podpořit aktivní stavitele, kteří vystavují.   

DUPLO vystavovatele (a to beru za celou dobu LUGU) tu napočítám na prstech jedné ruky (jestli jsem na někoho zapomněl tak doplňte):
- Neřád (neaktivní)
- Nikolinek (neaktivní)
- Jojik (aktivní)

To že je o stavění z DUPLA zájem OK. Pokud se domluvíte na společném projektu supr. Napřed je ale potřeba to odmakat (jako Neřád,Nikolinek,Jojik) aby bylo vidět že to má smysl, času vzhledem k termínů na to bude celkem dost.

Čili řešte projekt (ještě lépe v DUPLU stavte a prezentujte) to je důležitější než parametry projektové podpory. Pokud bude projekt životaschopný (a bude mít určitou kvalitu jsme AFOLOVé, riziko vidím v malém počtu DUPLO stavitelů, vystavovatelů je ještě méně) tak bude přibrán.  Diskuse typu vejce nebo slepice myšleno že tu nejsou stavitelé, protože se neberou přes podporu DUPLO kostky uzavírám rovnou. Dokud nebude na kostkách prezentováno že se něco v DUPLU staví a má to kvalitu tak věřit že se to vyřeší projektovou podporou mi přide úsměvné.

Odbočka k LUGBULKu, technikářů tady není také mnoho, ale svojí aktivitou mají právo nominovat dílky pravidelně. Dovedu si představit že nějaký počet dílků DUPLO můžeme brát v LUGBULKU, pokud to bude dávat nějaké aktivní skupině kostek smysl.


   

Neřád :-)

Ahoj, spolecne projekty sem tu uz resil :-) pro Lipno :-) napr. https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=46067.0
Je pravda ze chceme urcite dorazit na nejakou vystavu :-) uz letos tak pokud bude nejaky zajimav kocept radi se pridame materialu mame si myslim celkem dost

Tom

Chairudo

Je fakt že na ta malá množství kostek potřebných na Duplo projekty bude mít smysl je přes Lugbulk brát v případě, že se vymyslí megalomanský projekt s potřebou hodně stejného dílu který nebude jinak dostupný. - a nebude problém s cenovým limitem.

V ostatních případech doporučím obchůdek v německém Legolandu kde mají takovou DUPLO Pick a brick wall s kolem stovkou druhů duplo dílků včetně figů, kytek, stromů a vlakových dílů.
Kostka 2x4 vyjde kolem 12 kč což je dost podobné lugbulkovým cenám a ještě si uděláte pěkný výlet.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

honzicek22

K těm výstavám bych doplnil kolejiště + horská dráha na otvíračce herny v Brně a horská duplo dráha pak ještě byla první rok v Ostravě a Olomouci.  Jinak souhlasím, že aktuálně jediný aktivní duplař je Jojik.

honzicek22

#15
Citace od: Chairudo kdy 01.06.2020, 11:40:59
Je fakt že na ta malá množství kostek potřebných na Duplo projekty bude mít smysl je přes Lugbulk brát v případě, že se vymyslí megalomanský projekt s potřebou hodně stejného dílu který nebude jinak dostupný. - a nebude problém s cenovým limitem.

V ostatních případech doporučím obchůdek v německém Legolandu kde mají takovou DUPLO Pick a brick wall s kolem stovkou druhů duplo dílků včetně figů, kytek, stromů a vlakových dílů.
Kostka 2x4 vyjde kolem 12 kč což je dost podobné lugbulkovým cenám a ještě si uděláte pěkný výlet.
O Legolandu už přemýšlím asi rok, ale nenašel jsem ještě tím směrem rozumnou cestu. Letos jsem tam plánoval během dovolená poblíž zastávku a díky coroně to bohužel padlo. Respektive padlo s dětmi.

Jinak pokud bude prostor tak rád vezmu dráhu na podzim do Olomouce.

Robkteryten

DUPLO vystavovatele (a to beru za celou dobu LUGU) tu napočítám na prstech jedné ruky (jestli jsem na někoho zapomněl tak doplňte):
- Neřád (neaktivní)
- Nikolinek (neaktivní)
- Jojik (aktivní)


Nikolinek byla vloni v Plzni ne?

peki

Citace od: Robkteryten kdy 01.06.2020, 12:24:23
Nikolinek byla vloni v Plzni ne?

Ok opravím, ale nic zásadního se na tom přeci nemění do 5 stavitelů co za celou dobu od roku 2007 vystavovali:
- Neřád (neaktivní)
- Nikolinek (aktivní)
- Jojik (aktivní)
- Honzíček22 (neaktivní)

Neaktivní neznamená kritika, jen konstatování stavu.

Neřád :-)

Citace od: peki kdy 01.06.2020, 12:50:22
Citace od: Robkteryten kdy 01.06.2020, 12:24:23
Nikolinek byla vloni v Plzni ne?

Ok opravím, ale nic zásadního se na tom přeci nemění do 5 stavitelů co za celou dobu od roku 2007 vystavovali:
- Neřád (neaktivní)
- Nikolinek (aktivní)
- Jojik (aktivní)
- Honzíček22 (neaktivní)

Asi s tim budem muset neco udělat :-D

Neaktivní neznamená kritika, jen konstatování stavu.

nikolinek

#19
Citace od: Robkteryten kdy 01.06.2020, 12:24:23
DUPLO vystavovatele (a to beru za celou dobu LUGU) tu napočítám na prstech jedné ruky (jestli jsem na někoho zapomněl tak doplňte):
- Neřád (neaktivní)
- Nikolinek (neaktivní)
- Jojik (aktivní)


Nikolinek byla vloni v Plzni ne?

Minulý rok jsem byla v Olomouci a Plzni.


I když nebude LB v duplu můžeme přece dohromady něco vymyslet? A navíc pokud je 12 kč za kostku 2x4 to  mě přijde dost.

honzicek22

12 Kč za kostku je opravdu hodně. Jinak co si pamatuji jak jsem byl v německém legolandu tak se vyplatily hlavně delší kostky (2x8, 2x10). Dalo se jich nabrat "libovolné" množství a nikoliv po jednom ks jak se občas objeví na BL.

peki

Citace od: nikolinek kdy 01.06.2020, 13:14:45
Minulý rok jsem byla v Pardubicích, Olomouci a Plzni.

V pohodě moje chyba, ale chtěl jsem říci to co píšeš sama

Citace od: nikolinek kdy 01.06.2020, 13:14:45
I když nebude LB v duplu můžeme přece dohromady něco vymyslet? .....

Primární má být ta aktivita. To jestli bude Lugbulk/projektový support je až to druhé. 

STARHAWK

Citace od: peki kdy 01.06.2020, 10:18:17
DUPLO vystavovatele (a to beru za celou dobu LUGU) tu napočítám na prstech jedné ruky (jestli jsem na někoho zapomněl tak doplňte):
- Neřád (neaktivní)
- Nikolinek (neaktivní)
- Jojik (aktivní)

Dopln si Elanor -> Brno 2017
https://www.youtube.com/watch?v=0rFKWxvf5mg

Tento zamok tam bol

Na forum aj pridava nove Duplo stavby, takze stavitel je aktivny. Len sa nam nie vzdy podari obom dostat sa na vystavy. Naposledy som mohol len ja.

STARHAWK

Citace od: peki kdy 01.06.2020, 10:18:17
Projektová podpora za žádá max 1 ročně a za celý RLUG. V žádosti jsou 3 projekty. Bavíme se tedy o něčem co můžeme v rovině žádosti řešit na jaře 2021 (bude záležet kolik LUGů se přihlásí, kolik z přihlášených se neúčastnilo v roce 2020 a především jak dopadl výsledek našich společných projektů). Uvidíme jaké projekty budou v rámci LUGu navrženy na rok 2021. Kostky přídou na podzim 2021. Pokud dá Lego přednost jiným Lugům tak se na nás dostane až v roce 2022.

Tieto info som nenasiel - preto som sa na ne pytal.

Citace od: peki kdy 01.06.2020, 10:18:17
Abych byl správně pochopen Duplo by byl 1 ze 3 projektů. DUPLO dílky lze nominovat i při klasickém LUGBULKU, pokud by to dávalo smysl (opět i z pohledu limitu objednávky na jednotlivce cca 230 EUR). V minulosti jsme pár dílků brali tuším že to byla podložka.
Toto bola prva vec co som nenasiel - ci je limit na pocet malych lugbulkov alebo je to limitovane tym kolko projektov spravime. Tak teraz uz viem - tieto info by sa hodili dopisat do vseobecnych info o LB a malom LB

Citace od: peki kdy 01.06.2020, 10:18:17
Vzhledem k zavedení limitu na velikost celkové objednávky projektové podpory, je pravděpodobné že do budoucna budeme řešit  I kdo se projektového LUGBULKU účastní. A na jaké projekty se zaměříme. Potřebujeme podpořit aktivní stavitele, kteří vystavují.   
Ano, to je logicke, ze pri obmedzenom pocte LB maju prednost viac clenne projekty.
Potom ma vecsi zmysel doplnit duplo sekciu do klasickeho LB a pridat nejaky limit na dieliky pricom ostatne sekie sa mozu este vyburit na malom LB.


Citace od: peki kdy 01.06.2020, 10:18:17
DUPLO vystavovatele (a to beru za celou dobu LUGU) tu napočítám na prstech jedné ruky (jestli jsem na někoho zapomněl tak doplňte):
- Neřád (neaktivní)
- Nikolinek (neaktivní)
- Jojik (aktivní)
som ti doplnil v poste vissie


Citace od: peki kdy 01.06.2020, 10:18:17
To že je o stavění z DUPLA zájem OK. Pokud se domluvíte na společném projektu supr. Napřed je ale potřeba to odmakat (jako Neřád,Nikolinek,Jojik) aby bylo vidět že to má smysl, času vzhledem k termínů na to bude celkem dost.
Tvorba pokracuje, ruzovy zamokje stale odlozeny a postupne sa zlepsuje drobnostami (nove biele tehlickove duplo bricky, nabytkove doplnky, princezny a princove). Ruzenkyna veza je stale postavena a tiez bola zlepsena. Pav je este stale postaveny.
Ja si pomaly postupne doplnam chlapcenske duplo castle na moj prvy duplo projekt, ale bohuzel vsetky sede 2x2 padly na Locikinu vezu.


Citace od: peki kdy 01.06.2020, 10:18:17
Čili řešte projekt (ještě lépe v DUPLU stavte a prezentujte) to je důležitější než parametry projektové podpory. Pokud bude projekt životaschopný (a bude mít určitou kvalitu jsme AFOLOVé, riziko vidím v malém počtu DUPLO stavitelů, vystavovatelů je ještě méně) tak bude přibrán.  Diskuse typu vejce nebo slepice myšleno že tu nejsou stavitelé, protože se neberou přes podporu DUPLO kostky uzavírám rovnou. Dokud nebude na kostkách prezentováno že se něco v DUPLU staví a má to kvalitu tak věřit že se to vyřeší projektovou podporou mi přide úsměvné.
No bez LB by napriklad ta Locikina veza nebola (je na nej tusim 500ks sedych 2x2 ak si spominam + ruzove tehlickove bricky). Takze mat nejaky zdroj lacneho kvanta dielov je dost potrebne alebo desatrocie zbierania dupla alebo velke bankove konto a nakup priamo od lega (takich ludi tu asi ale tak moc nie je :) )
My uz mame dostatok materialu na nejaky projekt ale zda sa mi ze tu vidim aj nove tvare co by chceli stavat vecsie duplo stavby ale nemaju ako zacat, lebo nemali taku startovaciu drahu ako my ostatny (roky zbierania)
Prave preto, ze som zaznamenal aktivitu v duplo sekcii, tak zistujem kolko ludi tu aktivne chce nieco z dupla tvorit a zatial vidim, ze zaujem by aj bol.

Citace od: peki kdy 01.06.2020, 10:18:17
Odbočka k LUGBULKu, technikářů tady není také mnoho, ale svojí aktivitou mají právo nominovat dílky pravidelně. Dovedu si představit že nějaký počet dílků DUPLO můžeme brát v LUGBULKU, pokud to bude dávat nějaké aktivní skupině kostek smysl.
Ok, to je moznost. Kedysi davno vedeli dat k dispozicii cennik vsetkych dielov, takze si clovek vedel zistit ci sa tie duplo kocky vobec oplatia brat cez LB. Neviem ako je to teraz, ci sa da dopredu dost rychlo presondovat ci tie ceny duplo dielov su rozumne pre bulk order (v porovnani s Pick a Brick)

My sme doteraz nemali moznost objednavat diely z PaB/ nahradne diely. Riesil som to len raz cez rodinu v CR a viac ich s tym otravovat nechcem.
Ak je niekde moznost nakupu duplo dielov vo velkom za dobre ceny kludne dajte info - do legolandu specificky kvoli tomu asi nepojdem ale ak niekto pojde mozme sa dohodnut na nakupe.

STARHAWK

#24
Ma duplo cesty ? Ako by sa dala spravit ulice pred modularom ? Tiles mali kedisi ale to je asi vo velkom mnozstve nezohnatelne.

S tymto polo-tile by sa dala spravit pekna cesta, ale DBG aj LBG nie je aktivny dielik :(
https://www.bricklink.com/catalogItemIn.asp?P=31465&in=A

Dokonca su aj biele a cierne 2x2 tiles na stredovu ciaru ;) ale to uz je este viac nedostupne.


To je na duple to blbe. Moc moznosti ako nieco vytvorit nie je a to potom este zlimituje nedostupnost daneho dielu ked uz clovek zisti ako by to slo spravit.

Posledny update:
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=31465pb01#T=S&C=86&O={%22color%22:86,%22iconly%22:0}

presne toto, neviem preco to uz nevyrabaju. Duplo sa snazia uz fakt robit pre mimina.

poMOCník

Citace od: STARHAWK kdy 02.06.2020, 00:30:05
Dokonca su aj biele a cierne 2x2 tiles na stredovu ciaru ;) ale to uz je este viac nedostupne.


To je na duple to blbe. Moc moznosti ako nieco vytvorit nie je a to potom este zlimituje nedostupnost daneho dielu ked uz clovek zisti ako by to slo spravit.

A je nutne stavet ciste duplo? Co si nekde vypomoct klasickym legem? Prijde vam to jako podfuk? Ja v tom spis vidim vetsi potencial. A kdyz se to udela s citem, bezny navstevnik si toho ani nevsimne.

Taky by se pak treba naslo vice stavitelu, kteri by nebyli omezeni malym vyberem kostek.

STARHAWK

#26
Citace od: poMOCník kdy 02.06.2020, 10:56:07
Citace od: STARHAWK kdy 02.06.2020, 00:30:05
Dokonca su aj biele a cierne 2x2 tiles na stredovu ciaru ;) ale to uz je este viac nedostupne.


To je na duple to blbe. Moc moznosti ako nieco vytvorit nie je a to potom este zlimituje nedostupnost daneho dielu ked uz clovek zisti ako by to slo spravit.

A je nutne stavet ciste duplo? Co si nekde vypomoct klasickym legem? Prijde vam to jako podfuk? Ja v tom spis vidim vetsi potencial. A kdyz se to udela s citem, bezny navstevnik si toho ani nevsimne.

Taky by se pak treba naslo vice stavitelu, kteri by nebyli omezeni malym vyberem kostek.

Tod otazka.

Napr Elanor ma na tej vezi jeden maly cheat. Aby ta konstrukcia bola dostatocne pevna tak to prevezovala ale potom jej tam vznikly medzery akurat na duplo brick 1x1 ktory samozrejme neexistuje (tusim iny vyrobcovia kociek velikosti duplo ich robia) tak tam dala 2ks brick 2x2 standardneho lega

Na takychto malich podvudkoch sa to mozno da tolerovat, lebo nikde nie je vidno standard stud. Ale ked uz by tam bol vidno, tak by to podla mna bolo rusive.
Ono ak by sme mali dostatok sedich 2x4 a 2x3 tak by sa to dalo spravit aj inak asi a nemuseli by tam vznikat potom tie medzery ale prave to ze hlavny stavebny prvok je 2x2 tak sa ani nedalo inak aby to malo pevnost a nebol to len stlpec 2x2 brickov naskladany do vysky a do kruhu.

A prave tam je ta vyzva, dokazat nieco postavit aj z tak hrubozrnneho materialu ako je duplo.

E-legie

Citace od: nikolinek kdy 01.06.2020, 13:14:45
I když nebude LB v duplu můžeme přece dohromady něco vymyslet?

Určitě, vymyslíme i bez něj. I když, jak zjišťuju, na něco propracovanějšího asi nebudu mít v barvě dost kostek. Ale když na to bude dost času, tak mezitím děti zase dostanou něco k narozeninám...  ;D Nemůžu jim přece sebrat všechny kostky.

Bude podmínka jeden dům na šířku baseplate? Nebo budou nějaká další omezení?

Docela si dovedu představit za městem i most (10872) přes řeku a nějakou krajinku, to bych taky na jeden baseplate zvládla.

STARHAWK

Citace od: E-legie kdy 04.06.2020, 08:03:37
Určitě, vymyslíme i bez něj. I když, jak zjišťuju, na něco propracovanějšího asi nebudu mít v barvě dost kostek. Ale když na to bude dost času, tak mezitím děti zase dostanou něco k narozeninám...  ;D Nemůžu jim přece sebrat všechny kostky.
Asi preto zacneme s niecim mensim na jednotlivca, tiez toho mame uz pomenej ked nechceme rozburat tie zaujimave veci co su poskladane

Citace od: E-legie kdy 04.06.2020, 08:03:37
Bude podmínka jeden dům na šířku baseplate? Nebo budou nějaká další omezení?

Docela si dovedu představit za městem i most (10872) přes řeku a nějakou krajinku, to bych taky na jeden baseplate zvládla.

Vsetko treba este dohodnut takze podavajte navrhy. Moja predstava je modulary na sirku baseplate, pred nim vytilovat cestu tou suciastkou co som spominal vissie a pred to este dat jeden baseplate s krajinkou a zeleznicou.

Na rieku by bolo treba dostatok priesvitnych kociek - neviem ci kazdy ma volne.
Zalezi aj na tom ako by to bolo vystavene - ci by sa dalo chodit dookola alebo iba z predu by bol sliz vidno - potom by namlo zmysel nieco za domamy extra budovat

eventualne hlaste pocty ciest/tiles - ci ta myslienka je vobec schodna, na BL je toho pramalo

E-legie

Bohužel na cestu nic nemám  :( Voda by šla nakombinovat i z jiných modrých kostek, pokud by ty průsvitné byly pro někoho omezující. Nebo stačí jen zeleň, ať se může zapojit víc lidí.