společný projekt Modulární město 2020

Založil Igorus, 01.10.2019, 10:14:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Matthes_CS

Jak to vypadá teď s vystavováním projektů? Bude ve výloze nebo v Olomouci nebo oboje?
Přiznám se, že jsem ještě nezačal stavět, a teď ani nevím, jestli stavět v zimním nebo letním? Myslím, že kdyby celé město bylo zasněžené a celý rok se vystavovalo ve sněhu, že by to nemuselo vadit, jen by se nedalo kombinovat se Zoo.

peki

Citace od: Matthes_CS kdy 03.11.2021, 11:17:09
Jak to vypadá teď s vystavováním projektů? Bude ve výloze nebo v Olomouci nebo oboje?
Přiznám se, že jsem ještě nezačal stavět, a teď ani nevím, jestli stavět v zimním nebo letním? Myslím, že kdyby celé město bylo zasněžené a celý rok se vystavovalo ve sněhu, že by to nemuselo vadit, jen by se nedalo kombinovat se Zoo.

Ve vánoční výloze letos ne. Původně mělo LEGo jen 2 vitriny. V Letňanech to hračkárna po C19 zavřela. Nakonec se ale LEgo domluvilo v Letňanech s jinou menší hračkárnou, která v Letňanech působí dále. Příští rok by tedy mohli být 3 vitriny.

Ale největší je ta na OC Černý Most.

Igorus

Citace od: Matthes_CS kdy 03.11.2021, 11:17:09
Jak to vypadá teď s vystavováním projektů? Bude ve výloze nebo v Olomouci nebo oboje?
Přiznám se, že jsem ještě nezačal stavět, a teď ani nevím, jestli stavět v zimním nebo letním? Myslím, že kdyby celé město bylo zasněžené a celý rok se vystavovalo ve sněhu, že by to nemuselo vadit, jen by se nedalo kombinovat se Zoo.

Co se týká města, tak zimní podoba bude vystavena v Olomouci. Pak s jarní oblevou proběhne odzimnění a do konce konců (počínaje výstavou v Lysé) bude "normální".

V následujícím období už na vás začnu šlapat ;)

Matthes_CS

Citace od: Igorus kdy 03.11.2021, 14:09:12
Citace od: Matthes_CS kdy 03.11.2021, 11:17:09
Jak to vypadá teď s vystavováním projektů? Bude ve výloze nebo v Olomouci nebo oboje?
Přiznám se, že jsem ještě nezačal stavět, a teď ani nevím, jestli stavět v zimním nebo letním? Myslím, že kdyby celé město bylo zasněžené a celý rok se vystavovalo ve sněhu, že by to nemuselo vadit, jen by se nedalo kombinovat se Zoo.

Co se týká města, tak zimní podoba bude vystavena v Olomouci. Pak s jarní oblevou proběhne odzimnění a do konce konců (počínaje výstavou v Lysé) bude "normální".

V následujícím období už na vás začnu šlapat ;)

Já začnu stavět, do Olomouce ale určitě nestihnu. Ale protože tam mám parčík, který nepůjde lehce zasněžit a odsněžit, tak jsem se chtěl ujistit, jak to stavět.

milanv

Citace od: Igorus kdy 03.11.2021, 14:09:12
Co se týká města, tak zimní podoba bude vystavena v Olomouci. Pak s jarní oblevou proběhne odzimnění a do konce konců (počínaje výstavou v Lysé) bude "normální".
To už se pak nebude vystavovat ve vánočních výlohách? Takže např. to znamená, že se mi po Olomouci už natrvalo vrátí moje zimní náměstí?
Citace od: Igorus kdy 03.11.2021, 14:09:12
V následujícím období už na vás začnu šlapat ;)
No, pro nás, kdo má stavět svůj modul de facto znova, to chce řešit dost v předstihu...
Pán na Žlutém hradě

peki

Jednu výlohu bychom ještě postavit mohli. Tam by se náměstí hodilo. Výlohy příští rok budou určitě. Chtěl by jsem domluvit i jiné lokality (Ostrava např.)

Uvidíme.

Igorus

Citace od: Matthes_CS kdy 03.11.2021, 15:37:23
...
Já začnu stavět, do Olomouce ale určitě nestihnu. Ale protože tam mám parčík, který nepůjde lehce zasněžit a odsněžit, tak jsem se chtěl ujistit, jak to stavět.

Ne počkej, to si nerozumíme. A rovnou to řeknu, aby nedošlo k plošnému nedorozumění (i když se to řešilo na předchozích stránkách :) )
Do Olomouce 2021 jde Zimní náměstí, které bylo ve výloze v Letňanech v roce 2020 a které mám nyní u sebe.
Kompletní město (tedy náměstí i bloky domů, historický špalíček, zámek atd.) se plánuje až do Lysé rok 2022.

Igorus

Citace od: peki kdy 03.11.2021, 16:54:25
Jednu výlohu bychom ještě postavit mohli. Tam by se náměstí hodilo. Výlohy příští rok budou určitě. Chtěl by jsem domluvit i jiné lokality (Ostrava např.)

Uvidíme.

Jo, rozhodně by šlo kolem parádního Milanova náměstí udělat další domy. Ale jak jsem psal dříve, nešel bych cestou úpravy těch existujících, ale nových.

milanv

Jsem z toho zmatený: co kam jaká část? A co se má ještě přistavět a na jaký termín? Pro nás zmatené prosím o jasný scénář. Bez něj se fakt špatně staví. Každý nestavíme stylem večer před výstavou a noc na výstavě ;)  Např. jsem takhle přišel už o možnost si objednat (příp. i nanominovat) potřebné díly do minulého malého LB, když jsem nevěděl, že mám stavět náměstí ještě jednou. Takže prosím, kam kdo má co stavět, na jaký termín? Díky.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Takže ještě jednou zrekapituluji stav:

1) Vánoční náměstí se přesune jak je do Olomouce. Majitelé budov, kteří budou přítomni si je převezmou a upraví je do nezimního hávu. Kdo nebude, ten bude mít model u mne a s ní(m) se individuálně domluvím. Další osud domů je popsán v bodu 3)

2) Milanovo Náměstí s trhem a příjezdem vánočního stromu se po absolvování Olomouce zachová a k němu se zorganizuje stavba dalších budov (tedy vznikne další společný projektík jehož výsledkem bude samostaný model), jež se bude buď moct použít pro vánoční výlohy, nebo na ty vánoční trhy v Lysé (pokud budou) v roce 2022

3) postupně se stavitelé zbylých částí města (historická část nalevo od náměstí a bloky domů napravo od náměstí) vrátí k práci s tím, že jejich modely budou hotovy pro výstavu Lysá 2022 a Plzeň 2022 a pak se uvidí

milanv

Super, díky za jasný a přehledný plán!

Za mě je to tedy včas se domluvit, co všechno mám obsáhnout v letní části náměstí (bude pokračovat Sihaja a postaví svou část? Chceš ty stavět část náměstí? a podobně), na to je ještě čas.
Pán na Žlutém hradě

Sihaja

Citace od: milanv kdy 04.11.2021, 09:37:44
Super, díky za jasný a přehledný plán!

Za mě je to tedy včas se domluvit, co všechno mám obsáhnout v letní části náměstí (bude pokračovat Sihaja a postaví svou část? Chceš ty stavět část náměstí? a podobně), na to je ještě čas.

Ola, no ja jsem nejak ztratila pojem o tom, kde jsou moje "placky". Asi bychom se mohli domluvit co s tim a jak.

Igorus

Citace od: Sihaja kdy 03.01.2022, 15:30:35
Citace od: milanv kdy 04.11.2021, 09:37:44
Super, díky za jasný a přehledný plán!

Za mě je to tedy včas se domluvit, co všechno mám obsáhnout v letní části náměstí (bude pokračovat Sihaja a postaví svou část? Chceš ty stavět část náměstí? a podobně), na to je ještě čas.

Ola, no ja jsem nejak ztratila pojem o tom, kde jsou moje "placky". Asi bychom se mohli domluvit co s tim a jak.

Placky (jako ostatní moduly) jsou u mne. Domluvíme se na předání přes messengera.

Igorus

Když jsem se dneska tak rozepsal... Připomínám a upozorňuji, že výstava v Lysé se kvapem blíží. Prosím tedy účastníky (a především ty co ještě nic neprezentovali) aby se pomalu pustili do práce. Díky;)

yoshimaka

Zdarec. Jsem pravděpodobně jediný, kdo vzal svůj modul do Ostravy. Tak jsem jej ani nevybalil a ptám se: Mm jej někam (kam) poslat po někom (Kom)? Myslel jsem, že prezentace bude už tady...
Lust och fägring stor

poMOCník

Citace od: yoshimaka kdy 10.04.2022, 13:34:25
Zdarec. Jsem pravděpodobně jediný, kdo vzal svůj modul do Ostravy. Tak jsem jej ani nevybalil a ptám se: Mm jej někam (kam) poslat po někom (Kom)? Myslel jsem, že prezentace bude už tady...

Nene, ja ten svuj vystavoval!

yoshimaka

Citace od: poMOCník kdy 10.04.2022, 21:30:04
Citace od: yoshimaka kdy 10.04.2022, 13:34:25
Zdarec. Jsem pravděpodobně jediný, kdo vzal svůj modul do Ostravy. Tak jsem jej ani nevybalil a ptám se: Mm jej někam (kam) poslat po někom (Kom)? Myslel jsem, že prezentace bude už tady...

Nene, ja ten svuj vystavoval!
Kua, to mne nenapadlo to vybalit ještě zvlášť. (já vůl)!!!
Lust och fägring stor

Igorus

Děkuji za Yoshimakovu sebereflexi, ale musím jej naopak pochválit, že už modul má.

A proto se ptám nejdřív veřejně, než začnu všechny nahánět přes alternativní komunikační kanály.

Je zde někdo, kdo už nyní ví, že se nebude moct účastnit? Nebo se chce někdo naopak ještě připojit? Tak či prosím o veřejnou prezentaci nejpozději v druhé polovině května.

Připomínám, že první vystavení bude na výstavě v Lysé nad Labem pak šalupem na výstavu v Plzni a letos zakončí turné na výstavě v Olomouci

Igorus

Tak tu máme nějaké aktuální informace včetně upraveného rozložení. Hlavní je přesun PoMOCníkovo dvojdomí směrem k centru, odsun Matky vedle Edy (kvůli menšímu náměstí) a pak vizuální úprava jihovýchodní části, kde bude směrem k divákům nákupní bulvár. Pro tuto část je barva chodníků světle šedá, barva silnice tmavě šedá.

Pro druhou fázi se nepočítá se zámeckým parkem od Ryxeho (omluven) a špalíčkem od Akiho. Naále se počítá se všemi účastníky co se nahlásili :)




Hardegon

Platí tenhle nákres výšky projektu?

Tile (Finální terén chodníků)
7 bricků
Baseplate


Igorus

Citace od: Hardegon kdy 28.04.2022, 14:37:46
Platí tenhle nákres výšky projektu?

Tile (Finální terén chodníků)
7 bricků
Baseplate


Platí, ale není to 7 bricků, ale 7 plate. Tedy 3 bricky a na tom plate a na tom tile. Ty jsi část náměstí, navazuješ na Dana.

Hardegon

Citace od: Igorus kdy 28.04.2022, 14:49:37
Citace od: Hardegon kdy 28.04.2022, 14:37:46
Platí tenhle nákres výšky projektu?
Tile (Finální terén chodníků)
7 bricků
Baseplate
Platí, ale není to 7 bricků, ale 7 plate. Tedy 3 bricky a na tom plate a na tom tile. Ty jsi část náměstí, navazuješ na Dana.

Díky za dovysvětlení. Už rozumim. Začnu tedy konečně něco stavět  ;)

milanv

A opravdu má být náměstí o plate níž než chodníky?Myslel jsem, že mají být stejně...
Pán na Žlutém hradě

yanice

O víkendu rozbalím a začnu dostavovat. Mám tedy nechat tu "jižní" stranu (odvrácenou od ulice) otevřenou?

poMOCník

Citace od: Igorus kdy 28.04.2022, 14:06:09
Tak tu máme nějaké aktuální informace včetně upraveného rozložení. Hlavní je přesun PoMOCníkovo dvojdomí směrem k centru...

To vypadá, že nakonec nemusím nic upravovat - jen otočím a je to. Chápu to správně? Výška terénu je stejná.

Chairudo

Můj tedy jak jsme řešili bude dva bloky 32x32, jeden díl rovný a jeden rohový. Když bude místo pro oba super, když ne nevadí.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Igorus

Citace od: Hardegon kdy 28.04.2022, 15:18:24
...
Díky za dovysvětlení. Už rozumim. Začnu tedy konečně něco stavět  ;)

No huhá  ;D >:D

Citace od: poMOCník kdy 28.04.2022, 21:36:40
...
To vypadá, že nakonec nemusím nic upravovat - jen otočím a je to. Chápu to správně? Výška terénu je stejná.

Ano, přesně tak. Jen natočíš a druhý připojíš z druhého boku. Výška stejná.

Citace od: yanice kdy 28.04.2022, 17:36:54
O víkendu rozbalím a začnu dostavovat. Mám tedy nechat tu "jižní" stranu (odvrácenou od ulice) otevřenou?

Ano, směrem k divákům otevřené, podobně jako to je u Yoshimaky.

Citace od: Chairudo kdy 29.04.2022, 09:41:38
Můj tedy jak jsme řešili bude dva bloky 32x32, jeden díl rovný a jeden rohový. Když bude místo pro oba super, když ne nevadí.

Aha... Tak to jsem vytěsnil. Každopádně není problém, jen tedy budeš úplně vpravo (nové schéma připravím) vedle Icewalkera. Ale tvůj druhý dům bych potřeboval vedle PoMOCníka. Může být?

Igorus

Citace od: milanv kdy 28.04.2022, 15:19:32
A opravdu má být náměstí o plate níž než chodníky?Myslel jsem, že mají být stejně...

Asi nerozumím. Náměstí má povrchy, tedy dlažbu v podloubí a povrch náměstí ve stejné úrovni. Oproti tomu město, kde jsou již silnice, tak tam je to nižsí (sokl má o brick méně) aby vynikly silnice.

Chairudo

Citace od: Igorus kdy 29.04.2022, 09:50:20

Aha... Tak to jsem vytěsnil. Každopádně není problém, jen tedy budeš úplně vpravo (nové schéma připravím) vedle Icewalkera. Ale tvůj druhý dům bych potřeboval vedle PoMOCníka. Může být?

Kdekoli :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

Citace od: Igorus kdy 29.04.2022, 09:51:47
Citace od: milanv kdy 28.04.2022, 15:19:32
A opravdu má být náměstí o plate níž než chodníky?Myslel jsem, že mají být stejně...

Asi nerozumím. Náměstí má povrchy, tedy dlažbu v podloubí a povrch náměstí ve stejné úrovni. Oproti tomu město, kde jsou již silnice, tak tam je to nižsí (sokl má o brick méně) aby vynikly silnice.
Právě to je mi divné. Koukám na ten obrázek výšek a vidím, že úroveň náměstí je baseplate + 10 plate + tile, kdežto úroveň chodníků je baseplate + 9 plate + tile, tj. o plate níž.

A mimochodem silnice pak není o brick níž než chodník, ale o dvě plate. Což je na tom spodním obrázku i krásně vidět, jak je to hned vedle sebe.

Proto mi to přijde divné a snažím se včas zeptat, jestli je to záměr.
Pán na Žlutém hradě